'Grote zorgen over Standard: bizarre uitlatingen 777 Partners'

door
'Grote zorgen over Standard: bizarre uitlatingen 777 Partners'

Het zijn alweer woelige tijden in Luik. Dat rondde donderdag een trainerswissel af, want vijf dagen na het ontslag van Carl Hoefkens streek Ivan Leko neer op Sclessin. Nu gaat de focus op de transfermarkt, maar daar zal Standard moeten roeien met zeer beperkte riemen.

Enkele weken geleden kregen de Rouches zelfs nog een transferverbod opgelegd van de Licentiecommissie omdat ze nog te veel openstaande schulden hadden. Die zijn intussen wel afgelost, maar er blijven toch heel wat vraagtekens bij de financiële situatie van Standard.

LEES OOK: Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Grote vragen bij aanpak 777 Partners

Er wordt daarvoor gekeken naar eigenaar 777 Partners, maar er zijn toch de nodige vragen bij waar die hun centen vandaan halen. In de Verenigde Staten lopen een aantal rechtszaken tegen het bedrijf en de vraagtekens zorgen ervoor dat ook hun overname van Everton maar blijft aanslepen.

De Standaard komt met enkele opmerkelijke onthullingen over de Amerikanen. Zo blijken zij de toekomst van de club volledig te stoelen op het behalen van Europees voetbal en kwalificatie voor Play-Off I. Dat laatste levert immers 6 miljoen euro extra op. Maar dat lijkt nu al een onmogelijke taak te worden voor dit seizoen.

Standard rekent op Play-Off I

Na 20 speeldagen staat Standard als negende in het klassement dichter bij de degradatieplaatsen dan bij de top zes. Ze zouden in de laatste tien wedstrijden van de reguliere competitie al een kloof van negen punten moeten dichten en één van de G5 of Union uit de top zes moeten stoten.

Ander opmerkelijk detail: in zijn analyse van de financiële situatie blijkt 777 te leunen op de data van Transfermarkt. Zo schrijven ze dat Standard eigenlijk beschikt over een positief eigen vermogen van 900.000 euro en niet over een negatief vermogen van 24,3 miljoen euro, omdat de website de waarde van de spelerskern op 25,2 miljoen schat.

Denk je dat de overname door 777 goed geweest is voor Standard?

Meest recent

'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

29
29
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

72
72
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

110
110
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

154
154
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

38
38
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

193
193
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

188
188
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

219
219
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

132
132
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

318
318
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

129
129
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

98
98
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

141
141
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

273
273
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

485
485
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

504
504
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

49
49
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

290
290
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

254
254
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

69
69
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

198
198
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

542
542
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

228
228
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

147
147
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

210
210

Meer sportnieuws