Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

door
Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

De voorbije maanden maakte de Belgische voetbalwereld kennis met Konstantinos Karetsas. De veelbelovende middenvelder maakte in augustus zijn profdebuut op de leeftijd van amper vijftien jaar en acht maanden en liet meteen zeer mooie dingen zien in de Challenger Pro League met Jong Genk.

Karetsas scoorde in de eerste weken van het seizoen enkele pareltjes en zijn teller staat intussen op drie goals en een assist in tien wedstrijden. Na oktober verdween hij wel wat uit beeld omdat hij een fysieke terugval kende, maar dat hoeft gezien zijn prille leeftijd niet te verbazen.

LEES OOK: 'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Karetsas mee op stage met A-kern Genk

Nu zet het toptalent echter een nieuwe stap in zijn ontwikkeling. De intussen 16-jarige stapt zaterdag samen met vijf andere spelers van Jong Genk mee op het vliegtuig naar Spanje om op stage te gaan met de A-kern. Het lijkt dus niet uitgesloten dat we hem na de winterstop in actie zien in de Jupiler Pro League.

"Dat is eerder een vraag voor Wouter Vrancken en zijn staf", zegt Head of Football Dimitri de Condé daarover in Het Laatste Nieuws. "Als zij vinden dat ze een jongere nodig hebben, zijn ze vrij om hem te kiezen. Karetsas heeft het al fantastisch gedaan bij Jong Genk."

Niét de vervanger van El Khannouss

Genk zal echter voorzichtig omspringen met zijn goudhaantje en hem zeker niet willen verbranden. Dat blijkt ook uit het feit dat ze hem de voorbije maanden wat spaarden, maar daarnaast willen ze ook de intussen torenhoge verwachtingen rond Karetsas niet aanwakkeren.

"We moet niet vergeten dat hij nog maar net zestien jaar geworden is", aldus De Condé. "De vraag of hij de vervanger van El Khannouss zal zijn, komt steeds vaker voor. Wij vinden dat we die jongen niet die druk moeten opleggen. De één op één vervanger wil ik hem dus niet noemen. Wel hebben we heel veel vertrouwen in hem."

Moet Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

'Coach Lierse SK bood zich aan bij drie JPL-clubs'

Lierse SK is een club die relatief weinig aandacht krijgt in de Belgische media. Toch leveren ze ...

23
23
De Mil voert druk op: "Verwacht beter van hem"

AA Gent boekte een 1 op 6 tegen rechtstreekse concurrenten KV Mechelen en RSC Anderlecht. ...

8
8
CPL ontploft: Stijnen triomfeert, dubbel drama onderin

De slotspeeldag in de Challenger Pro League beloofde heel wat drama en dat is er ook gekomen. ...

102
102
Hoeneß komt met héél straf verhaal over Kompany

Bij Bayern München is Uli Hoeneß nog steeds een zeer invloedrijk figuur. Vincent Kompany ...

54
54
Operatie Schoonmaak bij Anderlecht: deze spelers op de wip

RSC Anderlecht gaat in de zomer heel wat nieuwe spelers halen. Paars-Wit moet de kern vooral ...

143
143
Duwt Antwerp in de zomer wél door voor JPL-smaakmaker?

Royal Antwerp FC gaat in de zomer toch het nodige geld moeten vinden om de ploeg heel stevig te ...

125
125
Van Holsbeeck spreekt! Dit zegt hij over Anderlecht

Herman Van Holsbeeck werd vele jaren geleden ontslagen door Marc Coucke. Nadien werd hij een van de ...

182
182
Olise-transferbom: Kompany vangt eerste grote klap

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

117
117
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

38
38
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

140
140
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

100
100
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

149
149
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

121
121
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

52
52
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

216
216
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

238
238
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

50
50
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

324
324
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

199
199
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

290
290
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

170
170
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

353
353
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

436
436
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

172
172
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

112
112

Meer sportnieuws