Verlengd verblijf bij Anderlecht? Delaney spreekt klare taal

1375 stemmen
Verlengd verblijf bij Anderlecht? Delaney spreekt klare taal

RSC Anderlecht lijkt dit seizoen eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Dat hebben de Brusselaars niet in het minst te danken aan hun voorbije zomermercato. Zo haalde RSCA een pak extra kwaliteit in huis, de ervaren Thomas Delaney bijvoorbeeld.

Na de povere elfde plaats van vorig seizoen, zette sportieve baas Jesper Fredberg tijdens de zomerse transferperiode alle zeilen bij. In tegenstelling tot zijn voorgangers beschikte de Deen over een aardig budget en dat wist hij goed te spenderen. Zo haalde de CEO Sports bijna een een volledig elftal aan verse krachten in huis.

Fredberg mikte daarbij onder meer op jongens met de nodige ervaring die het elftal op sleeptouw kunnen nemen. Zo werd Mats Rits weggeplukt bij rivaal Club Brugge. En in het slot van de mercato pakte Paars-Wit uit met de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard.

LEES OOK: 'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Ervaren Denen

Daarnaast stortte Fredberg zich weinig verrassend ook op de Deense markt. Het aantrekken van Kasper Dolberg was naar eigen zeggen één van zijn grootste persoonlijke successen. Met Kasper Schmeichel en Delaney werden dan weer twee doorwinterde internationals gehaald.

Die laatste kreeg van coach Brian Riemer al snel een vaste basisplaats en geldt inmiddels als één van de steunpilaren, zowel op als naast het veld. Afgelopen weekend droeg Delaney zelfs de aanvoerdersband. Desondanks oogt zijn toekomst in het Lotto Park onzeker.

Verlengd verblijf?

De middenvelder werd immers op huurbasis aangetrokken en in principe keert hij na het seizoen weer terug naar moederclub Sevilla FC. Maar Delaney sluit niet uit dat hij zijn verblijf in Brussel verlengt. "Ik ben hier gelukkig. We hebben nog niets besproken want het einde van het seizoen is nog ver. Maar de integratie verloopt goed, mijn familie is hier gelukkig en houdt van de stad. Weinig zaken houden mij tegen om langer te blijven", aldus de 32-jarige tegenover La Dernière Heure.

Anderlecht moet proberen om Delaney langer te houden ...

Meest recent

Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

0
0
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

32
32
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

334
334
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

26
26
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

252
252
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

26
26
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

13
13
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

27
27
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

165
165
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

223
223
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

179
179
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

668
668
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

503
503
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

375
375
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

237
237
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

245
245
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

95
95
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

63
63
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

233
233
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

99
99
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

75
75
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

436
436
Lukaku vreest Senegal: zes pionnen springen eruit

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finale op tegen Senegal. Geen hapklare brok want het ...

212
212
Filip Joos maakt Nederland compleet af: “Karma!”

Nederland is uitgeschakeld op het WK. In de 1/16e finales ging Oranje na penalty’s kopje onder ...

250
250
Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Jordan Lukaku (31) staat nu vooral bekend als het ‘broertje van Romelu’, maar de ...

521
521

Meer sportnieuws