City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

101 stemmen
City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

Manchester City heeft woensdagavond komaf gemaakt met zijn tegenvallende reeks in de Premier League. Tegen het Everton FC van Amadou Onana dreigde het nochtans opnieuw fout te lopen. Maar na een fraaie comeback in de tweede helft ging de titelverdediger toch met de volle buit aan de haal: 1-3.

City had vorige week nog beslag gelegd op de wereldtitel voor clubteams. Maar in eigen land was de titelverdediger bezig aan een slechte reeks. Na 7 op 18 in de laatste competitieduels, was de Treble-winnaar zelfs uit de top vier gevallen.

LEES OOK: 'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Onana en co op voorsprong

Woensdag moest de inhaalbeweging dus van start gaan. Coach Guardiola kon daarvoor wel niet rekenen op enkele belangrijke krachten. Naast Haaland waren ook De Bruyne en Doku onvoldoende fit om hun rentree te maken. Bij Everton startte met Onana dan weer wel een Belg in de basis.

En de middenvelder zag hoe zijn ploeg in de eerste helft de leiding kon nemen. Na een klein halfuur spelen wist Harrison immers de score te openen na dom balverlies van Rodri. Een nieuwe dreun voor City dat in de eerste helft niet meteen met een gepast antwoord kon komen.

Comeback in tweede helft

Na de pauze wisten de bezoekers echter wel orde op zaken te stellen. Foden kreeg op zo'n 20 meter van doel voldoende ruimte om aan te leggen voor een schot en mikte de gelijkmaker netjes tegen de touwen. Zo'n tien minuten later wist City de match ook helemaal naar zich toe te trekken via een strafschop van Alvarez, die tot stand kwam na hands van Onana. 

Vervolgens bleef het nog even spannend, maar in de 86ste minuut deden de troepen van Guardiola de boeken helemaal dicht. Bernardo tekende voor de bevrijdende 1-3. Door deze zege klimt City opnieuw naar de vierde plek. Het telt nu vijf punten minder dan leider Liverpool, maar heeft wel een match minder gespeeld. 

City wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

Anderlecht verrast compleet met tweede aanwinst

Anderlecht staat voor een zeer drukke transferzomer, want de kern moet grondig vernieuwd worden. ...

116
116
'Grote kuis bij Duitsland na WK-drama: 5 slachtoffers'

De zestiende finales van het WK hebben meteen al voor verrassingen gezorgd. De Rode Duivels wisten ...

49
49
'Verrassende club mengt zich in strijd om De Cat'

Bij Anderlecht begonnen ze de voorbereiding met enkele dompers, want verschillende spelers liepen ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Miljoenen voor Club, Meunier naar Anderlecht?'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

110
110
Vandenbempt maakt korte metten met Rudi Garcia

De Rode Duivels wisten tegen Senegal een 0-2 achterstand om te zetten in 3-2 winst na verlengingen. ...

255
255
Lierse slaat terug op zomermercato met ex-Antwerp-speler

Lierse SK zag al verschillende spelers vertrekken, maar de club is niet van plan om zich koest te ...

48
48
Oorlog in Senegal na België: “Ik speel niet meer onder hem”

De Rode Duivels wisten een ongelooflijke comeback te verwezenlijken in de 1/16e finales van het WK ...

390
390
'Union zet zich schrap voor nieuw megabod'

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het haalde al vijf nieuwe spelers binnen en ...

40
40
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

175
175
'Matthys (ex-Beerschot) versiert verrassende transfer'

Ver weg van de spotlights van het WK zijn vele Belgische spelers nog op zoek naar een nieuwe club. ...

41
41
Garcia oogst zelfs complimenten van... Zlatan

De voetbalwereld keek woensdagavond vol verbazing naar de wedstrijd van de Rode Duivels tegen ...

207
207
Garcia en Trossard reageren na opstoot met Tielemans

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finales van het WK, maar het heeft weinig ...

355
355
Vandenbempt voorspelt: 2 Duivelse sterren naar de bank

De Rode Duivels hebben bijna dag op dag acht jaar na de historische comeback tegen Japan voor een zo ...

787
787
Trieste Senegalezen bijten op hun tong over strafschop

De Rode Duivels mogen zich opmaken voor de achtste finale van het WK, maar flirtten woensdagavond ...

482
482
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

148
148
Mechele: "Gebeurden dingen die ik nog nooit zag"

België had het ongeveer 55 minuten héél lastig met de snelle aanvallen van ...

451
451
Zet de wekker maar: België speelt op deze datum tegen de VS

De Rode Duivels wisten met 3-2 te winnen van Senegal na een ronduit epische partij in Seattle. Een ...

252
252
Degryse scherp voor twee matige sterren bij de Rode Duivels

België won met 3-2 van Senegal. Het werd een waanzinnige partij, maar uiteraard ging er ook ...

699
699
Garcia: "Ik wil in de Belgische geschiedenisboeken komen"

Rudi Garcia was uiteraard een zéér gelukkige trainer na de 3-2-zege tegen Senegal. De ...

180
180
Feest slaat om: horrorscenario treft Rode Duivels

De Rode Duivels mochten na Senegal heel even dromen. De route naar de kwartfinale leek open te ...

657
657
Tielemans redder van België: "Zij maakten het verschil"

Youri Tielemans werd de redder van het vaderland. Met twee goals wist de aanvoerder België naar ...

128
128
Hoe Garcia België stroomstoot gaf met 'geniale' ingeving

België won na verlengingen met 3-2 van Senegal. Het werd een van de meest historische matchen ...

255
255
Lukaku na wéérgaloze pot voetbal: "Heb er genoeg van"

Romelu Lukaku is een fenomeen. Als hij invalt is zijn impact o zo groot. Was al bepalend tegen ...

444
444
Wereldpers smult van België: van puinhoop tot record

WAT EEN WEDSTRIJD! België - Senegal is een van de meest historische WK-matchen ooit en ...

751
751
VS legt Bosnië over de knie en treft Rode Duivels

De Verenigde Staten speelden na de match van België tegen Bosnië en Herzegovina. Het ...

130
130

Meer sportnieuws