Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

door
Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

Woensdagavond werden de laatste wedstrijden van 2023 in de Jupiler Pro League afgewerkt en dat betekent dat de eersteklassers enkele weken kunnen genieten van welverdiende rust. De meeste teams gaan in die periode ook even de batterijen opladen in zonniger oorden. KRC Genk trekt bijvoorbeeld op stage naar Benidorm.

De Limburgers vertrekken pas op 6 januari naar Spanje, maar desondanks heeft Wouter Vrancken nu al zijn selectie bekendgemaakt voor die stage. Daarbij krijgt ook de jeugd zijn kans, want maar liefst zes spelers van Jong Genk mogen mee op het vliegtuig stappen.

LEES OOK: Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

Genk geeft 6 talenten op stage een kans

"Met de Africa Cup in het verschiet, missen we 4 spelers in Benidorm. We kijken logischerwijs richting Jong Genk om de gaten in te vullen die daar vallen. We spelen twee oefenwedstrijden in Spanje. Daarvoor heb je een volledige kern nodig. De 6 jongens die meegaan hebben zich dit seizoen al bewezen bij Jong Genk. Dit is ook een manier om hen te belonen voor hun prestaties in 1B", verklaart technisch directeur Dimitri dé Conde die beslissing.

Joris Kayembe, Bilal El Khannouss, Alieu Fadera en Joseph Paintsil zijn de spelers die door hun deelname aan de Africa Cup de stage zullen moeten laten schieten. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de uitgekozen talenten vooral op hun posities uit de voeten kunnen.

De meest opvallende naam is ongetwijfeld die van Konstantinos Karetsas. De middenvelder maakte dit seizoen nog voor zijn zestiende verjaardag grote sier in de Challenger Pro League, waar hij al goed was voor drie knappe goals en een assist. Hij lijkt de gedoodverfde opvolger te zijn van El Khannouss bij Genk.

Karetsas en co mogen mee

Naas de intussen wel 16-jarige Karetsas mogen ook verdediger Brad Manguelle (16), middenvelders Kamiel Van de Perre (19), Christian Akpan (18) en Thomas Claes (19) en flankaanvaller Noah Adedeji-Sternberg (18) mee afreizen. Ook Mike Penders (18) en Josué Kongolo (17), die officieel al deel uitmaken van de A-kern, mogen mee. Jongens als Adnane Abid, Kelvin John en Ibrahima Sory Bangoura, die in het verleden al bij het eerste elftal hoorden, blijven dan weer thuis.

Zal Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

20
20
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

41
41
‘Lukaku krijgt monsterboete, nieuwe uitdaging nakend’

De soap rond Romelu Lukaku en Napoli blijft voortduren. De laatste update was dat Big Rom weer naar ...

112
112
‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

Union SG deed afgelopen speeldag een uitstekend zaak in de Champions Play-Offs. De Brusselse club ...

36
36
Kompany legt opvallende aanbiedingen naast zich neer

Vincent Kompany is hot in Duitsland én wereldwijd. De Belgische oefenmeester is Europa aan ...

44
44
Genadeloze Garcia: twee vaste Duivels geschrapt voor WK?

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. Wie selecteert bondscoach Rudi ...

308
308
Leko hakt knoop door over Vanaken: basis tegen KVM?

Hans Vanaken moest afgelopen speeldag op de bank beginnen in de topper tegen Union SG. De ...

129
129
Cornelis maakt korte metten met Frutos na ontslag

Hans Cornelis werd de laan uitgestuurd bij Sporting Charleroi na een desastreuze reeks in de Jupiler ...

206
206
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, Antwerp kijkt in JPL’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

271
271
Zoon van Klinsmann breekt nek na horrorblessure

In Italië maakte Jonathan Klinsmann, zoon van Duitse legende Jürgen Klinsmann, een ...

36
36
Wit WK-konijn Garcia afgeschoten: “Ik zou het apart vinden”

Het WK sluipt dichterbij en de discussies over wie de selectie zal halen worden al opgelaaid. Ook de ...

117
117
Drama voor KAS Eupen-speler: gevangenisstraf in Denemarken

KAS Eupen-speler Yoram Zague heeft een hard verdict te horen gekregen. Het jeugdproduct van PSG ...

49
49
DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

523
523
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

149
149
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

254
254
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

320
320
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

259
259
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

185
185
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

97
97
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

71
71
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

108
108
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

473
473
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

248
248
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

365
365

Meer sportnieuws