Verlengd verblijf bij Anderlecht? Delaney spreekt klare taal

door
Verlengd verblijf bij Anderlecht? Delaney spreekt klare taal

RSC Anderlecht lijkt dit seizoen eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Dat hebben de Brusselaars niet in het minst te danken aan hun voorbije zomermercato. Zo haalde RSCA een pak extra kwaliteit in huis, de ervaren Thomas Delaney bijvoorbeeld.

Na de povere elfde plaats van vorig seizoen, zette sportieve baas Jesper Fredberg tijdens de zomerse transferperiode alle zeilen bij. In tegenstelling tot zijn voorgangers beschikte de Deen over een aardig budget en dat wist hij goed te spenderen. Zo haalde de CEO Sports bijna een een volledig elftal aan verse krachten in huis.

Fredberg mikte daarbij onder meer op jongens met de nodige ervaring die het elftal op sleeptouw kunnen nemen. Zo werd Mats Rits weggeplukt bij rivaal Club Brugge. En in het slot van de mercato pakte Paars-Wit uit met de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard.

LEES OOK: 'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

Ervaren Denen

Daarnaast stortte Fredberg zich weinig verrassend ook op de Deense markt. Het aantrekken van Kasper Dolberg was naar eigen zeggen één van zijn grootste persoonlijke successen. Met Kasper Schmeichel en Delaney werden dan weer twee doorwinterde internationals gehaald.

Die laatste kreeg van coach Brian Riemer al snel een vaste basisplaats en geldt inmiddels als één van de steunpilaren, zowel op als naast het veld. Afgelopen weekend droeg Delaney zelfs de aanvoerdersband. Desondanks oogt zijn toekomst in het Lotto Park onzeker.

Verlengd verblijf?

De middenvelder werd immers op huurbasis aangetrokken en in principe keert hij na het seizoen weer terug naar moederclub Sevilla FC. Maar Delaney sluit niet uit dat hij zijn verblijf in Brussel verlengt. "Ik ben hier gelukkig. We hebben nog niets besproken want het einde van het seizoen is nog ver. Maar de integratie verloopt goed, mijn familie is hier gelukkig en houdt van de stad. Weinig zaken houden mij tegen om langer te blijven", aldus de 32-jarige tegenover La Dernière Heure.

Anderlecht moet proberen om Delaney langer te houden ...

Meest recent

Eerste midweekspeeldag PO's: scheidsrechters bekend

Volgende week staat de eerste midweekspeeldag van de play-offs op het programma, maar eerst moet ...

9
9
'Anderlecht kruist vingers: winst op trio flops?'

RSC Anderlecht gaat straks andermaal een drukke zomer tegemoet. Vooral op uitgaand vlak ligt er ...

59
59
'Jackers buitenspel: Club Brugge all-in voor nummer 1'

Zondag hoopt Club Brugge haasje-over te doen met Union. Om iets te rapen op het veld van de koploper ...

169
169
Van Basten slaat alarm: "Ze is bezeten door de duivel"

Nederland is momenteel in de ban van een bizar schandaal. Voetbalicoon Marco Van Basten krijgt ...

19
19
Man City bevestigt: icoon verlaat de club

Bij Manchester City zetten ze de laatste jaren een verjongingsoperatie in en die gaat onverminderd ...

28
28
Essevee mag dromen van nieuwe miljoenentransfer

Zulte Waregem speelt ook volgend seizoen nog in de Jupiler Pro League. De West-Vlamingen verzekerden ...

80
80
'Kassa kassa voor Genk: bod van 21 miljoen'

Voor KRC Genk is het al bij al een ontgoochelend seizoen, want de Limburgers grepen naast de top ...

160
160
Vreven hakt knoop over toekomst bij Lokeren door

Komend weekend staat in de Challenger Pro League de laatste speeldag van de reguliere competitie ...

28
28
Cercle Brugge weer langs de kassa voor flop?

Cercle Brugge verzekerde zich vorig weekend van het behoud in de Jupiler Pro League na alweer een ...

75
75
'Union dreigt miljoenentransfer mis te lopen'

Union kan zowaar nog de titel van vorig seizoen overtreffen. Het werkte al een zeer knappe campagne ...

58
58
'Anderlecht zet Duitse goalgetter op verlanglijst'

Ondanks dat het nog steeds geen sportief directeur heeft, lijkt Anderlecht al volop begonnen te zijn ...

105
105
'Straffe toekomstwending voor Stassin'

In maart gaf Rudi Garcia in de oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico kansen aan enkele ...

63
63
Onthuld: speech Kompany zorgde voor comeback Bayern

Vincent Kompany wordt straks de eerste Belgische trainer ooit die in de halve finale van de ...

296
296
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht schrikt van Lukaku, Club-transfer rond'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

498
498
Ook Kompany vloekt en briest na clash met Real Madrid

Vincent Kompany heeft weer geschiedenis geschreven. Met Bayern München schakelde hij Real ...

98
98
‘KV Kortrijk heeft eerste topaankoop na promotie al beet’

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer in de Jupiler Pro League te zien zijn. De Kerels zijn zeker van ...

334
334
'Drie fraaie pistes dienen zich aan voor Openda'

Deze week bezegelde Loïs Openda zijn definitieve transfer naar Juventus. De Oude Dame verkreeg ...

91
91
Westerlo kondigt waanzinnig transferoffensief aan

De Europe Play-Off belooft de komende weken nog zeer spannend te worden. Genk leek dé ...

159
159
Anderlecht legt alweer goudhaantje onder contract

Bij Anderlecht blijft Neerpede van cruciaal belang. Met Tristan Degreef was vorig weekend nog een ...

112
112
Stijnen terechtgewezen: "Enkel relevant in podcast"

Het reguliere seizoen in de Challenger Pro League kent komend weekend zijn ontknoping. De strijd om ...

124
124
Infantino brengt belangrijk nieuws voor Rode Duivels

De Rode Duivels zijn in maart helemaal begonnen aan hun voorbereiding op het WK, dat binnen zowat ...

146
146
Rode kaart zindert na: Real woest, Kompany reageert gevat

De terugmatch tussen Bayern München en Real Madrid is woensdagavond een zinderend kijkstuk ...

443
443
Kompany schrijft alwéér Belgische geschiedenis

Bayern München won met 4-3 van Real Madrid en is zo door naar de volgende ronde. Een zeer ...

111
111
Van wereldkampioen tot WK-drama: Genk-fan Brecel stort in

Het kan verkeren in de topsportwereld, vraag dat maar aan Luca Brecel. In 2023 werd onze landgenoot ...

92
92
'Belgische clubs lonken naar nieuwe parel'

De Belgische clubs speuren heel de wereld rond naar versterking. Onze redactie weet dat ze steeds ...

88
88

Meer sportnieuws