Kogel door de kerk: Wilmots keert terug bij grote liefde

door
Kogel door de kerk: Wilmots keert terug bij grote liefde

Bijna twee jaar lang was Marc Wilmots verdwenen uit de voetbalwereld na zijn ontslag bij Raja Casablanca begin 2022. Nu maakt de voormalige bondscoach van de Rode Duivels echter een zeer opmerkelijke comeback. Hij keert terug naar zijn grote liefde Schalke 04.

Het hing al enkele dagen in de lucht dat Wilmots weer aan de slag zou gaan bij de club waar hij als speler zijn grootste successen kende. Der Kampfschwein speelde voor Schalke van 1996 tot 2000 en van 2001 tot 2003, waarna hij er ook kort even trainer was. In Gelsenkirchen won Wilmots een Duitse beker en een UEFA Cup.

Wilmots terug bij Schalke als sportief directeur

Nu gaat Wilmots er aan de slag als sportief directeur, zo werd donderdag officieel bevestigd. "Wilmots is iemand die de voetbalwereld vanuit verschillende perspectieven leren kennen heeft en die weet hoe een succesvolle club gerund moet worden", verklaart CEO Matthias Tillmann de keuze.

"Ik kom niet terug naar Gelsenkirchen gewoon om een contract te tekenen. Ik wil hier iets neerzetten", reageert Wilmots zelf op zijn nieuwe job. "Op middellange en lange termijn moet het de bedoeling zijn om de kern te ontwikkelen en terug te keren naar de Bundesliga. Dat zal ik natuurlijk niet alleen doen, maar in samenwerking met Karel Geraerts en André Hechelmann."

Samenwerken met Geraerts

Die laatste gaat onder Wilmots aan de slag als technisch directeur. Geraerts is sinds begin oktober aan de slag als trainer bij Schalke en krijgt nu dus het gezelschap van een tweede Belg. Samen moeten zij de sportieve glorietijden terug naar Gelsenkirchen brengen.

Momenteel bengelt Schalke wel nog onderin de Tweede Bundesliga. Toen Geraerts overnam, stond het team zelfs op een degradatieplaats. Intussen zijn ze opgeklommen naar plaats veertien, maar ze hebben nog altijd maar drie punten voorsprong op de gevarenzone.

Zal Wilmots Schalke weer successen bezorgen?

Meest recent

Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

46
46
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

13
13
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

28
28
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

134
134
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

194
194
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

165
165
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

252
252
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

75
75
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

170
170
Vanhaezebrouck breekt lans: daverende verrassing in WK-selectie

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

172
172
Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

936
936
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

80
80
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

114
114
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

335
335
Grote fout bij Club Brugge: "Geen schande, maar ..."

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

143
143
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

479
479
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

48
48
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

200
200
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

173
173
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

237
237
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

270
270
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

171
171
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

208
208
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

422
422
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

707
707

Meer sportnieuws