Chadli twijfelt niet: "Híj́ verdient de Gouden Schoen"

door
Chadli twijfelt niet:

De winterstop in de Jupiler Pro League is ingezet, de ploegen kunnen even bekomen na enkele intense maanden. Maar halfweg januari trekt de competitie zich weer op gang. En traditiegetrouw zal eerst ook de Gouden Schoen worden uitgereikt.

De Gouden Schoen is een jaarlijkse prijs die sinds 1954 wordt uitgereikt aan de beste Belgische voetballer op de Belgische velden, volgens de stemgerechtigden. Hierbij wordt echter rekening gehouden met de prestaties over één kalenderjaar, dus niet over één seizoen.

Die procedure heeft een grote invloed op de winstkansen van bepaalde spelers. Jongens die zich tijdens de zomer aan een transfer waagden, scoren immers geen punten in de tweede ronde en hebben bijgevolg slechts een minieme kans om de trofee te winnen. Dit jaar zijn dat er nogal wat, denk aan Teddy Teuma, Mike Trésor, Ayase Ueda, Noa Lang, Victor Boniface, ... .

LEES OOK: Deadline deals: Antwerp, OHL, Zulte Waregem én KVK slaan toe

Chadli kiest Toby

In de tweede seizoenshelft stonden echter verschillende nieuwe smaakmakers op. Het Union-duo Cameron Puertas/Mohamed Amoura bijvoorbeeld, zal in de tweede stemronde een pak punten scoren. Bovendien bleven ook verschillende uitblinkers van vorig seizoen gewoon op post. Het belooft dus toch behoorlijk spannend te worden.

Maar volgens oud-Rode Duivel Nacer Chadli mag er geen twijfel bestaan over de gedoodverfde winnaar. "Toby Alderweireld zou het verdienen", klinkt het stellig bij Gazet van Antwerpen. "Niemand die het voorbije jaar zo’n constant en hoog niveau heeft gehaald als hij. Andere spelers blinken vooral in periodes uit. Toby is gewoon altijd goed en altijd fit."

Ondergewaardeerde verdedigers

Bovendien vindt Chadli dat verdedigers bij dit soort individuele verkiezingen nog te vaak ondergewaardeerd worden. Daar mag volgens hem verandering in komen. "In voetbal zijn goals en assists belangrijk, maar het hoeft toch niet altijd een aanvaller of een nummer tien te zijn die de Gouden Schoen wint. De prestaties van verdedigers worden te weinig geapprecieerd. Bij de Ballon d’Or zie je er nooit eentje in de top drie staan."

Alderweireld moet dit jaar de Gouden Schoen krijgen ...

Meest recent

Hayen huivert: vijf Club-spelers vallen zwaar door de mand

Club Brugge kende een rampavond tegen promovendus La Louvière. De manschappen van Nicky Hayen ...

10
10
Fink laat Anderlecht nu al bibberen en beven

KRC Genk neemt het dit weekend in het Lotto Park op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers zijn de ...

104
104
Ooit dé parel van België: eeuwige belofte in 2026 naar JPL?

De afgelopen jaren braken heel wat Belgen door in het buitenland. Niet iedereen maakte het waar. ...

62
62
Hasi slijpt de messen: "Tijd dat zij opstaan"

RSC Anderlecht moet vanavond aan de bak tegen KRC Genk. Verliezen is uit den boze, want Paars-Wit ...

123
123
Nieuwe beelden van Marc Coucke roepen veel vragen op

Marc Coucke dook deze week plots op in een wel heel onverwachte context. Tussen de turbulentie bij ...

101
101
Heynen komt met héél verrassende transferupdate

Bryan Heynen is al vele jaren de trouwe soldaat bij KRC Genk. Een middenvelder waarop een coach kan ...

197
197
'Stroeykens op breken: Anderlecht zet hem voor aap'

De komedie is pijnlijk omdat ze voorspelbaar is. Anderlecht zegt dat het Mario Stroeykens wil ...

209
209
Degryse ziet twee pijnlijke blunders bij Anderlecht

Olivier Renard en Tim Borguet investeerden sinds zijn komst naar Anderlecht al voor 29 miljoen euro ...

207
207
Mechele geïrriteerd: "Vooral media die daar iets van maakt"

Club Brugge verloor verdiend van La Louvière. Alweer een povere prestatie in de Jupiler Pro ...

142
142
Genk hakt knoop door: opvallende terugkeer op komst?

Bij KRC Genk lieten ze al heel wat goede spelers doorstromen via de academie. De Limburgers hebben ...

244
244
Hasi gokt opnieuw: verrassende zet bij Anderlecht?

In het begin van de zomer bereikte ons het nieuws vanuit zeer betrouwbare bron dat dé ...

360
360
Hayen messcherp voor eigen ploeg: "Daarom verloren we"

Club Brugge heeft weer een ondermaatse wedstrijd gespeeld in de Jupiler Pro League. Dat gebeurde al ...

404
404
Monaco wél met goed gevoel naar CL dankzij oude bekende

Volgende week zijn Union en Club Brugge een eerste keer aan zet in de Champions League. In hun ...

112
112
Vanaken duidt oorzaak aan voor pijnlijke nederlaag

Club Brugge trekt met een flinke kater de Champions League in. Het leed zaterdag immers al zijn ...

366
366
Onklopbare Scherpen schat kansen Union tegen PSV in

Union trekt met een goed gevoel richting de Champions League, nadat het zaterdagavond in zijn ...

57
57
De Bruyne zet Napoli op weg naar nieuwe vlotte zege

De veelbesproken overgang van Kevin De Bruyne naar Napoli deze zomer blijkt vooralsnog een schot in ...

120
120
Zoon van oud-sterkhouder Club weldra in JPL?

De transfermarkt is sinds enkele dagen gesloten in België, maar heel wat clubs blijven ...

131
131
Keiharde blamage: Hongerige Wolven vloeren dramatisch Club

Onze tweede deelnemer aan de CL, Club Brugge, heeft vanavond een ferm blauwtje gelopen in ...

186
186
2 opmerkelijke VAR-beslissingen: werd Club bestolen?

Club Brugge beleeft geen makkelijke avond in La Louvière. De bekerwinnaar lijkt met het hoofd ...

819
819
Union gewaarschuwd: PSV houdt doelpuntenkermis in Nijmegen

Dinsdagavond maakt Union zijn grote debuut in de Champions League. Daarbij krijgt het PSV als eerste ...

31
31
KV Kortrijk raast door CPL, De Camargo onder zware druk

KV Kortrijk leeft voorlopig aan 200% na de degradatie uit de Jupiler Pro League. De Kerels vloerden ...

78
78
Pocognoli meldt alsnog flinke opsteker voor Champions League

Union boekte zaterdag een zeer nipte zege op het veld van rode lantaarn Dender, dat pas door een ...

25
25
Keeperskwestie Club laait weer op: fans woedend

Club Brugge probeert zaterdagavond in La Louvière vertrouwen te tanken met het oog op de ...

524
524
Godts schittert bij Ajax maar krijgt tóch tik

Mika Godts heeft zaterdag nog eens zijn enorme talent laten zien bij Ajax. Onze jonge landgenoot ...

60
60
Kompany glundert: Bayern haalt snoeihard uit tegen HSV

Vincent Kompany blijft voorlopig een foutloos parcours rijden met Bayern München dit seizoen. ...

142
142

Meer sportnieuws