Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

door
Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

De voorbije maanden maakte de Belgische voetbalwereld kennis met Konstantinos Karetsas. De veelbelovende middenvelder maakte in augustus zijn profdebuut op de leeftijd van amper vijftien jaar en acht maanden en liet meteen zeer mooie dingen zien in de Challenger Pro League met Jong Genk.

Karetsas scoorde in de eerste weken van het seizoen enkele pareltjes en zijn teller staat intussen op drie goals en een assist in tien wedstrijden. Na oktober verdween hij wel wat uit beeld omdat hij een fysieke terugval kende, maar dat hoeft gezien zijn prille leeftijd niet te verbazen.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Karetsas mee op stage met A-kern Genk

Nu zet het toptalent echter een nieuwe stap in zijn ontwikkeling. De intussen 16-jarige stapt zaterdag samen met vijf andere spelers van Jong Genk mee op het vliegtuig naar Spanje om op stage te gaan met de A-kern. Het lijkt dus niet uitgesloten dat we hem na de winterstop in actie zien in de Jupiler Pro League.

"Dat is eerder een vraag voor Wouter Vrancken en zijn staf", zegt Head of Football Dimitri de Condé daarover in Het Laatste Nieuws. "Als zij vinden dat ze een jongere nodig hebben, zijn ze vrij om hem te kiezen. Karetsas heeft het al fantastisch gedaan bij Jong Genk."

Niét de vervanger van El Khannouss

Genk zal echter voorzichtig omspringen met zijn goudhaantje en hem zeker niet willen verbranden. Dat blijkt ook uit het feit dat ze hem de voorbije maanden wat spaarden, maar daarnaast willen ze ook de intussen torenhoge verwachtingen rond Karetsas niet aanwakkeren.

"We moet niet vergeten dat hij nog maar net zestien jaar geworden is", aldus De Condé. "De vraag of hij de vervanger van El Khannouss zal zijn, komt steeds vaker voor. Wij vinden dat we die jongen niet die druk moeten opleggen. De één op één vervanger wil ik hem dus niet noemen. Wel hebben we heel veel vertrouwen in hem."

Moet Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

38
38
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

190
190
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

123
123
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

341
341
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

162
162
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

96
96
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

473
473
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

77
77
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

279
279
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

538
538
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

793
793
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

851
851
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

301
301
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

635
635
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

371
371
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

176
176
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

259
259
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

733
733
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

409
409

Meer sportnieuws