"Er is zeker contact geweest met Thomas Vermaelen"

door

STVV is weer ‘hot’. De Kanaries sloten 2023 af met een knappe 8ste plaats en 27 punten. VoetbalNieuws had in twee delen een gesprek met voorzitter David Meekers om te praten over verleden, heden en toekomst. Hij ging daarbij geen onderwerp uit de weg.

Wie STVV in de voorbereiding wat volgde, zag een zeer leuk en frivool elftal. Dat ze echter dé revelatie van de Jupiler Pro League zouden worden, dat had wellicht niemand verwacht. De mayonaise pakt en Stayen geniet met volle teugen.

Meneer Meekers, ik kan mij voorstellen dat je tevreden bent over het seizoen tot dusver?

"Voorlopig zijn we uiteraard bijzonder tevreden. Er was na het afgelopen seizoen wat onzekerheid, aangezien het duidelijk was dat er heel wat spelers gingen vertrekken. Daarnaast was ook onze trainer Bernd Hollerbach einde contract. Onze CEO Takayuki Tateishi is aan de slag gegaan met het zoeken naar een coach die ook met jongeren kon werken. Dat was vanaf het begin het idee, want er stonden wel een aantal jonge talenten klaar die het goed deden op huurbasis bij MVV (Steuckers en Van Helden) en Lierse (Delorge). Er werden ook een aantal Japanse talenten gehaald."

Jullie verrasten ook met het aantrekken van Thorsten Fink als coach.

"Met Fink vonden we een trainer die met jonge mensen kan en durft werken. Hij gaf hen alle kansen in de voorbereiding en die jonge gasten hebben het snel en goed opgepikt. Zeker in het begin van de competitie, maar nadien deden ze het ook nog goed. We speelden een aantal heel goede matchen, maar ook enkele mindere. Maar dat is de logica zelve. We staan nu 8ste, wat goed is. We willen het seizoen uiteraard goed eindigen."

Fink levert voortreffelijk werk bij STVV.

Fink past ook als mens helemaal bij STVV hebben we de indruk.

"Absoluut. Hij is heel toegankelijk. Thorsten slaat met iedereen een praatje. Het is iemand met heel veel ervaring en levenswijsheid. Hij werkt inspirerend en begeesterend. Zijn enthousiasme werkt aanstekelijk. Het is heel fijn om met zo iemand samen te kunnen werken. Fink heeft de wereld gezien, werkte onder meer bij Bayern München en dat heeft hem verrijkt als mens. Die ervaring bracht hij mee, wat uiteraard meegenomen is."

Klopt het dat jullie ook met Vermaelen spraken?

"Er is zeker contact geweest met Vermaelen. Fink en Vermaelen kennen elkaar goed vanuit Japan. Ze wonnen er bij Vissel Kobe samen de Japanse beker. We spraken met Thomas, maar dat is om een aantal redenen niet doorgegaan. We waren echter zeker geïnteresseerd om samen te werken met Vermaelen. Hij is ook iemand die op het allerhoogste niveau heeft gespeeld. Het is iemand die alvast het potentieel heeft om een grote trainerscarrière uit te bouwen."

Ik kan me voorstellen dat je als voorzitter heel tevreden bent dat jonge Belgen als Van Helden, Steuckers, Smets en Delorge helemaal doorbreken.

"Dit is zeker zeer mooi voor de club STVV. Het is een werk van vele jaren. Het is vooral de verdienste van de trainers, medewerkers en vrijwilligers van de jeugdwerking. Maar natuurlijk ook van de sportieve beleidsmensen en de technische staf, die onze talenten kansen geven op het hoogste niveau. Het klopt wel dat ik vele jaren geleden, samen met anderen, aan de wieg heb gestaan om meer financiële middelen te genereren voor de jeugdopleiding. Het is zeer mooi dat we daar nu wel de vruchten van plukken."

Talenten zoals Delorge (rechts) breken helemaal door dit seizoen.

Het is nochtans niet makkelijk om jonge talenten lang in Sint-Truiden te houden. De grote clubs liggen op de loer...

"Dat klopt, grote ploegen komen regelmatig jeugdspelers bij STVV wegplukken. Zij proberen op heel jonge leeftijd de beste talenten naar hen te halen. Maar die kunnen niet allemaal spelen. Sommigen zie je dan een aantal jaren later terugkeren, als ze daar worden weggestuurd. Bij STVV vinden ze menselijke warmte en krijgen ze kansen in het eerste elftal: daarom is onze club zo aantrekkelijk voor jonge spelers."

"Daarom mogen we ons niet laten ontmoedigen als een jong talent ervoor kiest om ons te verlaten. Wie weet zien we ze nadien nog terug. Jarne Steuckers is bijvoorbeeld even elders actief geweest, maar keerde terug en brak hier door.”

Jullie gaan volgend jaar ook instromen met een beloftenploeg in de nationale reeksen?

"We hebben een aantal jaren geleden gekozen om dit nog niet te doen. We waren er toen nog niet helemaal klaar voor en het was ook nog een experiment. Ondertussen is gebleken dat die U23 het best goed doen en we kozen er de afgelopen jaren voor om hen uit te lenen aan andere clubs zoals MVV en Lierse. Daar leerden ze ook bijzonder veel bij in het volwassen voetbal."

"Het is opvallend dat wij nu met meer eigen jeugd in ons team spelen dan andere clubs die wel met hun U23 instapten in dat project. We gaan nu echter wel met een U23-ploeg instromen in een van de lagere nationale reeksen. Waarom? Omdat het moment er nu is om dit te doen. Er komen een aantal plaatsen vrij in de nationale reeksen. Er zijn zes of zeven kandidaturen binnen gekomen bij de Pro League. Dus de beloftencompetitie die volgend jaar nog georganiseerd gaat worden, gaat een competitie zijn waar het niveauverschil tussen de A-ploeg en de beloften véél te groot gaat zijn."

"We hebben nog heel veel talentvolle jonge talenten die op de deur kloppen. Zij moeten spelen op een goed niveau en dat kan dan in die ploeg bij de U23 tegen volwassen spelers. Zij moeten die weerstand krijgen. De talenten die het nu goed doen bij de eerste ploeg kregen die weerstand en dat heeft hun ontwikkeling goed gedaan."

De resultaten zijn goed, de eigen jeugd breekt door… Dat zijn allemaal mooie verhalen, maar STVV leeft ook weer naast het veld.

"Dat was heel belangrijk. Dat we 100 jaar worden in 2024 zal er zeker iets mee te maken hebben. Ik denk dat we daar ook heel goede stappen voorwaarts hebben gezet. Bert Stas, onze Brand Manager, levert daarin goed werk. En ook alle andere medewerkers geven alles om van dit jubileum een onvergetelijk seizoen te maken.We zijn met heel veel dingen bezig geweest en nog bezig in het kader van ons honderdjarig bestaan. We gaan voor die viering nog heel wat activiteiten organiseren. Iedere thuiswedstrijd staat dit seizoen voor een bepaald thema. In februari spelen we een dag na onze viering thuis tegen Westerlo. Dat wordt een speciale wedstrijd en we gaan dan uiteraard heel wat zaken organiseren. We willen daar wel voor een spektakel zorgen."

"Vorig jaar steeg het aantal abonnees met 15%, dit jaar met 20%. Je voelt dat er meer beleving is. We proberen de oude tijden van Stayen, toen er minimaal 5.000 fans en soms 10.000 fans aanwezig waren, te laten herleven. Dat is niet makkelijk, want je ziet ook dat andere ploegen het moeilijker hebben om het supportersaantal van 10-15 jaar geleden terug te krijgen. Daar zijn veel redenen voor."

"De nieuwe generatie fans kijkt ook anders naar voetbal. Ze volgen soms zes matchen tegelijkertijd. Ze willen anders geprikkeld worden dan pakweg twintig jaar geleden. Dat is een leuke uitdaging. Maar we hebben een zeer goed en jong team die daar goed mee bezig is. Maar het is fijn dat STVV weer leeft. De mensen praten weer over de club."

Morgen lees je in het tweede deel meer over de komende mercato. Wat zijn de plannen van STVV? Gaan er sterkhouders vertrekken? Daarnaast praten we ook over de meer dan geslaagde overname sinds het Japanse DMM de plak zwaait op Stayen.

LEES OOK: Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Zal Fink de nodige interesse gaan lokken na dit seizoen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

2
2
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hj is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

21
21
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

89
89
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

34
34
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

59
59
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

45
45
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

97
97
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

30
30
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

57
57
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

206
206
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1206
1206
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

123
123
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

51
51
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

163
163
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

333
333
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

72
72
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

132
132
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

52
52
De Cuyper blinkt uit, Manchester United stelt teleur

In de Premier League en Bundesliga stonden er deze namiddag een aantal duels op het programma. Wat ...

44
44
Boskamp kritisch voor Hayen: "Lukt hem ook niet"

Bij KRC Genk draait het dit seizoen voor geen meter in de Jupiler Pro League. De Limburgers wonnen ...

176
176
Schot in de roos: Bertaccini ontroert met heuglijk nieuws

Adriano Bertaccini heeft zonet heuglijk nieuws aangekondigd, dat meteen voor veel reacties zorgt ...

94
94
'AA Gent hakt knoop door: twee toptransfers op komst'

AA Gent moét winnen van RSC Anderlecht, anders lijkt het seizoen stilaan over en out te zijn. ...

335
335
'Hallo, Belgische topclubs? FC Twente wil toeslaan in CPL'

Lommel SK strijdt om promotie en de Limburgers staan er alvast goed voor na een 3-1-zege tegen ...

77
77
Vanderbiest rekent zich niet rijk: "Heeft Union nog gedaan"

KV Mechelen won vorige week met 1-0 van AA Gent en deed zo een zeer goede zaak. Ze doen weer volop ...

90
90
Liverpool en Chelsea verwennen fans met ouderwetse partij

In de Premier League namen Liverpool en Chelsea het tegen elkaar op. De twee ploegen kennen een ...

19
19

Meer sportnieuws