Blik op 2024: topfavorieten Ballon d'Or nu al gekend

465 stemmen
Blik op 2024: topfavorieten Ballon d'Or nu al gekend

Het kalenderjaar 2024 staat voor de deur en dat belooft ook in de voetballerij erg interessant te gaan worden. Zo wordt onder meer de Champions League hervormd en worden liefst vier grote interland-toernooien afgewerkt. Daarnaast komt er een spannende strijd om de Ballon d'Or aan.

De Gouden Bal is één van de meest begeerde individuele trofeeën in het mondiale voetbal en wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste voetballer ter wereld. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. In de voorbije jaren werd de verkiezing vooral gedomineerd door Lionel Messi en Cristiano Ronaldo.

Die laatste ging in oktober met zijn achtste Gouden Bal aan de haal, terwijl zijn Portugese aartsrivaal er inmiddels ook al vijf stuks op de schouw heeft staan. Vermits beide supersterren niet langer aan de Europese top actief zijn, is de kans relatief klein dat ze ook in 2024 bovenaan de erelijst zullen staan.

Nieuwe generatie aan de macht?

Een nieuwe zege voor Messi of Ronaldo is uiteraard niet volledig uitgesloten. In respectievelijk de VS en Saudi-Arabië laten ze immers nog steeds mooie dingen zien. Bovendien zal veel afhangen van hun prestaties komende zomer tijdens de Copa America en Europees kampioenschap.

Maar de concurrentie voor beide voetballegendes is behoorlijk groot. Bij de Power Rankings van Goal.com, die bijna maandelijks worden aangepast, staan Messi en Ronaldo momenteel zelfs niet in de top 10. De favorietenrol is op dit moment dus voor anderen weggelegd.

Engelse topfavorieten

Helemaal bovenaan de Power Rankings staat logischerwijs Jude Bellingham, die als een raket van start is gegaan bij Real Madrid. Achter hem volgt Harry Kane, die bij Bayern München het ene doelpunt na het andere scoort. Indien Engeland komende zomer goed presteert op het EK, maken beide landgenoten een goede kans op de Gouden Bal. Kylian Mbappé staat op plek 3 en kan zijn kandidatuur eveneens kracht bijzetten op het EK.

Dat is niet het geval voor nummer vier Erling Haaland. De Noor zal dus al zijn stemmen moeten halen in het clubvoetbal en dat terwijl hij vorig seizoen al bijna alles won met Manchester City. De top 5 wordt vervolledigd door Mohamed Salah. Een goede campagne in de Africa Cup zou de Egyptische ster van Liverpool alvast een pak punten opleveren in zijn continent.

Wie zou u op dit moment de Ballon d'Or geven?

Meest recent

'Transferbom Romelu Lukaku: gesprekken al opgestart'

Nu zijn makelaar heeft aangegeven dat hij zeker geen tweede viool wil gaan spelen bij SSC Napoli, ...

182
182
TRANSFERUURTJE: 'Dubbele deal Anderlecht, Club pusht bij Genk'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

176
176
‘Antwerp heeft beet: medische tests voor aanvallend geweld'

Royal Antwerp FC gaat hard deze zomermercato. En aanvallend is er nog geweld op komst. Na de komst ...

122
122
‘Standard wil nog uitpakken met bekende naam’

Standard Luik leek klaar op de zomermercato, maar nu komt journalist Sacha Tavolieri nog met een ...

106
106
Chambaere reageert op woeste Club-fans: “Klootzakje spelen”

Union SG pakte de eerste prijs van het seizoen door na strafschoppen te winnen van Club Brugge. De ...

113
113
Zulte troeft resem clubs af voor nieuw goudhaantje

Zulte Waregem heeft met Zalan Atrok (20) mogelijk een nieuw goudhaantje in huis gehaald. Tegen ...

133
133
Antwerp-fans verbazen in Engeland: “Nog nooit gezien”

Royal Antwerp FC ging in de oefenwedstrijd tegen Millwall met 1-0 onderuit, maar de supporters ...

202
202
Club Brugge ziet wéér toptalent vertrekken

Club Brugge incasseert deze zomermercato. Niet alleen in de A-kern dreigen er na Christos Tzolis nog ...

140
140
'Antwerp dendert door: nieuwe spits op komst'

Royal Antwerp FC schakelt niet een, maar drie versnellingen hoger op de transfermarkt. De Great Old ...

291
291
'Club Brugge casht opnieuw na talenttransfer'

Wat is er aan de hand bij Club Brugge? De Bruggelingen kunnen amper nog talenten aan boord houden. ...

293
293
Union SG en Olivier Renard ronden transferdeal af

Union SG heeft een volgende speler van de hand gedaan. De Brusselaars deden zaken met Al-Shabab, ...

47
47
Anderlecht vreest monsterbod op sterkhouder

Anderlecht lijkt goud in handen te hebben. Mihajlo Cvetkovic bevestigde tegen Hammarby waarom toch ...

706
706
'KRC Genk incasseert jackpot dankzij Godts'

Mika Godts lijkt zijn toptransfer beet te hebben. Volgens verschillende berichten staat de Belgische ...

543
543
'Leko alweer weg? Club Brugge houdt adem in'

Club Brugge pakte de titel met Ivan Leko, maar helemaal gerust is blauw-zwart niet. Zijn contract ...

1281
1281
Nog miljoenen op komst? Transferexplosie bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat nog een drukke vijftal weken tegemoet op de transfermarkt. Paars-Wit zal nog wat ...

656
656
Mac Allister speelt open kaart over vertrek bij Union SG

Kevin Mac Allister was met zijn goal alweer belangrijk voor Union SG. Na het vertrek van Christian ...

194
194
Nu of nooit voor dure Club Brugge-aankoop

Bij Club Brugge moet er nog veel gebeuren om de ploeg sterker te maken. Er is nood aan heel wat ...

516
516
'Patro grijpt naast 'nieuwe Erenbjerg''

Patro Eisden wist vorig seizoen op knappe wijze met een vrijwel volledig nieuwe kern de play-offs in ...

107
107
'Eén man drukte door voor komst Bisiwu bij Barça'

Deze week kwam eindelijk de officiële bevestiging van wat al een hele tijd in de lucht hing. FC ...

256
256
Messoudi trekt aan alarmbel en smeekt om versterking

Terwijl in de Jupiler Pro League het nieuwe seizoen volgend weekend al afgetrapt wordt, hebben ze in ...

434
434
'Done deal voor Onyedika: Club schakelt razendsnel'

Club Brugge greep vrijdagavond naast zijn eerste prijs van het seizoen door in de Supercup na ...

521
521
Goots voorspelt sensatie bij Antwerp: "Mijn nieuwe favoriet"

Een week voor de start van de competitie trok Antwerp nog naar Engeland voor zijn laatste generale ...

549
549
Goede reclame voor Club: Stankovic en Tzolis drukken stempel

Club Brugge vergaarde de voorbije jaren een uitstekende reputatie als kweekvijver voor talent. Die ...

347
347
Vrancken in nauwe schoentjes: ook rampzalige competitiestart

Wouter Vrancken versierde deze zomer een fraaie uitdaging in het buitenland, want hij verzilverde ...

247
247
'Standard verbaast: toch nog miljoenenaanwinst'

Zaterdag bleek er nog veel werk aan de winkel te zijn voor Standard, want het kreeg in zijn laatste ...

189
189

Meer sportnieuws