De Coninck verrast: "Dan zijn zij de uitgesproken titelfavoriet"

door
De Coninck verrast:

Woensdagavond valt het doek over het kalenderjaar 2023 in de Jupiler Pro League. Maar ook 2024 belooft opnieuw erg interessant te worden op de Belgische velden. Mede door de hernieuwde Play-Offs zou de titelstrijd wel eens erg spannend kunnen worden.

Ongeacht de resultaten op Boxing Day, zal Union SG het kalenderjaar afsluiten als leider. De Brusselaars zijn wederom bezig aan een uitmuntend seizoen en tellen na 19 speeldagen alweer 8 punten meer dan de eerste achtervolger. Zelfs met de puntenhalvering bij de start van de PO's, die vanaf dit seizoen weer met zes ploegen wordt afgewerkt, is dat een aanzienlijke kloof.

Maar in de voorbije seizoenen bleek meermaals dat zo'n kloof lang niet altijd voldoende is om effectief kampioen te spelen. Bovendien staat Union in de komende weken en maanden opnieuw voor een bijzonder druk programma op drie verschillende fronten. En ook de concurrentie mag niet onderschat worden.

LEES OOK: 'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Vier grote uitdagers

Eerste achtervolger Anderlecht heeft zich na zijn indrukwekkende zomermercato immers helemaal herpakt en lijkt eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de landstitel. Club Brugge is dan weer bezig aan een indrukwekkende opmars na een sputterende start van het seizoen. Als Blauw-Zwart dinsdag punten raapt tegen Union, mag het zeker niet afgeschreven worden voor de titel.

Daarnaast bewees Antwerp vorig seizoen al dat het een erg taaie klant is. De titelverdediger is na de jaarwissel alvast verlost van de extra Europese belasting. Tot slot blijft AA Gent, momenteel derde in het klassement, vlot meedraaien aan de top. De Buffalo's zien in januari wel verschillende internationals uitzwermen, maar blijven toch een kandidaat voor het kampioenschap.

Alles-of-niets-matchen

Analist Wim De Coninck gaat zelfs nog een stap verder. Hij ziet Gent als potentiële titelfavoriet, op voorwaarde dat het aantal 'offdays' beperkt blijft. "Bij alles-of-niets-matchen, zoals ook tegen Maccabi Tel Aviv, loopt het al eens mis bij dit AA Gent. Als ze daar nog stapjes kunnen zetten, zijn ze voor mij een uitgesproken titelfavoriet. Nu zie ik met de play-offs nog altijd zes kandidaten voor de landstitel", aldus De Coninck bij Het Nieuwsblad.

Wie is momenteel uw grootste favoriet voor de titel?

Meest recent

'Anderlecht is gestart met 'Premier League-project''

Bij RSC Anderlecht kochten ze in 2025 heel veel spelers. Voorlopig laten een aantal jongens toch ...

5
5
Bestuur Club Brugge onder vuur: druk neemt enorm toe

Club Brugge heeft voor een serieuze bom in het Belgische voetbal gezorgd met het ontslag van Nicky ...

50
50
'Antwerp heeft verdediger beet, Anderlecht mikt hoog'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC mikken op talenten vanuit het buitenland. De twee Belgische ...

70
70
Ziet Anderlecht ‘droomdeal’ van 10 miljoen in rook opgaan?

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat ze in 2026 een aantal spelers voor grof geld kunnen verkopen. Maar ...

108
108
Leko krijgt meteen forse waarschuwing bij Club Brugge

Woensdagavond in het Champions League-duel tegen Arsenal FC, maakt Ivan Leko zijn grote rentree als ...

208
208
Van Gucht in de clinch op VRT-sportredactie: "Hij lag nog in bed"

Ruben Van Gucht zit in een storm die maar niet gaat liggen. Nadat hij de voorbije maanden al opviel ...

90
90
Fink betrapt op grove uitschuiver: "Een no-brainer"

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

134
134
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

171
171
'Leko verlekkert zich: Club pakt zwaar uit op transfermarkt'

De sportieve leiding van Club Brugge zorgde deze week voor een schokgolf door een trainerswissel ...

448
448
'Nieuwe trainer AA Gent: Buffalo's op weg naar stunt'

Met achtereenvolgens Antwerp FC, Club Brugge en KVC Westerlo, staat KAA Gent voor een nog een pittig ...

688
688
‘Leko-shock bij Club Brugge: kleedkamer staat op springen’

In de kleedkamer van Club Brugge voelt iedereen dat er iets staat te gebeuren. Spelers die Leko nog ...

377
377
'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

FC Barcelona is bezig aan een meer dan degelijk seizoen tot dusver, maar blijft op een heuse ...

237
237
'Anderlecht verbaast met drastische transferbeslissing'

RSC Anderlecht staat voor een pittig einde van 2025 met duels tegen achtereenvolgens STVV, Antwerp ...

359
359
Union gelooft eigen ogen niet: "Mijn voetbalhart bloedt"

De eerste Champions League-campagne van Union SG dreigt te gaan stranden in de League Phase. De ...

124
124
Eerste basiself Leko: twee cruciale wissels bij Club Brugge

Na alle commotie van de voorbije dagen, moet Club Brugge woensdagavond weer vol aan de bak. In de ...

578
578
Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

183
183
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

64
64
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

66
66
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

74
74
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

150
150
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

333
333
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

258
258
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

400
400
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

60
60
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

426
426

Meer sportnieuws