‘Anderlecht verwent Riemer met komst van ‘klassespeler’’

888
‘Anderlecht verwent Riemer met komst van ‘klassespeler’’

Anderlecht heeft zijn oog laten vallen op de 21-jarige box-to-box-middenvelder Aimé Omgba van NAC Breda. De jonge middenvelder, die hersteld is van een knieblessure, wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn en ploegmaat Boy Kemper zegt dat de klasse er vanaf druipt.

LEES OOK: Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Anderlecht mikt op box-to-box-middenvelder

RSC Anderlecht heeft zijn prioriteiten voor de aankomende wintermercato duidelijk gesteld: een nieuwe centrale verdediger en een extra snelle flankaanvaller moeten de ploeg versterken. De club lijkt zich echter ook te willen versterken op het centrale middenveld, hoogstwaarschijnlijk met het oog op het volgende seizoen.

Op dit moment worden Justin Lonwijk (Dinamo Kiev) en Thomas Delaney (Sevilla FC) gehuurd op het centrale middenveld, terwijl positionele concurrenten zoals Kristian Arnstad, Majeed Ashimeru en Amadou Diawara al geruime tijd overbodig zijn in het Lotto Park.

Toevallig of niet wordt Anderlecht nu gelinkt aan twee centrale middenvelders die hetzelfde profiel hebben als een box-to-box-middenvelder. Darius Olaru, een 25-jarige Roemeen en tevens de topschutter in de Roemeense competitie. Daarnaast toont de club interesse in Aimé Omgba, een 21-jarige speler van NAC Breda met hetzelfde box-to-box-profiel.

Omgba, die op de hoogte is van de interesse van Anderlecht, is een minder afgewerkt product in vergelijking met Olaru en hij zou in eerste instantie bij de RSCA Futures terechtkomen.

Omgba wil altijd en overal belangrijk zijn

Aimé Omgba, opgeleid bij Feyenoord, beleeft zijn doorbraak als profvoetballer bij NAC Breda in de Keuken Kampioen Divisie. De 21-jarige valt op als een aanvallend ingestelde en creatieve speler, die altijd naar voren wil voetballen, en het beste uit de verf komt als nummer 10.

In de afgelopen jaren heeft Omgba hard gewerkt aan zijn defensieve vaardigheden, met als doel geen typische nummer 10 te zijn, maar eerder een veelzijdige box-to-box-speler te worden.

Om dit te bereiken, moet hij wel nog werken aan zijn statistieken en cijfers. De creatieve Omgba bevindt zich namelijk vaak in scoringsposities en is doorgaans de gevaarlijkste speler bij NAC Breda, maar toch mist hij soms grote kansen voor het doel. En dat baalt hij zelf ook van tijdens en na de wedstrijden.

“Dan zie je ook zijn gretigheid. Hij wil nog beslissender zijn. Als hij vier kansen mist, wil hij er eigenlijk minimaal drie maken. Hij wil belangrijk zijn. Mooie eigenschap”, zei Boy Kemper, ploegmaat bij NAC, aan De Gelderlander.

Ook daarom oefent de perfectionistische Omgba na de trainingen bij op het afwerken met zijn (zwakkere) linkerbeen.

De toekomstige goudmijn van NAC Breda: “Klasse druipt er vanaf”

Aimé Omgba wordt getipt als een opkomende ster bij NAC Breda, en zijn horizon reikt veel verder dan de Keuken Kampioen Divisie. De club koestert grootse plannen voor de 21-jarige middenvelder, die, zoals door Algemeen Dagblad onlangs geschreven, wordt beschouwd als een toekomstige goudmijn.

Omgba is pas helemaal hersteld van een zware knieblessure die hem vier maanden aan de zijlijn hield, en hij heeft zich snel weer onmisbaar gemaakt als de meest vooruitgeschoven middenvelder van de ploeg, ondersteund door twee controleurs.

Hij is belangrijk door het ritme van de aanvalsgolven te bepalen, en eveneens door zijn defensieve bijdrage. “Niet meer uit de basiself van NAC weg te denken”, schreef Algemeen Dagblad het “waardevolle porselein” van de club.

Zijn terugkeer wordt ook gewaardeerd door zijn ploegmaats. Clint Leemans, die Omgba toen nog niet had zien spelen vanwege zijn blessure, omschreef hem als een groot talent.

“De jongens zeiden al dat hij een goede speler is. De klasse druipt er vanaf. Je kan hem altijd inspelen, hij is belangrijk voor de ploeg, verdedigt mee en laat het zien met twee goals in de laatste twee wedstrijden. In zijn koppie zit het ook goed.”

Omgba brengt een hoog tempo gekoppeld aan technische bagage

Trainer Jean-Paul van Gastel schenkt veel vertrouwen aan Aimé Omgba en hij maakt hem een belangrijke speler binnen de ploeg. De coach prijst het hoge tempo van de middenvelder, dat volgens hem van nature veel hoger ligt dan bij andere spelers.

“Als Aimé aanzet, is dat meteen in een hoog tempo. Waar anderen in een laag tempo blijven hangen, heeft hij het fysieke vermogen om veel meer te brengen. Gekoppeld aan zijn technische bagage, maakt dat van hem een talentvolle speler”, zei Van Gastel.

Omgba heeft nog een contract bij NAC Breda tot medio 2025, dat ook nog een eenzijdige cluboptie heeft voor een extra jaar.

Volgens de gespecialiseerde website Transfermarkt.com wordt zijn marktwaarde geschat op 300 duizend euro, maar in werkelijkheid zou de potentiële transfersom naar verwachting om en bij de één miljoen euro moeten liggen.

Anderlecht moet Omgba halen

Meest recent

Anderlecht op voorsprong: één man verrast iedereen

RSC Anderlecht heeft de eerste 45 minuten van zijn vierde groepsmatch in de Europa League afgewerkt. ...

5
5
Yann Sommer steelt de show: Boudeweel trekt conclusie

Club Brugge heeft woensdagavond een knappe 1-2-overwinning geboekt op het veld van PSV. Een ...

45
45
Sonck haalt uit naar RSCA-bestuur: "Waarom spraken zij?"

Vitor Bruno kreeg van zijn eigen bestuur onbegrijpelijk publiekelijk wat tikken tegen het hoofd. ...

37
37
Anderlecht afgewezen: "Ik weigerde hun aanbod"

Yorbe Vertessen kijkt met bijzondere gevoelens uit naar de confrontatie van vanavond met Anderlecht. ...

42
42
‘Ontslag Bruno ligt klaar: Coucke verrast met opvolger’

De dagen van Vitor Bruno bij Anderlecht lijken geteld. Het geduld van Marc Coucke en de clubtop is ...

424
424
Bruno hakt knopen door: opstelling Anderlecht bekend

Ook na de overtuigende zege tegen Westerlo staat het mes Vitor Bruno nog steeds op de keel bij ...

65
65
Databureau voorspelt stunt van Club Brugge in CL

Nadat het woensdag PSV over de knie legde verzamelde Club Brugge na vier speeldagen al negen punten ...

91
91
Anderlecht voert druk op: Bruno met één been buiten

Van een ultimatum is er volgens Kenneth Bornauw geen sprake, maar dat Vitor Bruno zijn job op het ...

59
59
Jackpot voor Union: goudhaantje verlengt contract

Union vertoeft momenteel in Spanje, waar het tegen Celta de Vigo ongeslagen hoopt te blijven in de ...

27
27
Kopzorgen voor Club Brugge: trio valt door de mand

Nadat het eerder al won van Inter en Lens veroverde Club Brugge nu ook de scalp van PSV in de ...

298
298
Hans Vanaken deelt veelzeggend bericht na PSV-stunt

Hans Vanaken had na afloop van de Champions League-avond in Eindhoven niet veel woorden nodig om ...

342
342
'Bruno blijft roteren: opvallende wissel Anderlecht'

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht straks RB Salzburg over de vloer. Na vlotte 4-0 zegde ...

201
201
Leko kruist vingers: Club Brugge likt wonden na CL-zege

Club Brugge boekte woensdag een fraaie 1-2 zege op het veld van PSV, en zette zo weer een stap ...

304
304
Brandon Mechele schiet raak met heel bijzonder nieuws

Brandon Mechele beleeft bijzonder mooie dagen. De verdediger van Club Brugge knokte zich na een ...

276
276
'De Bruyne krijgt bekende naam als nieuwe trainer'

Voor Napoli werd het woensdag alweer een pijnlijke avond in de Champions League. Kevin De Bruyne en ...

72
72
Leko: "Hij speelt volgend seizoen niet meer bij ons"

Dat er met Club Brugge rekening gehouden moet worden op het Europese toneel, bleek woensdagavond nog ...

320
320
'Vermeeren bezorgt Antwerp enorme tegenslag'

Donderdag wordt er nog gevoetbald in de Europa League en Conference League, maar daarna gaat het ...

110
110
Anderlecht heeft 'nieuwe Doku': "Minstens even ver"

Het is voor Anderlecht tot dusver een wisselvallig seizoen. Nadat het een uitstekende zomer kende en ...

127
127
Vermant legt straffe ambitie voor WK U17 op tafel

In de loop van donderdag zal de selectie bekend gemaakt worden van de Belgische U17, die van 19 ...

43
43
Weer geen Tresoldi bij Duitsland: Klopp moet uitleg geven

Nicolo Tresoldi heeft zich woensdagavond nog maar eens laten zien in de Champions League. De spits ...

303
303
'Club gaat transferstrijd aan met Juve en Dortmund'

Club Brugge is alweer geweldig aan het seizoen begonnen, want het staat aan de leiding in de Jupiler ...

198
198
Ronaldo dropt bom en stopt bij Portugal

Portugal nam tijdens het vorige interlandluik een geweldige start in de Nations League, want het ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Essevee shopt bij Club, Kane heeft beslist'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

60
60
Roef vreest bij KAA Gent: rampscenario in aantocht

KAA Gent is sterk aan het seizoen begonnen, maar vorige speeldag incasseerden de Buffalo’s een ...

198
198
Nederland woedend na stunt Club Brugge: “Amateuristisch”

Club Brugge ging woensdagavond met 1-2 winnen bij PSV. In Nederland is men daar allesbehalve blij ...

1180
1180

Meer sportnieuws