Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

door
Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

Dé topper van de kerstspeeldag eindigde dinsdagavond op een puntendeling. Zo hielden Club Brugge en Union SG het na een intense partij op een 1-1-gelijkspel. Achteraf was er wel één en ander te doen om de Brugse gelijkmaker.

Het werd voetbaltechnisch gezien niet de meest hoogstaande topwedstrijd op tweede kerstdag. Maar aan intensiteit en strijd was er geen gebrek, wat de match toch tot een interessant kijkstuk maakte. Bovendien kreeg de thuisploeg in de aanvangsfase voldoende kansen om de score te openen.

Maar het waren de bezoekers die uiteindelijk als eerste konden toeslaan. Na goed voorbereidend werk van Mohamed Amoura, liet Brandon Mechele zich veel te makkelijk ringeloren door Gustav Nilsson. De boomlange Zweed knikte de openingstreffer netjes voorbij Simon Mignolet.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 27 bekend

Discutabele strafschop

Union toonde zich dus dodelijk efficiënt en het antwoord van Club liet eventjes op zich wachten. In de tweede helft werd het echter toch 1-1. Zo werd Hugo Vetlesen foutief gestopt in de zestien door Christian Burgess, waarna Igor Thiago zich doeltreffend toonde van op de stip. Maar die penalty zorgde wel weer voor discussie.

Zo leek Vetlesen de bal eerst met de arm te beroeren, alvorens Burgess zijn overtreding maakte. Toch werd de bal op de stip gelegd. Daags nadien werd dan weer gemeld dat de strafschop tot stand kwam omdat Union-middenvelder Thierry Lazare eerst hands maakte. Het was dan ook uitkijken naar de uitleg die het Professional Refereeing Department (PRD) zou voorzien.

Géén handsbal

Uiteindelijk liet men scheidsrechter Jasper Vergoote zelf opdraven om duiding te geven bij deze fase. "Op het veld zag ik twee keer een accidenteel handspel, waarna Burgess een strafschop overtreding maakt. Die wordt ook gegeven. Dat communiceer ik aan de VAR. Die heeft de strafschop bevestigd en vervolgens de handspellen onder de loep genomen", verklaarde Vergoote.

De VAR-interventie nam wel wat tijd in beslag en dat heeft een gegronde reden. "We beslissen met de VAR nooit op basis van één camerastandpunt. En in dit geval waren negen camerastandpunten beschikbaar. Die zetten we stil op het punt van contact en zo gaan we helemaal rond. Daaruit bleek dat er zowel bij Vetlesen als bij Lazare contact met de onderbuik was."

Géén rood voor Burgess

De strafschop werd dus wel degelijk gegeven voor de fout van Burgess. Maar waarom kreeg de Engelsman bij deze fase dan niet zijn tweede gele kaart? "Ik beoordeelde de penaltyfase als een beloftevolle aanval die onderbroken werd, waarbij de verdediger de bal trachtte te spelen. Dan is het per definitie nooit een gele kaart bij een penalty-overtreding. Het ging bovendien om een onvoorzichtige, maar geen roekeloze overtreding. Die maakte Burgess nadien ook niet meer, vandaar dat hij geen tweede gele kaart kreeg", verklaarde Burgess.

Denkt u dat deze fase correct werd beoordeeld?

Meest recent

Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

8
8
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

18
18
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

79
79
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

19
19
Geen droomdebuut voor Ferrera: "Maar dit geeft vertrouwen"

Bij FCV Dender streek er deze week nog een nieuwe coach neer. Na een nul op twaalf werd Hayk Milkon ...

7
7
Leko stuurt Anderlecht nu al stevige waarschuwing

Club Brugge heeft zich zondagavond tot de winnaar van het weekend gekroond, maar daar heeft het wel ...

243
243
Charleroi schreeuwt moord en brand: "Schuld ligt bij ref"

Charleroi kwam zondag dicht bij een nieuwe stunt tegen Club Brugge, dat het in januari al in de ...

319
319
Doelhout houdt Cercle en Dender van drie gouden punten

De kelderkraker tussen Cercle Brugge en Dender is voor beide teams op een sof geëindigd. ...

39
39
Hubert legt uit wat er allemaal misliep bij Union SG

Union SG speelde een zeer zwakke partij op het veld van KVC Westerlo. De landskampioen speelde ruim ...

62
62
Pover Club Brugge pakt in 100ste minuut alsnog de zege

Club Brugge kon een uitstekende zaak doen door het puntenverlies van STVV en Union SG. Om 18u30 ...

272
272
'Anderlecht verrast: bizarre zet om topaanwinst te strikken'

Anderlecht speurt naar defensieve versterking en heeft een opvallend, duur dossier bovenaan liggen. ...

228
228
De Mil trekt héél pijnlijke conclusie over AA Gent

De komst van Rik De Mil naar AA Gent is vooralsnog geen succes. De trainer zal de komende drie ...

156
156
Arsenal blijft op titelkoers, Chelsea in de problemen

In de Premier League stond er om 17u30 een interessant duel op het programma. Arsenal moest in eigen ...

35
35
Club Brugge in de problemen: fans luiden alarmbel

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn partij op het veld van Sporting Charleroi. De eerste 45 ...

270
270
KRC Genk kent topweek: Hayen ziet 'cruciaal' momentum

KRC Genk staat weer onder de mensen. Een achtste finale in de Europa League én momenteel ...

127
127
Kums geeft RSCA tip: "Dat ze niet aan hem denken als TD..."

Bij RSC Anderlecht zijn ze op zoek naar een hoofdtrainer en een sportief directeur. De Brusselaars ...

340
340
'Fenerbahçe klopt aan bij KRC Genk: zéér verrassende deal'

KRC Genk heeft heel veel talent rondlopen. De Limburgers krijgen elke match heel wat scouts over de ...

224
224
Crisis bij AA Gent: "Zo kan het niet verder!"

AA Gent verloor kansloos met 3-0 van KRC Genk. Met nog drie speeldagen te gaan staan ze zo plots ...

270
270
Zwak Union SG verliest dure punten tegen tienkoppig Westerlo

Union SG kon door de nederlaag van STVV een zeer goede zaak doen in het klassement. Ze moesten ...

65
65
Charleroi - Club Brugge: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na uitschakeling in de Champions League richten op de Jupiler Pro League. Een ...

260
260
Anderlecht heeft vervanger Verschaeren nu al beet

RSC Anderlecht en Yari Verschaeren lijken na het seizoen uit elkaar te gaan. Een afscheid na een ...

390
390
Man United derde na comeback, code rood bij Tottenham

Manchester United blijft zijn opmars in de Premier League voortzetten. Ondanks een achterstand aan ...

67
67
Eén valse noot in 'perfecte week' Genk: "Dit is heel zuur"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

183
183
Kerk bejubelt Antwerp-ploegmaat: "Je ziet hem groeien"

Antwerp FC heeft zaterdagavond de knop omgedraaid na een reeks van vier opeenvolgende nederlagen. De ...

143
143
'Club nóg rijker: duizelingwekkende transfersom Tzolis'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Ook een vertrek van ...

274
274

Meer sportnieuws