De Coninck verrast: "Dan zijn zij de uitgesproken titelfavoriet"

door
De Coninck verrast:

Woensdagavond valt het doek over het kalenderjaar 2023 in de Jupiler Pro League. Maar ook 2024 belooft opnieuw erg interessant te worden op de Belgische velden. Mede door de hernieuwde Play-Offs zou de titelstrijd wel eens erg spannend kunnen worden.

Ongeacht de resultaten op Boxing Day, zal Union SG het kalenderjaar afsluiten als leider. De Brusselaars zijn wederom bezig aan een uitmuntend seizoen en tellen na 19 speeldagen alweer 8 punten meer dan de eerste achtervolger. Zelfs met de puntenhalvering bij de start van de PO's, die vanaf dit seizoen weer met zes ploegen wordt afgewerkt, is dat een aanzienlijke kloof.

Maar in de voorbije seizoenen bleek meermaals dat zo'n kloof lang niet altijd voldoende is om effectief kampioen te spelen. Bovendien staat Union in de komende weken en maanden opnieuw voor een bijzonder druk programma op drie verschillende fronten. En ook de concurrentie mag niet onderschat worden.

LEES OOK: Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

Vier grote uitdagers

Eerste achtervolger Anderlecht heeft zich na zijn indrukwekkende zomermercato immers helemaal herpakt en lijkt eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de landstitel. Club Brugge is dan weer bezig aan een indrukwekkende opmars na een sputterende start van het seizoen. Als Blauw-Zwart dinsdag punten raapt tegen Union, mag het zeker niet afgeschreven worden voor de titel.

Daarnaast bewees Antwerp vorig seizoen al dat het een erg taaie klant is. De titelverdediger is na de jaarwissel alvast verlost van de extra Europese belasting. Tot slot blijft AA Gent, momenteel derde in het klassement, vlot meedraaien aan de top. De Buffalo's zien in januari wel verschillende internationals uitzwermen, maar blijven toch een kandidaat voor het kampioenschap.

Alles-of-niets-matchen

Analist Wim De Coninck gaat zelfs nog een stap verder. Hij ziet Gent als potentiële titelfavoriet, op voorwaarde dat het aantal 'offdays' beperkt blijft. "Bij alles-of-niets-matchen, zoals ook tegen Maccabi Tel Aviv, loopt het al eens mis bij dit AA Gent. Als ze daar nog stapjes kunnen zetten, zijn ze voor mij een uitgesproken titelfavoriet. Nu zie ik met de play-offs nog altijd zes kandidaten voor de landstitel", aldus De Coninck bij Het Nieuwsblad.

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Zulte Waregem zet Vandenbroeck buiten: nieuwe details bekend

Met nog amper twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie, werd alsnog een trainerswissel ...

44
44
'City dumpt weer grote naam: transferklapper Bernardo'

Manchester City liet de voorbije mercato's verschillende vaste waarden vertrekken. En dat lot dreigt ...

38
38
Rechtstreeks naar UCL? Waarom Club voor deze Europese ploeg supportert

Club Brugge wil ook komend seizoen weer aantreden in de Champions League. Daarvoor moet het beslag ...

122
122
JPL-uitblinker genoemd: "Zet hem bij KRC Genk ..."

KRC Genk dreigt dan toch naast de Champions' Play-Offs te grijpen. De Limburgers vielen afgelopen ...

130
130
Hevige discussie laait op: De Cat mee met Duivels naar WK?

Nathan De Cat pakte afgelopen weekend opnieuw uit met een vijf sterren-prestatie namens RSC ...

224
224
'Zomer-exit Tresoldi: Club Brugge hakt knoop door'

Club Brugge haalde vorige zomer een aantal mooie aanwinsten in huis, maar een aantal daarvan dreigt ...

208
208
Anderlecht ziet Taravel-dossier plots ontploffen

Anderlecht ziet het Taravel-dossier plots volledig kantelen. Wat begon als een tijdelijke oplossing, ...

223
223
Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Union SG boekte afgelopen weekend een belangrijke thuiszege tegen KRC Genk. Bij de koploper behoorde ...

129
129
Toekomst De Bruyne onder druk: Napoli-insider geeft update

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

109
109
'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

185
185
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

532
532
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

276
276
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

103
103
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

92
92
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

268
268
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

265
265
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

117
117
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

438
438
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

327
327
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

232
232
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

392
392
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

1096
1096
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

119
119
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

218
218
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

349
349

Meer sportnieuws