Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

door
Vergoote geeft tekst en uitleg bij discutabele penalty Club

Dé topper van de kerstspeeldag eindigde dinsdagavond op een puntendeling. Zo hielden Club Brugge en Union SG het na een intense partij op een 1-1-gelijkspel. Achteraf was er wel één en ander te doen om de Brugse gelijkmaker.

Het werd voetbaltechnisch gezien niet de meest hoogstaande topwedstrijd op tweede kerstdag. Maar aan intensiteit en strijd was er geen gebrek, wat de match toch tot een interessant kijkstuk maakte. Bovendien kreeg de thuisploeg in de aanvangsfase voldoende kansen om de score te openen.

Maar het waren de bezoekers die uiteindelijk als eerste konden toeslaan. Na goed voorbereidend werk van Mohamed Amoura, liet Brandon Mechele zich veel te makkelijk ringeloren door Gustav Nilsson. De boomlange Zweed knikte de openingstreffer netjes voorbij Simon Mignolet.

LEES OOK: Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

Discutabele strafschop

Union toonde zich dus dodelijk efficiënt en het antwoord van Club liet eventjes op zich wachten. In de tweede helft werd het echter toch 1-1. Zo werd Hugo Vetlesen foutief gestopt in de zestien door Christian Burgess, waarna Igor Thiago zich doeltreffend toonde van op de stip. Maar die penalty zorgde wel weer voor discussie.

Zo leek Vetlesen de bal eerst met de arm te beroeren, alvorens Burgess zijn overtreding maakte. Toch werd de bal op de stip gelegd. Daags nadien werd dan weer gemeld dat de strafschop tot stand kwam omdat Union-middenvelder Thierry Lazare eerst hands maakte. Het was dan ook uitkijken naar de uitleg die het Professional Refereeing Department (PRD) zou voorzien.

Géén handsbal

Uiteindelijk liet men scheidsrechter Jasper Vergoote zelf opdraven om duiding te geven bij deze fase. "Op het veld zag ik twee keer een accidenteel handspel, waarna Burgess een strafschop overtreding maakt. Die wordt ook gegeven. Dat communiceer ik aan de VAR. Die heeft de strafschop bevestigd en vervolgens de handspellen onder de loep genomen", verklaarde Vergoote.

De VAR-interventie nam wel wat tijd in beslag en dat heeft een gegronde reden. "We beslissen met de VAR nooit op basis van één camerastandpunt. En in dit geval waren negen camerastandpunten beschikbaar. Die zetten we stil op het punt van contact en zo gaan we helemaal rond. Daaruit bleek dat er zowel bij Vetlesen als bij Lazare contact met de onderbuik was."

Géén rood voor Burgess

De strafschop werd dus wel degelijk gegeven voor de fout van Burgess. Maar waarom kreeg de Engelsman bij deze fase dan niet zijn tweede gele kaart? "Ik beoordeelde de penaltyfase als een beloftevolle aanval die onderbroken werd, waarbij de verdediger de bal trachtte te spelen. Dan is het per definitie nooit een gele kaart bij een penalty-overtreding. Het ging bovendien om een onvoorzichtige, maar geen roekeloze overtreding. Die maakte Burgess nadien ook niet meer, vandaar dat hij geen tweede gele kaart kreeg", verklaarde Burgess.

Denkt u dat deze fase correct werd beoordeeld?

Meest recent

Club NXT verovert Europa: nieuwe stunt in Youth League

Terwijl het eerste efltal van Club Brugge wist door te stoten naar de play-offs van de Champions ...

25
25
'Hasi out, Fink in: schaduwlijst Anderlecht lekt uit'

RSC Anderlecht nam zondag afscheid van Besnik Hasi, en dus moet de recordkampioen nog maar eens op ...

210
210
KRC Genk verrast vriend en vijand met nieuwe spits

Op de slotdag van de wintermercato haalde KRC Genk met Emile Doucouré nog een beloftevolle ...

224
224
Schokkend: Sporza-journaliste gooit vuile VRT-was buiten

Sporza. Voor velen klinkt het als een keurmerk. Degelijk. Betrouwbaar. Onaantastbaar bijna. In ...

115
115
Vermant in de lappenmand: kopzorgen bij Club Brugge

Club Brugge verloor zondag de topper tegen Union. Ivan Leko maakte geen al te beste beurt in het ...

282
282
'Anderlecht zoekt trainer: plottwist van formaat?'

Na een drukke Deadline Day kan de rust nog niet meteen weerkeren bij RSC Anderlecht, dat na het ...

471
471
Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Club Brugge bleef relatief rustig op de wintermercato. Ondanks enkele vertrekkers en de belofte om ...

424
424
Standard incasseert uppercut na euforie Anderlecht

Standard kon afgelopen speeldag vieren na de knappe zege tegen rivaal RSC Anderlecht, maar de ...

94
94
Oorlog Vermeeren in Marseille: De Zerbi reageert

Het gaat er stevig aan toe in Marseille. Arthur Vermeeren werd de afgelopen weken telkens op de bank ...

176
176
Anderlecht-bestuur afgemaakt: “Hasi niet enige probleem"

RSC Anderlecht heeft besloten om Besnik Hasi te ontslaan. Paars-Wit greep in na de zure nederlaag ...

275
275
Halve finales Croky Cup: waar en wanneer op TV te bekijken?

De halve finales van de Croky Cup staan voor de deur. Sporting Charleroi neemt het op tegen Union SG ...

283
283
‘Vreemde keuzes Club Brugge: veel werk op de plank’

Club Brugge beloofde versterkingen, maar uiteindelijk bleef het bij één: Felix ...

422
422
STVV leeft meer dan ooit: zelfs tot in Japan succes

Sint-Truiden VV beleeft een topseizoen. Wouter Vrancken heeft de orde goed op zaken bij STVV en de ...

78
78
Alarm bij KRC Genk: Hayen krijgt stevige waarschuwing

KRC Genk won afgelopen speeldag van Dender, maar het was zonder glans tegen de rode lantaarn van de ...

403
403
Opvolger van Hasi: twee Anderlecht-opties afgeschoten

Na het ontslag van Besnik Hasi bij Anderlecht is de geruchtenmolen op hol geslagen. De ene naam na ...

419
419
Enorme tegenslag STVV: “Ref zat van begin tot einde fout”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League, maar de ...

108
108
Foket slaat ferm op tafel: weer kans bij Anderlecht?

Thomas Foket is volledig naar de achtergrond verdwenen bij RSC Anderlecht. De vleugelverdediger is ...

677
677
TRANSFERUURTJE: ‘Vuurwerk bij Anderlecht, Club en Genk vrezen’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

413
413
‘Anderlecht spartelt, Euvrard vindt succesformule Standard'

Standard Luik won afgelopen speeldag van grote rivaal RSC Anderlecht. De Rouches kunnen zo weer naar ...

192
192
Vreemde tendens JPL-wintermercato: onheil op komst?

De wintermercato zit er op voor de Belgische clubs. In sommige landen is de transfermarkt nog open, ...

339
339
Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

RSC Anderlecht is naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Besnik Hasi werd ontslagen en ...

542
542
KRC Genk investeert in veelzijdig supertalent (15)

KRC Genk staat bekend om een sterke jeugdopleiding en de Limburgers zijn dan ook van plan om verder ...

223
223
Anderlecht maakt last minute-wintertransfer bekend

RSC Anderlecht was op de slotdag van de wintermercato nog erg actief. Een dag later heeft Paars-Wit ...

275
275
KAA Gent stelt op het nippertje nog aanwinst voor

De wintermercato is in België gesloten, maar toch sijpelen er nog deals naar buiten. Zo stelde ...

127
127
Ongeziene beelden: dít snauwde Hasi aan rust tegen Lambrechts

Standard boekte afgelopen zondag een cruciale zege in de clash met aartsrivaal RSC Anderlecht. Bij ...

528
528

Meer sportnieuws