Chadli twijfelt niet: "Híj́ verdient de Gouden Schoen"

691
Chadli twijfelt niet:

De winterstop in de Jupiler Pro League is ingezet, de ploegen kunnen even bekomen na enkele intense maanden. Maar halfweg januari trekt de competitie zich weer op gang. En traditiegetrouw zal eerst ook de Gouden Schoen worden uitgereikt.

De Gouden Schoen is een jaarlijkse prijs die sinds 1954 wordt uitgereikt aan de beste Belgische voetballer op de Belgische velden, volgens de stemgerechtigden. Hierbij wordt echter rekening gehouden met de prestaties over één kalenderjaar, dus niet over één seizoen.

Die procedure heeft een grote invloed op de winstkansen van bepaalde spelers. Jongens die zich tijdens de zomer aan een transfer waagden, scoren immers geen punten in de tweede ronde en hebben bijgevolg slechts een minieme kans om de trofee te winnen. Dit jaar zijn dat er nogal wat, denk aan Teddy Teuma, Mike Trésor, Ayase Ueda, Noa Lang, Victor Boniface, ... .

LEES OOK: Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Chadli kiest Toby

In de tweede seizoenshelft stonden echter verschillende nieuwe smaakmakers op. Het Union-duo Cameron Puertas/Mohamed Amoura bijvoorbeeld, zal in de tweede stemronde een pak punten scoren. Bovendien bleven ook verschillende uitblinkers van vorig seizoen gewoon op post. Het belooft dus toch behoorlijk spannend te worden.

Maar volgens oud-Rode Duivel Nacer Chadli mag er geen twijfel bestaan over de gedoodverfde winnaar. "Toby Alderweireld zou het verdienen", klinkt het stellig bij Gazet van Antwerpen. "Niemand die het voorbije jaar zo’n constant en hoog niveau heeft gehaald als hij. Andere spelers blinken vooral in periodes uit. Toby is gewoon altijd goed en altijd fit."

Ondergewaardeerde verdedigers

Bovendien vindt Chadli dat verdedigers bij dit soort individuele verkiezingen nog te vaak ondergewaardeerd worden. Daar mag volgens hem verandering in komen. "In voetbal zijn goals en assists belangrijk, maar het hoeft toch niet altijd een aanvaller of een nummer tien te zijn die de Gouden Schoen wint. De prestaties van verdedigers worden te weinig geapprecieerd. Bij de Ballon d’Or zie je er nooit eentje in de top drie staan."

Alderweireld moet dit jaar de Gouden Schoen krijgen ...

Meest recent

Droomdebuut voor De Roeck: STVV deelt Essevee uppercup uit

Jonas De Roeck heeft zondagavond een droomdebuut gemaakt als trainer van STVV. Hij zag de Kanaries ...

10
10
AA Gent overtuigt weer niet: De Mil ziet oorzaak

AA Gent zit duidelijk niet in een goede vorm. Ze mogen Davy Roef bedanken dat hij in de slotfase ...

31
31
Union bekroont droomweek met felbegeerde leidersplaats

Wat een fantastische week werd het wederom voor Union. Het team van Hubert had het vanavond knap ...

33
33
Harde val voor De Cat: Duitsland sloopt wonderkind

In augustus noemde Duitsland Nathan De Cat nog de ‘Star-Neuzugang’ van Hoffenheim. Begin ...

125
125
Bruno doodeerlijk over verschil tussen RSCA en Club Brugge

Vitor Bruno heeft zijn criticasters de mond gesnoerd na een zeer goede week voor RSC Anderlecht. De ...

220
220
Goal Tielemans, fouten Lammens én comeback voor Man Utd

Manchester United begon als laatste in de Premier League aan zijn duel tegen Aston Villa. Ongezien. ...

82
82
Leko komt met héél opvallende woorden over Bruno

RSC Anderlecht pakte puur op karakter een punt op het veld van Club Brugge, dat de betere ploeg was. ...

210
210
Biancone slikt woorden in: "Zij hebben me de mond gesnoerd"

Enkele weken geleden was het nog crisis bij Anderlecht, maar dezer dagen staat Paars-Wit er al een ...

106
106
'Napoli neemt drastische beslissing over De Bruyne'

Napoli is er dit weekend alweer niet in geslaagd om te winnen, want het bleef tegen Lazio steken op ...

76
76
Fout Cvetkovic of Mechele? Fans gaan zwaar in de clinch

De kraker tussen Club Brugge en Anderlecht heeft zondag geen winnaar gekregen, want de twee rivalen ...

381
381
Tienkoppig Eupen zadelt Lierse met gigantische crisis op

Het wordt steeds heter onder de voeten van Lierse-coach Arno Van den Abbeel. De voormalige T1 van de ...

30
30
Cvetkovic over de 1-1: "Het was misschien een fout, maar..."

Anderlecht is erin geslaagd om het vertrouwen te behouden na een uitstekende week. Na de zeges tegen ...

496
496
Buffalo's gaan voorbij kranig KVK: De Mil wipt naar leiding

AA Gent heeft deze namiddag optimaal geprofiteerd van de 'uitschuiver' van Club Brugge. De Buffalo's ...

60
60
"Kwam om show te verkopen": Club Brugge woedend op ref

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is zondagnamiddag op 1-1 geëindigd en dat was ...

717
717
Brighton blijft verbazen, Sunderland stunt weg van laatste plaats

In de Premier League is er zondagnamiddag één en ander verschoven in het klassement. ...

70
70
Ajax grijpt in slotseconden naast koppositie in Eredivisie

Ajax heeft zondagnamiddag een uitgelezen kans laten liggen om minstens voorlopig aan de leiding te ...

25
25
Bom barst bij Club Brugge: Diakhon stormt woedend weg

Club Brugge zal ongetwijfeld meer verwacht hebben van de klassieker tegen Anderlecht, waarin het ...

592
592
Coosemans niet euforisch: "Dat is de volgende stap"

RSC Anderlecht kende een zeer goede week. Na zeges tegen KVC Westerlo en RB Salzburg pakten ze ook ...

218
218
Vanaken woedend na Club-RSCA: "Schaf die VAR af"

Club Brugge en RSC Anderlecht deelden de punten in het Jan Breydelstadion. Het werd 1-1 na een al ...

1095
1095
Club Brugge en Anderlecht delen de punten na matige topper

Club Brugge werkte namiddag de topper tegen RSC Anderlecht af. Het werd zeker niet de meest ...

165
165
Weer geen zege voor Napoli: exit Allegri?

Napoli speelde namiddag de topper in eigen huis tegen Lazio. Een match die ze maar beter konden ...

30
30
Club Brugge op voorsprong tegen RSCA: "Zielig!"

Club Brugge en RSC Anderlecht begonnen om 13u30 aan de topper in het Jan Breydelstadion. De eerste ...

214
214
Grote uitblinker bij Lommel: "Had drie keer moeten scoren"

Lommel SK pakte een knap punt op het veld van Royal Antwerp FC. De promovendus is bezig aan een goed ...

16
16
Bayern München komt met nieuwe update over Kompany

Vincent Kompany staat dicht bij zijn terugkeer als trainer van Bayern München. Volgens Uli ...

114
114
Spelersgroep Antwerp velt oordeel over ontslag Compper

Royal Antwerp FC is bezig aan een toch wel erbarmelijk seizoen. De Great Old heeft zeker niet de ...

351
351

Meer sportnieuws