Favoriet Gouden Schoen laat in kaarten kijken: "Zou logisch zijn"

487 stemmen
Favoriet Gouden Schoen laat in kaarten kijken:

In afwachting van de competitiehervatting staan in het Belgische voetbal nog enkele andere belangrijke afspraken op het programma. Zo worden binnen een tweetal weken de kwartfinales in de Croky Cup afgewerkt. Daarnaast is het uitkijken naar de uitreiking van de Gouden Schoen.

De Gouden Schoen is een jaarlijkse prijs die sinds 1954 wordt uitgereikt aan de beste Belgische voetballer op de Belgische velden, volgens de stemgerechtigden. Hierbij wordt echter rekening gehouden met de prestaties over één kalenderjaar, dus niet over één seizoen.

Die procedure heeft een grote invloed op de winstkansen van bepaalde spelers. Jongens die zich tijdens de zomer aan een transfer waagden, scoren immers geen punten in de tweede ronde en hebben bijgevolg slechts een minieme kans om de trofee te winnen. Dit jaar zijn dat er nogal wat, denk aan Teddy Teuma, Mike Trésor, Ayase Ueda, Victor Boniface, ... .

LEES OOK: Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Topkandidaat Alderweireld

In de tweede seizoenshelft stonden echter verschillende nieuwe smaakmakers op. Het Union-duo Cameron Puertas/Mohamed Amoura bijvoorbeeld, zal in de tweede stemronde een pak punten scoren. Bovendien bleven ook verschillende uitblinkers van vorig seizoen gewoon op post. Het belooft dus toch behoorlijk spannend te worden.

Desondanks is er één absolute favoriet: Toby Alderweireld, die Antwerp FC als aanvoerder naar de titel trapte. "Ik steek niet onder stoelen of banken dat ik het fantastisch zou vinden om zelf te winnen. Het is het hoogst haalbare voor een voetballer in België. Het is ook de eerste prijsuitreiking waar ik als kleine jongen naar keek", reageert hij nu bij Sporza.

Prijs voor Antwerp

Alderweireld kan alvast een belangrijke elementen in de weegschaal gooien. Naast de titel won hij met Antwerp ook de beker én de supercup, bovendien plaatste de Great Old zich voor de poules van de Champions League. "Of ik dé topfavoriet ben, vind ik moeilijk om te zeggen. Het zou wel logisch zijn als iemand van Antwerp hem zou winnen. Wij hebben alle prijzen in België gewonnen en haalden de poulefase van de Champions League."

🚀

De Gouden Schoen móét naar een speler van Antwerp gaan ...

Meest recent

'Saibari staat op zucht van droomtransfer'

Bij Anderlecht en Genk kon hij ooit niet doorbreken, maar in Nederland is Ismael Saibari wel ...

5
5
'Anderlecht vangt toch minder dan gedacht voor Goto'

Anderlecht staat voor een zeer drukke zomermercato en heeft donderdag een eerste belangrijke deal ...

120
120
'Club Brugge dokt miljoenen voor tienertalent'

Club Brugge ontwikkelde de voorbije jaren een bijzonder succesvolle transferstrategie, met ook een ...

182
182
'Rigaux wil nu ook JPL-smaakmaker naar Feyenoord halen'

Dévy Rigaux trok na het veroveren van de landstitel de deur achter zich dicht als Director of ...

70
70
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe club Hasi, Kompany gooit grote naam buiten'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

135
135
Garcia zet Duivel in de wachtkamer ondanks topseizoen

Het WK staat op het punt te ontploffen. Voor de Rode Duivels is het nog even wachten op de ...

94
94
Degryse zet druk op Duivelse 'jokers' vlak voor WK

Het WK 2026 gaat vanavond van start. De openingswedstrijd tussen Mexico en Zuid-Afrika zal het ...

40
40
Anderlecht bevestigt knaltransfer Goto: ferme miljoenensom

RSC Anderlecht neemt definitief afscheid van Keisuke Goto. De Japanner kwam in 2024 op huurbasis ...

483
483
Broos dankt Garcia en heeft opvallend toekomstnieuws

Hugo Broos beleeft donderdagavond een hoogtepunt in zijn carrière. De 74-jarige staat voor de ...

88
88
Union blijft maar gaan: derde aanwinst is een feit

Union werkte alweer een sterk seizoen af, met bekerwinst, een tweede plaats in de competitie en ...

109
109
Genk heeft beet: JPL-smaakmaker zet handtekening

KRC Genk heeft er een zeer woelig seizoen opzitten. Het slaagde er niet in de top zes te halen en ...

140
140
Marokko slikt enorme dubbele domper voor WK

Vier jaar geleden was Marokko nog dé sensatie van het WK door als eerste Afrikaanse land ooit ...

135
135
Opmerkelijke naam ving bot bij Rode Duivels

De Rode Duivels lijken intussen helemaal geacclimatiseerd te zijn op Amerikaanse bodem, waar de ...

61
61
FIFA kondigt grote verandering in transfersysteem aan

Alle ogen zijn donderdag gericht op de openingswedstrijd van het WK, maar in de schaduw daarvan is ...

413
413
Theate of Mechele? Defour heeft gouden tip voor Garcia

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK. Dan nemen ze het op tegen Egypte. De Rode Duivels ...

133
133
Prioriteit voor Feyenoord: 'Rigaux wil stunten met Belg'

Dévy Rigaux drukt zijn stempel bij Feyenoord. Hij kreeg al veel kritiek vanwege het ...

159
159
Degryse glashelder over verwachtingen voor Duivels

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

161
161
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

191
191
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

567
567
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

161
161
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

161
161
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

408
408
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

355
355
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

98
98
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

806
806

Meer sportnieuws