Verlengd verblijf bij Anderlecht? Delaney spreekt klare taal

door
Verlengd verblijf bij Anderlecht? Delaney spreekt klare taal

RSC Anderlecht lijkt dit seizoen eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Dat hebben de Brusselaars niet in het minst te danken aan hun voorbije zomermercato. Zo haalde RSCA een pak extra kwaliteit in huis, de ervaren Thomas Delaney bijvoorbeeld.

Na de povere elfde plaats van vorig seizoen, zette sportieve baas Jesper Fredberg tijdens de zomerse transferperiode alle zeilen bij. In tegenstelling tot zijn voorgangers beschikte de Deen over een aardig budget en dat wist hij goed te spenderen. Zo haalde de CEO Sports bijna een een volledig elftal aan verse krachten in huis.

Fredberg mikte daarbij onder meer op jongens met de nodige ervaring die het elftal op sleeptouw kunnen nemen. Zo werd Mats Rits weggeplukt bij rivaal Club Brugge. En in het slot van de mercato pakte Paars-Wit uit met de komst van voormalig Gouden Schoen Thorgan Hazard.

LEES OOK: Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Ervaren Denen

Daarnaast stortte Fredberg zich weinig verrassend ook op de Deense markt. Het aantrekken van Kasper Dolberg was naar eigen zeggen één van zijn grootste persoonlijke successen. Met Kasper Schmeichel en Delaney werden dan weer twee doorwinterde internationals gehaald.

Die laatste kreeg van coach Brian Riemer al snel een vaste basisplaats en geldt inmiddels als één van de steunpilaren, zowel op als naast het veld. Afgelopen weekend droeg Delaney zelfs de aanvoerdersband. Desondanks oogt zijn toekomst in het Lotto Park onzeker.

Verlengd verblijf?

De middenvelder werd immers op huurbasis aangetrokken en in principe keert hij na het seizoen weer terug naar moederclub Sevilla FC. Maar Delaney sluit niet uit dat hij zijn verblijf in Brussel verlengt. "Ik ben hier gelukkig. We hebben nog niets besproken want het einde van het seizoen is nog ver. Maar de integratie verloopt goed, mijn familie is hier gelukkig en houdt van de stad. Weinig zaken houden mij tegen om langer te blijven", aldus de 32-jarige tegenover La Dernière Heure.

Anderlecht moet proberen om Delaney langer te houden ...

Meest recent

‘Marokko pakt uit met Spaanse legende vlak voor WK’

De Marokkaanse nationale ploeg verloor in de Afrika Cup in de finale van Senegal. Succescoach Walid ...

0
0
Oosting roept felle waarschuwing naar Antwerp

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old keek even tegen degradatie aan, maar ...

15
15
Lavia krijgt gouden transferraad: zomers vertrek?

Romeo Lavia speelt al een tijdje bij Chelsea, maar zijn monstertransfer is nog geen succes gebleken. ...

23
23
Standard-icoon Mpoku stopt: meteen nieuwe uitdaging

Paul-José Mpoku kende hoogdagen bij Standard Luik, maar de afgelopen jaren is de middenvelder ...

18
18
Ordonez doet opvallende onthulling bij Club Brugge

Joel Ordonez werd al verschillende mercato’s in verband gebracht met een knaltransfer. Telkens ...

161
161
'Real grijpt naast droomtarget: alternatief van 120 miljoen'

Real Madrid beleeft voorlopig een tegenvallend seizoen. Het werd in de beker al uitgeschakeld en ...

25
25
Jonge Duivels komende zomer Europees kampioen?

België bracht in de voorbije decennia heel wat talent voort, maar kon dat nooit vertalen in ...

67
67
'Barça zet alles op oude JPL-parel'

De media hadden de voorbije jaren telkens een vette kluif aan de transferzomer van FC Barcelona en ...

30
30
Napoli overweegt het ondenkbare met De Bruyne

Kevin De Bruyne staat dicht bij zijn comeback, maar in Napoli draait het intussen om meer dan alleen ...

91
91
Antwerp rekent op 'nieuwe Janssen'

Antwerp deed vorige week een geweldige zaak door STVV te kloppen. Vrijdagavond hoopt het weer wat ...

94
94
Grote zorgen om Johan Bakayoko bij RB Leipzig

Er is bij de Rode Duivels heel wat weelde op de flanken. Bondscoach Rudi Garcia koos in het voorbije ...

64
64
Albert tegen de stroom in: Lukaku beter thuis

Weldra mag Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bekend gaan maken. De Rode Duivels trekken ...

178
178
Kljestan onthult wat Anderlecht echt mist

Het blijven woelige tijden voor Anderlecht en dat doet pijn aan het hart voor heel wat oude bekenden ...

181
181
‘Titelstrijd Club Brugge overschaduwd door Leko-ruzie’

Bij Club Brugge staat alles op scherp. Ivan Leko bracht opnieuw vuur in de ploeg, maar tegelijk ...

494
494
'Hét geheim van successeizoen STVV onthuld'

STVV ging vorige week dan wel ietwat verrassend onderuit tegen Antwerp, maar de Kanaries blijven ...

79
79
‘Grote clash: Genk en AC Milan willen dezelfde speler’

KRC Genk staat voor cruciale weken. Het moet zijn zesde plaats in de Jupiler Pro League over de ...

144
144
Oude bekende van Anderlecht moet Marokko op WK leiden

Op 11 juni gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van start. Iets meer dan drie ...

40
40
Club Brugge vreest exodus: smaakmaker kondigt vertrek aan

Club Brugge belooft een hete transferzomer tegemoet te gaan. Het lijkt opnieuw de nodige smaakmakers ...

367
367
Still lokt volgende Anderlecht-pion naar Watford

RSC Anderlecht zag een kleine maand geleden hoe interim-trainer Edward Still plotseling naar het ...

188
188
Ongezien! Trump doet oorlogsbriefing tijdens huldiging Messi en co

Het Inter Miami FC van co-eigenaar David Beckham en sterspeler Lionel Messi, legde vorig seizoen ...

103
103
Crisis totaal: Spurs in acuut degradatiegevaar na nieuwe afgang

Tottenham Hotspur incasseerde de voorbije seizoenen al heel wat klappen. Maar stilaan lijkt de bodem ...

78
78
Zelfs supporters roeren zich: Burgess naar exit bij Union?

Sinds Union SG zijn wederoptreden maakte op het hoogste niveau, behoorde Christian Burgess telkens ...

426
426
'Dossier Ordoñez ontploft: krankzinnige transfersom'

Club Brugge telt momenteel verschillende sterkhouders die allicht aan hun laatste maanden in het ...

462
462
'Barça doet heel Madrid daveren met opvolger Lewandowski'

FC Barcelona werd dinsdagavond uit de halve finales van de Copa del Rey geknikkerd door ...

227
227
Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

118
118

Meer sportnieuws