Anderlecht zet hoog in: sensatie met badboy-gehalte

door
Anderlecht zet hoog in: sensatie met badboy-gehalte

Anderlecht heeft interesse in de Chileense sensatie Alexander Aravena, die bekendstaat om zijn uitdagende speelstijl waarmee hij, weliswaar op een ander niveau, wordt vergeleken met Noa Lang en Karim Benzema.

De 21-jarige aanvaller van CD Universidad Católica heeft een opmerkelijke reputatie in het Chileense voetbal, en hij maakt zich aantrekkelijk voor Europese clubs zoals Anderlecht, RC Lens, AZ Alkmaar, Benfica en Sevilla FC.

Hoewel zijn talent enigszins omstreden is vanwege uitdagend gedrag op het veld, geloven experts en oud-spelers in zijn enorme potentieel en zien ze in hem een toekomstige sterspeler voor Chili.

LEES OOK: Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

Aravena niet naar Club Brugge of KRC Genk, wel Anderlecht?

Alexander Aravena manifesteerde zich als een van de meest vooraanstaande Chileense voetballers van het afgelopen jaar. Zijn reputatie in het Chileense voetbal is groot en wordt nog verder geaccentueerd door een grondig onderzoek van het gerenommeerde CIES Football Observatory.

Dit vooraanstaande onderzoeksbureau heeft een model ontwikkeld voor de meest waardevolle spelers in de Primera Division, waarbij Aravena naar voren kwam als de onbetwiste leider met een marktwaarde van 2,5 miljoen euro.

Het is geen toeval dat vooraanstaande Europese clubs zoals Club Brugge, KRC Genk, AZ Alkmaar, Sunderland en Granada tijdens de vorige zomermercato onder de indruk raakten van deze ongepolijste diamant.

Op dit moment tonen clubs als Anderlecht, RC Lens, AZ Alkmaar, Benfica en Sevilla FC een grote interesse in Aravena. Hij wordt beschouwd als de gedroomde opvolger van Bryan Zaragoza bij Granada, aangezien de Spaanse aanvaller aan het einde van dit seizoen de overstap maakt naar Bayern München.

“De ideale opvolger voor Granada is Alexander Aravena”, zei Ben Mattinson, een specialist op het gebied van scouting en transfers.

 

Zoals Noa Lang en/of Karim Benzema

Alexander Aravena is een bepalende speler bij CD Universidad Católica, en tijdens zijn carrière is hij gemiddeld bijna één keer om de twee wedstrijden beslissend geweest met een doelpunt of een assist. (35 keer in 75 wedstrijden).

Zijn snelheid en durf zijn de meest geprezen kwaliteiten van de 21-jarige speler, waardoor zijn profiel enigszins vergelijkbaar is met dat van Noa Lang - niet toevallig werd Aravena vorige zomer gescout als mogelijke opvolger voor de Nederlander.

Bovendien is Aravena bijzonder effectief voor het doel, zowel in het creëren van kansen voor zichzelf als voor zijn teamgenoten, en blinkt hij uit in één-tegen-één-duels. De jonge Chileen voegt een enorme dynamiek toe aan het offensieve spel en zijn mobiliteit zorgt voor een constante dreiging voor de tegenstander.

“Alexander Aravena is een speler die dodelijk is in de box en een potentieel topniveau heeft als het gaat om het afwerken”, verklaarde Ariel Holan, de coach van CD Universidad Católica.

Het is geen toeval dat Aravena zich qua speelstijl spiegelt aan Karim Benzema, die wereldwijd wordt erkend als een van de beste spitsen vanwege zijn buitengewone intelligentie en vermogen om te scoren.

“Hij is een jongen met enorm potentieel. Het is echter belangrijk dat hij met beide benen op de grond blijft staan. Hij bezit alle eigenschappen die nodig zijn om een voetballer op Europees niveau te worden”, concludeerde Holan vol vertrouwen over zijn veelbelovende sterspeler.

Aravena: een multifunctionele aanvaller

Alexander Aravena heeft een laag zwaartepunt, hij houdt ervan om te dribbelen zoals een echte nummer tien, hij duikt graag op in gevaarlijke ruimtes en hij heeft een dodelijk ritme in één-tegen-één-situaties.

Door zijn veelzijdigheid kan Aravena bovendien zowat elke aanvallende positie bemannen. De drievoudige Chileense international is een intelligente speler, met een goede startsnelheid, die zich goed weet te positioneren tussen de verdedigers.

Hij kan het spel lezen op een hoog niveau, en hij voelt aan wanneer zijn ploegmaats de juiste ruimtes induiken. Aravena neemt graag risico door moeilijke of speciale acties te ondernemen, vertrouwend op zijn dribbelskills, technische onderlegdheid en lef. 

Uitdagend en attractief

Ploegmaat Guillermo Burdisso, onder meer ex-AS Roma, ziet momenteel geen plafond voor Alexander Aravena en hij vindt hem een erg attractieve voetballer. “Hij zal aanbiedingen krijgen, maar hij moet begrijpen dat dit nog maar het begin is.”

Marcelo Salas, ex-Lazio, Juventus en Chileens international, heeft Aravena ook hoog zitten en hij dicht hem een grote toekomst toe bij de nationale ploeg, waar de talentvolle aanvaller nochtans flink wat kritiek te slikken krijgt.

Jorge Valdivia, ex-international en huidig analist, vindt dat Aravena nu al een basisspeler moet worden bij Chili. “Ik heb het over zijn snelheid, intelligentie en kwaliteit.”

Aravena staat niet bekend als een onbesproken figuur in het Chileense voetbal. Hij durft om zijn doelpunten ostentatief en uitdagend te vieren tegenover de supporters van andere ploegen.

Zijn gedrag kwam ook negatief in de schijnwerpers toen hij direct na het laatste fluitsignaal van een wedstrijd de scheidsrechter openlijk bekritiseerde, wat resulteerde in een rode kaart voor de speler.

Past Aravena bij Anderlecht?

Meest recent

‘Arne Engels maakt last-minute knaltransfer’

Arne Engels maakt een straffe opmars mee. De middenvelder koos in 2023 om Club NXT achter zich te ...

6
6
Code rood: ontploffingsgevaar voor Standard-Anderlecht

De klassieker tussen Standard Luik en RSC Anderlecht staat op het programma. De rivalenstrijd heeft ...

35
35
Verschueren laat Anderlecht daveren met duidelijk signaal

Enkele weken geleden werd Michael Verschueren officieel aangesteld als nieuwe voorzitter van RSC ...

129
129
'Transferbommetje Trésor en Stassin: verrassende deals'

Het wordt nog héél druk op deze wintermercato. Zo kunnen er een aantal Belgen nog van ...

33
33
Anderlecht met grote vraag: smaakmaker op de bank?

Nathan De Cat is dit seizoen onmisbaar bij RSC Anderlecht. De jongeling is zeker een groot talent, ...

135
135
Brusselmans fileert TV-show: “De Lamzak!”

Herman Brusselmans slaagde er opnieuw in om iedereen even te laten slikken. De schrijver/columnist ...

55
55
Blunders van Wilmots? "Te weinig voor Jupiler Pro League"

Standard kent alweer een zeer moeilijk seizoen. Ze moeten winnen van RSC Anderlecht om mee te ...

69
69
‘Club Brugge ontploft: Tzolis weg voor hallucinant bedrag’

Club Brugge voelt het bewegen rond Christos Tzolis: plots gaat het niet meer over óf hij ...

857
857
Vossen is het kotsbeu: "Is al maanden zo!"

Zulte Waregem verloor met 0-1 van KVC Westerlo. Jelle Vossen mocht nog eens invallen, maar kon het ...

234
234
'Club Brugge beeft: eerste miljoenenbod is binnen'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

293
293
Dé waanzinnige top vijf van RC Genk: “Absolute wereldklasse”

KRC Genk heeft een voortreffelijke jeugdopleiding. De Limburgers lieten al héél wat ...

127
127
Icoon scherp voor Standard en RSCA: "Dan blijf je beter thuis"

Om 13u30 nemen Standard en RSC Anderlecht het in een kolkend Sclessin op tegen elkaar. Een duel vol ...

101
101
Grote gelijk van Club Brugge: ‘gemiste’ transfer beste zet

Club Brugge zit weer op een wolk na de demonstratie tegen Marseille. Die had de club nodig, want het ...

417
417
Steun voor Hasi: hoe Anderlecht héél geduldig is

Bij RSC Anderlecht besloten ze om verder te gaan met Besnik Hasi. Hij moet echter winnen van ...

148
148
Vrancken is scherp na vreemde rode kaart voor STVV

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen, maar werd zaterdagavond weer een beetje met de voetjes ...

191
191
'Club Brugge legt prijskaartje Onyedika vast'

Bij Club Brugge beloven de laatste dagen van de wintermercato nog zeer bewogen te worden. De ...

551
551
Vlotte zeges Liverpool en Barça, ademruimte voor Pocognoli

Er kwamen zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Liverpool en FC Barcelona hebben ...

33
33
Charleroi zet straffe reeks voort en stuit opmars STVV

Charleroi blijft zijn straffe reeks van de laatste weken verderzetten. Ze pakken nu ook de scalp van ...

61
61
'Genk laat toptalent vertrekken: oorzaak bekend'

KRC Genk beleeft een zeer opmerkelijke mercato. Het versterkt zich voorlopig niet, maar laat wel ...

247
247
Woeste Kompany haalt uit naar refs na nieuw puntenverlies

Maandenlang was Bayern München onaantastbaar in de Bundesliga, maar plots lijkt het team van ...

194
194
Nainggolan weer beslissend, RWDM wint opnieuw

In de slotwedstrijden van zaterdagavond in de Challenger Pro League heeft Radja Nainggolan zich ...

100
100
PSG stuurt speler naar België, verrassende transfer Yaremchuk

De wintermercato is in zijn laatste dagen aanbeland. Ongetwijfeld zullen we daarin nog enkele ...

210
210
'Club Brugge in shock: alsnog vertrek Onyedika?'

Voor Club Brugge belooft het slot van de wintermercato nog zeer druk te worden. Niet alleen hopen ze ...

441
441
Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

23
23
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

34
34

Meer sportnieuws