Blik op 2024: topfavorieten Ballon d'Or nu al gekend

465 stemmen
Blik op 2024: topfavorieten Ballon d'Or nu al gekend

Het kalenderjaar 2024 staat voor de deur en dat belooft ook in de voetballerij erg interessant te gaan worden. Zo wordt onder meer de Champions League hervormd en worden liefst vier grote interland-toernooien afgewerkt. Daarnaast komt er een spannende strijd om de Ballon d'Or aan.

De Gouden Bal is één van de meest begeerde individuele trofeeën in het mondiale voetbal en wordt jaarlijks uitgereikt aan de beste voetballer ter wereld. Tenminste toch volgens de stemgerechtigden. In de voorbije jaren werd de verkiezing vooral gedomineerd door Lionel Messi en Cristiano Ronaldo.

Die laatste ging in oktober met zijn achtste Gouden Bal aan de haal, terwijl zijn Portugese aartsrivaal er inmiddels ook al vijf stuks op de schouw heeft staan. Vermits beide supersterren niet langer aan de Europese top actief zijn, is de kans relatief klein dat ze ook in 2024 bovenaan de erelijst zullen staan.

LEES OOK: Ook Kane op afspraak: Engeland dwingt Kroatië op de knieën

Nieuwe generatie aan de macht?

Een nieuwe zege voor Messi of Ronaldo is uiteraard niet volledig uitgesloten. In respectievelijk de VS en Saudi-Arabië laten ze immers nog steeds mooie dingen zien. Bovendien zal veel afhangen van hun prestaties komende zomer tijdens de Copa America en Europees kampioenschap.

Maar de concurrentie voor beide voetballegendes is behoorlijk groot. Bij de Power Rankings van Goal.com, die bijna maandelijks worden aangepast, staan Messi en Ronaldo momenteel zelfs niet in de top 10. De favorietenrol is op dit moment dus voor anderen weggelegd.

Engelse topfavorieten

Helemaal bovenaan de Power Rankings staat logischerwijs Jude Bellingham, die als een raket van start is gegaan bij Real Madrid. Achter hem volgt Harry Kane, die bij Bayern München het ene doelpunt na het andere scoort. Indien Engeland komende zomer goed presteert op het EK, maken beide landgenoten een goede kans op de Gouden Bal. Kylian Mbappé staat op plek 3 en kan zijn kandidatuur eveneens kracht bijzetten op het EK.

Dat is niet het geval voor nummer vier Erling Haaland. De Noor zal dus al zijn stemmen moeten halen in het clubvoetbal en dat terwijl hij vorig seizoen al bijna alles won met Manchester City. De top 5 wordt vervolledigd door Mohamed Salah. Een goede campagne in de Africa Cup zou de Egyptische ster van Liverpool alvast een pak punten opleveren in zijn continent.

Wie zou u op dit moment de Ballon d'Or geven?

Meest recent

Garcia houdt adem in na nieuwe update omtrent Doku

Als een donderslag bij heldere hemel gaf Jérémy Doku zondag verstek tegen Iran. ...

30
30
Vanhaezebrouck velt verdict over basisplaats Vanaken

Na het gelijkspel tegen Egypte geraakten de Rode Duivels nu ook niet voorbij Iran, en dus staan Rudi ...

72
72
Ex-ref spreekt klare taal: Rode Duivels bestolen?

Op het WK is er helaas geen Jonathan Lardot om een woordje uitleg te verschaffen bij de beslissingen ...

69
69
'Ngoy op strafbankje: Garcia broedt op verrassing'

In een sowieso al moeizame partij tegen Iran schoten de Rode Duivels zichzelf tot overmaat van ramp ...

98
98
'Rode Duivels likken wonden: duo in de lappenmand'

Zaterdag is het do or die voor de Rode Duivels tegen Nieuw-Zeeland. Op papier een haalbare affiche, ...

115
115
'Trainerssoap Anderlecht bereikt climax: gloednieuwe kandidaat'

RSC Anderlecht is maandag aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen zonder hoofdtrainer. ...

281
281
Nederlanders stomverbaasd: "Vanaken beste speler van België"

Na de tegenvallende WK-start met 2 op 6, krijgt bondscoach Rudi Garcia de nodige kritiek over zich ...

452
452
Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

106
106
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

222
222
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

321
321
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

303
303
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

568
568
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

362
362
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

136
136
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

193
193
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

419
419
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

535
535
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

364
364
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

170
170
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

45
45
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

414
414
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

61
61
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

509
509
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

681
681
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

141
141

Meer sportnieuws