Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

door
Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

Dé topper van de kerstspeeldag eindigde dinsdagavond op een puntendeling. Zo hielden Club Brugge en Union SG het na een intense partij op een 1-1-gelijkspel. Achteraf was er wel één en ander te doen om de Brugse gelijkmaker.

Het werd voetbaltechnisch gezien niet de meest hoogstaande topwedstrijd op tweede kerstdag. Maar aan intensiteit en strijd was er geen gebrek, wat de match toch tot een interessant kijkstuk maakte. Bovendien kreeg de thuisploeg in de aanvangsfase voldoende kansen om de score te openen.

Maar het waren de bezoekers die uiteindelijk als eerste konden toeslaan. Na goed voorbereidend werk van Mohamed Amoura, liet Brandon Mechele zich veel te makkelijk ringeloren door Gustav Nilsson. De boomlange Zweed knikte de openingstreffer netjes voorbij Simon Mignolet.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Discutabele strafschop

Union toonde zich dus dodelijk efficiënt en het antwoord van Club liet eventjes op zich wachten. In de tweede helft werd het echter toch 1-1. Zo werd Hugo Vetlesen foutief gestopt in de zestien door Christian Burgess, waarna Igor Thiago zich doeltreffend toonde van op de stip. Maar die penalty zorgde wel weer voor discussie.

Zo leek Vetlesen de bal eerst met de arm te beroeren, alvorens Burgess zijn overtreding maakte. Toch werd de bal op de stip gelegd. Daags nadien werd dan weer gemeld dat de strafschop tot stand kwam omdat Union-middenvelder Thierry Lazare eerst hands maakte. Het was dan ook uitkijken naar de uitleg die het Professional Refereeing Department (PRD) zou voorzien.

Géén handsbal

Uiteindelijk liet men scheidsrechter Jasper Vergoote zelf opdraven om duiding te geven bij deze fase. "Op het veld zag ik twee keer een accidenteel handspel, waarna Burgess een strafschop overtreding maakt. Die wordt ook gegeven. Dat communiceer ik aan de VAR. Die heeft de strafschop bevestigd en vervolgens de handspellen onder de loep genomen", verklaarde Vergoote.

De VAR-interventie nam wel wat tijd in beslag en dat heeft een gegronde reden. "We beslissen met de VAR nooit op basis van één camerastandpunt. En in dit geval waren negen camerastandpunten beschikbaar. Die zetten we stil op het punt van contact en zo gaan we helemaal rond. Daaruit bleek dat er zowel bij Vetlesen als bij Lazare contact met de onderbuik was."

Géén rood voor Burgess

De strafschop werd dus wel degelijk gegeven voor de fout van Burgess. Maar waarom kreeg de Engelsman bij deze fase dan niet zijn tweede gele kaart? "Ik beoordeelde de penaltyfase als een beloftevolle aanval die onderbroken werd, waarbij de verdediger de bal trachtte te spelen. Dan is het per definitie nooit een gele kaart bij een penalty-overtreding. Het ging bovendien om een onvoorzichtige, maar geen roekeloze overtreding. Die maakte Burgess nadien ook niet meer, vandaar dat hij geen tweede gele kaart kreeg", verklaarde Burgess.

Denkt u dat deze fase correct werd beoordeeld?

Meest recent

"De Redder" - Courtois laat Spanjaarden uit hun dak gaan

Real Madrid treedt binnen een tweetal weken aan in de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

11
11
UCL: Verleningen fnuiken Juve-sprookje, Real dankt sterke Courtois

Woensdag zijn de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Champions League uitgedeeld. Real ...

33
33
'Lammens verstomt: bizarre keeperswending United'

Senne Lammens werd de voorbije dagen opnieuw bewierrookt bij Manchester United na zijn sterke ...

97
97
'Anderlecht lonkt plots naar Ajax voor nieuwe TD'

Nu de kans steeds groter wordt dat Jérémy Taravel het seizoen zal uitdoen als ...

128
128
Overmars aan zet: zaakwaarnemer geeft grote transferhint

Antwerp FC wil dit seizoen alsnog een Europees ticket veroveren, via eender welke play-off. ...

242
242
Totale exodus Club Brugge: halve basisploeg richting uitgang

Voor het tweede jaar op rij de 1/8ste finales halen zat er uiteindelijk niet in, maar Club Brugge ...

304
304
Groot feest bij Beveren: "Of ik dít ook in de JPL zal doen?"

Het is eind februari en de eerste promovendus voor komend seizoen is al bekend. Het ongeslagen SK ...

126
126
Sensatie in Bergamo! Atalanta wipt Dortmund met penalty in 98ste

Atalanta BC heeft zich woensdagavond geplaatst voor de 1/8ste finales van de Champions League. De ...

89
89
Lukaku-twist: schokkende transfer voor Anderlecht-comeback?

De terugkeer van Romelu Lukaku blijft met horten en stoten verloren. Voorlopig moet de Rode Duivel ...

474
474
Club likt Madrileense wonde: "Dát was het pijnlijkste moment"

De Champions League-campagne van Club Brugge zit erop dit seizoen. Ondanks een meer dan degelijk ...

286
286
Het rommelt bij Antwerp: speelt Gheysens macht kwijt?

Antwerp praat met externe investeerders: het staat nu zwart op wit in de jongste financiële ...

255
255
Prestianni gooit na racismerel nog extra olie op het vuur

Om 21u staan Real Madrid en Benfica tegenover elkaar in hun terugwedstrijd in de tussenronde van de ...

163
163
Joos tipt opvallende versterking voor Club en RSCA

De wintermercato zit er nog niet zo lang op, maar toch zullen vele clubs nu al bezig zijn met het ...

270
270
‘Dreun bij Club: ijskoude douche voor miljoenenman’

Club Brugge kijkt opnieuw rond voor een extra centrale verdediger — en dat zegt veel over de ...

413
413
Bloedvorm op komst? Lukaku brengt grote opsteker

Het is voorlopig nog niet het seizoen geweest van Romelu Lukaku. De Rode Duivel viel in augustus uit ...

63
63
'Dender handelt snel en haalt bekende nieuwe coach'

De trainerscarousel draait dit seizoen op volle toeren in de Jupiler Pro League. Woensdag zette ook ...

131
131
Eindigt straffe comeback bij Standard op WK?

Met nog vier speeldagen te gaan ligt de strijd om de top zes nog helemaal open. Ook Standard heeft ...

60
60
Club NXT verbaast weer en staat in kwartfinale Youth League

Club Brugge mag dan wel uitgeschakeld zijn in de Champions League, hun jonkies blijven wel actief in ...

254
254
Buffalo-flops schitteren in CL: Louwagie reageert

Dinsdagavond viel er het nodige spektakel te beleven in de Champions League. Opvallend daarbij was ...

204
204
WK-selectie Openda in gevaar? Joos velt keihard oordeel

Bondscoach Rudi Garcia heeft nog een drietal maanden om knopen door te hakken over de WK-selectie ...

68
68
Messi heeft één grote spijt: "Wat een idoot ben ik"

Lionel Messi is ondertussen 38 jaar en kende al een prachtige carrière. De Argentijn kwam in ...

70
70
'KV Mechelen vreest: Serie A-club meldt zich'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en maakt een zeer grote kans op de top zes. Dat zorgt er ...

97
97
Club Brugge baalt: "Eentje die pijn doet"

Club Brugge verloor met 4-1 van Atlético Madrid. Het was een terechte nederlaag van de ...

197
197
El Ouahdi verrast: "Hen misschien onderschat"

KRC Genk is bezig aan een uitstekend seizoen in Europa. Het beste in vele jaren. De Limburgers staan ...

147
147
D-day voor Standard: Euvrard waarschuwt de Rouches

Standard won verrassend met 0-3 op het veld van KRC Genk. Een zeer straffe prestatie van de Rouches. ...

124
124

Meer sportnieuws