Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

513 stemmen
Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

Woensdagavond werden de laatste wedstrijden van 2023 in de Jupiler Pro League afgewerkt en dat betekent dat de eersteklassers enkele weken kunnen genieten van welverdiende rust. De meeste teams gaan in die periode ook even de batterijen opladen in zonniger oorden. KRC Genk trekt bijvoorbeeld op stage naar Benidorm.

De Limburgers vertrekken pas op 6 januari naar Spanje, maar desondanks heeft Wouter Vrancken nu al zijn selectie bekendgemaakt voor die stage. Daarbij krijgt ook de jeugd zijn kans, want maar liefst zes spelers van Jong Genk mogen mee op het vliegtuig stappen.

LEES OOK: ‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Genk geeft 6 talenten op stage een kans

"Met de Africa Cup in het verschiet, missen we 4 spelers in Benidorm. We kijken logischerwijs richting Jong Genk om de gaten in te vullen die daar vallen. We spelen twee oefenwedstrijden in Spanje. Daarvoor heb je een volledige kern nodig. De 6 jongens die meegaan hebben zich dit seizoen al bewezen bij Jong Genk. Dit is ook een manier om hen te belonen voor hun prestaties in 1B", verklaart technisch directeur Dimitri dé Conde die beslissing.

Joris Kayembe, Bilal El Khannouss, Alieu Fadera en Joseph Paintsil zijn de spelers die door hun deelname aan de Africa Cup de stage zullen moeten laten schieten. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de uitgekozen talenten vooral op hun posities uit de voeten kunnen.

De meest opvallende naam is ongetwijfeld die van Konstantinos Karetsas. De middenvelder maakte dit seizoen nog voor zijn zestiende verjaardag grote sier in de Challenger Pro League, waar hij al goed was voor drie knappe goals en een assist. Hij lijkt de gedoodverfde opvolger te zijn van El Khannouss bij Genk.

Karetsas en co mogen mee

Naas de intussen wel 16-jarige Karetsas mogen ook verdediger Brad Manguelle (16), middenvelders Kamiel Van de Perre (19), Christian Akpan (18) en Thomas Claes (19) en flankaanvaller Noah Adedeji-Sternberg (18) mee afreizen. Ook Mike Penders (18) en Josué Kongolo (17), die officieel al deel uitmaken van de A-kern, mogen mee. Jongens als Adnane Abid, Kelvin John en Ibrahima Sory Bangoura, die in het verleden al bij het eerste elftal hoorden, blijven dan weer thuis.

Zal Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

KAA Gent slaat toe: jonge aanvaller uit Engeland binnen

KAA Gent heeft op de zomermercato een nieuw talent binnengehaald. Op de officiële kanalen laten ...

15
15
‘KRC Genk grijpt genadeloos in: duo op transferlijst’

Het seizoen is nog maar net gedaan of KRC Genk grijpt al genadeloos in. De Limburgers zullen komend ...

123
123
‘Pocognoli naar Anderlecht? Belangrijke hint bekend’

RSC Anderlecht is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. Paars-Wit wil niet verder door met Jeremy ...

257
257
Origi stopt met voetballen: "Zeer jammer, hij had echt alles"

Divock Origi liet vandaag weten dat hij op amper 31-jarige leeftijd stopt met voetballen. De ...

129
129
Vandenbempt ziet één groot verschil bij de Rode Duivels

De Rode Duivels zijn onderweg naar Seattle in de Verenigde Staten. De Belgen trekken met vertrouwen ...

81
81
Origi hangt op 31-jarige leeftijd schoenen aan de haak

Divock Origi hangt op 31-jarige leeftijd de schoenen aan de haak. Dat heeft hij zopas meegedeeld via ...

156
156
Ruben Van Gucht woedend: Hevig conflict achter de schermen

Ruben Van Gucht kwaad krijgen is blijkbaar niet zo moeilijk als sommigen denken. Achter zijn ...

110
110
Anderlecht heeft één groot probleem volgens Nilis

RSC Anderlecht kende alweer geen goed seizoen. Paars-Wit eindigde vierde en dat voor het tweede jaar ...

407
407
Lierse SK verrast met transfer bij Jupiler Pro League-club

Lierse SK wist met Christian Kouam vandaag al een speler te strikken, maar daar doen ze er nog ...

62
62
'Beweging op JPL-mercato: twee spelers in aantocht'

Het WK mag dan wel voor de deur staan, achter de schermen zijn de Belgische clubs ook bezig met het ...

99
99
AA Gent vindt versterking in de Challenger Pro League

AA Gent gaat een drukke mercato tegemoet. De Buffalo's willen versterking voor de korte termijn, ...

141
141
Heekeren laat fans Anderlecht nu al watertanden

RSC Anderlecht sloot een zwaar seizoen af als nummer vier. De Brusselaars haalden in januari heel ...

489
489
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

74
74
Zware Coucke-protesten: fanclubs Anderlecht reageren

Het is voor Anderlecht alweer een zeer woelig seizoen geweest. Dat eindigde opnieuw zonder prijs, ...

469
469
Genk kan opnieuw jackpot treffen met eigen talenten

Voor Genk werd het een tegenvallend seizoen dat uiteindelijk eindigde zonder Europees ticket, maar ...

280
280
'Traditieclub zet alles op alles voor Meunier'

Thomas Meunier is maandag met de Rode Duivels op het vliegtuig richting de Verenigde Staten gestapt. ...

111
111
Garcia spreekt duidelijke WK-ambitie uit voor afreis

De Rode Duivels zitten nu helemaal in WK-modus. Maandagnamiddag zijn ze in Zaventem immers op het ...

210
210
'Club Brugge vindt nieuwe prijsschutter in Roemenië'

Club Brugge roerde zich vooralsnog nog niet op de transfermarkt, maar het lijkt voor een bijzonder ...

625
625
Alderweireld voorspelt: nog extra troef voor Rode Duivels

De Rode Duivels stappen maandagnamiddag op het vliegtuig naar de Verenigde Staten, waar ze op 15 ...

170
170
Lierse pakt uit met Belgische ex-speler van Bayern

Lierse beleefde een grijs seizoen en is nu al druk in de weer om straks beter te doen. Daarvoor ...

87
87
'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

243
243
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

204
204
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

519
519
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

251
251
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

112
112

Meer sportnieuws