Anderlecht komt goed weg na minutenlange VAR-interventie

door
Anderlecht komt goed weg na minutenlange VAR-interventie

Daags voor het ingaan van de winterstop, stonden in de Jupiler Pro League nog enkele interessante duels op het programma. Zo was het onder meer uitkijken naar de partij tussen RSC Anderlecht en Cercle Brugge. En het waren uiteindelijk de Brusselaars die als eerste konden toeslaan.

Anderlecht maakte zich vlak voor de jaarwissel op voor nog één lastige opdracht. Groen-Zwart is immers de grote revelatie van de eerste maanden van het seizoen in de JPL. De ploeg van coach Miron Muslic brengt behoorlijk energiek en aantrekkelijk voetbal, waar ook de nodige resultaten aan gekoppeld worden. Zo strijden de Bruggelingen volop mee voor een plekje in de top zes.

Paars-Wit kreeg zelf dan weer een uitgelezen kans om twee punten in te lopen op leider Union SG. Maar dan moest het dus wel de volle buit pakken tegen het gretige Cercle. En in de eerste helft maakten de bezoekers uit West-Vlaanderen het de thuisploeg behoorlijk lastig.

LEES OOK: 'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Dreyer breekt de ban

Groen-Zwart zette immers opnieuw hoog druk en kreeg ook enkele goede kansen. Kasper Schmeichel moest meermaals aan de bak om de Brugse openingstreffer te voorkomen en ook het doelhout stond in de weg. Daar profiteerde Anderlecht uiteindelijk ook optimaal van.

Thomas Delaney leek al vroeg toe te slaan, maar zijn treffer werd afgekeurd wegens een charge van Ludwig Augustinsson op Cercle-doelman Warleson. Niet veel later konden de Brusselaars echter toch op voorsprong komen. Anders Dreyer werkte de 1-0 met wat meeval tegen de touwen.

VAR neemt zijn tijd

Het duurde echter een tijdje alvorens het doelpunt gevalideerd werd. Dreyer flirtte immers met buitenspel bij de assist op zijn doelpunt. Uiteindelijk nam de VAR deze fase een vijftal minuten onder de loep, om uiteindelijk toch de treffer toe te kennen. Volgens Het Nieuwsblad mocht Paars-Wit daarbij van geluk spreken. De virtuele lijnen lagen immers te dicht bij mekaar om uitsluitsel te geven en dus werd het oordeel van de scheidsrechter gevolgd.

Het doelpunt werd terecht goedgekeurd ...

Meest recent

'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

3
3
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

36
36
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

52
52
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

208
208
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

244
244
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

147
147
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

188
188
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

176
176
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

95
95
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

111
111
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

57
57
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

160
160
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

440
440
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

357
357
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

263
263
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

130
130
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

414
414
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

92
92
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

795
795
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

276
276
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

221
221
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

173
173
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

405
405
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

154
154
Mokerslag De Cuyper: WK plots in gevaar?

Maxim De Cuyper heeft de afgelopen jaren een ferme opmars gemaakt. Van Club Brugge naar een ...

132
132

Meer sportnieuws