'Anderlecht moet wintertransfer definitief doorstrepen'

door
'Anderlecht moet wintertransfer definitief doorstrepen'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan versterkingen in huis. Die inspanningen werpen ook zijn vruchten af met een tweede plek in het klassement. Maar een aantal van de zomeraanwinsten wordt alweer gelinkt aan een vertrek.

Ruim een jaar geleden werd Jesper Fredberg aangesteld als nieuwe sportieve baas bij Paars-Wit. Een onmiddellijke impact maken lukte niet meteen voor de Deen, zo eindigde RSCA vorig seizoen slechts elfde in de reguliere competitie. Tijdens de voorbije zomermercato zette Fredberg dan ook alle zeilen bij.

Het duurde een tijdje alvorens hij de eerste deals over de streep kon trekken, maar vervolgens pakte de CEO Sports uit met een indrukwekkend transferoffensief. Zo haalde hij bijna een volledig elftal aan verse krachten naar het Lotto Park. Daarbij ook verschillende grote namen.

LEES OOK: 'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

Tegenvallende aankopen

Die inspanningen renderen momenteel ook, zo lijkt Paars-Wit eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Maar niet alle versterkingen bleken tot dusver een even groot succes. Alexis Flips en Justin Lonwijk bijvoorbeeld, zouden in januari alweer kunnen vertrekken.

Daarnaast werd ook Louis Patris in de voorbije weken gelinkt aan een vroegtijdig vertrek. Na zijn goede prestaties bij OH Leuven, betaalde Anderlecht 3 à 4 miljoen euro om de jeugd-international over te nemen. Maar voorlopig levert die investering niet het gewenste rendement op. Zo werd hij volledig in de schaduw gezet door Killian Sardella.

Patris blijft op post

Door omstandigheden mocht hij in de voorbije matchen weliswaar terug opdraven, maar over het algemeen komt Patris veel te weinig aan de bak. Daar wou Karel Geraerts van profiteren, die in hem een geschikte aanwinst zag voor zijn Schalke 04. Maar de speler gaf zelf al aan dat hij een vroegtijdig vertrek niet ziet zitten. Volgens IKZ heeft nu ook Schalke een streep getrokken door zijn transfer. De Duitse tweedeklasser is inmiddels op zoek naar alternatieve pistes.

Patris wordt op termijn een sterkhouder bij RSCA ...

Meest recent

Leko spreekt klare taal over vervanger Mignolet

Club Brugge moet het in de play-offs alweer een tijdje zonder Simon Mignolet stellen. Dat was ook al ...

0
0
'Anderlecht all-in voor winger: prijskaartje bekend'

In de play-offs is het zondag al van moeten voor RSC Anderlecht, dat thuis tegen AA Gent wil zien ...

29
29
Leko doet boekje open over zware mokerslag Mignolet

Voor het derde seizoen op een rij mist Simon Mignolet minstens een deel van de play-offs. Exact een ...

75
75
Taravel kondigt wissels aan: comeback bij Anderlecht

Nadat het de reguliere competitie al had afgesloten met een nul op zes, ging RSC Anderlecht op de ...

101
101
Ruben Van Gucht komt uit de kast… of toch bijna?

Wat begon als een onschuldige mediastunt, groeide uit tot een opvallende en licht absurde ...

11
11
Rik De Mil roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

KAA Gent neemt het komende speeldag op tegen RSC Anderlecht namens de Play-Offs. De Buffalo’s ...

109
109
Lewandowski in diepe rouw na onverwacht overlijden

De Poolse voetbalwereld is in diepe rouw. De voetbalbond meldde het plotse overlijden van ...

0
0
Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Union SG staat momenteel aan de leiding in de Jupiler Pro League Champions Play-Offs, maar Club ...

226
226
Leko reageert na straffe uitspraken over voetbalbond

Ivan Leko was na afgelopen speeldag niet mals voor de nationale ploeg en de interlandperiode. ...

139
139
Domper op verjaardag Kompany: Bayern meldt mokerslag

Vincent Kompany blaast vandaag 40 kaarsjes uit. De Belgische oefenmeester is dit seizoen ...

72
72
Karl Vannieuwkerke open en bloot over verborgen strijd

Voor Karl Vannieuwkerke leek het lange tijd een droom die simpelweg onbereikbaar was. De wereld van ...

38
38
Promotie bijna binnen: Kortrijk geeft transferplannen prijs

Dit weekend kan de strijd om de rechtstreekse promotietickets in de Challenger Pro League helemaal ...

270
270
Nieuwe domper RWDM: degradatie dreigt

Het gaat al een hele tijd slecht met RWDM Brussels. Eigenaar John Textor veranderde in de zomer wel ...

70
70
'Van den Brom wil Anderlecht serieuze transferhak zetten'

Het worden nog zeer drukke maanden voor Anderlecht. Niet alleen is er de strijd om een Europees ...

180
180
'Bayern zet Anderlecht-blunder met Kompany extra in de verf'

Voor Vincent Kompany is het vrijdag feest, want onze landgenoot viert zijn 40ste verjaardag. Al zal ...

299
299
Spits zaait twijfel over toekomst bij Cercle

Dit weekend kunnen twee teams zich op de tweede speeldag al van het behoud verzekeren in de ...

97
97
'Belgische clubs willen mooie slag slaan bij PSV'

Er zullen komende zomer weer enkele interessante opportuniteiten op te pikken zijn op de ...

78
78
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht hakt knopen door, JPL-transfer Jackers'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

185
185
‘Anderlecht wil Union aftroeven met prestigetransfer’

RSC Anderlecht is al volop bezig met volgend seizoen. Paars-Wit wil weer meedoen met de titel. Dit ...

152
152
Saudi-Arabië in rep en roer: matchfixing door Ronaldo?

Cristiano Ronaldo heeft het voetbal in Saudi-Arabië groot gemaakt. Verschillende supersterren ...

72
72
Spits liep knaltransfer Anderlecht mis: “Door slakken en Bacardi”

Wie herinnert zich Archie Thompson nog? De aanvaller speelde even bij Lierse SK, maar het had toen ...

112
112
‘Vier clubs klagen: format dit seizoen nog op de schop’

Het nieuwe format van de Belgische competitie doet heel wat stof opwaaien. Zo gaat KAA Gent vol in ...

205
205
‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Romelu Lukaku heeft al heel wat topclubs op zijn CV staan. Vooral in Italië is Big Rom al erg ...

185
185
Straffe Belgische terugkeer Hugo Cuypers in de maak?

Hugo Cuypers maakte de overstap van KAA Gent naar Chicago Fire en in de Verenigde Staten is de ...

678
678
'AA Gent troeft clubs in binnen- en buitenland af'

Bij AA Gent doen ze er in de Champions' Play-Off alles aan om een Europees ticket uit de brand te ...

148
148

Meer sportnieuws