Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

door
Debuut Karetsas op komst? Zo oordeelt De Condé

De voorbije maanden maakte de Belgische voetbalwereld kennis met Konstantinos Karetsas. De veelbelovende middenvelder maakte in augustus zijn profdebuut op de leeftijd van amper vijftien jaar en acht maanden en liet meteen zeer mooie dingen zien in de Challenger Pro League met Jong Genk.

Karetsas scoorde in de eerste weken van het seizoen enkele pareltjes en zijn teller staat intussen op drie goals en een assist in tien wedstrijden. Na oktober verdween hij wel wat uit beeld omdat hij een fysieke terugval kende, maar dat hoeft gezien zijn prille leeftijd niet te verbazen.

LEES OOK: Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Karetsas mee op stage met A-kern Genk

Nu zet het toptalent echter een nieuwe stap in zijn ontwikkeling. De intussen 16-jarige stapt zaterdag samen met vijf andere spelers van Jong Genk mee op het vliegtuig naar Spanje om op stage te gaan met de A-kern. Het lijkt dus niet uitgesloten dat we hem na de winterstop in actie zien in de Jupiler Pro League.

"Dat is eerder een vraag voor Wouter Vrancken en zijn staf", zegt Head of Football Dimitri de Condé daarover in Het Laatste Nieuws. "Als zij vinden dat ze een jongere nodig hebben, zijn ze vrij om hem te kiezen. Karetsas heeft het al fantastisch gedaan bij Jong Genk."

Niét de vervanger van El Khannouss

Genk zal echter voorzichtig omspringen met zijn goudhaantje en hem zeker niet willen verbranden. Dat blijkt ook uit het feit dat ze hem de voorbije maanden wat spaarden, maar daarnaast willen ze ook de intussen torenhoge verwachtingen rond Karetsas niet aanwakkeren.

"We moet niet vergeten dat hij nog maar net zestien jaar geworden is", aldus De Condé. "De vraag of hij de vervanger van El Khannouss zal zijn, komt steeds vaker voor. Wij vinden dat we die jongen niet die druk moeten opleggen. De één op één vervanger wil ik hem dus niet noemen. Wel hebben we heel veel vertrouwen in hem."

Moet Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

43
43
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

62
62
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

77
77
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

43
43
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

83
83
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

160
160
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

20
20
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

254
254
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

107
107
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

67
67
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

112
112
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

188
188
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

119
119
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

96
96
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

87
87
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

126
126
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

188
188
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

226
226
Waardige kapitein: Tielemans maakt statement bij Duivels

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een stage in aanloop naar het WK ...

109
109
Trip met Duivels in gevaar? Courtois geeft eerste reactie

De Rode Duivels trekken volgende week naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Het valt echter ...

82
82
'Transfergekte KRC Genk: tíén potentiële vertrekkers'

KRC Genk staat andermaal voor een cruciale week met beslissende wedstrijden tegen SC Freiburg en La ...

335
335
Africa Cup-soap escaleert: duister complot met Infatino?

Twee maanden nadat het de finale verloor van Senegal, mag Marokko zich alsnog winnaar van de Africa ...

202
202
Taravel laat zich gelden: drie slachtoffers in selectie RSCA

Nu in Letland een oplossing is gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

620
620
Courtois blijft Europa verbazen: straffe woorden L'Equipe

Real Madrid heeft zich dinsdag geplaatst voor de kwartfinales van de Champions League. De 3-0-zege ...

220
220
Selectie Rode Duivels: twéé enorme JPL-verrassingen?

Vrijdag maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van eind deze maand in ...

501
501

Meer sportnieuws