Onterechte strafschop Club Brugge? Van der Elst duidelijk

door
Onterechte strafschop Club Brugge? Van der Elst duidelijk

Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om vlak voor de jaarwissel wat van zijn achterstand op Union SG af te knibbelen. Het onderlinge duel met de leider eindigde dinsdagavond op 1-1. Al hing er wel een geurtje aan de Brugse gelijkmaker.

Het werd voetbaltechnisch gezien niet de meest hoogstaande topwedstrijd op Jan Breydel. Maar aan intensiteit was er geen gebrek, wat de match toch tot een interessant kijkstuk maakte. Bovendien kreeg de thuisploeg in de aanvangsfase voldoende kansen om de score te openen.

Maar het waren de bezoekers die uiteindelijk als eerste konden toeslaan. Na goed voorbereidend werk van Mohamed Amoura, liet Brandon Mechele zich veel te makkelijk ringeloren door Gustav Nilsson. De boomlange Zweed knikte de openingstreffer netjes voorbij Simon Mignolet.

LEES OOK: Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Hands bij penalty?

Union toonde zich dus dodelijk effeciënt en het antwoord van Club liet eventjes op zich wachten. In de tweede helft werd het echter toch 1-1. Zo werd Hugo Vetlesen foutief gestopt in de zestien door Christian Burgess, waarna Igor Thiago zich doeltreffend toonde van op de stip. Maar die penalty zorgde wel weer voor discussie.

Zo leek Vetlesen de bal eerst met de arm te beroeren. Bij Union vond men de strafschop dan ook niet terecht. "Bij de penalty zei mijn staf direct dat het handspel was", reageerde coach Alexander Blessin. Desondanks vonden scheidsrechter en VAR toch dat de bal op de stip gelegd moest worden.

Onderbuik Machida

En volgens analist Franky Van der Elst had de wedstrijdleiding het ook bij het langste einde. "De overtreding wordt gemaakt en dan appelleert men voor handspel. Op het eerste beeld dachten wij ook dat er hands werd gemaakt. Maar op een volgend beeld is te zien dat de bal vooral wordt geraakt door de onderbuik van Koki Machida en niet de arm van Vetlesen", stelde Van der Elst bij Eleven Sports/DAZN.

 

Vetlesen maakt hands in deze fase ...

Meest recent

Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

7
7
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

32
32
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

328
328
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

288
288
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

174
174
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

226
226
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

65
65
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

563
563
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

206
206
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

389
389
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

602
602
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

209
209
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

388
388
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

181
181
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

162
162
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

161
161
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

75
75
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

257
257
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

76
76
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

330
330
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

225
225
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

235
235
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

448
448
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

529
529
Ophef rond Ruben Van Gucht na opvallende boodschap

Ruben Van Gucht heeft de voorbije jaren zelden de luwte opgezocht. De VRT journalist en presentator ...

82
82

Meer sportnieuws