City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

door
City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

Manchester City heeft woensdagavond komaf gemaakt met zijn tegenvallende reeks in de Premier League. Tegen het Everton FC van Amadou Onana dreigde het nochtans opnieuw fout te lopen. Maar na een fraaie comeback in de tweede helft ging de titelverdediger toch met de volle buit aan de haal: 1-3.

City had vorige week nog beslag gelegd op de wereldtitel voor clubteams. Maar in eigen land was de titelverdediger bezig aan een slechte reeks. Na 7 op 18 in de laatste competitieduels, was de Treble-winnaar zelfs uit de top vier gevallen.

LEES OOK: 'City doet mercato daveren: rugnummer ligt al klaar'

Onana en co op voorsprong

Woensdag moest de inhaalbeweging dus van start gaan. Coach Guardiola kon daarvoor wel niet rekenen op enkele belangrijke krachten. Naast Haaland waren ook De Bruyne en Doku onvoldoende fit om hun rentree te maken. Bij Everton startte met Onana dan weer wel een Belg in de basis.

En de middenvelder zag hoe zijn ploeg in de eerste helft de leiding kon nemen. Na een klein halfuur spelen wist Harrison immers de score te openen na dom balverlies van Rodri. Een nieuwe dreun voor City dat in de eerste helft niet meteen met een gepast antwoord kon komen.

Comeback in tweede helft

Na de pauze wisten de bezoekers echter wel orde op zaken te stellen. Foden kreeg op zo'n 20 meter van doel voldoende ruimte om aan te leggen voor een schot en mikte de gelijkmaker netjes tegen de touwen. Zo'n tien minuten later wist City de match ook helemaal naar zich toe te trekken via een strafschop van Alvarez, die tot stand kwam na hands van Onana. 

Vervolgens bleef het nog even spannend, maar in de 86ste minuut deden de troepen van Guardiola de boeken helemaal dicht. Bernardo tekende voor de bevrijdende 1-3. Door deze zege klimt City opnieuw naar de vierde plek. Het telt nu vijf punten minder dan leider Liverpool, maar heeft wel een match minder gespeeld. 

City wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

'Belgie boven: test bij Fenerbahçe én Noorse interesse'

De Belgische spelers liggen altijd goed in de markt. Zij hebben vaak een zeer goede basisopleiding ...

23
23
'FCV Dender pakt uit, Deense spits op weg naar JPL'

De mercato draait op volle toeren. De Belgische eersteklassers zijn volop op zoek naar ...

41
41
Ajax heeft topdeal binnen en vindt akkoord met Lazio

Ajax heeft een grote uitgaande transfer afgerond. De Amsterdammers hebben een deal gesloten met ...

22
22
Donkere wolken boven Antwerp: Goots geeft RAFC gouden tips

Royal Antwerp FC leek op weg naar een horrorseizoen, maar plots is er weer hoop na een zeer goede ...

173
173
‘Standard gaat voor Premier League-transfer'

Standard wil zich deze maand versterken. De Rouches zijn alvast druk bezig en één ...

52
52
Hayen lyrisch: "Hij is hét grootste talent in de JPL"

Nicky Hayen is enkele weken aan de slag bij KRC Genk. Hij heeft de kern nu beter leren kennen. De ...

271
271
'Ajax maakt werk van ronduit epische transferdeal'

Ajax heeft een zeer mooi verleden met ronduit fenomenale spelers. De Amsterdammers willen het ...

34
34
'Chelsea zet Belgische traditie verder: Belg in de ploeg'

Chelsea heeft een traditie met Belgische spelers. De afgelopen jaren speelden er de nodige Belgen en ...

134
134
Hasi slaat bal mis: Anderlecht maakt cruciale fouten

Bij RSC Anderlecht verwijzen ze te vaak naar de Deense passage als oorzaak voor een aantal problemen ...

318
318
Club Brugge bereidt megadeal voor: "In de zomer..."

Club Brugge gaat in 2026 sowieso een aantal smaakmakers verliezen. Joel Ordonez en Christos Tzolis ...

368
368
Bayat over RSCA-gerucht: "Renard was ook compleet verrast"

RSC Anderlecht is op zoek naar versterking, maar moet eerst de kern afslanken. Er doken al heel wat ...

186
186
‘Anderlecht slaat toe: JPL-toptransfer hangt in de lucht’

Anderlecht kijkt al vooruit, ook in het doel. Colin Coosemans doet het uitstekend, maar paars-wit ...

617
617
Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Bij AA Gent moet er zoals bij de meeste clubs, zeker door de DAZN-saga, eerst verkocht worden ...

412
412
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Royal Antwerp FC mikken al een hele tijd meer en meer op de eigen jeugd. De Great Old heeft een ...

94
94
'Tielemans ontvangt bijzonder straf transfervoorstel'

Youri Tielemans is bezig aan een goed seizoen bij Aston Villa. De club gaat voluit voor een stunt en ...

198
198
Dennis (ex-Club) duikt plots op bij deze verrassende club

Emmanuel Dennis leek op weg naar een heel mooie carrière, maar de Nigeriaanse aanvaller kent ...

131
131
Cercle Brugge strikt volgende buitenlandse parel

Cercle Brugge haalt wel vaker jong talent naar Brugge. De Bruggelingen gaan met Alan Minda zo een ...

119
119
'Westerlo op weg naar tweede uitgaande transfer'

De Belgische ploegen moeten spelers verkopen door de DAZN-saga, dat lieten we jullie al eerder ...

164
164
'Hasi houdt adem in: sterkhouders weg bij Anderlecht?'

Mads Kikkenborg mag pas weg wanneer RSC Anderlecht een nieuwe doelman te pakken heeft, maar voor het ...

443
443
'Furo zorgt voor plottwist van jewelste bij Club Brugge'

Als een donderslag bij heldere hemel staat Club Brugge op het punt om afscheid te nemen van Kaye ...

683
683
“Van alle kanten komen ze”: Van Gucht doet boekje open

Hij is een man die zelden onopgemerkt blijft. Wat Ruben Van Gucht zegt of doet, zorgt steevast voor ...

333
333
Familiedrama Beckham escaleert: zoon trekt harde lijn

Wat ooit een droomfamilie leek rond een voetbalicoon is nu pure reality drama. In het huis van David ...

188
188
Witte rook bij AA Gent: Gandelman laat kassa rinkelen

Eerder geraakte reeds bekend dat AA Gent op het punt stond om afscheid te nemen van Omri Gandelman, ...

157
157
'Transferbom bij Club Brugge: tiener levert jackpot op'

Club Brugge dacht om in januari iedereen aan boord te houden, maar één goudhaantje ...

557
557
‘KAA Gent, Standard en STVV strijden om knaltransfer’

De wintermercato is officieel geopend en soms kijken de Belgische elkaar recht in de ogen. Dat is ...

550
550

Meer sportnieuws