'Anderlecht vindt transferakkoord: speler vraagt bedenktijd'

1272 stemmen
'Anderlecht vindt transferakkoord: speler vraagt bedenktijd'

Ondanks de goede prestaties van de voorbije maanden staat RSC Anderlecht voor een geanimeerde wintermercato. De Brusselaars willen immers hun defensie van versterking voorzien. Daarnaast is het ook de bedoeling om de selectie verder af te slanken.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, zette sportieve baas Jesper Fredberg tijdens de zomerse transferperiode alle zeilen bij. Zo voorzag hij de selectie van zijn landgenoot Riemer van een heuse kwaliteitsimpuls. Daarbij wist de CEO Sports ook enkele grote namen met pakken ervaring te strikken.

Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed. Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm.

LEES OOK: 'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Tegenvallende zomeraanwinst

En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen op het middenveld. De huurovereenkomst met Justin Lonwijk wordt allicht vroegtijdig stopgezet. Ook Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru werden al nadrukkelijk gelinkt aan een winterse transfer.

Daarnaast zou Alexis Flips na enkele maanden ook alweer kunnen vertrekken. De Franse spelmaker werd in de zomer voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims en maakte een veelbelovende start. Maar al snel belandde hij op een zijspoor, momenteel komt hij amper nog in actie.

Akkoord op clubniveau

Er lijkt nu echter een oplossing in de maak. In de voorbije weken werd al gespeculeerd over een tijdelijke terugkeer naar Reims. En die deal begint vorm te krijgen. Volgens 'Insider Rémois', een account op 'X' dat doorgaans goed geïnformeerd is over de Franse club, is een akkoord op clubniveau in grote lijnen gevonden.

Het zou gaan om een uitleenbeurt zonder aankoopoptie. De bal ligt nu in het kamp van Flips. Die vertrok mee op stage met Paars-Wit en zou om enkele dagen bedenktijd hebben gevraagd omdat hij bij een terugkeer naar Reims niet verzekerd zou zijn van een basisplek. Afwachten dus welke beslissing hij neemt.

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

31
31
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

109
109
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

53
53
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

74
74
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

382
382
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

96
96
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

144
144
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

525
525
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

64
64
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

251
251
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

376
376
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1335
1335
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

568
568
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

189
189
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

209
209
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

843
843
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

617
617
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

281
281
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

145
145
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

208
208
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

55
55
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

88
88

Meer sportnieuws