De Coninck verrast: "Dan zijn zij de uitgesproken titelfavoriet"

1707 stemmen
De Coninck verrast:

Woensdagavond valt het doek over het kalenderjaar 2023 in de Jupiler Pro League. Maar ook 2024 belooft opnieuw erg interessant te worden op de Belgische velden. Mede door de hernieuwde Play-Offs zou de titelstrijd wel eens erg spannend kunnen worden.

Ongeacht de resultaten op Boxing Day, zal Union SG het kalenderjaar afsluiten als leider. De Brusselaars zijn wederom bezig aan een uitmuntend seizoen en tellen na 19 speeldagen alweer 8 punten meer dan de eerste achtervolger. Zelfs met de puntenhalvering bij de start van de PO's, die vanaf dit seizoen weer met zes ploegen wordt afgewerkt, is dat een aanzienlijke kloof.

Maar in de voorbije seizoenen bleek meermaals dat zo'n kloof lang niet altijd voldoende is om effectief kampioen te spelen. Bovendien staat Union in de komende weken en maanden opnieuw voor een bijzonder druk programma op drie verschillende fronten. En ook de concurrentie mag niet onderschat worden.

LEES OOK: Duivels dilemma Garcia: "Hij móét starten op het WK"

Vier grote uitdagers

Eerste achtervolger Anderlecht heeft zich na zijn indrukwekkende zomermercato immers helemaal herpakt en lijkt eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de landstitel. Club Brugge is dan weer bezig aan een indrukwekkende opmars na een sputterende start van het seizoen. Als Blauw-Zwart dinsdag punten raapt tegen Union, mag het zeker niet afgeschreven worden voor de titel.

Daarnaast bewees Antwerp vorig seizoen al dat het een erg taaie klant is. De titelverdediger is na de jaarwissel alvast verlost van de extra Europese belasting. Tot slot blijft AA Gent, momenteel derde in het klassement, vlot meedraaien aan de top. De Buffalo's zien in januari wel verschillende internationals uitzwermen, maar blijven toch een kandidaat voor het kampioenschap.

Alles-of-niets-matchen

Analist Wim De Coninck gaat zelfs nog een stap verder. Hij ziet Gent als potentiële titelfavoriet, op voorwaarde dat het aantal 'offdays' beperkt blijft. "Bij alles-of-niets-matchen, zoals ook tegen Maccabi Tel Aviv, loopt het al eens mis bij dit AA Gent. Als ze daar nog stapjes kunnen zetten, zijn ze voor mij een uitgesproken titelfavoriet. Nu zie ik met de play-offs nog altijd zes kandidaten voor de landstitel", aldus De Coninck bij Het Nieuwsblad.

🚀

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

0
0
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

65
65
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

71
71
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

40
40
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

72
72
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

277
277
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

447
447
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

73
73
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

220
220
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

404
404
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

233
233
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

143
143
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

343
343
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

377
377
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

159
159
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

425
425
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

98
98
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

335
335
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

374
374
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

523
523
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

169
169
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

269
269
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

191
191
Grote rel dreigt bij Club: “Hij komt hier niet mee weg”

Bart Verhaeghe heeft zijn zin gekregen: Club NXT blijft dan toch in 1B. Maar die redding kan Club ...

972
972
Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

222
222

Meer sportnieuws