Onterechte strafschop Club Brugge? Van der Elst duidelijk

1624 stemmen
Onterechte strafschop Club Brugge? Van der Elst duidelijk

Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om vlak voor de jaarwissel wat van zijn achterstand op Union SG af te knibbelen. Het onderlinge duel met de leider eindigde dinsdagavond op 1-1. Al hing er wel een geurtje aan de Brugse gelijkmaker.

Het werd voetbaltechnisch gezien niet de meest hoogstaande topwedstrijd op Jan Breydel. Maar aan intensiteit was er geen gebrek, wat de match toch tot een interessant kijkstuk maakte. Bovendien kreeg de thuisploeg in de aanvangsfase voldoende kansen om de score te openen.

Maar het waren de bezoekers die uiteindelijk als eerste konden toeslaan. Na goed voorbereidend werk van Mohamed Amoura, liet Brandon Mechele zich veel te makkelijk ringeloren door Gustav Nilsson. De boomlange Zweed knikte de openingstreffer netjes voorbij Simon Mignolet.

LEES OOK: Luxeprobleem voor Leko: twee wissels bij Club Brugge?

Hands bij penalty?

Union toonde zich dus dodelijk effeciënt en het antwoord van Club liet eventjes op zich wachten. In de tweede helft werd het echter toch 1-1. Zo werd Hugo Vetlesen foutief gestopt in de zestien door Christian Burgess, waarna Igor Thiago zich doeltreffend toonde van op de stip. Maar die penalty zorgde wel weer voor discussie.

Zo leek Vetlesen de bal eerst met de arm te beroeren. Bij Union vond men de strafschop dan ook niet terecht. "Bij de penalty zei mijn staf direct dat het handspel was", reageerde coach Alexander Blessin. Desondanks vonden scheidsrechter en VAR toch dat de bal op de stip gelegd moest worden.

Onderbuik Machida

En volgens analist Franky Van der Elst had de wedstrijdleiding het ook bij het langste einde. "De overtreding wordt gemaakt en dan appelleert men voor handspel. Op het eerste beeld dachten wij ook dat er hands werd gemaakt. Maar op een volgend beeld is te zien dat de bal vooral wordt geraakt door de onderbuik van Koki Machida en niet de arm van Vetlesen", stelde Van der Elst bij Eleven Sports/DAZN.

 

Vetlesen maakt hands in deze fase ...

Meest recent

Lichtpunt bij AA Gent: sterkhouder is helemaal terug

AA Gent had zaterdagavond een zege kunnen gebruiken op het veld van STVV in de strijd om een ...

15
15
De Mil moet weer brandje blussen: "Het doet me pijn"

AA Gent heeft zaterdag een punt gepakt op Stayen, waardoor het voorlopig weer een beetje dichter bij ...

68
68
'Club Brugge op scherp na transferbeslissing Onyedika'

Bij Club Brugge dreigt in de zomer een stevige leegloop. Verschillende sterkhouders worden het hof ...

205
205
Jacobs keihard voor Anderlecht: "Als ik dat hoorde..."

Anderlecht moet zondag tegen KV Mechelen vol aan de bak, want het moet de vierde plaats nog zien te ...

128
128
AA Gent houdt Europese droom in leven na fel duel op Stayen

AA Gent heeft mogelijk een belangrijke zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. De ...

64
64
'Club voor voldongen feit: speler dringt aan op transfer'

Club Brugge lijkt voor een drukke transferzomer te staan. Niet alleen lopen heel wat sterkhouders in ...

217
217
Bizar tafereel: Kanga en Gentse fans opnieuw in de clinch

AA Gent gaat op Stayen op zoek naar zijn eerste overwinning in de play-offs. Daarmee kunnen ze ...

80
80
Hayen brengt zorgwekkend nieuws: nieuwe blessures bij Genk

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren in de Europe Play-Off. Het slaagde er ook zaterdag niet ...

263
263
Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

95
95
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

66
66
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

17
17
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

44
44
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

100
100
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

496
496
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

101
101
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

84
84
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

230
230
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

94
94
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

83
83
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

142
142
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

94
94
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

45
45
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

68
68
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

417
417
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

73
73

Meer sportnieuws