City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

door
City stopt Premier League-inzinking met knappe comeback

Manchester City heeft woensdagavond komaf gemaakt met zijn tegenvallende reeks in de Premier League. Tegen het Everton FC van Amadou Onana dreigde het nochtans opnieuw fout te lopen. Maar na een fraaie comeback in de tweede helft ging de titelverdediger toch met de volle buit aan de haal: 1-3.

City had vorige week nog beslag gelegd op de wereldtitel voor clubteams. Maar in eigen land was de titelverdediger bezig aan een slechte reeks. Na 7 op 18 in de laatste competitieduels, was de Treble-winnaar zelfs uit de top vier gevallen.

LEES OOK: Kompany naar bekerfinale, Doku helpt City aan leidersplaats

Onana en co op voorsprong

Woensdag moest de inhaalbeweging dus van start gaan. Coach Guardiola kon daarvoor wel niet rekenen op enkele belangrijke krachten. Naast Haaland waren ook De Bruyne en Doku onvoldoende fit om hun rentree te maken. Bij Everton startte met Onana dan weer wel een Belg in de basis.

En de middenvelder zag hoe zijn ploeg in de eerste helft de leiding kon nemen. Na een klein halfuur spelen wist Harrison immers de score te openen na dom balverlies van Rodri. Een nieuwe dreun voor City dat in de eerste helft niet meteen met een gepast antwoord kon komen.

Comeback in tweede helft

Na de pauze wisten de bezoekers echter wel orde op zaken te stellen. Foden kreeg op zo'n 20 meter van doel voldoende ruimte om aan te leggen voor een schot en mikte de gelijkmaker netjes tegen de touwen. Zo'n tien minuten later wist City de match ook helemaal naar zich toe te trekken via een strafschop van Alvarez, die tot stand kwam na hands van Onana. 

Vervolgens bleef het nog even spannend, maar in de 86ste minuut deden de troepen van Guardiola de boeken helemaal dicht. Bernardo tekende voor de bevrijdende 1-3. Door deze zege klimt City opnieuw naar de vierde plek. Het telt nu vijf punten minder dan leider Liverpool, maar heeft wel een match minder gespeeld. 

City wordt alsnog kampioen ...

Meest recent

Hubert ziet 'compleet ander' Anderlecht

Zondag trekt Union SG als grote favoriet naar het Lotto Park, waar ze RSC Anderlecht partij zullen ...

13
13
"Als ze toch zo stoer zijn ..." - Goto-'cinema' zindert na

RSC Anderlecht boekte afgelopen donderdag een peperdure nederlaag op het veld van directe concurrent ...

44
44
Basiself Club: onverwachte naam grijpt kans bij Leko

Club Brugge profiteerde tijdens de midweekspeeldag optimaal van de slipper bij leider Union SG. Maar ...

61
61
Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

In de strijd om de tweede plek in de Serie A heeft SSC Napoli vrijdag een uitstekende zaak gedaan ...

58
58
Vannieuwkerke zet puntjes op de i: "Geen cent betaald!"

Karl Vannieuwkerke is één van de toonaangevende stemmen/presentatoren in het ...

18
18
De Cat verrast Anderlecht: astronomisch bod lonkt

De naam van Nathan De Cat duikt overal op in de lijstjes van Europese topclubs, die zich stilaan ...

264
264
Terwijl De Bruyne schittert: Conte veegt vloer aan met Lukaku

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond nog eens ouderwets indruk gemaakt bij SSC Napoli. Met een ...

77
77
'Vuurwerk Club Brugge: víér toptransfer nu al op tafel'

Club Brugge is momenteel volop gefocust op het inhalen van Union SG in de ontknoping van de ...

365
365
Kompany spreekt zich uit over 'makkelijke' Bundesliga

Bayern München won de supercup en de Duitse landstitel al en staat in de bekerfinale. De ...

60
60
Lommel SK drukt door en geeft ambities én plannen prijs

Bij Lommel SK hebben ze heel veel ambitie én middelen. De club hoopt dit seizoen nog te ...

64
64
Goudklompje Zulte Waregem: Essevee droomt nu al

Zulte Waregem heeft een aantal zeer interessante spelers in huis. Eén speler krijgt voorlopig ...

177
177
De Bruyne schittert en loodst Napoli naar vlotte zege

In het buitenland stonden er een aantal matchen op het programma. Zo kwamen onder meer Napoli en ...

38
38
Cercle Brugge smeert Dender alwéér nederlaag aan

In de Relegation Play-Offs stonden Cercle Brugge en FCV Dender tegenover elkaar. Een match die geen ...

46
46
'Anderlecht haakt nu al af voor gewenste versterking'

RSC Anderlecht heeft financieel weer de nodige middelen. Olivier Renard mocht héél wat ...

187
187
Club Brugge en Anderlecht grijpen naast transfertarget

Club Brugge en RSC Anderlecht gaan een héél drukke zomermercato tegemoet. Beide ...

72
72
Cercle Brugge legt sterkhouder langer onder contract

Cercle Brugge heeft net voor de match tegen FCV Dender nog groot nieuws aangekondigd. De ...

40
40
Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

240
240
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

35
35
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

647
647
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

269
269
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

227
227
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

112
112
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

120
120
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

75
75
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

139
139

Meer sportnieuws