'Anderlecht dumpt zomeraanwinst: huur met aankoopoptie'

door
'Anderlecht dumpt zomeraanwinst: huur met aankoopoptie'

Ondanks de goede prestaties van de voorbije maanden staat RSC Anderlecht voor een geanimeerde wintermercato. De Brusselaars willen immers hun defensie van versterking voorzien. Daarnaast is het ook de bedoeling om de selectie verder af te slanken.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, zette sportieve baas Jesper Fredberg tijdens de zomerse transferperiode alle zeilen bij. Zo voorzag hij de selectie van zijn landgenoot Riemer van een heuse kwaliteitsimpuls. Daarbij wist de CEO Sports ook enkele grote namen met pakken ervaring te strikken.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Selectie afslanken

Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed. Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm.

En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen. Dat bevestigde Fredberg onlangs nog in een onderhoud met vertegenwoordigers van de supporters. "Er zullen a priori geen basisspelers vertrekken in de winter. Maar de club wil spelers die onvoldoende speeltijd krijgen laten uitkijken naar andere opportuniteiten", klonk het.

Uitverkoop op middenveld

Vooral op het middenveld komen verschillende namen in aanmerking voor een vertrek. De huurovereenkomst met Justin Lonwijk wordt allicht vroegtijdig stopgezet. Ook Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru werden al nadrukkelijk gelinkt aan een winterse transfer.

Daarnaast zou Alexis Flips na enkele maanden ook alweer kunnen vertrekken. De Franse spelmaker werd in de zomer voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims en maakte een veelbelovende start. Maar al snel belandde hij op een zijspoor, momenteel komt hij amper nog in actie.

Primera Division lonkt

Flips zou dan ook vroegtijdig mogen beschikken. Afgelopen weekend werd al gespeculeerd over een uitleenbeurt aan ex-club Reims, ook Olympique Lyon en RCD Mallorca werden genoemd. Die laatste club lijkt behoorlijk concreet. Volgens Estadio Deportivo hebben de Spanjaarden inmiddels al de nodige contacten gelegd. De nummer 14 uit La Liga zou mikken op een uitleenbeurt met aankoopoptie. Anderlecht wil dan weer zoveel mogelijk van zijn initiële investering terugverdienen.

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

92
92
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

99
99
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

42
42
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

97
97
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

41
41
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

240
240
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

314
314
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

109
109
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

146
146
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

54
54
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

72
72
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

121
121
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

70
70
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

236
236
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

21
21
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

101
101
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

151
151
‘Code rood Antwerp: clash met supporters op komst’

Royal Antwerp FC doet nog volop mee in de Europe Play-Offs, maar de achterban begint toch te morren. ...

207
207
Saudische rel rond ref Lambrechts: "Het is een schande!"

Op de Belgische velden krijgen de scheidsrechters er wekelijks van langs, maar ook in ...

139
139
STVV verrast met transfernieuws: betrouwbare schakel

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries linken naar ...

88
88
Rode Duivels én Chelsea? Martens geeft hint over Penders

Binnen twee weken maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Daarin zijn ...

69
69
Een koopje? Ajax komt met Godts-statement

De voorbije dagen ging de naam van Mika Godts in heel Europa over de tongen, na zijn geweldige ...

122
122
STVV slaat terug na kritiek: "Ongelijke strijd"

STVV is nog steeds dé revelatie van het seizoen. De Kanaries lijken in de Champions' Play-Off ...

91
91
Grote verandering: hier zal CL vanaf 2027 te zien zijn

De voorbije jaren moest de Belgische voetbalfan zich al stevig aanpassen om naar voetbal te kunnen ...

353
353
'Garcia schokt: 2 certitudes vallen nog uit de boot voor WK'

De start van het WK nadert met rasse schreden. In de komende weken zullen de eerste selecties voor ...

429
429

Meer sportnieuws