Chadli twijfelt niet: "Híj́ verdient de Gouden Schoen"

691
Chadli twijfelt niet:

De winterstop in de Jupiler Pro League is ingezet, de ploegen kunnen even bekomen na enkele intense maanden. Maar halfweg januari trekt de competitie zich weer op gang. En traditiegetrouw zal eerst ook de Gouden Schoen worden uitgereikt.

De Gouden Schoen is een jaarlijkse prijs die sinds 1954 wordt uitgereikt aan de beste Belgische voetballer op de Belgische velden, volgens de stemgerechtigden. Hierbij wordt echter rekening gehouden met de prestaties over één kalenderjaar, dus niet over één seizoen.

Die procedure heeft een grote invloed op de winstkansen van bepaalde spelers. Jongens die zich tijdens de zomer aan een transfer waagden, scoren immers geen punten in de tweede ronde en hebben bijgevolg slechts een minieme kans om de trofee te winnen. Dit jaar zijn dat er nogal wat, denk aan Teddy Teuma, Mike Trésor, Ayase Ueda, Noa Lang, Victor Boniface, ... .

LEES OOK: Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Chadli kiest Toby

In de tweede seizoenshelft stonden echter verschillende nieuwe smaakmakers op. Het Union-duo Cameron Puertas/Mohamed Amoura bijvoorbeeld, zal in de tweede stemronde een pak punten scoren. Bovendien bleven ook verschillende uitblinkers van vorig seizoen gewoon op post. Het belooft dus toch behoorlijk spannend te worden.

Maar volgens oud-Rode Duivel Nacer Chadli mag er geen twijfel bestaan over de gedoodverfde winnaar. "Toby Alderweireld zou het verdienen", klinkt het stellig bij Gazet van Antwerpen. "Niemand die het voorbije jaar zo’n constant en hoog niveau heeft gehaald als hij. Andere spelers blinken vooral in periodes uit. Toby is gewoon altijd goed en altijd fit."

Ondergewaardeerde verdedigers

Bovendien vindt Chadli dat verdedigers bij dit soort individuele verkiezingen nog te vaak ondergewaardeerd worden. Daar mag volgens hem verandering in komen. "In voetbal zijn goals en assists belangrijk, maar het hoeft toch niet altijd een aanvaller of een nummer tien te zijn die de Gouden Schoen wint. De prestaties van verdedigers worden te weinig geapprecieerd. Bij de Ballon d’Or zie je er nooit eentje in de top drie staan."

Alderweireld moet dit jaar de Gouden Schoen krijgen ...

Meest recent

Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

24
24
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

39
39
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

39
39
Lukaku kent zijn nieuwe trainer bij Fenerbahçe

Romelu Lukaku lijkt eindelijk een basisplaats beet te hebben bij Fenerbahçe, maar veel ...

23
23
Nederlanders lachen met Forbs: Bosz springt in de bres

Club Brugge gaat woensdagavond op het veld van PSV op zoek naar zijn derde overwinning op rij in de ...

112
112
'Antwerp neemt verrassend besluit voor bekerclash'

Komend weekend staat er nog competitievoetbal op het programma, maar daarna is het weer tijd voor ...

78
78
Yamal blijft schitteren: record van Mbappé sneuvelt

Om 21u werden er opnieuw een pak wedstrijden afgetrapt in de Champions League en die leveren meteen ...

46
46
Bounida doet verrassende onthulling over toekomst bij Ajax

Vorig seizoen leek Rayane Bounida eindelijk helemaal door te breken bij Ajax. Het supertalent klokte ...

52
52
Allegri komt met hoopgevende update over De Bruyne

Afgelopen weekend gingen de alarmbellen af bij Mark van Bommel. Enkele dagen voor hij zijn selectie ...

23
23
Bosz neemt het op voor Fernandez: "Alles voor de clicks..."

Woensdagavond kijken PSV en Club Brugge elkaar in de ogen in de Champions League. Voor een aantal ...

15
15
'STVV wil verrassende oude bekende als trainer'

Het was maandag bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want er werden twéé trainers op ...

221
221
'Leipzig is wanhopig: Bakayoko voor spotprijsje op te halen'

De start van de wintermercato nadert stilaan en een aantal Belgen weten nu al dat ze voor een ...

66
66
Leko geeft aan waar de gevaren bij PSV liggen

Club Brugge is uitstekend begonnen aan zijn campagne in de Champions League, want tegen Aston Villa, ...

120
120
'Opsteker KV Mechelen: 2 sterkhouders keren terug'

KV Mechelen deed vorig weekend een geweldige zaak door Genk te kloppen. Het pakt zo zes op zes en ...

93
93
'Bosz flirt met Vanaken: transfer naar PSV op til?'

Het is stilaan een traditie bij matchen van Club Brugge in de Champions League: de trainer van de ...

109
109
'Bayern juicht te vroeg: Kane zorgt voor onverwachte wending'

In München klinken ze al op de nieuwe deal met Harry Kane. Alleen krijgt de beste speler ter ...

96
96
AA Gent bevestigt mokerslag: dramatisch verdict Burgess

Rik De Mil duimde nog dat de schade alsnog zou meevallen, maar zoals verwacht blijkt helaas niks ...

328
328
Opdoffer voor Genk: exit Youth League na spektakelstuk

Enkele dagen nadat het eerste elftal onderuit ging in Mechelen kregen ook de beloften van KRC Genk ...

64
64
Bosz blaast loftrompet: Club Brugge maakt indruk op PSV

In de Champions League staat er woensdag met PSV tegen Club Brugge een Derby der Lage Landen op het ...

70
70
Anderlecht keert kar: trio terug naar RSCA Futures

RSC Anderlecht boekte zaterdag een deugddoende zege met Westerlo. Deels met dank aan Jayden Onia ...

345
345
Leko vist outcast op: opvallende comeback bij Club Brugge

Na de zeges tegen Inter en Lens hoopt Club Brugge woensdag ook tegen PSV een resultaat te boeken in ...

305
305
'Bizarre werkwijze Cercle Brugge blootgelegd: hallucinant'

Cercle Brugge heeft afscheid genomen van hoofdtrainer Lars Friis. De oefenmeester leek nog ...

241
241
Verliest België weer parel? Anderlecht-belofte reageert

De afgelopen jaren verloor België heel wat toptalenten aan andere federaties. De malaise lijkt ...

193
193
Belgisch toptalent Noah Fernandez sneert ferm naar PSV

Noah Fernandez is een jeugdproduct van Lierse, maar hij maakte al op jonge leeftijd de overstap naar ...

119
119
Selectie Club Brugge voor PSV: Leko bevestigt verandering

Club Brugge neemt het woensdagavond in de Champions League op tegen PSV Eindhoven. Blauw-Zwart is ...

210
210

Meer sportnieuws