Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

door
Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

Dé topper van de kerstspeeldag eindigde dinsdagavond op een puntendeling. Zo hielden Club Brugge en Union SG het na een intense partij op een 1-1-gelijkspel. Achteraf was er wel één en ander te doen om de Brugse gelijkmaker.

Het werd voetbaltechnisch gezien niet de meest hoogstaande topwedstrijd op tweede kerstdag. Maar aan intensiteit en strijd was er geen gebrek, wat de match toch tot een interessant kijkstuk maakte. Bovendien kreeg de thuisploeg in de aanvangsfase voldoende kansen om de score te openen.

Maar het waren de bezoekers die uiteindelijk als eerste konden toeslaan. Na goed voorbereidend werk van Mohamed Amoura, liet Brandon Mechele zich veel te makkelijk ringeloren door Gustav Nilsson. De boomlange Zweed knikte de openingstreffer netjes voorbij Simon Mignolet.

LEES OOK: Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Discutabele strafschop

Union toonde zich dus dodelijk efficiënt en het antwoord van Club liet eventjes op zich wachten. In de tweede helft werd het echter toch 1-1. Zo werd Hugo Vetlesen foutief gestopt in de zestien door Christian Burgess, waarna Igor Thiago zich doeltreffend toonde van op de stip. Maar die penalty zorgde wel weer voor discussie.

Zo leek Vetlesen de bal eerst met de arm te beroeren, alvorens Burgess zijn overtreding maakte. Toch werd de bal op de stip gelegd. Daags nadien werd dan weer gemeld dat de strafschop tot stand kwam omdat Union-middenvelder Thierry Lazare eerst hands maakte. Het was dan ook uitkijken naar de uitleg die het Professional Refereeing Department (PRD) zou voorzien.

Géén handsbal

Uiteindelijk liet men scheidsrechter Jasper Vergoote zelf opdraven om duiding te geven bij deze fase. "Op het veld zag ik twee keer een accidenteel handspel, waarna Burgess een strafschop overtreding maakt. Die wordt ook gegeven. Dat communiceer ik aan de VAR. Die heeft de strafschop bevestigd en vervolgens de handspellen onder de loep genomen", verklaarde Vergoote.

De VAR-interventie nam wel wat tijd in beslag en dat heeft een gegronde reden. "We beslissen met de VAR nooit op basis van één camerastandpunt. En in dit geval waren negen camerastandpunten beschikbaar. Die zetten we stil op het punt van contact en zo gaan we helemaal rond. Daaruit bleek dat er zowel bij Vetlesen als bij Lazare contact met de onderbuik was."

Géén rood voor Burgess

De strafschop werd dus wel degelijk gegeven voor de fout van Burgess. Maar waarom kreeg de Engelsman bij deze fase dan niet zijn tweede gele kaart? "Ik beoordeelde de penaltyfase als een beloftevolle aanval die onderbroken werd, waarbij de verdediger de bal trachtte te spelen. Dan is het per definitie nooit een gele kaart bij een penalty-overtreding. Het ging bovendien om een onvoorzichtige, maar geen roekeloze overtreding. Die maakte Burgess nadien ook niet meer, vandaar dat hij geen tweede gele kaart kreeg", verklaarde Burgess.

Denkt u dat deze fase correct werd beoordeeld?

Meest recent

Oorlog in Lokeren ontploft: fans dreigen met boycot

Het rommelt ferm bij KSC Lokeren. De club is ambitieus, maar de resultaten in de Challenger Pro ...

10
10
Verrassende Duivel bonkt op deur van Rudi Garcia

Het WK sluipt stilaan dichterbij en er staat ook een interlandbreak op het programma. Het is ...

14
14
‘De Cat botst met Anderlecht: pijnlijke exit dreigt’

Nathan De Cat is bezig aan een snelle opmars bij Anderlecht, maar achter de schermen botst het ...

389
389
Spileers doet boekje open over afwezigheid Mechele

Brandon Mechele haakte op het nippertje af bij Club Brugge. De ervaren verdediger zat wel in de ...

269
269
Hayen doet heftige onthulling: "Doe ik voor elke thuismatch"

Van de kandidaten voor de Champions' Play-Offs is vandaag ook Racing Genk aan zet. Nicky Hayen en co ...

45
45
Opvallende woorden over Mika Godts in Nederland

Mika Godts kent een wonderseizoen met Ajax. De Amsterdammers doen het sportief niet uitstekend, maar ...

57
57
Courtois wil met geld smijten: Boskamp waarschuwt

De voetbalwereld gonst wel vaker van geruchten, maar af en toe zit er een verhaal tussen dat meteen ...

76
76
‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Alles leek erop dat Simon Mignolet stilaan naar de uitgang werd begeleid bij Club Brugge. Maar nu ...

1425
1425
Westerlo-coach Charaï ergert zich dood na Club Brugge

Westerlo kan Play-Off 1 vergeten na de nederlaag tegen Club Brugge. De Kemphanen deden lang mee voor ...

124
124
Opvallend beeld van Gert Verheyen maakt veel los

Een opvallende foto van Gert Verheyen zorgt momenteel voor de nodige reacties bij fans. De ...

196
196
Courtois door het lint: Güler scoort “onmogelijk” doelpunt

Thibaut Courtois en consorten hebben een zes op zes gepakt in La Liga. Ook in de Champions League ...

38
38
Code rood Vanaken: ook Verhaeghe in alle staten

Club Brugge won van Westerlo, maar Hans Vanaken ging geblesseerd van het veld. Eerder sprak coach ...

1017
1017
Leko komt met zorgwekkende update over Vanaken

Club Brugge heeft in Westerlo gedaan wat het moest doen, want dankzij de 1-2-zege blijft het in het ...

482
482
Charaï trots: "Hebben beste ploeg in België gedomineerd"

Westerlo zag zaterdagavond zijn droom sneuvelen. De Kemphanen hoopten nog de Champions' Play-Off te ...

72
72
Man City ziet titel wegglippen, vlotte zeges Real en Ajax

Arsenal lijkt weer een stapje dichter te staan bij de titel in de Premier League. Eerste ...

42
42
‘Nieuwe wending na terugkeer De Bruyne’

Napoli heeft zijn Rode Duivels stilaan helemaal terug. Nadat Romelu Lukaku twee weken geleden tegen ...

127
127
Efficiënt Club Brugge slaat PO1-droom Westerlo aan diggelen

Na de overwinning van Union, volgde ook Club Brugge vanavond. Blauw-Zwart overtuigde niet geheel, ...

99
99
Ferrera verliest eerste keer: "Hadden iets kunnen rapen"

Rode lantaarn Dender is er niet in geslaagd om te stunten in het Dudenpark. Het wist een helft lang ...

22
22
Hubert in de wolken na waanzinnige reeks Union

Union lijkt als leider aan de Champions' Play-Off te zullen beginnen. De Brusselaars wonnen immers ...

52
52
Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Lange tijd leek er vanavond terug spanning te komen in de strijd om de tweede promotieplek. KV ...

99
99
Club toont twee gezichten: "Met Vormer was het geen waar"

Aangezien Union zaterdagavond al zijn wedstrijd won, moet Club zelf ook winnen in Westerlo om in het ...

226
226
Nieuw sprookje bij Union: "Magnifiek!"

Union heeft zaterdag geen steek laten vallen in de titelstrijd. Tegen rode lantaarn Dender ...

56
56
Hayen verklaart 'stijlbreuk' Genk in vergelijking met Club

KRC Genk speelt zondag zijn laatste troeven uit in de strijd om de Champions' Play-Off. Bij een ...

135
135
16-jarige redt Arsenal, Chelsea gaat pijnlijk onderuit

Arsenal blijft stevig aan de leiding in de Premier League. Tegen Everton leek het wel lange tijd op ...

21
21
De Bruyne beslissend: Napoli zet scheve situatie recht

Napoli heeft zaterdag een scheve situatie rechtgezet. Tegen Lecce kwam het in eigen stadion op ...

58
58

Meer sportnieuws