Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

287
Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

De voorbije maanden maakte de Belgische voetbalwereld kennis met Konstantinos Karetsas. De veelbelovende middenvelder maakte in augustus zijn profdebuut op de leeftijd van amper vijftien jaar en acht maanden en liet meteen zeer mooie dingen zien in de Challenger Pro League met Jong Genk.

Karetsas scoorde in de eerste weken van het seizoen enkele pareltjes en zijn teller staat intussen op drie goals en een assist in tien wedstrijden. Na oktober verdween hij wel wat uit beeld omdat hij een fysieke terugval kende, maar dat hoeft gezien zijn prille leeftijd niet te verbazen.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Karetsas mee op stage met A-kern Genk

Nu zet het toptalent echter een nieuwe stap in zijn ontwikkeling. De intussen 16-jarige stapt zaterdag samen met vijf andere spelers van Jong Genk mee op het vliegtuig naar Spanje om op stage te gaan met de A-kern. Het lijkt dus niet uitgesloten dat we hem na de winterstop in actie zien in de Jupiler Pro League.

"Dat is eerder een vraag voor Wouter Vrancken en zijn staf", zegt Head of Football Dimitri de Condé daarover in Het Laatste Nieuws. "Als zij vinden dat ze een jongere nodig hebben, zijn ze vrij om hem te kiezen. Karetsas heeft het al fantastisch gedaan bij Jong Genk."

Niét de vervanger van El Khannouss

Genk zal echter voorzichtig omspringen met zijn goudhaantje en hem zeker niet willen verbranden. Dat blijkt ook uit het feit dat ze hem de voorbije maanden wat spaarden, maar daarnaast willen ze ook de intussen torenhoge verwachtingen rond Karetsas niet aanwakkeren.

"We moet niet vergeten dat hij nog maar net zestien jaar geworden is", aldus De Condé. "De vraag of hij de vervanger van El Khannouss zal zijn, komt steeds vaker voor. Wij vinden dat we die jongen niet die druk moeten opleggen. De één op één vervanger wil ik hem dus niet noemen. Wel hebben we heel veel vertrouwen in hem."

Moet Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

47
47
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

57
57
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

23
23
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

25
25
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

59
59
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

48
48
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

47
47
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

89
89
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

224
224
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

58
58
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

146
146
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

110
110
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

391
391
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

153
153
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

244
244
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

107
107
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

422
422
Anderlecht tankt vertrouwen: "We waren beesten"

Marten Winkler is een goede aanwinst van Antoine Sibierski. De Duitser heeft alles om een smaakmaker ...

165
165
Concurrentie beeft: Club Brugge wint weer de jackpot

De sterke Europese campagne van Club Brugge levert niet alleen sportief succes op, maar ook ...

345
345
Bankzitters grijpen kans bij RSCA: dilemma voor Bruno

Met een 2-0 zege tegen RB Salzburg breidde RSC Anderlecht een vervolg aan de 4-1 overwinning tegen ...

239
239
Club imponeert in CL: alwéér Bruggeling in TOTW

Club Brugge blijft maar indruk maken in de Champions League, want na Inter en Lens ging nu ook PSV ...

199
199
Union SG stunt weer in Europa, STVV geeft zege nog weg

Union SG en STVV begonnen om 20u45 aan hun Europese duels. Beide ploegen waren goed aan hun League ...

164
164
WK U17: Anderlecht hakt knoop definitief door

RSC Anderlecht en de KBVB liggen op ramkoers. De Brusselaars en de Belgische voetbalbond ...

137
137
Blessurezorgen voor Anderlecht? Bruno geeft update

RSC Anderlecht won vlot met 2-0 van RB Salzburg. De Brusselaars speelden sterk, maar er was ook ...

235
235

Meer sportnieuws