Onterechte strafschop Club Brugge? Van der Elst duidelijk

1624 stemmen
Onterechte strafschop Club Brugge? Van der Elst duidelijk

Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om vlak voor de jaarwissel wat van zijn achterstand op Union SG af te knibbelen. Het onderlinge duel met de leider eindigde dinsdagavond op 1-1. Al hing er wel een geurtje aan de Brugse gelijkmaker.

Het werd voetbaltechnisch gezien niet de meest hoogstaande topwedstrijd op Jan Breydel. Maar aan intensiteit was er geen gebrek, wat de match toch tot een interessant kijkstuk maakte. Bovendien kreeg de thuisploeg in de aanvangsfase voldoende kansen om de score te openen.

Maar het waren de bezoekers die uiteindelijk als eerste konden toeslaan. Na goed voorbereidend werk van Mohamed Amoura, liet Brandon Mechele zich veel te makkelijk ringeloren door Gustav Nilsson. De boomlange Zweed knikte de openingstreffer netjes voorbij Simon Mignolet.

LEES OOK: Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Hands bij penalty?

Union toonde zich dus dodelijk effeciënt en het antwoord van Club liet eventjes op zich wachten. In de tweede helft werd het echter toch 1-1. Zo werd Hugo Vetlesen foutief gestopt in de zestien door Christian Burgess, waarna Igor Thiago zich doeltreffend toonde van op de stip. Maar die penalty zorgde wel weer voor discussie.

Zo leek Vetlesen de bal eerst met de arm te beroeren. Bij Union vond men de strafschop dan ook niet terecht. "Bij de penalty zei mijn staf direct dat het handspel was", reageerde coach Alexander Blessin. Desondanks vonden scheidsrechter en VAR toch dat de bal op de stip gelegd moest worden.

Onderbuik Machida

En volgens analist Franky Van der Elst had de wedstrijdleiding het ook bij het langste einde. "De overtreding wordt gemaakt en dan appelleert men voor handspel. Op het eerste beeld dachten wij ook dat er hands werd gemaakt. Maar op een volgend beeld is te zien dat de bal vooral wordt geraakt door de onderbuik van Koki Machida en niet de arm van Vetlesen", stelde Van der Elst bij Eleven Sports/DAZN.

 

Vetlesen maakt hands in deze fase ...

Meest recent

‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

11
11
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

41
41
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

39
39
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

76
76
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

233
233
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

203
203
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

173
173
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

91
91
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

263
263
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

65
65
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

262
262
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

547
547
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

455
455
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

534
534
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

83
83
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

128
128
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

181
181
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

60
60
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

129
129
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

198
198
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

149
149
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

96
96
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

490
490
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

174
174
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35

Meer sportnieuws