'Witte rook in de lucht: transfersom Buchanan gelekt'

door
'Witte rook in de lucht: transfersom Buchanan gelekt'

Club Brugge lijkt het nieuwe kalenderjaar te gaan inzetten met een grote uitgaande transfer. Zo staat Tajon Buchanan steeds dichter bij een overgang naar Internazionale. Nadat eerder al een akkoord werd gevonden over de persoonlijke voorwaarden, zou nu ook een doorbraak op clubniveau in de maak zijn.

Blauw-Zwart legde in augustus 2021 de nodige miljoenen op tafel om de Canadese flankspeler aan te werven, maar hij sloot pas enkele maanden later aan in Brugge. En het duurde niet lang alvorens hij een vaste basisplek kon versieren. Eerst werd hij er uitgespeeld als flankaanvaller, vervolgens maakte hij steeds vaker zijn opwachting als vleugelback.

LEES OOK: 'Brute exit bij Club: chouchou aan laatste maanden bezig'

Contract van vijf seizoenen

Ondertussen groeide Buchanan uit tot een vaste waarde in de nationale ploeg van Canada. Het duurde dan ook niet lang alvorens er interesse vanuit het buitenland kwam. Desondanks bleef een transfer in de voorbije mercato's uit. Maar daar komt nu dus verandering in.

Internazionale drukt immers door voor de vleugelspeler, die tijdens de laatste matchen ontbrak in de wedstrijdkern, om de afwezigheid van Juan Cuardrado op te vangen. Inmiddels werd al een akkoord gevonden met de speler zou zelf. Zo zou Buchanan voor vijf seizoenen kunnen tekenen aan een jaarsalaris van 1.5 miljoen euro netto.

Maximumsom tot elft miljoen

En volgens de laatste berichten naderen ook beide ploegen een definitief akkoord. Transferwatchers Fabrizio Romano en Rudy Galetti beweren dat de betrokken partijen op punt staan om de deal te beklinken. Ten laatste op zes januari zou de transfer volledig afgerond moeten zijn.

De transfersom was nochtans een heikel punt, maar ook daar zou het tot een overeenkomst zijn gekomen. De totale transfersom zou zo'n 7 à 8 miljoen euro bedragen. Transferwatcher Gianluca Di Marzio weet dat daar echter nog 2 tot 3 miljoen euro aan (prestatiegerichte) bonussen bovenop kan komen. 

Club moet een directe vervanger voor Buchanan halen ...

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

12
12
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

76
76
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

13
13
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

12
12
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

31
31
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

64
64
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

15
15
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

42
42
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

37
37
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

37
37
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

77
77
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

36
36
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

155
155
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

112
112
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

104
104
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

48
48
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

673
673
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

64
64
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

88
88
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

200
200
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

111
111
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

50
50
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

69
69
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws