'Grote zorgen over Standard: bizarre uitlatingen 777 Partners'

door
'Grote zorgen over Standard: bizarre uitlatingen 777 Partners'

Het zijn alweer woelige tijden in Luik. Dat rondde donderdag een trainerswissel af, want vijf dagen na het ontslag van Carl Hoefkens streek Ivan Leko neer op Sclessin. Nu gaat de focus op de transfermarkt, maar daar zal Standard moeten roeien met zeer beperkte riemen.

Enkele weken geleden kregen de Rouches zelfs nog een transferverbod opgelegd van de Licentiecommissie omdat ze nog te veel openstaande schulden hadden. Die zijn intussen wel afgelost, maar er blijven toch heel wat vraagtekens bij de financiële situatie van Standard.

LEES OOK: 'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Grote vragen bij aanpak 777 Partners

Er wordt daarvoor gekeken naar eigenaar 777 Partners, maar er zijn toch de nodige vragen bij waar die hun centen vandaan halen. In de Verenigde Staten lopen een aantal rechtszaken tegen het bedrijf en de vraagtekens zorgen ervoor dat ook hun overname van Everton maar blijft aanslepen.

De Standaard komt met enkele opmerkelijke onthullingen over de Amerikanen. Zo blijken zij de toekomst van de club volledig te stoelen op het behalen van Europees voetbal en kwalificatie voor Play-Off I. Dat laatste levert immers 6 miljoen euro extra op. Maar dat lijkt nu al een onmogelijke taak te worden voor dit seizoen.

Standard rekent op Play-Off I

Na 20 speeldagen staat Standard als negende in het klassement dichter bij de degradatieplaatsen dan bij de top zes. Ze zouden in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie al een kloof van negen punten moeten dichten en één van de G5 of Union uit de top zes moeten stoten.

Ander opmerkelijk detail: in zijn analyse van de financiële situatie blijkt 777 te leunen op de data van Transfermarkt. Zo schrijven ze dat Standard eigenlijk beschikt over een positief eigen vermogen van 900.000 euro en niet over een negatief vermogen van 24,3 miljoen euro, omdat de website de waarde van de spelerskern op 25,2 miljoen schat.

Denk je dat de overname door 777 goed geweest is voor Standard?

Meest recent

Club-Marseille: Leko voert drastische ingreep door in basiself

Woensdagavond valt het doek over de League Phase in de Champions League en op de slotspeeldag staat ...

7
7
'Club en Anderlecht mengen zich in strijd om JPL-sensatie'

Anderlecht was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt en haalde al drie nieuwe spelers ...

172
172
'Knoop doorgehakt over transfers Deman en Engels'

De wintermercato krijgt een extra cachet door het WK van volgende zomer. Vele spelers zullen ...

43
43
'Garcia gruwelt na nieuwe wending rond Bounida'

Dit seizoen beleeft Rayane Bounida eindelijk zijn langverwachte grote doorbraak. Het 19-jarige ...

107
107
'Westerlo haalt weer Turk, Kortrijk grijpt naast oude bekende'

Volgende week sluit de wintermercato alweer zijn deuren en dus zijn vele clubs nog snel op zoek naar ...

24
24
'Witte rook bij KVM: Lauberbach out, vervanger bekend'

KV Mechelen kreeg vorig weekend een tik in de strijd om de Champions' Play-Off, want het moest tegen ...

95
95
'Anderlecht-speler gespot op luchthaven: transfer nabij'

Anderlecht stelde dinsdag zijn derde aanwinst van deze winter voor. Na Justin Heekeren en Danylo ...

191
191
Patro sluit aan bij top, enorme stunt Club NXT

Er staat deze week een midweekspeeldag op het programma in de Challenger Pro League. Dinsdagavond ...

171
171
Atalanta-coach: "Dat mist De Ketelaere nog"

Voor Union wordt kwalificatie voor de play-offs van de Champions League schier onmogelijk. De ...

68
68
De Zerbi geeft glasheldere reden voor passeren Vermeeren

Woensdagavond staat de slotspeeldag van de league phase van de Champions League op het programma. ...

141
141
Hubert ziet enorm nadeel voor Union in Champions League

Union SG speelt morgenavond in de Champions League in Brussel tegen Atalanta. Een match die ze ...

62
62
Lierse SK strikt ex-speler Anderlecht en Antwerp

Lierse SK is een club die vooral op de Belgische markt kijkt voor versterking. Ze hebben vandaag een ...

52
52
'Standard drukt door voor aanwinst nummer vier'

Standard gaat mogelijk nog versterking halen de komende dagen. Volgens buitenlandse bronnen hebben ...

107
107
‘Bayern ontploft: Kompany dropt krankzinnige transferbom’

Bayern zet de transfermarkt in brand. Kompany wil tot €100 miljoen gooien op een ster die ...

304
304
Romano: "Club Brugge doet bod op hem"

Club Brugge is heel erg bezig om zich nog te versterken. Ook voor Club NXT. De Bruggelingen hebben ...

260
260
Cercle Brugge pakt uit met miljoenentransfer

Cercle Brugge heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Bruggelingen hebben een verdediger ...

36
36
Verhuurde JPL-spelers: lachende gezichten bij RSCA en Gent

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

147
147
'Done deal: AA Gent zet grootverdiener bij grof huisvuil'

Na een fraaie zes op zes tegen Anderlecht en Standard staat AA Gent opnieuw in de top zes. Om die ...

519
519
Smaakmaker spreekt klare taal over exit bij Club Brugge

Om een plekje te bemachtigen in de knock-outfase van de Champions League rekent Club Brugge woensdag ...

404
404
Bom barst op de Bosuil: 'Gheysens plukt Antwerp kaal'

Voor nieuwjaar leek de lucht op te klaren bij Antwerp, maar intussen gaan alle alarmbellen weer af ...

1381
1381
Hasi maakt gehakt van Anderlecht-flop: "Een kutspeler"

Nu het inkomend huiswerk afgerond lijkt ligt de focus bij RSC Anderlecht in de rest van de ...

714
714
Leko op hete kolen: CL-selectie Club Brugge bekend

Hoogspanning in Jan Breydel, waar Club Brugge woensdag tegen Olympique Marseille een ticket voor de ...

256
256
Brusselmans breekt na zitting: "Het moet stoppen!"

Voor Herman Brusselmans zijn het al moeilijke tijden geweest. De schrijver/columnist stond plots in ...

189
189
'Anderlecht vindt akkoord: Renard rondt huiswerk af'

Plots gaat het snel bij RSC Anderlecht, dat met Moussa Diarra zopas al een derde winteraanwinst ...

396
396
D-Day in Brugge: Leko zaait mist over Tzolis en Mignolet

Woensdag is het money time voor Club Brugge, dat in eigen huis wellicht nood heeft aan zege tegen ...

180
180

Meer sportnieuws