'Club nadert winterse toptransfer: contract tot 2028'

1097
'Club nadert winterse toptransfer: contract tot 2028'

Club Brugge sluit dinsdagavond zijn kalenderjaar 2023 af met een absolute topaffiche tegen leider Union SG. In de selectie van coach Ronny Deila is echter wederom geen spoor te bekennen van Tajon Buchanan. De flankspeler is dan ook nadrukkelijk op weg naar de uitgang.

Blauw-Zwart legde in augustus 2021 de nodige miljoenen op tafel om de Canadese flankspeler aan te werven, maar hij sloot pas enkele maanden later aan in Brugge. En het duurde niet lang alvorens hij een vaste basisplek kon versieren. Eerst werd hij er uitgespeeld als flankaanvaller, vervolgens maakte hij steeds vaker zijn opwachting als vleugelback.

Die polyvalentie maakte van de Canadees een interessant doelwit voor buitenlandse ploegen. Zeker omdat hij op zijn 24ste ook de nodige progressiemarge heeft. Bovendien groeide Buchanan uit tot een vaste waarde in de nationale ploeg van Canada. Desondanks bleef een transfer in de voorbije mercato's uit. Maar daar lijkt nu verandering in te komen.

LEES OOK: Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Inter drukt stevig door

De vleugelspeler was vrijdagavond alvast afwezig tegen RWDM (1-6-zege) en dinsdag tegen Union is hij dus opnieuw niet van de partij. Volgens verschillende bronnen heeft dat te maken met een nakende transfer. Internazionale drukt immers door voor zijn komst om de afwezigheid van Juan Cuardrado op te vangen.

Beppe Moratta, CEO bij de huidige koploper in de Serie A, bevestigde alvast dat Buchanan een concreet doelwit is. En het dossier lijkt stilaan de goede richting op te gaan. Volgens transferautoriteit Fabrizio Romano draaien de onderhandelingen tussen beide clubs alvast op volle toeren.

Persoonlijke voorwaarden

De gesprekken zouden deze week zelfs al in een definitieve plooi kunnen vallen, Inter wil de deal immers zo snel mogelijk beklinken. Het mikt daarbij op een huurconstructie met (al dan niet verplichte) aankoopoptie. Club zou daar niet weigerachtig tegenover staan, op voorwaarde dat de juiste som op tafel komt. Buchanan zelf zou een overstap naar Milaan alvast helemaal zien zitten. Volgens transferwatcher Nicolo Schira heeft hij zelfs al een akkoord over de persoonlijke voorwaarden, zo ligt een contract tot medio 2028 op hem te wachten.

Club moet een directe concurrent voor Buchanan halen ...

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

47
47
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

74
74
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

11
11
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

43
43
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

25
25
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

95
95
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

54
54
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

21
21
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

13
13
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

15
15
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

388
388
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

79
79
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

88
88
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

61
61
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

157
157
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

292
292
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

99
99
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

33
33
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

333
333
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

155
155
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

56
56
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

41
41

Meer sportnieuws