Anderlecht komt goed weg na minutenlange VAR-interventie

998 stemmen
Anderlecht komt goed weg na minutenlange VAR-interventie

Daags voor het ingaan van de winterstop, stonden in de Jupiler Pro League nog enkele interessante duels op het programma. Zo was het onder meer uitkijken naar de partij tussen RSC Anderlecht en Cercle Brugge. En het waren uiteindelijk de Brusselaars die als eerste konden toeslaan.

Anderlecht maakte zich vlak voor de jaarwissel op voor nog één lastige opdracht. Groen-Zwart is immers de grote revelatie van de eerste maanden van het seizoen in de JPL. De ploeg van coach Miron Muslic brengt behoorlijk energiek en aantrekkelijk voetbal, waar ook de nodige resultaten aan gekoppeld worden. Zo strijden de Bruggelingen volop mee voor een plekje in de top zes.

Paars-Wit kreeg zelf dan weer een uitgelezen kans om twee punten in te lopen op leider Union SG. Maar dan moest het dus wel de volle buit pakken tegen het gretige Cercle. En in de eerste helft maakten de bezoekers uit West-Vlaanderen het de thuisploeg behoorlijk lastig.

LEES OOK: Frustratie loopt op: Egypte haalt ferm uit na België

Dreyer breekt de ban

Groen-Zwart zette immers opnieuw hoog druk en kreeg ook enkele goede kansen. Kasper Schmeichel moest meermaals aan de bak om de Brugse openingstreffer te voorkomen en ook het doelhout stond in de weg. Daar profiteerde Anderlecht uiteindelijk ook optimaal van.

Thomas Delaney leek al vroeg toe te slaan, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens een charge van Ludwig Augustinsson op Cercle-doelman Warleson. Niet veel later konden de Brusselaars echter toch op voorsprong komen. Anders Dreyer werkte de 1-0 met wat meeval tegen de touwen.

VAR neemt zijn tijd

Het duurde echter een tijdje alvorens het doelpunt gevalideerd werd. Dreyer flirtte immers met buitenspel bij de assist op zijn doelpunt. Uiteindelijk nam de VAR deze fase een vijftal minuten onder de loep, om uiteindelijk toch de treffer toe te kennen. Volgens Het Nieuwsblad mocht Paars-Wit daarbij van geluk spreken. De virtuele lijnen lagen immers te dicht bij mekaar om uitsluitsel te geven en dus werd het oordeel van de scheidsrechter gevolgd.

Het doelpunt werd terecht goedgekeurd ...

Meest recent

Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

0
0
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

26
26
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

8
8
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

230
230
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

104
104
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

27
27
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

26
26
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

21
21
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

80
80
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

174
174
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

462
462
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

57
57
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

302
302
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

70
70
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

222
222
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

671
671
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

357
357
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

436
436
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

613
613
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

278
278
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

394
394
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

24
24
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

168
168
Beerschot raast door met sterkhouder van concurrent

Beerschot gaat hard op de zomermercato. Brent Stevens en Sem Audoor werden nog maar net voorgesteld ...

73
73

Meer sportnieuws