City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

door
City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

Manchester City heeft woensdagavond komaf gemaakt met zijn tegenvallende reeks in de Premier League. Tegen het Everton FC van Amadou Onana dreigde het nochtans opnieuw fout te lopen. Maar na een fraaie comeback in de tweede helft ging de titelverdediger toch met de volle buit aan de haal: 1-3.

City had vorige week nog beslag gelegd op de wereldtitel voor clubteams. Maar in eigen land was de titelverdediger bezig aan een slechte reeks. Na 7 op 18 in de laatste competitieduels, was de Treble-winnaar zelfs uit de top vier gevallen.

LEES OOK: Milan herpakt zich, dompers voor Lavia en Lokonga

Onana en co op voorsprong

Woensdag moest de inhaalbeweging dus van start gaan. Coach Guardiola kon daarvoor wel niet rekenen op enkele belangrijke krachten. Naast Haaland waren ook De Bruyne en Doku onvoldoende fit om hun rentree te maken. Bij Everton startte met Onana dan weer wel een Belg in de basis.

En de middenvelder zag hoe zijn ploeg in de eerste helft de leiding kon nemen. Na een klein halfuur spelen wist Harrison immers de score te openen na dom balverlies van Rodri. Een nieuwe dreun voor City dat in de eerste helft niet meteen met een gepast antwoord kon komen.

Comeback in tweede helft

Na de pauze wisten de bezoekers echter wel orde op zaken te stellen. Foden kreeg op zo'n 20 meter van doel voldoende ruimte om aan te leggen voor een schot en mikte de gelijkmaker netjes tegen de touwen. Zo'n tien minuten later wist City de match ook helemaal naar zich toe te trekken via een strafschop van Alvarez, die tot stand kwam na hands van Onana. 

Vervolgens bleef het nog even spannend, maar in de 86ste minuut deden de troepen van Guardiola de boeken helemaal dicht. Bernardo tekende voor de bevrijdende 1-3. Door deze zege klimt City opnieuw naar de vierde plek. Het telt nu vijf punten minder dan leider Liverpool, maar heeft wel een match minder gespeeld. 

City wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in 1B, Arsenal haalt zwaar uit'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

43
43
Jonge Duivel geeft WK niet op: “Het kan snel gaan”

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel in de Verenigde Staten op stage met de Rode Duivels. Het is een ...

21
21
Grote vrees WK 2026: cijfers spreken ‘grote drie’ tegen

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten, maar bondscoach Rudi Garcia zit nu al ...

45
45
‘Rode Duivels landen in VS: één pion haakt af op training'

De Rode Duivels werken een stage af in de Verenigde Staten. Er staan oefenwedstrijden tegen ...

133
133
Terugkeer Rode Duivel dichterbij? Anderlecht droomt

De Rode Duivels zijn deze week naar de Verenigde Staten vertrokken voor hun laatste bijeenkomst voor ...

172
172
BIZAR: KV Mechelen zet opvallende constructie op

KV Mechelen beleeft een sportief topseizoen en wist zich in de allerlaatste editie eindelijk voor de ...

93
93
Dreigt WK-drama voor Lukaku? Mannaert spreekt

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

69
69
Van Gucht verrast met opvallende naam als peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

23
23
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

253
253
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

52
52
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

149
149
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

386
386
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

290
290
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

109
109
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

93
93
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

255
255
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

412
412
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

175
175
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

396
396
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

143
143
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

193
193
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

189
189
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

251
251
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

703
703
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

174
174

Meer sportnieuws