De Coninck verrast: "Dan zijn zij de uitgesproken titelfavoriet"

1707 stemmen
De Coninck verrast:

Woensdagavond valt het doek over het kalenderjaar 2023 in de Jupiler Pro League. Maar ook 2024 belooft opnieuw erg interessant te worden op de Belgische velden. Mede door de hernieuwde Play-Offs zou de titelstrijd wel eens erg spannend kunnen worden.

Ongeacht de resultaten op Boxing Day, zal Union SG het kalenderjaar afsluiten als leider. De Brusselaars zijn wederom bezig aan een uitmuntend seizoen en tellen na 19 speeldagen alweer 8 punten meer dan de eerste achtervolger. Zelfs met de puntenhalvering bij de start van de PO's, die vanaf dit seizoen weer met zes ploegen wordt afgewerkt, is dat een aanzienlijke kloof.

Maar in de voorbije seizoenen bleek meermaals dat zo'n kloof lang niet altijd voldoende is om effectief kampioen te spelen. Bovendien staat Union in de komende weken en maanden opnieuw voor een bijzonder druk programma op drie verschillende fronten. En ook de concurrentie mag niet onderschat worden.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Vier grote uitdagers

Eerste achtervolger Anderlecht heeft zich na zijn indrukwekkende zomermercato immers helemaal herpakt en lijkt eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de landstitel. Club Brugge is dan weer bezig aan een indrukwekkende opmars na een sputterende start van het seizoen. Als Blauw-Zwart dinsdag punten raapt tegen Union, mag het zeker niet afgeschreven worden voor de titel.

Daarnaast bewees Antwerp vorig seizoen al dat het een erg taaie klant is. De titelverdediger is na de jaarwissel alvast verlost van de extra Europese belasting. Tot slot blijft AA Gent, momenteel derde in het klassement, vlot meedraaien aan de top. De Buffalo's zien in januari wel verschillende internationals uitzwermen, maar blijven toch een kandidaat voor het kampioenschap.

Alles-of-niets-matchen

Analist Wim De Coninck gaat zelfs nog een stap verder. Hij ziet Gent als potentiële titelfavoriet, op voorwaarde dat het aantal 'offdays' beperkt blijft. "Bij alles-of-niets-matchen, zoals ook tegen Maccabi Tel Aviv, loopt het al eens mis bij dit AA Gent. Als ze daar nog stapjes kunnen zetten, zijn ze voor mij een uitgesproken titelfavoriet. Nu zie ik met de play-offs nog altijd zes kandidaten voor de landstitel", aldus De Coninck bij Het Nieuwsblad.

🚀

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

12
12
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

21
21
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

102
102
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

83
83
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

17
17
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

98
98
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

201
201
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

259
259
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

262
262
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

50
50
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

52
52
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

234
234
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

169
169
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

97
97
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

104
104
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

85
85
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

49
49
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

182
182
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

67
67
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

290
290
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

116
116
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

285
285
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

38
38
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

357
357
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

206
206

Meer sportnieuws