'Antwerp krijgt dubbel struikelblok voor Praet-stunt'

door
'Antwerp krijgt dubbel struikelblok voor Praet-stunt'

De jaarwissel staat traditiegetrouw synoniem voor de start van de winterse transferperiode in het voetbal. Ook verschillende Belgische ploegen willen dan hun selectie verder versterken. Antwerp FC bijvoorbeeld, zou een nieuwe spelmaker ambiëren.

RAFC is bezig aan een tegenvallend seizoen in de Jupiler Pro League. Na de duidelijke nederlaag van afgelopen woensdag tegen KRC Genk, is de regerende kampioen teruggevallen naar de zesde plaats. De achterstand op leider Union SG bedraagt na 20 speeldagen alweer 16 punten.

Om een inhaalbeweging in te zetten, is wat extra kwaliteit dan ook welgekomen. Zeker omdat de club uit financiële noodzaak mogelijk enkele sterkhouders moet verkopen in januari. Bovendien zijn de alternatieven op bepaalde posities relatief klein, op die van centraal aanvallende middenvelder bijvoorbeeld.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Nieuwe spelmaker gezocht

Hoofdcoach Mark van Bommel hoopt ook op versterking om dit hiaat weg te werken. "Centraal hebben we niet veel opties. Met Jacob Ondrejka en Michel-Ange Balikwisha kunnen we schuiven, maar dat is niet het meest ideale scenario. Als de mogelijkheid zich aandient, zullen we ons versterken", zei de trainer onlangs nog.

En het lijkt erop dat de clubleiding van plan is om de wens van Van Bommel in te willigen. Zo meldde transferwatcher Sacha Tavolieri deze week dat Antwerp denkt aan de komst van Dennis Praet. De voormalige Gouden Schoen speelt momenteel bij Leicester City, maar komt niet in de plannen voor van coach Enzo Maresco én heeft een aflopend contract.

Africa Cup + concurrentie

Het Antwerp-bestuur zou alvast navraag hebben gedaan naar zijn situatie en de mogelijke transfervoorwaarden. Maar volgens Calciostyle zijn er twee grote struikelblokken. Leicester ziet in januari immers enkele spelers vertrekken naar de Africa Cup en zou niet geneigd zijn om in die periode de kern verder af te slanken.

Moest de club toch bereid zijn Praet tijdens de wintermercato te laten gaan, zal Antwerp ook nog eens moeten afrekenen met de nodige concurrentie. Zo zou ook ex-club Torino FC een nieuwe samenwerking met Praet wel zien zitten. Afwachten dus of RAFC deze stunt tot een goed einde kan brengen.

Antwerp moet in januari vol voor Praet gaan ...

Meest recent

'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

62
62
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

67
67
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

125
125
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

46
46
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

201
201
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

17
17
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

353
353
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

154
154
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

49
49
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

452
452
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

99
99
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

102
102
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

53
53
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

208
208
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

132
132
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

103
103
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

52
52
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

168
168
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

80
80
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

182
182
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

147
147
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

146
146

Meer sportnieuws