Delorge weg bij STVV? Nieuwe spits? Meekers spreekt

309 stemmen
Delorge weg bij STVV? Nieuwe spits? Meekers spreekt

STVV is weer ‘hot’. De Kanaries sloten 2023 af met een knappe 8ste plaats en 27 punten. Ze vieren in 2024 hun 100ste verjaardag. VoetbalNieuws had in twee delen een gesprek met voorzitter David Meekers om te praten over verleden, heden en toekomst. Hij ging daarbij geen onderwerp uit de weg. 

Wie STVV in de voorbereiding wat volgde, zag een zeer leuk en frivool elftal. Dat ze echter dé revelatie van de Jupiler Pro League zouden worden, dat had wellicht niemand verwacht. De mayonaise pakt en Stayen geniet met volle teugen. Al kan dat ook een keerzijde hebben. De interesse in enkele spelers is zeer groot.

Voorzitter, gaan er smaakmakers STVV verlaten in januari?

"Kijk, we weten dat België een opleidingsland is. Bijna alle clubs, uitgezonderd Club Brugge misschien, moeten spelers verkopen om een exploitatieverlies op te vangen. Die jongens (Delorge & co, nvdr.) doen het goed en er zal zeker navraag komen naar hen. Of we hen kunnen houden? Neen. Willen we ze houden? Tuurlijk."

"“STVV is geen eindstation voor een speler van 20 jaar met veel talent, dat weten we uiteraard ook. Maar het is belangrijk dat ze de stap op het juiste moment zetten. Bij STVV kunnen onze jonge talenten spelen en zich kunnen ontwikkelen. Als ze helemaal klaar zijn, kunnen ze elders een volgende stap te zetten en het uiterste uit hun carrière te halen. Ameen Al-Dakhil bijvoorbeeld, die intussen Rode Duivel is. Maar er zijn ook jongens die te vroeg vertrekken en elders langs de kern vallen, denk maar aan een speler als Dony."

Er is veel interesse in de STVV-spelers.

Delorge wordt het hevigst gelinkt aan een transfer. 

"Frankfurt toont heel concrete belangstelling voor Delorge. Gaat een transfer in januari plaatsvinden? Dat weten we nu nog niet. Dat is een zaak voor meneer Tateishi en voor de entourage van de speler."

"Of een verkoop in januari en een uitleenbeurt tot het einde van het seizoen een optie is? Dat zijn allemaal mogelijkheden. Die jongens moeten kunnen spelen. Als bepaalde spelers een transfer naar Frankfurt, Engeland, Italie of Spanje kunnen realiseren en daar vooral op de bank zitten… Is dat dan de juiste stap? Het is aan de spelers om die keuze te maken. In die zin staan we zeker open zoals Genk met Maarten Vandevoordt heeft gedaan. Verkopen en dan nog huren. Maar dat hangt van dossier per dossier af."

Jaren geleden verkochten jullie uit noodzaak Schoofs, Edmilson en Dompé. Die angst leeft nu ook bij de STVV-fans.

"Die angst is onnodig. De situatie is nu helemaal anders. DMM is al zes jaar bij STVV en we draaiden altijd zeer stabiele jaren. Het was enkel één seizoen moeilijk, maar toen wist Peter Maes ons te redden. Er zijn ook investeringen gedaan in de ploeg de voorgaande jaren. Als er spelers vertrekken, willen we op ons huidige niveau blijven. We hopen dan andere jongens klaar te stomen. Vorig jaar duwde Vincent Kompany door voor Ameen Al-Dakhil. We wilden hem niet laten gaan, maar dat gebeurde dan toch. Hollerbach bracht Smets echter stelselmatig in de ploeg. We moeten proactief handelen."

Gaan jullie ook de markt op? Bijvoorbeeld voor een nieuwe spits?

"We gaan zeker de markt op om een spits te halen. Het siert de trainer dat hij veel vertrouwen geeft aan de andere spitsen. Ze hebben zeker kwaliteiten, maar we moeten eerlijk zijn: de statistieken van onze spitsen zijn onvoldoende. Het is niet makkelijk om met de huidige aanvallers de positie in te vullen om ook daar rendement te halen."

"Dat Kahveh Zahiroleslam al leuke zaken liet zien? Hij is een zeer goede en slimme jongen. Hij heeft ook iets onvoorspelbaar in zijn acties, wat zeer interessant is. En ik geloof in zijn groeipotentieel in de toekomst. Maar we gaan voor een spits gaan die er ook op korte termijn staat, zodat Kahveh de tijd krijgt om verder te groeien."

STVV kent een goed seizoen.

Je bent al sinds 2018 voorzitter van STVV. Je mandaat werd met nog eens twee jaar verlengd. Daarmee zal je in de top vijf komen van langstzittende STVV-voorzitters. Hoe blik je tot op heden terug op deze periode? 

"Oh, dat wist ik niet. In de Pro League ben ik in die zes jaar tijd al een van de anciens geworden. Het gaat heel snel in het voetbal. Het was een heel leerrijke periode tot dusver. Ik ben dankbaar omdat je toch veel respect van mensen binnen de club krijgt en ook van de fans. Het is echter ook ondankbaar, omdat als het minder snel gaat, ze snel op jou gaan roepen. Maar dat vind ik ook niet erg. Ik ben vroeger scheidsrechter geweest. Als het goed gaat, is dat normaal. Als het slecht gaat, dan hoor je het wel (lacht)."

"Ik ben een atypische voorzitter. De club is in Japanse handen en meneer Tateishi is de man die de feitelijke leiding heeft. We hebben een goede communicatie en er is een goed overleg. De dag dat ik het gevoel heb dat ik geen meerwaarde meer heb voor de club, dan is het misschien beter dat iemand anders dat kan doen. Maar door mijn opleiding kan ik met de financiën, het juridische aspect en kennis van de Belgische wetgeving wel mijn steentje bijdragen. Ik probeer ook het contact met de fans goed te onderhouden. Het is een leuke job."

Wat was voor jou het mooiste moment in 100 jaar STVV?

"Voor mij persoonlijk... Even denken. Als fan heb ik er veel meegemaakt in het stadion. Maar ik zal er eentje kiezen als voorzitter. Dat was voor mij na het ontslag van Marc Brys. We gingen met Nicky Hayen als coach naar Genk en we vreesden voor een pandoering. We zijn daar toen echter gaan winnen met 1-2 en dat was heel speciaal. We hadden dat absoluut niet verwacht. Dat was een heel mooi moment. "

We mogen ondertussen wel stellen dat de overname door DMM meer dan geslaagd is. 

"Dat klopt. In het begin sprak iemand van DMM over play-off, liefst binnen de drie jaar. Die uitspraak werd toen gretig aangehaald in alle media en was op dat moment te ambitieus. Binnen de club en vanuit de Japanse eigenaars is er echter de ambitie om stap voor stap te groeien. Vroeger was STVV een liftploeg, de jongste jaren zijn we uitgegroeid tot een stabiele middenmoter. Vroeg of laat willen we zeker Europa in."

"Vandaag moeten we de financiën vooral laten groeien. Vanuit Japan wordt daar heel erg hard aan gewerkt, net als in België waar we de plaatselijke markt blijven bespelen. In Japan is STVV een van de bekendste clubs geworden. We komen voor in het straatbeeld in Tokio, er zijn tv-programma’s waar STVV aan bod komt…"

Trekt STVV op termijn misschien eens naar Japan voor een tour?

"Daar is zeker al sprake van geweest. Dat behoort tot de mogelijkheden."

Het valt ook op: er is een gezond beleid. STVV springt niet verder dan de club aankan, wat bij andere ploegen wel duidelijk het geval is als we de verliezen daar bekijken.

"DMM wil vooruit maar met de voeten op de grond. De financiën worden heel erg in de gaten gehouden, maar het budget is de afgelopen jaren al gestegen."

Jullie krijgen niet zomaar een zak geld en ‘doe maar’.

"We hebben geen groot budget zoals de top zeven in België. STVV heeft een aandeelhouder die financieel sterk staat, maar er worden niet zomaar zakken geld klaargezet om zomaar uit te geven. Er moet een goed financieel en sportief plan zijn om voor stabiel succes te zorgen."

"Het kan wel eens nodig zijn dat er een injectie komt als de nood hoog is. Maar dat is uitzonderlijk. We willen op termijn graag de Champion’s play-offs halen, maar moeten we daarom heel zwaar investeren in transfers en risico’s nemen? Dan dreig je de financiële basis wankeler te maken, want er is geen zekerheid dat je het haalt. Maar we moeten proberen die stap wel te zetten met het stabiele beleid dat we nu voeren."

Tot slot: klopt het dat er in het verleden Amerikaanse interesse was in STVV?

"Concreet niet echt. Ik weet wel dat meneer Tateishi mij een hele tijd geleden heeft gezegd dat hij wel verzoeken krijgt om aan tafel te zitten. Maar verder is dat nooit gegaan bij STVV."

Lees ook: 

LEES OOK: Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

🚀 Koninklijke Sint-Truidense VV-fans lezen nu:

Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto
340

Gaat STVV in januari meerdere sterkhouders verliezen?

Meest recent

‘Club Brugge krijgt genadeloos antwoord voor toptarget’

Club Brugge is de zomermercato naarstig aan het afspeuren om de kern van volgend seizoen te ...

15
15
Will Still verbaast iedereen met nieuwe uitdaging

Will Still was in België onder meer trainer van Beerschot en T2 bij Standard Luik, maar de ...

12
12
‘KV Mechelen hakt knoop door over Fred Vanderbiest’

KV Mechelen kende een sterk seizoen in de Jupiler Pro League. Onder Fred Vanderbiest haalde Malinwa ...

57
57
‘Van den Heuvel verlaat Club Brugge: akkoord met JPL-club'

Dani van den Heuvel maakte afgelopen seizoen indruk bij Club Brugge. Telkens de jonge Nederlander in ...

209
209
Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Christian Burgess is een boegbeeld van Union SG, maar de centrale verdediger neemt afscheid van de ...

398
398
La Louvière kondigt in één ruk vijf vertrekkers aan

La Louvière was afgelopen seizoen de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. ...

36
36
Belgisch WK-experiment draait uit op Nederlandse vernedering

Zowel Nederland als België zijn erbij op het ondertussen gestarte WK in Mexico, de Verenigde ...

62
62
Niemand praat over hem: “Hij is stille joker van Rode Duivels”

De Rode Duivels stomen zich volop klaar voor maandag, wanneer ze tegen Egypte aan hun WK beginnen. ...

68
68
'Jackpottransfer Trossard? Netto maandloon onthuld'

Leandro Trossard begint straks wellicht als titularis aan het WK bij de Rode Duivels, nadat hij een ...

203
203
Zwaait Courtois te vroeg af? Opmerking doet twijfelen

De kans lijkt groot dat dit WK het laatste kunstje van Thibaut Courtois als Rode Duivel zal worden. ...

41
41
Van K3 naar WK: Kathleen Aerts met eerlijke bekentenis

Van een uitzinnige AFAS Dome naar een kolkend voetbalstadion met 87.000 supporters. Kathleen Aerts ...

14
14
Liverpool stuurt nu ook Belg de laan uit

Van Liverpool werd dit seizoen enorm veel verwacht, nadat het een jaar geleden kampioen werd en maar ...

40
40
'Club drukt door: verrassende miljoenenaanwinst op komst'

Club Brugge is er doorgaans vroeg bij om zijn transferhuiswerk af te ronden, maar voorlopig bleef ...

337
337
TRANSFERUURTJE: 'Toptransfer Duranville, Club druk in de weer'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

173
173
Courtois doet onthulling: “Kinderen kiezen Spanje”

Thibaut Courtois is mogelijk aan zijn laatste tornooi met de Rode Duivels bezig. De doelman is nog ...

116
116
‘Zoektocht nieuwe T1: twee namen, deadline Anderlecht’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De eerste opdracht van Antoine Sibierski ...

541
541
Valse start WK? FIFA krijgt volle laag na pijnlijke beelden

De eerste twee wedstrijden van het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada zitten erop. ...

473
473
SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

SK Beveren werd afgelopen seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend ...

165
165
Hugo Broos verrast na WK-deceptie: Verheyen in de bres

Het Zuid-Afrika van Hugo Broos is op een valse noot aan het WK gestart. Tegen gastland Mexico ging ...

90
90
Na scheiding Deschacht: Coorevits onthult pijnlijk verleden

Annelien Coorevits lag recent zwaar onder vuur bij Temptation Island. Eén van de deelnemers ...

91
91
Lommel legt transferplannen voor terugkeer in JPL op tafel

De Jupiler Pro League wordt komend seizoen weer gespeeld in een klassieke competitie met achttien ...

200
200
WK-selectie kost Hans Vanaken bijzonder familiemoment

Hans Vanaken vertoeft momenteel met de Rode Duivels op het WK. Daar hoopt hij eindelijk een rol van ...

75
75
'De Bruyne en Lukaku verwelkomen nieuwe Belg bij Napoli'

Het is voorlopig nog een beetje koffiedik kijken of Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku volgend seizoen ...

132
132
Vandenbempt ergert zich kapot aan één ding op dit WK

Het WK is eindelijk van start gegaan en de eerste wedstrijddag zit erop. Mexico en Zuid-Korea zijn ...

438
438
Heldenrol bijna in het water: Oh doet straffe onthulling

De eerste wedstrijden van het WK zijn achter de rug en daarbij was meteen een hoofdrol weggelegd ...

35
35

Meer sportnieuws