'Grote zorgen over Standard: bizarre uitlatingen 777 Partners'

door
'Grote zorgen over Standard: bizarre uitlatingen 777 Partners'

Het zijn alweer woelige tijden in Luik. Dat rondde donderdag een trainerswissel af, want vijf dagen na het ontslag van Carl Hoefkens streek Ivan Leko neer op Sclessin. Nu gaat de focus op de transfermarkt, maar daar zal Standard moeten roeien met zeer beperkte riemen.

Enkele weken geleden kregen de Rouches zelfs nog een transferverbod opgelegd van de Licentiecommissie omdat ze nog te veel openstaande schulden hadden. Die zijn intussen wel afgelost, maar er blijven toch heel wat vraagtekens bij de financiële situatie van Standard.

LEES OOK: Wilmots in zijn nopjes: Standard pakt uit met nieuwe pion

Grote vragen bij aanpak 777 Partners

Er wordt daarvoor gekeken naar eigenaar 777 Partners, maar er zijn toch de nodige vragen bij waar die hun centen vandaan halen. In de Verenigde Staten lopen een aantal rechtszaken tegen het bedrijf en de vraagtekens zorgen ervoor dat ook hun overname van Everton maar blijft aanslepen.

De Standaard komt met enkele opmerkelijke onthullingen over de Amerikanen. Zo blijken zij de toekomst van de club volledig te stoelen op het behalen van Europees voetbal en kwalificatie voor Play-Off I. Dat laatste levert immers 6 miljoen euro extra op. Maar dat lijkt nu al een onmogelijke taak te worden voor dit seizoen.

Standard rekent op Play-Off I

Na 20 speeldagen staat Standard als negende in het klassement dichter bij de degradatieplaatsen dan bij de top zes. Ze zouden in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie al een kloof van negen punten moeten dichten en één van de G5 of Union uit de top zes moeten stoten.

Ander opmerkelijk detail: in zijn analyse van de financiële situatie blijkt 777 te leunen op de data van Transfermarkt. Zo schrijven ze dat Standard eigenlijk beschikt over een positief eigen vermogen van 900.000 euro en niet over een negatief vermogen van 24,3 miljoen euro, omdat de website de waarde van de spelerskern op 25,2 miljoen schat.

Denk je dat de overname door 777 goed geweest is voor Standard?

Meest recent

‘Onwaarschijnlijk: flop AA Gent nu plots gewild’

Bij AA Gent zoeken ze naar geld om de kern nadien te versterken. De Buffalo's hopen een paar spelers ...

49
49
KRC Genk slaat toe: tweede zomeraanwinst is een feit

KRC Genk heeft na Daan Heymans zijn tweede zomeraanwinst beet. De Limburgers hebben een opvolger ...

76
76
'Beerschot beslist: vier spelers in beeld'

Beerschot zal nog heel wat versterking mogen halen als ze willen meedingen naar promotie. De Kielse ...

85
85
'Union SG speelt het hard: fenomenaal bod geweigerd'

Bij Union SG verloren ze met Koki Machida (Hoffenheim) en Noah Sadiki (Sunderland) al twee ...

99
99
'Westerlo gaat voor stuntdeal met Internazionale'

KVC Westerlo stelde gisteren met Nacho Ferri een nieuwe spits voor. Daar gaat het echter niet bij ...

65
65
Roda JC nog wat Belgischer met ex-speler Club Brugge

Roda JC is een club waar Belgen zich altijd zeer goed hebben thuisgevoeld. De Nederlandse ...

28
28
'Miljoenentransfer Club in gevaar: dealbraker op tafel'

Net zoals de spelers en trainersstaf, vertoeft ook de directie van Club Brugge momenteel in het ...

472
472
Fink bevestigt toptransfer Genk: "Kwestie van tijd"

De selectie en trainersstaf van KRC Genk vertoeven momenteel op Duitse bodem. In Marienfeld werken ...

274
274
'Real Madrid pakt uit met vierde grote Alonso-aanwinst'

Real Madrid strijdt woensdagavond tegen Paris Saint-Germain voor een plek in de finale van het WK ...

114
114
'Edozie naar Club Brugge: dossier in stroomversnelling'

Club Brugge staat op punt om Chemsdine Talbi voor de nodige miljoenen aan Sunderland FC te ...

1070
1070
'Miljoenenbom: RSCA flikkert publiekslieveling nu al buiten'

Ondanks zijn populariteit en groeipotentieel, staat het vertrek van een sterkhouder hoog op de ...

641
641
WK Clubs: emotioneel geladen droomdebuut bezorgt Chelsea finale

Chelsea FC heeft zich dinsdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van het WK voor clubs. Amper ...

53
53
Jupiler Pro League davert: Union legt officieel klacht neer

De komende jaargang van de Jupiler Pro League wordt normaal gezien de laatste met het ...

569
569
'Bliksemvertrek Tzolis: Club legt riante transfersom vast'

Met de verkoop van Maxim De Cuyper, Ferran Jutgla, Casper Nielsen en de nakende transfer van ...

1259
1259
'Nieuwste aanwinst pusht Anderlecht-speler naar uitgang'

In het Nederlandse Renesse houdt RSC Anderlecht momenteel een zomers oefenkamp. Coach Besnik Hasi ...

530
530
‘Club op oorlogspad: elke linie krijgt versterking’

Club Brugge wordt momenteel vooral geteisterd door uitgaande transferperikelen, maar ook op inkomend ...

553
553
'El Ouahdi richting exit: Genk drukt door voor opvolger'

In het zog van Mike Penders en Christopher Bonsu Baah bereidt KRC Genk zich voor op nog meer ...

261
261
'AA Gent rolt spierballen met peperdure middenvelder'

AA Gent haalde met Wilfried Kanga tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis. Ivan ...

465
465
'Bom bij Club Brugge: opvolger Mannaert al richting exit?'

Na de hoogconjunctuur onder Vincent Mannaert dreigde diens vertrek Club Brugge met een kater van ...

1070
1070
‘Fink gaat overstag: Genk op ramkoers voor versterking’

KRC Genk haalde met Daan Heymans tot dusver nog maar één nieuwkomer in huis, maar daar ...

395
395
'Anderlecht en Antwerp lopen blauwtje op transfermarkt'

Zowel bij RSC Anderlecht als bij Antwerp is vers bloed in het defensief compartiment. Beide ploegen ...

330
330
'Done deal: Club Brugge op zucht van derde zomeraanwinst'

Club Brugge haalde met Nicolo Tresoldi en Ludovit Reis tot dusver twee nieuwkomers in huis. Die ...

831
831
Voorbereiding: Genk speelt gelijk, Charleroi klopt Beveren

Binnen minder dan drie weken gaat de bal alweer aan het rollen in de Jupiler Pro League. Onze ...

104
104
'Financiële meevaller voor AA Gent: opbod in de maak'

In een poging om meer middelen vrij te maken staan tal van spelers in de etalage bij AA Gent. Een ...

343
343
'Club Brugge neemt afscheid: trio levert jackpot op'

Club Brugge gaat een historische zomer tegemoet, waarin de kassa luider zal rinkelen dan ooit ...

834
834

Meer sportnieuws