Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

door
Nieuwe generatie op komst: Genk geeft 6 talenten kans

Woensdagavond werden de laatste wedstrijden van 2023 in de Jupiler Pro League afgewerkt en dat betekent dat de eersteklassers enkele weken kunnen genieten van welverdiende rust. De meeste teams gaan in die periode ook even de batterijen opladen in zonniger oorden. KRC Genk trekt bijvoorbeeld op stage naar Benidorm.

De Limburgers vertrekken pas op 6 januari naar Spanje, maar desondanks heeft Wouter Vrancken nu al zijn selectie bekendgemaakt voor die stage. Daarbij krijgt ook de jeugd zijn kans, want maar liefst zes spelers van Jong Genk mogen mee op het vliegtuig stappen.

LEES OOK: 'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Genk geeft 6 talenten op stage een kans

"Met de Africa Cup in het verschiet, missen we 4 spelers in Benidorm. We kijken logischerwijs richting Jong Genk om de gaten in te vullen die daar vallen. We spelen twee oefenwedstrijden in Spanje. Daarvoor heb je een volledige kern nodig. De 6 jongens die meegaan hebben zich dit seizoen al bewezen bij Jong Genk. Dit is ook een manier om hen te belonen voor hun prestaties in 1B", verklaart technisch directeur Dimitri dé Conde die beslissing.

Joris Kayembe, Bilal El Khannouss, Alieu Fadera en Joseph Paintsil zijn de spelers die door hun deelname aan de Africa Cup de stage zullen moeten laten schieten. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat de uitgekozen talenten vooral op hun posities uit de voeten kunnen.

De meest opvallende naam is ongetwijfeld die van Konstantinos Karetsas. De middenvelder maakte dit seizoen nog voor zijn zestiende verjaardag grote sier in de Challenger Pro League, waar hij al goed was voor drie knappe goals en een assist. Hij lijkt de gedoodverfde opvolger te zijn van El Khannouss bij Genk.

Karetsas en co mogen mee

Naas de intussen wel 16-jarige Karetsas mogen ook verdediger Brad Manguelle (16), middenvelders Kamiel Van de Perre (19), Christian Akpan (18) en Thomas Claes (19) en flankaanvaller Noah Adedeji-Sternberg (18) mee afreizen. Ook Mike Penders (18) en Josué Kongolo (17), die officieel al deel uitmaken van de A-kern, mogen mee. Jongens als Adnane Abid, Kelvin John en Ibrahima Sory Bangoura, die in het verleden al bij het eerste elftal hoorden, blijven dan weer thuis.

Zal Karetsas dit seizoen nog debuteren bij Genk?

Meest recent

Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

11
11
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

7
7
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

33
33
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

52
52
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

73
73
'Anderlecht krijgt gigantische financiële opsteker'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een schoonmaak houden in de kern. De Brusselaars willen dan ...

142
142
'Club Brugge informeert bij Standard voor transfer'

Gaat Club Brugge Standard een stevige tik uitdelen op de transfermarkt? Het zou zomaar kunnen. ...

189
189
Kompany: "Twee jaar geleden was ik nog de slechtste coach"

Vincent Kompany maakt al vele jaren indruk als coach. Hij hoopt morgen Real Madrid uit te schakelen ...

80
80
Neuer zet Belgische doelman in top vijf beste keepers ooit

Manuel Neuer is ook op zijn 40ste nog steeds een van de beste doelmannen ter wereld. De Duitser ...

252
252
Bertaccini in de penarie: bliksemvertrek op komst?

Adriano Bertaccini scoorde afgelopen zondag als invaller bij RSC Anderlecht het derde doelpunt tegen ...

228
228
Kuyt breekt: openhartige woorden raken diep

Dirk Kuyt is in het Europese voetbal een bekende naam door zijn indrukwekkende ...

34
34
Van Holsbeeck duikt weer op: opvallende comeback

Jarenlang was hij succesvol manager van RSC Anderlecht, maar de voorbije jaren kwam Herman Van ...

130
130
Club Brugge of Union? Chatelle waagt zich aan titelpredictie

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

204
204
'El Ouahdi weg bij Genk: landskampioen op vinkentouw'

Ondanks een erg wisselvallig seizoen lijkt KRC Genk komende zomer te gaan cashen op verschillende ...

315
315
Na Lukaku ook De Bruyne: miserie loopt uit de hand

Kevin De Bruyne kwam naar Napoli als grote naam, maar in Italië draait zoiets snel. Na de breuk ...

207
207
Napoli-hetze escaleert: Lukaku déze zomer naar Anderlecht?

De soap rond Romelu Lukaku blijft maar escaleren. Verschillende Italiaanse media meldden dinsdag dat ...

249
249
'Club Brugge boekt woekerwinst: knaltransfer Tzolis'

Dat Club Brugge komende zomer verschillende sterkhouders zal zien vertrekken, staat inmiddels buiten ...

356
356
'Anderlecht aan de bak: groot transferoffensief in de maak'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

490
490
"Match gestolen" - enorme woede na UCL-eliminatie Barça

De eerste halve finalisten in de Champions League zijn bekend. Paris Saint-Germain klaarde de klus ...

312
312
'Absolute droomtransfer lonkt voor Noah Sadiki'

De afgelopen jaren vertrokken heel wat toppers uit de Jupiler Pro League. Dat was ook afgelopen ...

108
108
Kompany waarschuwt: "Real deed daardoor vertrouwen op"

Bayern München neemt het morgenavond in eigen huis op tegen Real Madrid. In Spanje werd het ...

66
66
Heymans reageert op alle ophef: "Is géén excuus"

KRC Genk sloeg de bal aardig mis tegen OH Leuven. Achteraf sprak Nicky Hayen over een mogelijk ...

87
87
FC Barcelona redt het niet na spektakelstuk, PSG vlot door

In de Champions League stonden er vanavond twee duels op het programma. FC Barcelona en Liverpool ...

81
81
Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

87
87
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

47
47

Meer sportnieuws