'Anderlecht dumpt zomeraanwinst: huur met aankoopoptie'

439
'Anderlecht dumpt zomeraanwinst: huur met aankoopoptie'

Ondanks de goede prestaties van de voorbije maanden staat RSC Anderlecht voor een geanimeerde wintermercato. De Brusselaars willen immers hun defensie van versterking voorzien. Daarnaast is het ook de bedoeling om de selectie verder af te slanken.

Na de bedroevende elfde plaats in de eindafrekening van vorig seizoen, zette sportieve baas Jesper Fredberg tijdens de zomerse transferperiode alle zeilen bij. Zo voorzag hij de selectie van zijn landgenoot Riemer van een heuse kwaliteitsimpuls. Daarbij wist de CEO Sports ook enkele grote namen met pakken ervaring te strikken.

LEES OOK: Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Selectie afslanken

Met een fraaie tweede plaats in de Jupiler Pro League plukt RSCA nu ook volop de vruchten van deze transferjacht. Maar voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt, is de selectie op bepaalde posities wel erg breed. Vooral op het middenveld is de concurrentie momenteel enorm.

En dus zal in de winterse transferperiode een afslankoperatie volgen. Dat bevestigde Fredberg onlangs nog in een onderhoud met vertegenwoordigers van de supporters. "Er zullen a priori geen basisspelers vertrekken in de winter. Maar de club wil spelers die onvoldoende speeltijd krijgen laten uitkijken naar andere opportuniteiten", klonk het.

Uitverkoop op middenveld

Vooral op het middenveld komen verschillende namen in aanmerking voor een vertrek. De huurovereenkomst met Justin Lonwijk wordt allicht vroegtijdig stopgezet. Ook Amadou Diawara, Kristian Arnstad en Majeed Ashimeru werden al nadrukkelijk gelinkt aan een winterse transfer.

Daarnaast zou Alexis Flips na enkele maanden ook alweer kunnen vertrekken. De Franse spelmaker werd in de zomer voor zo'n 3.5 miljoen euro overgenomen van Stade Reims en maakte een veelbelovende start. Maar al snel belandde hij op een zijspoor, momenteel komt hij amper nog in actie.

Primera Division lonkt

Flips zou dan ook vroegtijdig mogen beschikken. Afgelopen weekend werd al gespeculeerd over een uitleenbeurt aan ex-club Reims, ook Olympique Lyon en RCD Mallorca werden genoemd. Die laatste club lijkt behoorlijk concreet. Volgens Estadio Deportivo hebben de Spanjaarden inmiddels al de nodige contacten gelegd. De nummer 14 uit La Liga zou mikken op een uitleenbeurt met aankoopoptie. Anderlecht wil dan weer zoveel mogelijk van zijn initiële investering terugverdienen.

Flips heeft te weinig kansen gehad bij Anderlecht ...

Meest recent

Hierom zakken topscouts massaal af naar PSV-Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

30
30
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

34
34
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

434
434
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

136
136
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

137
137
Anderlecht begaat Bruno-blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

151
151
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

52
52
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

143
143
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

166
166
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

74
74
Opvallend: Roméo Lavia en Eden Hazard slaan handen in elkaar

Roméo Lavia maakte enorm veel indruk tijdens de interlandperiode, maar bij Chelsea werd hij ...

59
59
Radja Nainggolan slaat ferm terug op beschuldigingen

Radja Nainggolan kent naast het veld een moeilijke periode. De 38-jarige middenvelder wacht mogelijk ...

26
26
Compper viseert Vermeeren met snoeiharde uitspraken

Royal Antwerp FC incasseerde afgelopen speeldag weer een ferme uppercut. Laagvlieger Cercle Brugge ...

97
97
'Genk loopt blauwtje: goudhaantje gratis richting exit'

KRC Genk zit in de hoek waar de klappen vallen. Nadat de Limburgers zaterdag nog maar eens onderuit ...

256
256
Bijltjesdag in JPL: volgende coach op straat gezet

Het blijkt plots bijltjesdag in de Jupiler Pro League, want amper enkele uren na het ontslag van ...

182
182
Poppen aan het dansen: machtsstrijd Anderlecht escaleert

RSC Anderlecht sloot een woelige week af met een deugddoende zege tegen Westerlo, maar of alles nu ...

412
412
'Club Brugge breekt record: monsterbod in aantocht'

Met acht doelpunten in zes wedstrijden heeft Nicolo Tresoldi een waanzinnige maand oktober achter de ...

338
338
Zware kater Antwerp: kopzorgen omtrent topaanwinst

Wie dacht dat Antwerp weer op de goede weg was na de zege tegen Charleroi kwam bedrogen uit, want op ...

139
139
Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

151
151
Oorlogsverklaring aan pers: Coucke krijgt volle laag

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

247
247
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

221
221
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

290
290
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

333
333
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

246
246
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

236
236

Meer sportnieuws