'Anderlecht vindt transferakkoord: speler vraagt bedenktijd'

1272
'Anderlecht vindt transferakkoord: speler vraagt bedenktijd'

Ondanks de goede prestaties van de voorbije maanden staat RSC Anderlecht voor een geanimeerde wintermercato. De Brusselaars willen immers hun defensie van versterking voorzien. Daarnaast is het ook de bedoeling om de selectie verder af te slanken.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, zette sportieve baas Jesper Fredberg tijdens de zomerse transferperiode alle zeilen bij. Zo voorzag hij de selectie van zijn landgenoot Riemer van een heuse kwaliteitsimpuls. Daarbij wist de CEO Sports ook enkele grote namen met pakken ervaring te strikken.

Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed. Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm.

LEES OOK: Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Tegenvallende zomeraanwinst

En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen op het middenveld. De huurovereenkomst met Justin Lonwijk wordt allicht vroegtijdig stopgezet. Ook Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru werden al nadrukkelijk gelinkt aan een winterse transfer.

Daarnaast zou Alexis Flips na enkele maanden ook alweer kunnen vertrekken. De Franse spelmaker werd in de zomer voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims en maakte een veelbelovende start. Maar al snel belandde hij op een zijspoor, momenteel komt hij amper nog in actie.

Akkoord op clubniveau

Er lijkt nu echter een oplossing in de maak. In de voorbije weken werd al gespeculeerd over een tijdelijke terugkeer naar Reims. En die deal begint vorm te krijgen. Volgens 'Insider Rémois', een account op 'X' dat doorgaans goed geïnformeerd is over de Franse club, is een akkoord op clubniveau in grote lijnen gevonden.

Het zou gaan om een uitleenbeurt zonder aankoopoptie. De bal ligt nu in het kamp van Flips. Die vertrok mee op stage met Paars-Wit en zou om enkele dagen bedenktijd hebben gevraagd omdat hij bij een terugkeer naar Reims niet verzekerd zou zijn van een basisplek. Afwachten dus welke beslissing hij neemt.

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

49
49
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

51
51
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

75
75
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

70
70
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

142
142
Coosemans sneert naar media na zege van Anderlecht

RSC Anderlecht won knap met 2-0 van RB Salzburg. Paars-Wit was stevig baas en had altijd een keer of ...

195
195
Standard met dramatisch nieuws: "9 maanden out"

Standard is niet bepaald bezig aan een goed seizoen. De laatste weken zijn de resultaten ronduit ...

74
74
Euvrard haalt verschroeiend uit naar spelersgroep Standard

De crisis bij Standard blijft aanslepen. Het gelijkspel tegen KV Kortrijk heeft de onvrede bij de ...

100
100
Joos over afscheid Ronaldo: "Zelfs zijn grootste fans..."

Het nieuws dat Cristiano Ronaldo stopt bij de nationale ploeg van Portugal roept heel wat reacties ...

72
72
Anderlecht zet Salzburg knap opzij, halve blamage AA Gent

RSC Anderlecht en AA Gent begonnen om 18u45 aan hun Europees duel. De Brusselaars ontvingen RB ...

120
120
Mika Godts gunt volgers eerste blik op zijn grote geluk: "Dankbaar"

Mika Godts beleeft bijzonder mooie tijden, zowel op als naast het voetbalveld. De Rode Duivel maakte ...

15
15
Messoudi krijgt mooie beloning en wordt compléét verrast

Mo Messoudi (42) is door de Pro League verkozen tot 'Manager van de Maand' oktober. De coach van ...

19
19
Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

81
81
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

209
209
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

120
120
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

103
103
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

951
951
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

74
74
Club Brugge stunt in CL: databureau voorspelt eindranking

Nadat het woensdag PSV over de knie legde, zit Club Brugge na vier speeldagen al aan negen punten in ...

161
161
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

108
108
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

42
42
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

396
396
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

434
434
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-1 zege tegen ...

206
206
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

415
415

Meer sportnieuws