City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

door
City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

Manchester City heeft woensdagavond komaf gemaakt met zijn tegenvallende reeks in de Premier League. Tegen het Everton FC van Amadou Onana dreigde het nochtans opnieuw fout te lopen. Maar na een fraaie comeback in de tweede helft ging de titelverdediger toch met de volle buit aan de haal: 1-3.

City had vorige week nog beslag gelegd op de wereldtitel voor clubteams. Maar in eigen land was de titelverdediger bezig aan een slechte reeks. Na 7 op 18 in de laatste competitieduels, was de Treble-winnaar zelfs uit de top vier gevallen.

LEES OOK: Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

Onana en co op voorsprong

Woensdag moest de inhaalbeweging dus van start gaan. Coach Guardiola kon daarvoor wel niet rekenen op enkele belangrijke krachten. Naast Haaland waren ook De Bruyne en Doku onvoldoende fit om hun rentree te maken. Bij Everton startte met Onana dan weer wel een Belg in de basis.

En de middenvelder zag hoe zijn ploeg in de eerste helft de leiding kon nemen. Na een klein halfuur spelen wist Harrison immers de score te openen na dom balverlies van Rodri. Een nieuwe dreun voor City dat in de eerste helft niet meteen met een gepast antwoord kon komen.

Comeback in tweede helft

Na de pauze wisten de bezoekers echter wel orde op zaken te stellen. Foden kreeg op zo'n 20 meter van doel voldoende ruimte om aan te leggen voor een schot en mikte de gelijkmaker netjes tegen de touwen. Zo'n tien minuten later wist City de match ook helemaal naar zich toe te trekken via een strafschop van Alvarez, die tot stand kwam na hands van Onana. 

Vervolgens bleef het nog even spannend, maar in de 86ste minuut deden de troepen van Guardiola de boeken helemaal dicht. Bernardo tekende voor de bevrijdende 1-3. Door deze zege klimt City opnieuw naar de vierde plek. Het telt nu vijf punten minder dan leider Liverpool, maar heeft wel een match minder gespeeld. 

City wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

Roestige Roméo? Chelsea-trainer oordeelt over Laviao

Ook dit seizoen werd voor Roméo Lavia weer getekend door blessureleed. Stilaan lijkt onze ...

11
11
'Arsenal casht: pikante zomertransfer voor Trossard'

Leandro Trossard vertolkt nog steeds een belangrijke rol bij Arsenal, ook al hadden velen verwacht ...

15
15
Laatste ticket voor PO1: Vandenbempt voorspelt verrassing

Met nog twee speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de Champions' ...

151
151
WK-chaos dreigt: barrage pas week voor start van toernooi?

Begin juni moet in de Verenigde Staten, Canada en Mexico het WK van start gaan. Drie maanden voor de ...

25
25
'Engelse droomtransfer voor sterkhouder Beerschot'

Beerschot mag nog steeds dromen van een terugkeer op het hoogste niveau, al zal het daarvoor nog ...

71
71
Taravel krijgt lof na geniale tactische zet

De klassieker tussen Anderlecht en Club Brugge leverde zondag een zeer interessant kijkstuk op. Dat ...

157
157
Rode Duivels en knaltransfer voor Mandela Keita?

Op het einde van de maand trekken de Rode Duivels op stage naar de Verenigde Staten om er te ...

62
62
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswendingen Ajax en Essevee, toptransfer De Cat'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

190
190
KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

KRC Genk verloor roemloos van Union SG en de Limburgers staan niet meer in de top 6. In de Europa ...

324
324
Beloning Taravel na Club-Anderlecht? “Beste prestatie”

RSC Anderlecht speelde 2-2 gelijk op het veld van Club Brugge. Jeremy Taravel is de hoofdtrainer ...

295
295
Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

364
364
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

285
285
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

593
593
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

106
106
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

384
384
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

65
65
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

135
135
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

170
170
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

230
230
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

646
646
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

373
373
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

249
249
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

533
533
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

311
311
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

293
293

Meer sportnieuws