Favoriet Gouden Schoen laat in kaarten kijken: "Zou logisch zijn"

487 stemmen
Favoriet Gouden Schoen laat in kaarten kijken:

In afwachting van de competitiehervatting staan in het Belgische voetbal nog enkele andere belangrijke afspraken op het programma. Zo worden binnen een tweetal weken de kwartfinales in de Croky Cup afgewerkt. Daarnaast is het uitkijken naar de uitreiking van de Gouden Schoen.

De Gouden Schoen is een jaarlijkse prijs die sinds 1954 wordt uitgereikt aan de beste Belgische voetballer op de Belgische velden, volgens de stemgerechtigden. Hierbij wordt echter rekening gehouden met de prestaties over één kalenderjaar, dus niet over één seizoen.

Die procedure heeft een grote invloed op de winstkansen van bepaalde spelers. Jongens die zich tijdens de zomer aan een transfer waagden, scoren immers geen punten in de tweede ronde en hebben bijgevolg slechts een minieme kans om de trofee te winnen. Dit jaar zijn dat er nogal wat, denk aan Teddy Teuma, Mike Trésor, Ayase Ueda, Victor Boniface, ... .

LEES OOK: "Puur voetbal" - Alderweireld verklaart liefde voor één Duivel

Topkandidaat Alderweireld

In de tweede seizoenshelft stonden echter verschillende nieuwe smaakmakers op. Het Union-duo Cameron Puertas/Mohamed Amoura bijvoorbeeld, zal in de tweede stemronde een pak punten scoren. Bovendien bleven ook verschillende uitblinkers van vorig seizoen gewoon op post. Het belooft dus toch behoorlijk spannend te worden.

Desondanks is er één absolute favoriet: Toby Alderweireld, die Antwerp FC als aanvoerder naar de titel trapte. "Ik steek niet onder stoelen of banken dat ik het fantastisch zou vinden om zelf te winnen. Het is het hoogst haalbare voor een voetballer in België. Het is ook de eerste prijsuitreiking waar ik als kleine jongen naar keek", reageert hij nu bij Sporza.

Prijs voor Antwerp

Alderweireld kan alvast een belangrijke elementen in de weegschaal gooien. Naast de titel won hij met Antwerp ook de beker én de supercup, bovendien plaatste de Great Old zich voor de poules van de Champions League. "Of ik dé topfavoriet ben, vind ik moeilijk om te zeggen. Het zou wel logisch zijn als iemand van Antwerp hem zou winnen. Wij hebben alle prijzen in België gewonnen en haalden de poulefase van de Champions League."

De Gouden Schoen móét naar een speler van Antwerp gaan ...

Meest recent

'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

57
57
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

20
20
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

201
201
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

49
49
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

75
75
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

58
58
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

45
45
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

183
183
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

21
21
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

72
72
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

56
56
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

162
162
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

149
149
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

35
35
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

57
57
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

64
64
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

368
368
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

187
187
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

57
57
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

261
261
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

163
163
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

155
155
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

98
98
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

462
462
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

358
358

Meer sportnieuws