Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

door
Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

Woensdagavond werden de laatste wedstrijden van 2023 in de Jupiler Pro League afgewerkt en dat betekent dat de eersteklassers enkele weken kunnen genieten van welverdiende rust. De meeste teams gaan in die periode ook even de batterijen opladen in zonniger oorden. KRC Genk trekt bijvoorbeeld op stage naar Benidorm.

De Limburgers vertrekken pas op 6 januari naar Spanje, maar desondanks heeft Wouter Vrancken nu al zijn selectie bekendgemaakt voor die stage. Daarbij krijgt ook de jeugd zijn kans, want maar liefst zes spelers van Jong Genk mogen mee op het vliegtuig stappen.

LEES OOK: JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

Genk geeft 6 talenten op stage een kans

"Met de Africa Cup in het verschiet, missen we 4 spelers in Benidorm. We kijken logischerwijs richting Jong Genk om de gaten in te vullen die daar vallen. We spelen twee oefenwedstrijden in Spanje. Daarvoor heb je een volledige kern nodig. De 6 jongens die meegaan hebben zich dit seizoen al bewezen bij Jong Genk. Dit is ook een manier om hen te belonen voor hun prestaties in 1B", verklaart technisch directeur Dimitri dé Conde die beslissing.

Joris Kayembe, Bilal El Khannouss, Alieu Fadera en Joseph Paintsil zijn de spelers die door hun deelname aan de Africa Cup de stage zullen moeten laten schieten. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de uitgekozen talenten vooral op hun posities uit de voeten kunnen.

De meest opvallende naam is ongetwijfeld die van Konstantinos Karetsas. De middenvelder maakte dit seizoen nog voor zijn zestiende verjaardag grote sier in de Challenger Pro League, waar hij al goed was voor drie knappe goals en een assist. Hij lijkt de gedoodverfde opvolger te zijn van El Khannouss bij Genk.

Karetsas en co mogen mee

Naas de intussen wel 16-jarige Karetsas mogen ook verdediger Brad Manguelle (16), middenvelders Kamiel Van de Perre (19), Christian Akpan (18) en Thomas Claes (19) en flankaanvaller Noah Adedeji-Sternberg (18) mee afreizen. Ook Mike Penders (18) en Josué Kongolo (17), die officieel al deel uitmaken van de A-kern, mogen mee. Jongens als Adnane Abid, Kelvin John en Ibrahima Sory Bangoura, die in het verleden al bij het eerste elftal hoorden, blijven dan weer thuis.

Zal Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

212
212
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

63
63
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

172
172
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

68
68
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

626
626
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

770
770
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

288
288
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

175
175
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

61
61
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

207
207
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

135
135
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

401
401
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

30
30
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

212
212
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

77
77
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

120
120
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

299
299
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

209
209
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

25
25
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

137
137
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

527
527
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

125
125
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

761
761

Meer sportnieuws