'Standard wijzigt zijn plannen met Vanheusden'

door
'Standard wijzigt zijn plannen met Vanheusden'

Standard lijkt een zeer woelige wintermercato tegemoet te gaan. In de eerste plaats moet het een nieuwe trainer aanstellen na het ontslag van Carl Hoefkens op oudejaarsdag. Daarvoor lijkt de keuze op Ivan Leko te gaan vallen. Daarna lijken er echter nog heel wat transfers op til te staan in Luik.

Er lijkt eerst en vooral een heuse uittocht in de maak te zijn. De uitleenbeurten van Isaac Hayden en Steven Alzate zouden alweer stopgezet worden, terwijl Romaine Mundle, Stipe Perica en Noah Ohio ook weg zouden mogen. Er is egelijk echter ook hoge nood aan versterking.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

Aankoopoptie Vanheusden onhaalbaar voor Standard

Onder meer centraal achterin lijkt vers bloed welkom. Nathan Ngoy en Lucas Noubi waren dan wel zeldzame lichtpuntjes de voorbije maanden, Standard zal na dit seizoen Bope Bokadi en Konstantinos Laifis verliezen. Zij zijn einde contract en tekenen niet meer bij.

Bovendien is ook de toekomst van Zinho Vanheusden onzeker. De aanvoerder wordt immers slechts gehuurd van Internazionale. Standard beschikt over een aankoopoptie van 7 miljoen euro, maar die lijkt gezien de zware verliezen die de club alweer laat noteren compleet onhaalbaar.

Nieuwe uitleenbeurt in de maak?

Desondanks is de kans niet onbestaande dat Vanheusden toch op Sclessin zal blijven. Volgens Le Soir zou Standard hem volgend seizoen opnieuw kunnen huren van Inter. Als de Nerazzurri geen kans zien om hem te gelde te maken, zullen ze daar niet weigerachtig tegenover staan.

Dat zal wellicht ook afhangen van hoe Vanheusden de komende maanden zal presteren. Zijn eerste seizoenshelft kan ondanks wisselvallige prestaties wel geslaagd genoemd worden, want hij bleef eindelijk nog eens lange tijd fit en werd in oktober voor het eerst in twee jaar nog eens opgeroepen voor de Rode Duivels.

Moet Vanheusden volgend seizoen bij Standard blijven?

Meest recent

Patrick Goots voorspelt: droomscenario Antwerp in 2026?

Antwerp FC heeft zijn laatste wedstrijd van 2026 al winnend afgesloten en haalde dankzij een ...

9
9
Kerstdrama Samoise: Gent maakt loodzwaar verdict bekend

De kerstspeeldag in de Jupiler Pro League is uitgedraaide op een waar drama voor Matisse Samoise. ...

93
93
'Vuurwerk op wintermercato: eerste toptransfer vóór 1 januari'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

201
201
TRANSFERUURTJE: 'Eerste vertrekker Club, Kompany-magie in München'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

237
237
Hommeles bij Union SG: “Hallucinant en onrealistisch”

Union SG sluit 2025 af als de leider van de Jupiler Pro League. De Brusselse club werd vorig seizoen ...

129
129
Lammens op handen gedragen: ook Schmeichel verrast

Senne Lammens heeft zijn transfer van Royal Antwerp FC naar Manchester United goed verteerd. De ...

221
221
Tom Waes gebroken: schaamte, schuld en publieke afrekening

Het leven van Antwerp-fan Tom Waes was het afgelopen jaar een fysieke en emotionele rollercoaster. ...

76
76
‘Jackpot rinkelt: strijd om Union-sterkhouder barst los’

Union SG sloot de afgelopen jaren heel wat straffe deals en een volgende is alvast op komst. Nu de ...

100
100
Degryse schrikt van grote revelatie in JPL: “Bizar!”

Het jaar 2025 zit er bijna op en Marc Degryse maakte de balans op tegenover Het Laatste Nieuws. Voor ...

253
253
De Mil brengt update over zware blessure Samoise

KAA Gent won met 2-0 van Westerlo, maar het uitvallen van Matisse Samoise was een domper op de ...

248
248
AA Gent ziet eindelijk het licht: "Na lang wachten..."

AA Gent sloot een slecht 2025 alsnog af met een zege tegen KVC Westerlo. In 2026 zullen de Buffalo's ...

91
91
‘Koude douche Vormer: Club Brugge-comeback valt in duigen’

Ruud Vormer heeft zijn leven mooi opgebouwd in Knokke: gezin dichtbij, zonen in de jeugd en zelf ...

579
579
Slaan Belgische topclubs weldra toe bij OH Leuven?

In 2026 zullen er in België weer heel wat transfers afgerond worden. Zo is Tobe Leysen een ...

231
231
Vrancken weet niet wat hij ziet: "Magnifique!"

STVV is ongetwijfeld dé revelatie van dit seizoen. De Truienaars staan bijzonder knap derde ...

109
109
Marc Coucke verrast met groot geheim: "Pure leugens!"

Marc Coucke kende weer razend drukke maanden. De ondernemer was uiteraard betrokken bij zijn talloze ...

206
206
Euvrard laat Standard-fans nu al watertanden

Standard sloot 2025 af met een thuisnederlaag tegen STVV. De Rouches staan wel nog zesde in de ...

229
229
‘Anderlecht blaast mercato op met eerste winterknaller'

Anderlecht-fans smeken om een stevige versterking in de wintermercato, maar Paars-Wit kan zich geen ...

380
380
Degryse sneert naar bestuur Anderlecht en Club Brugge

Het niveau van de topclubs in de Jupiler Pro League ligt dit seizoen niet hoog. Weinig goed voetbal, ...

607
607
Stevige uithaal van Oosting richting team

Royal Antwerp FC won met 2-1 van Zulte Waregem. Dat was een zeer gevleide overwinning. Trainer ...

272
272
''Droomdeal' tussen Anderlecht en Manchester United'

Bij RSC Anderlecht wisten ze de afgelopen jaren heel wat spelers richting topcompetities te loodsen. ...

534
534
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

106
106
Hasi en Renard voor allesbeslissend moment bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor volledig terecht met 1-2 van Sporting Charleroi. Alweer een povere prestatie ...

396
396
Westerlo bestolen? "Schandalig, iedereen heeft het gezien"

Westerlo heeft na een reeks van vijf wedstrijden weer kennis gemaakt met de nederlaag. Ze gingen ...

279
279
Smet op feestvreugde: sterkhouder Gent lang out?

AA Gent heeft na twee maanden eindelijk nog eens kunnen winnen. De Buffalo's haalden het zaterdag ...

253
253
Africa Cup: Nigeria al gekwalificeerd, Put in zak en as

Er werd zaterdagavond ook weer gevoetbald op de Africa Cup. Nigeria heeft zich als tweede land ...

99
99

Meer sportnieuws