'Fredberg onderstreept titelambities met winterse toptransfer'

door
'Fredberg onderstreept titelambities met winterse toptransfer'

Jesper Fredberg is begonnen aan zijn derde transferperiode als sportieve baas bij RSC Anderlecht. En het beloven opnieuw drukke weken te worden voor de Deen. Zo wil Paars-Wit de selectie op bepaalde posities afslanken, daarnaast is er één grote prioriteit aan inkomende zijde.

Eind 2022 kreeg Fredberg de touwtjes in handen bij RSCA en meteen moest hij de wintermercato voor zijn rekening nemen. Dat werd er eentje met wisselend succes. De verkoop van Julien Duranville en Anouar Aït El-Hadj bracht weliswaar een aardige duit in het zakje, aan inkomende zijde oogde de balans redelijk mager. Al werd noodplan Islam Slimani uiteindelijk een meevaller en na enkele maanden rendeert ook Anders Dreyer optimaal.

In de zomerse transferperiode lagen de kaarten helemaal anders. Anderlecht had nood aan een aanzienlijke kwaliteitsinjectie, dit keer waren er wél voldoende middelen ter beschikking. En Fredberg leverde ook. De CEO Sports haalde in totaal een 14tal nieuwkomers naar het Lotto Park. Met daarbij verschillende grote namen. Dat transferoffensief pakte tot dusver goed uit: na 20 speeldagen staat RSCA op de tweede plaats te pronken in het klassement.

LEES OOK: Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Nieuwe verdediger op komst

Voor het eerst sinds lang lijkt Paars-Wit dus nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Maar om die titelambities kracht bij te zetten, mikt de club in januari op nog meer gerichte versterking. Zo bevestigt SudPresse dat Fredberg in januari wil uitpakken met de komst van een extra verdediger, iemand die het potentieel heeft om een basisspeler te worden. 

Dat wordt wel een lastige evenwichtsoefening. Zo zal het target in de komende maanden vrede moeten nemen met een rol als doublure voor het vaste duo Jan Vertonghen-Zeno Debast. Tegelijk zal hij over voldoende kwaliteiten moeten beschikken om vanaf komende zomer een rol als titularis over te nemen van deze vaste waarden.

Nog meer vesterking in januari?

Fredberg en zijn team zouden alvast een lijst hebben opgesteld met spelers die aan dat geschetste profiel voldoen. Afwachten of hij snel zijn slag kan slaan. Daarnaast zou RSCA nog steeds speuren naar een jonge doelman om te rijpen onder de vleugels van Kasper Schmeichel en co. Eerder raakte bekend dat ook een extra flankaanvaller overwogen wordt. Maar de nieuwe verdediger geldt dus als absolute prioriteit.

Mits de komst van een extra verdediger, heeft RSCA een selectie om kampioen te worden ...

Meest recent

Risicomatch in Anderlecht: politie grijpt zwaar in

Na speeldag 17 van de Jupiler Pro League staat er weer een Europese midweek op het programma. Union ...

14
14
Storm bij Zulte: Vandenbroeck maakt goudhaantje af

Zulte Waregem speelde afgelopen speeldag 1-1 gelijk tegen Oud-Heverlee Leuven. Essevee kon al zes ...

29
29
Twee topclubs krijgen volle laag: "Te weinig kwaliteit"

De topclubs in de Jupiler Pro League presteren niet goed genoeg dit seizoen. Het niveau van de ...

109
109
Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

185
185
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

162
162
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

53
53
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

18
18
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

522
522
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

284
284
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

401
401
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

114
114
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

507
507
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

997
997
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

296
296
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

630
630
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

315
315
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

228
228
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

133
133
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

91
91
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

61
61
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

247
247
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

38
38
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

198
198
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

254
254

Meer sportnieuws