'Grote zorgen over Standard: bizarre uitlatingen 777 Partners'

door
'Grote zorgen over Standard: bizarre uitlatingen 777 Partners'

Het zijn alweer woelige tijden in Luik. Dat rondde donderdag een trainerswissel af, want vijf dagen na het ontslag van Carl Hoefkens streek Ivan Leko neer op Sclessin. Nu gaat de focus op de transfermarkt, maar daar zal Standard moeten roeien met zeer beperkte riemen.

Enkele weken geleden kregen de Rouches zelfs nog een transferverbod opgelegd van de Licentiecommissie omdat ze nog te veel openstaande schulden hadden. Die zijn intussen wel afgelost, maar er blijven toch heel wat vraagtekens bij de financiële situatie van Standard.

LEES OOK: Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Grote vragen bij aanpak 777 Partners

Er wordt daarvoor gekeken naar eigenaar 777 Partners, maar er zijn toch de nodige vragen bij waar die hun centen vandaan halen. In de Verenigde Staten lopen een aantal rechtszaken tegen het bedrijf en de vraagtekens zorgen ervoor dat ook hun overname van Everton maar blijft aanslepen.

De Standaard komt met enkele opmerkelijke onthullingen over de Amerikanen. Zo blijken zij de toekomst van de club volledig te stoelen op het behalen van Europees voetbal en kwalificatie voor Play-Off I. Dat laatste levert immers 6 miljoen euro extra op. Maar dat lijkt nu al een onmogelijke taak te worden voor dit seizoen.

Standard rekent op Play-Off I

Na 20 speeldagen staat Standard als negende in het klassement dichter bij de degradatieplaatsen dan bij de top zes. Ze zouden in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie al een kloof van negen punten moeten dichten en één van de G5 of Union uit de top zes moeten stoten.

Ander opmerkelijk detail: in zijn analyse van de financiële situatie blijkt 777 te leunen op de data van Transfermarkt. Zo schrijven ze dat Standard eigenlijk beschikt over een positief eigen vermogen van 900.000 euro en niet over een negatief vermogen van 24,3 miljoen euro, omdat de website de waarde van de spelerskern op 25,2 miljoen schat.

Denk je dat de overname door 777 goed geweest is voor Standard?

Meest recent

Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

2
2
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

26
26
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

108
108
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

317
317
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

64
64
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

460
460
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

271
271
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

612
612
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

500
500
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

166
166
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

100
100
'AA Gent heeft beet: tweede aanwinst op komst'

AA Gent wist vorig weekend de zesde plaats te veroveren en ligt daarmee weer op koers voor de ...

439
439
'Bizarre transfer Charleroi, Dender shopt weer in 1B'

De Jupiler Pro League trok zich vorig weekend weer op gang, maar verschillende eersteklassers zijn ...

64
64
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

190
190
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

370
370
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

245
245
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

214
214
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

322
322
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

258
258
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

438
438
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

238
238
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

69
69
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

112
112
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

630
630
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

87
87

Meer sportnieuws