Anderlecht zet hoog in: sensatie met badboy-gehalte

door
Anderlecht zet hoog in: sensatie met badboy-gehalte

Anderlecht heeft interesse in de Chileense sensatie Alexander Aravena, die bekendstaat om zijn uitdagende speelstijl waarmee hij, weliswaar op een ander niveau, wordt vergeleken met Noa Lang en Karim Benzema.

De 21-jarige aanvaller van CD Universidad Católica heeft een opmerkelijke reputatie in het Chileense voetbal, en hij maakt zich aantrekkelijk voor Europese clubs zoals Anderlecht, RC Lens, AZ Alkmaar, Benfica en Sevilla FC.

Hoewel zijn talent enigszins omstreden is vanwege uitdagend gedrag op het veld, geloven experts en oud-spelers in zijn enorme potentieel en zien ze in hem een toekomstige sterspeler voor Chili.

LEES OOK: Hasi weerlegt 'foute informatie' over Dolberg en Stroeykens

Aravena niet naar Club Brugge of KRC Genk, wel Anderlecht?

Alexander Aravena manifesteerde zich als een van de meest vooraanstaande Chileense voetballers van het afgelopen jaar. Zijn reputatie in het Chileense voetbal is groot en wordt nog verder geaccentueerd door een grondig onderzoek van het gerenommeerde CIES Football Observatory.

Dit vooraanstaande onderzoeksbureau heeft een model ontwikkeld voor de meest waardevolle spelers in de Primera Division, waarbij Aravena naar voren kwam als de onbetwiste leider met een marktwaarde van 2,5 miljoen euro.

Het is geen toeval dat vooraanstaande Europese clubs zoals Club Brugge, KRC Genk, AZ Alkmaar, Sunderland en Granada tijdens de vorige zomermercato onder de indruk raakten van deze ongepolijste diamant.

Op dit moment tonen clubs als Anderlecht, RC Lens, AZ Alkmaar, Benfica en Sevilla FC een grote interesse in Aravena. Hij wordt beschouwd als de gedroomde opvolger van Bryan Zaragoza bij Granada, aangezien de Spaanse aanvaller aan het einde van dit seizoen de overstap maakt naar Bayern München.

“De ideale opvolger voor Granada is Alexander Aravena”, zei Ben Mattinson, een specialist op het gebied van scouting en transfers.

 

Zoals Noa Lang en/of Karim Benzema

Alexander Aravena is een bepalende speler bij CD Universidad Católica, en tijdens zijn carrière is hij gemiddeld bijna één keer om de twee wedstrijden beslissend geweest met een doelpunt of een assist. (35 keer in 75 wedstrijden).

Zijn snelheid en durf zijn de meest geprezen kwaliteiten van de 21-jarige speler, waardoor zijn profiel enigszins vergelijkbaar is met dat van Noa Lang - niet toevallig werd Aravena vorige zomer gescout als mogelijke opvolger voor de Nederlander.

Bovendien is Aravena bijzonder effectief voor het doel, zowel in het creëren van kansen voor zichzelf als voor zijn teamgenoten, en blinkt hij uit in één-tegen-één-duels. De jonge Chileen voegt een enorme dynamiek toe aan het offensieve spel en zijn mobiliteit zorgt voor een constante dreiging voor de tegenstander.

“Alexander Aravena is een speler die dodelijk is in de box en een potentieel topniveau heeft als het gaat om het afwerken”, verklaarde Ariel Holan, de coach van CD Universidad Católica.

Het is geen toeval dat Aravena zich qua speelstijl spiegelt aan Karim Benzema, die wereldwijd wordt erkend als een van de beste spitsen vanwege zijn buitengewone intelligentie en vermogen om te scoren.

“Hij is een jongen met enorm potentieel. Het is echter belangrijk dat hij met beide benen op de grond blijft staan. Hij bezit alle eigenschappen die nodig zijn om een voetballer op Europees niveau te worden”, concludeerde Holan vol vertrouwen over zijn veelbelovende sterspeler.

Aravena: een multifunctionele aanvaller

Alexander Aravena heeft een laag zwaartepunt, hij houdt ervan om te dribbelen zoals een echte nummer tien, hij duikt graag op in gevaarlijke ruimtes en hij heeft een dodelijk ritme in één-tegen-één-situaties.

Door zijn veelzijdigheid kan Aravena bovendien zowat elke aanvallende positie bemannen. De drievoudige Chileense international is een intelligente speler, met een goede startsnelheid, die zich goed weet te positioneren tussen de verdedigers.

Hij kan het spel lezen op een hoog niveau, en hij voelt aan wanneer zijn ploegmaats de juiste ruimtes induiken. Aravena neemt graag risico door moeilijke of speciale acties te ondernemen, vertrouwend op zijn dribbelskills, technische onderlegdheid en lef. 

Uitdagend en attractief

Ploegmaat Guillermo Burdisso, onder meer ex-AS Roma, ziet momenteel geen plafond voor Alexander Aravena en hij vindt hem een erg attractieve voetballer. “Hij zal aanbiedingen krijgen, maar hij moet begrijpen dat dit nog maar het begin is.”

Marcelo Salas, ex-Lazio, Juventus en Chileens international, heeft Aravena ook hoog zitten en hij dicht hem een grote toekomst toe bij de nationale ploeg, waar de talentvolle aanvaller nochtans flink wat kritiek te slikken krijgt.

Jorge Valdivia, ex-international en huidig analist, vindt dat Aravena nu al een basisspeler moet worden bij Chili. “Ik heb het over zijn snelheid, intelligentie en kwaliteit.”

Aravena staat niet bekend als een onbesproken figuur in het Chileense voetbal. Hij durft om zijn doelpunten ostentatief en uitdagend te vieren tegenover de supporters van andere ploegen.

Zijn gedrag kwam ook negatief in de schijnwerpers toen hij direct na het laatste fluitsignaal van een wedstrijd de scheidsrechter openlijk bekritiseerde, wat resulteerde in een rode kaart voor de speler.

🔥 Wat iedereen nu leest

Lamine Yamal in oog van de storm na 'absurd' schandaal
Lamine Yamal in oog van de storm na 'absurd' schandaal
Ex rekent hard af met Karl Vannieuwerke:
Ex rekent hard af met Karl Vannieuwerke: "Na alles wat..."

Past Aravena bij Anderlecht?

Meest recent

Club Brugge niet meer in te halen? Vandenbempt velt oordeel

Club Brugge verkocht al voor ruim 80 miljoen euro en Blauw-Zwart gaat ook de kaap van 100 miljoen ...

60
60
Hasi weerlegt 'foute informatie' over Dolberg en Stroeykens

RSC Anderlecht heeft voorlopig een veel te ruime kern én de club moet dringend geld gaan ...

68
68
Nieuwe Ivanovic? Mirallas oordeelt over nieuwe parel Union

Het nieuwe seizoen is nog maar net begonnen, maar voor Union is het alweer een zeer bewogen periode ...

21
21
"Het is gewoon pathetisch!" Coucke trekt snoeihard besluit

De wittebroodsweken van Marc Coucke bij Anderlecht liggen nu al wel een heel lange tijd achter ons. ...

48
48
'Hongaars toptalent op weg naar Jupiler Pro League'

De transfermarkt is nog een maand open en dus zitten er ongetwijfeld nog heel wat transfers aan te ...

65
65
'Genk krijgt opmerkelijk nieuws voor Europese opdracht'

Voorlopig kent KRC Genk nog een rustig seizoensbegin, maar binnen twee weken beginnen ook zij aan ...

99
99
Mysterieuze vrouw verovert hart van Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht, bekend sportjournalist en presentator, verraste vandaag zijn volgers met een wel ...

63
63
Domper voor Beerschot, Seraing shopt bij Standard

Komend weekend gaat ook het seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Vlak voor hun eerste ...

77
77
Na droomdebuut: Hasi onthult plan met Bertaccini

Het seizoensbegin blijft razend druk voor Anderlecht. Donderdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

213
213
Vandenbempt zwaar onder de indruk van Club Brugge

Het lijkt erop dat dé soap van de Belgische transferzomer in de komende uren eindelijk zijn ...

804
804
Weer miljoenen voor Cercle: volgende smaakmaker vertrekt

Cercle Brugge kende dit seizoen alweer een lastige start met een één op zes tegen ...

83
83
"He's back" - Anderlecht pakt uit met rentree oude bekende

Het is bij Anderlecht al een zeer drukke transferzomer geweest, maar het huiswerk van Paars-Wit is ...

247
247
Gary Lineker verrast met zet die niemand zag aankomen

Voormalig topspits Gary Lineker lijkt zijn televisiecarrière voort te zetten bij de ...

55
55
'Transferbom: Salah weg bij Liverpool'

Liverpool is tot dusver aan een knetterende transferzomer bezig. Het gooide al honderden miljoenen ...

200
200
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekkers bij Anderlecht, Charleroi kan cashen'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

263
263
Viktor Verhulst beroert Antwerp-fans: "Het escaleerde..."

Viktor Verhulst is al lang geen onbekende naam meer in de Vlaamse mediawereld. Als zoon van Studio ...

87
87
Jashari verwezenlijkt droom: 7 (!) clubs afgewimpeld

De transfer van Ardon Jashari lijkt nog maar een kwestie van uren. Club Brugge ging uiteindelijk ...

429
429
5 voor 12 bij Anderlecht: Hasi onthult grootse plannen

Besnik Hasi staat zwaar onder druk bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de voorrondes van de Europa ...

499
499
Mourinho barst in tranen uit na ingrijpende gebeurtenis

José Mourinho neemt het vanavond met Fenerbahçe op tegen Feyenoord namens de Champions ...

68
68
'Union SG ruikt bloed en eist méér dan 10 miljoen'

Union SG zag al heel wat spelers vertrekken, maar er is interesse in nog meer spelers. Zo wordt ...

108
108
'Plots grote twijfel over Koni De Winter'

Heel wat geruchten, maar voorlopig weinig nieuws voor de Rode Duivels. Voor één Belg ...

144
144
Antwerp slaat toe en heeft volgende transfer beet

Dat Royal Antwerp FC versterking nodig heeft, dat weet iedereen. Met deze kern zal het heel moeilijk ...

383
383
Na weken zwijgen: De Bruyne zegt nu wél wat er speelde

Kevin De Bruyne is met Napoli bezig aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen, dat binnen een ...

418
418
'Lazio en JPL-club onderhandelen: topdeal in de maak'

Lazio is een club die de nodige spelers heeft en niet iedereen is klaar om al mee te draaien aan de ...

109
109
Anderlecht ziet Neerpede-parel de club verlaten

Bij RSC Anderlecht is een volgende speler vertrekken. Geen speler uit de A-kern, maar een jong ...

225
225

Meer sportnieuws