Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

door
Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

Woensdagavond werden de laatste wedstrijden van 2023 in de Jupiler Pro League afgewerkt en dat betekent dat de eersteklassers enkele weken kunnen genieten van welverdiende rust. De meeste teams gaan in die periode ook even de batterijen opladen in zonniger oorden. KRC Genk trekt bijvoorbeeld op stage naar Benidorm.

De Limburgers vertrekken pas op 6 januari naar Spanje, maar desondanks heeft Wouter Vrancken nu al zijn selectie bekendgemaakt voor die stage. Daarbij krijgt ook de jeugd zijn kans, want maar liefst zes spelers van Jong Genk mogen mee op het vliegtuig stappen.

LEES OOK: Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

Genk geeft 6 talenten op stage een kans

"Met de Africa Cup in het verschiet, missen we 4 spelers in Benidorm. We kijken logischerwijs richting Jong Genk om de gaten in te vullen die daar vallen. We spelen twee oefenwedstrijden in Spanje. Daarvoor heb je een volledige kern nodig. De 6 jongens die meegaan hebben zich dit seizoen al bewezen bij Jong Genk. Dit is ook een manier om hen te belonen voor hun prestaties in 1B", verklaart technisch directeur Dimitri dé Conde die beslissing.

Joris Kayembe, Bilal El Khannouss, Alieu Fadera en Joseph Paintsil zijn de spelers die door hun deelname aan de Africa Cup de stage zullen moeten laten schieten. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de uitgekozen talenten vooral op hun posities uit de voeten kunnen.

De meest opvallende naam is ongetwijfeld die van Konstantinos Karetsas. De middenvelder maakte dit seizoen nog voor zijn zestiende verjaardag grote sier in de Challenger Pro League, waar hij al goed was voor drie knappe goals en een assist. Hij lijkt de gedoodverfde opvolger te zijn van El Khannouss bij Genk.

Karetsas en co mogen mee

Naas de intussen wel 16-jarige Karetsas mogen ook verdediger Brad Manguelle (16), middenvelders Kamiel Van de Perre (19), Christian Akpan (18) en Thomas Claes (19) en flankaanvaller Noah Adedeji-Sternberg (18) mee afreizen. Ook Mike Penders (18) en Josué Kongolo (17), die officieel al deel uitmaken van de A-kern, mogen mee. Jongens als Adnane Abid, Kelvin John en Ibrahima Sory Bangoura, die in het verleden al bij het eerste elftal hoorden, blijven dan weer thuis.

Zal Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

Club Brugge incasseert mokerslag: sterkhouder valt uit

Club Brugge won zondag de zogenaamde Slag om Vlaanderen tegen AA Gent, waar Rik De Mil de vele ...

167
167
Pro League neemt risico: Belgisch voetbal van de buis?

De soap omtrent de tv-rechten nadert zijn ontknoping. Althans tijdelijk, want een definitieve ...

148
148
Janssen speelt open kaart: van Antwerp naar Anderlecht?

Antwerp leek zondag op weg naar een vierde opeenvolgende zege, maar tegen RSC Anderlecht bleef het ...

323
323
'Leko luistert: Verhaeghe stelt veto bij Club Brugge'

In een meer dan ooit beladen Slag om Vlaanderen trok Club Brugge zondag aan het langste eind. Met ...

447
447
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

748
748
Napoli pakt supercoppa: Lukaku en co vieren na vroeg kerstcadeau

Vlak voor de jaarwissel heeft SSC Napoli nog een mooie prijs aan het palmares toegevoegd. De ...

52
52
Hayen op wenken verdiend: versterking onderweg in Genk

KRC Genk heeft een nieuwe hoofdtrainer beet. Exact een week na het ontslag van Thorsten Fink, ...

870
870
Africa Cup: Broos wint meteen, viering Zambia gaat viraal

In Marokko wordt momenteel de Africa Cup of Nations afgewerkt. Maandag kwamen alvast twee Belgische ...

156
156
Overmars bezorgt Antwerp nieuwe toptransfer: "Heer en meester"

Een overwinning behalen tegen RSC Anderlecht zat er zondagavond net niet in, maar dat neemt geen ...

536
536
Strijdbijl begraven? Opvallend onderonsje na Club-Gent

Club Brugge won zondagmiddag met 2-1 van KAA Gent. Rond die wedstrijd hing dit keer wel een ...

365
365
Italië davert: pakt De Ketelaere snel zijn koffers?

In Italië zijn ze niet bang dat Charles De Ketelaere faalt—ze zijn bang dat ze hem ...

375
375
'Renard keert kar: toptarget Anderlecht lekt uit'

Ondanks de kritiek aan Olivier Renard zijn adres hadden heel wat zomeraanwinsten een flink aandeel ...

588
588
Genk-fan Brecel reageert fel na golf aan haatreacties

Nog geen tweeënhalf jaar geleden schreef Genk-fan Luca Brecel Belgische sportgeschiedenis. Als ...

395
395
Done deal: KRC Genk stelt Hayen voor als hoofdcoach

De kogel is door de kerk: Nicky Hayen is de nieuwe hoofdcoach van KRC Genk. Dat maakten de ...

368
368
'Winteroffensief in Brugge: exacte plannen Club onthuld'

Na het ontslag van Nicky Hayen wonden Bart Verhaeghe en Dévy Rigaux er geen doekjes om dat ...

545
545
Penaltyklucht in Antwerp-Anderlecht: Lardot velt verdict

Met een 2-2 gelijkspel hielden Antwerp en RSC Anderlecht mekaar zondag in evenwicht. Met dank aan ...

411
411
'Witte rook in Genk: De Condé hakt trainersknoop door'

Het ontslag van Thorsten Fink bracht voorlopig nog geen soelaas bij KRC Genk, dat ook in Charleroi ...

930
930
Club Brugge-bestuur kampt met grote vraagtekens na KAA Gent

Club Brugge won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch zijn er nog heel wat twijfels bij ...

436
436
Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

RSC Anderlecht staat op een vierde plek in het klassement en moet STVV, Club Brugge en Union SG voor ...

435
435
Vanhaezebrouck verbaast: "Doodgeërgerd aan Vanaken"

Club Brugge won afgelopen speeldag de beladen Slag om Vlaanderen tegen KAA Gent. Door de overstap ...

461
461
'Belgische clubs komen met masterplan tégen DAZN'

De situatie met DAZN en de Pro League heeft gigantische gevolgen voor de Belgische clubs. Financieel ...

1231
1231
Viktor Verhulst onthult 'bizarre connectie' met Ronaldo

Viktor Verhulst en Cristiano Ronaldo in één zin, wie had dat ooit gedacht? De zoon van ...

30
30
Boeckx vloekt op struikelblok Andelecht: “Onverklaarbaar”

RSC Anderlecht hoopt dit seizoen weer mee voor de prijzen te spelen, maar de resultaten zijn nog te ...

256
256
Expert voorspelt ware nachtmerrie door DAZN-debacle

Het DAZN-debacle met de Pro League en de grote telecombedrijven blijft de gemoederen bezighouden. ...

459
459
Antwerp én Anderlecht bestolen? “Snap er niets van”

Het 2-2 gelijkspel tussen Royal Antwerp FC en RSC Anderlecht wordt daags na de topper nog fel ...

230
230

Meer sportnieuws