De Coninck verrast: "Dan zijn zij de uitgesproken titelfavoriet"

door
De Coninck verrast:

Woensdagavond valt het doek over het kalenderjaar 2023 in de Jupiler Pro League. Maar ook 2024 belooft opnieuw erg interessant te worden op de Belgische velden. Mede door de hernieuwde Play-Offs zou de titelstrijd wel eens erg spannend kunnen worden.

Ongeacht de resultaten op Boxing Day, zal Union SG het kalenderjaar afsluiten als leider. De Brusselaars zijn wederom bezig aan een uitmuntend seizoen en tellen na 19 speeldagen alweer 8 punten meer dan de eerste achtervolger. Zelfs met de puntenhalvering bij de start van de PO's, die vanaf dit seizoen weer met zes ploegen wordt afgewerkt, is dat een aanzienlijke kloof.

Maar in de voorbije seizoenen bleek meermaals dat zo'n kloof lang niet altijd voldoende is om effectief kampioen te spelen. Bovendien staat Union in de komende weken en maanden opnieuw voor een bijzonder druk programma op drie verschillende fronten. En ook de concurrentie mag niet onderschat worden.

LEES OOK: AA Gent likt zijn wonden: "Enorme ontgoocheling"

Vier grote uitdagers

Eerste achtervolger Anderlecht heeft zich na zijn indrukwekkende zomermercato immers helemaal herpakt en lijkt eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de landstitel. Club Brugge is dan weer bezig aan een indrukwekkende opmars na een sputterende start van het seizoen. Als Blauw-Zwart dinsdag punten raapt tegen Union, mag het zeker niet afgeschreven worden voor de titel.

Daarnaast bewees Antwerp vorig seizoen al dat het een erg taaie klant is. De titelverdediger is na de jaarwissel alvast verlost van de extra Europese belasting. Tot slot blijft AA Gent, momenteel derde in het klassement, vlot meedraaien aan de top. De Buffalo's zien in januari wel verschillende internationals uitzwermen, maar blijven toch een kandidaat voor het kampioenschap.

Alles-of-niets-matchen

Analist Wim De Coninck gaat zelfs nog een stap verder. Hij ziet Gent als potentiële titelfavoriet, op voorwaarde dat het aantal 'offdays' beperkt blijft. "Bij alles-of-niets-matchen, zoals ook tegen Maccabi Tel Aviv, loopt het al eens mis bij dit AA Gent. Als ze daar nog stapjes kunnen zetten, zijn ze voor mij een uitgesproken titelfavoriet. Nu zie ik met de play-offs nog altijd zes kandidaten voor de landstitel", aldus De Coninck bij Het Nieuwsblad.

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

17
17
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

67
67
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

17
17
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

129
129
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

24
24
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

298
298
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

131
131
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

142
142
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

293
293
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

65
65
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

184
184
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

137
137
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

74
74
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

214
214
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

42
42
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

240
240
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

215
215
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

395
395
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

132
132
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

60
60
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

310
310

Meer sportnieuws