Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

door
Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

De voorbije maanden maakte de Belgische voetbalwereld kennis met Konstantinos Karetsas. De veelbelovende middenvelder maakte in augustus zijn profdebuut op de leeftijd van amper vijftien jaar en acht maanden en liet meteen zeer mooie dingen zien in de Challenger Pro League met Jong Genk.

Karetsas scoorde in de eerste weken van het seizoen enkele pareltjes en zijn teller staat intussen op drie goals en een assist in tien wedstrijden. Na oktober verdween hij wel wat uit beeld omdat hij een fysieke terugval kende, maar dat hoeft gezien zijn prille leeftijd niet te verbazen.

LEES OOK: Zorgen voor Genk: Karetsas plots afwezig bij nationale ploeg

Karetsas mee op stage met A-kern Genk

Nu zet het toptalent echter een nieuwe stap in zijn ontwikkeling. De intussen 16-jarige stapt zaterdag samen met vijf andere spelers van Jong Genk mee op het vliegtuig naar Spanje om op stage te gaan met de A-kern. Het lijkt dus niet uitgesloten dat we hem na de winterstop in actie zien in de Jupiler Pro League.

"Dat is eerder een vraag voor Wouter Vrancken en zijn staf", zegt Head of Football Dimitri de Condé daarover in Het Laatste Nieuws. "Als zij vinden dat ze een jongere nodig hebben, zijn ze vrij om hem te kiezen. Karetsas heeft het al fantastisch gedaan bij Jong Genk."

Niét de vervanger van El Khannouss

Genk zal echter voorzichtig omspringen met zijn goudhaantje en hem zeker niet willen verbranden. Dat blijkt ook uit het feit dat ze hem de voorbije maanden wat spaarden, maar daarnaast willen ze ook de intussen torenhoge verwachtingen rond Karetsas niet aanwakkeren.

"We moet niet vergeten dat hij nog maar net zestien jaar geworden is", aldus De Condé. "De vraag of hij de vervanger van El Khannouss zal zijn, komt steeds vaker voor. Wij vinden dat we die jongen niet die druk moeten opleggen. De één op één vervanger wil ik hem dus niet noemen. Wel hebben we heel veel vertrouwen in hem."

Moet Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

Stankovic verrast met uitspraken over vertrek bij Club

Club Brugge wist vorige zomer alweer de nodige geslaagde transfers te realiseren. Het grootste schot ...

28
28
'Union baalt en moet transferdroom opbergen'

Union blijft ook dit seizoen verbazen. De Brusselaars zagen na het veroveren van de landstitel nog ...

13
13
'STVV ziet alweer smaakmaker van eigen bodem vertrekken'

STVV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League en bewijst daarmee dat de knappe ...

24
24
Lukaku-rel ontploft: nieuwe details bekend

Er is de voorbije dagen een stevige etterbuil gebarsten rond Romelu Lukaku. Zijn afzegging bij de ...

113
113
Garcia stopt De Cat-gekte: verrassende WK-wending

Rudi Garcia gaf Nathan De Cat zijn debuut bij de Rode Duivels, maar maakte in Atlanta vooral ...

121
121
Lardot velt duidelijk oordeel over refs: "Fouten gemaakt"

Komend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt en dan gaat het om de knikkers. De ...

43
43
Spurs pakt fors uit met De Zerbi, maar fans steigeren meteen

De voorbije weken groeide Tottenham uit tot de risée van het Europese voetbal, want de ...

48
48
Comeback bij Anderlecht: extra troef voor Taravel?

RSC Anderlecht hoopt nog wat te maken van de play-offs, al zijn de meeste ogen in het Lotto Park ...

166
166
Pro League spreekt klare taal over competitieformat

De kogel is (voorlopig) door de kerk: vanaf volgend jaar kunnen U23-teams weer 'gewoon' degraderen ...

172
172
Ruben Van Gucht's pikante bekentenis: zo groot is hij écht

Ruben Van Gucht heeft opnieuw een inkijk gegeven in zijn leven, dit keer niet op televisie maar ...

57
57
Club Brugge pakt uit: Verhaeghe drukt stempel in Europa

Vorig seizoen moest het zijn meerdere erkennen in Union, dat weer nu in polepositie aan de play-offs ...

248
248
'Anderlecht houdt been stijf: Hazard richting exit'

Ook tijdens de interlandbreak wordt er niet op de lauweren gerust bij RSC Anderlecht. Terwijl coach ...

413
413
Snelders verdwijnt uit cel: nieuwe twist duikt op

Een nieuwe dag, een nieuwe episode in de saga rond voormalig analist Eddy Snelders. De BV werd ...

194
194
AA Gent krijgt gezelschap in strijd tegen Pro League

Tenzij de amateurvleugels nog roet in het eten gooien, vond de Pro League dinsdag een oplossing voor ...

155
155
Hervorming in 1B: plots vijf voor 12 bij Club NXT?

De veelbesproken quota voor U23-ploegen in de tweede afdeling gaan op de schop, zo werd dinsdag op ...

525
525
Coucke snoeihard na financieel debacle: "Het was te weinig"

Voor Marc Coucke blijft het een periode met tegenwind, maar dit keer slaat hij zelf terug. Na de ...

115
115
Einde verhaal Lukaku? “Beter om uit elkaar te gaan”

De situatie van Romelu Lukaku in Napels begint wel erg penibel te worden. De Rode Duivel stuurde nog ...

393
393
KAA Gent reageert op formatperikelen: “Iedereen ontevreden”

Het nieuwe competitieformat van volgend seizoen ligt zwaar onder vuur. Vandaag werd een nieuwe regel ...

120
120
Gattuso en Dzeko gooien olie op het vuur voor beladen clash

Italië en Bosnië en Herzegovina staan lijnrecht tegenover elkaar voor een ticket voor het ...

46
46
Garcia mengt zich in Lukaku-rel: opvallende mening

Romelu Lukaku blijft de gemoederen bezighouden in Italië. De aanvaller werd door bondscoach ...

126
126
‘Rode Duivel verrast met transferwending: 58 miljoen euro’

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op de oefenpot tegen Mexico gonst het van de ...

334
334
Bizarre kronkel na nieuw format: amateurvoetbal op stelten

Er werd vandaag gestemd over de verankering van de U23-clubs in de Challenger Pro League nadat die ...

173
173
Lukaku stuurt zijn kat: verwoestend statement Napoli

De rel tussen Romelu Lukaku en Napoli is volledig ontploft. De Rode Duivel kwam nog met een ...

522
522
KAA Gent trekt ten oorlog: competitiehervorming weg?

De competitiehervorming blijft aanslepen. Vandaag werd er gestemd over een oplossing voor de ...

184
184
'Vier Duivels onder druk: laatste kans lonkt'

De Rode Duivels nemen het op tegen Mexico in een oefenwedstrijd in Chicago. De eerste test tegen de ...

141
141

Meer sportnieuws