‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

door
‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

Corinthians heeft deze week de verkoop van de 19-jarige spits Felipe Augusto naar Cercle Brugge aangekondigd, een transfer die 3 miljoen euro zou moeten kosten. Ondanks zijn potentieel heeft Felipe grote moeite ondervonden om een vaste plaats te veroveren in het eerste elftal van Corinthians, wat de club én de coach openstelde voor een vertrek van de jonge spits.

LEES OOK: Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Cercle Brugge legt 3 miljoen euro neer voor Felipe Augusto

Afgelopen zomer stond Felipe Augustu al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

Naar verluidt heeft de Brugse vereniging een akkoord gevonden ter waarde van 3 miljoen euro met Corinthians, waarbij d nog de Braziliaanse club recht heeft op 20% van de toekomstige doorverkoopopbrengst.

Corinthians en coach Menezes willen van Felipe af

Felipe Augusto is een rasecht jeugdproduct van Corinthians, waarbij hij aanvankelijk een veelbelovende toekomst werd voorspeld. Ondanks zijn grote potentieel heeft de 19-jarige spits enorm veel moeite om een vaste plaats in het eerste elftal te veroveren.

Corinthians erkent dat hij nog meer volwassenheid nodig heeft om zich te kunnen manifesteren op het hoogste niveau. In de Braziliaanse Serie A heeft hij dit seizoen slechts 2 basisplaatsen en 13 invalbeurten, en hij komt dus voornamelijk als invaller in actie.

Gezien zijn beperkte speeltijd bij Corinthians staat de club positief tegenover een vertrek van Felipe, zowel op tijdelijke als definitieve basis. Coach Mano Menezes had ook zelf groen licht gegeven voor het mogelijke vertrek van de jonge spits.

Felipe Augusto is een type Erling Haaland

Felipe Augusto is een grote spits van 1 meter 87, wiens sterkte voornamelijk op het fysiek gebied ligt. Hij blinkt uit in duels en kan dienen als pivot of targetman.

In het verleden spiegelde en inspireerde Felipe zich aan Cristiano Ronaldo, maar de laatste jaren is met name Erling Haaland zijn grote voorbeeld. In een interview met Meu Timão benoemde Felipe de lichaamsbouw en linkervoet van de Noor als kenmerken die vergelijkbaar zijn met de zijne.

Tijdens de Copa Libertadores in de wedstrijd tegen Liverpool-URU vierde Felipe zelfs een doelpunt op een manier zoals Haaland. “Al twee of drie jaar vergelijken velen mij met hem in de pers vanwege zijn lengte, linkervoet, omdat hij een aanvaller is en doelpunten maakt.”

Felipe bereidt zich al geruime tijd voor op een mogelijk vertrek bij Corinthians, zo is hij al een tijdje bezig met het volgen van Engelse lessen. Op deze manier hoopt Felipe de aanpassingsperiode te verkorten indien hij binnenkort de overstap maakt naar een Europese club.

Cercle Brugge sleept soldendeal uit de brand

Afgelopen zomer stond Felipe Augusto al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

De Brazilianen aanvaardden dit aanbod met veel plezier, ook toen mocht Felipe beschikken bij de club, maar uiteindelijk werd de transfer niet officieel afgerond vanwege het ontbreken van diverse administratieve formaliteiten.

Hierdoor zag Corinthians, dat zelf 80% van de transferrechten bezit, maar liefst 4,8 miljoen euro netto door de vingers glippen.

Vandaag ligt er een nieuw bod van 3 miljoen euro op tafel van Cercle Brugge, waarbij Corinthians op papier 2,4 miljoen euro zou overhouden. Dit is de helft van de potentiële deal met Groen-Zwart afgelopen zomer.

Goede deal van Cercle?

Meest recent

Rampscenario bij Club Brugge: einde carrière Mignolet?

Van een domper gesproken. Een week nadat hij bekendmaakte straks een punt te zetten achter zijn ...

4
4
Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Komend weekend staat speeldag twee van de play-offs op het programma. Ondertussen maakte de ...

48
48
Anderlecht plukt Antwerp kaal: voorbode voor Kindermans?

Bij de eerste ploeg is er duidelijk nog heel wat werk aan de winkel, maar in de befaamde ...

118
118
Club Brugge incasseert uppercut: Mignolet weken out

De play-offs betekenen ook de afscheidstournee voor Simon Mignolet, die zijn (hand)schoenen nadien ...

218
218
AA Gent verklaart officieel oorlog aan Pro League

De dreigementen van AA Gent om juridische stappen te ondernemen omtrent het competitieformat blijken ...

76
76
Analisten pakken Tzolis aan: "Stamp hem overhoop"

Club Brugge was afgelopen maandag vooral voor de pauze een paar maatjes te groot voor RSC ...

288
288
RSCA-fan Eddy Merckx incasseert enorm grote klap

Wielerlegende Eddy Merckx is opnieuw opgenomen in het ziekenhuis. Het 80 jarige icoon kampt al ...

109
109
Antwerp met handen in het haar: nieuwe domper rond Kerk

Antwerp zal in de komende weken nog serieus uit zijn pijp moeten komen als het nog een Europees ...

70
70
Sonck onthult hét probleem van KRC Genk

KRC Genk heeft vorig weekend zijn start in de Europe Play-Off niet gemist met een zege op Antwerp. ...

126
126
'Verbazingwekkende transer voor Vermeeren'

Voor Arthur Vermeeren is het alweer een moeilijk seizoen. De 21-jarige middenvelder wordt dit ...

283
283
Zware kritiek op AA Gent: "Ze zijn snel tevreden"

De Champions' Play-Off begon vorig weekend met zeges voor Union en Club Brugge, die zo verder ...

67
67
'Nieuwe leegloop Union: 5 sterkhouders spelen voor transfer'

Vorig seizoen bekroonde Union al zijn bijzondere prestaties sinds de terugkeer op het hoogste niveau ...

71
71
AA Gent pakt weer uit met jeugdinternational

Traditioneel hinkte AA Gent stevig achterop ten opzichte van concurrenten als Anderlecht, Genk, ...

22
22
Genk ontdekt nieuwe parel: "Zegen van Courtois"

Bij KRC Genk dient de Europe Play-Off niet alleen om het seizoen nog een beetje te redden en alsnog ...

65
65
Jonge Duivels kennen loodzware opdracht op EK U17

Komende zomer zien we de Rode Duivels aan het werk op het WK, maar zij worden niet het enige ...

90
90
'KV Mechelen schrap: miljoenenaanbiedingen stromen binnen'

Bij KV Mechelen hopen ze in de Champions' Play-Off nog een Europees ticket af te kunnen dwingen. Of ...

153
153
TRANSFERUURTJE: 'Club droomt nog van Duivel, strijd Standard en Genk'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

135
135
‘Barça stapt naar UEFA: Spaanse rel escaleert’

FC Barcelona kreeg in de heenwedstrijd van de Champions League tegen Atlético Madrid een pak ...

316
316
Nieuwe flirt met De Bruyne: “Contact met entourage”

Kevin De Bruyne ging afgelopen zomer van Manchester City naar Napoli. De middenvelder werd ook ...

106
106
Duivels plan met Tielemans onthuld: “Essentieel”

Youri Tielemans kampte met blessureleed, maar koos er toch voor om met de Rode Duivels op stage te ...

99
99
Opmerkelijke beelden: Nederlandse ref is Godts helemaal beu

Het is dezer dagen alsmaar meer een trend om ook scheidsrechters van een camera en microfoon te ...

94
94
Garcia krijgt hulp aangeboden uit verrassende hoek

Rudi Garcia zal momenteel al met zijn gedachten volledig bij de voorbereiding op het WK zitten. ...

113
113
Coucke breekt na tragedie: Verlies gaat door merg en been

Marc Coucke is een van de meest opvallende ondernemers van België. Als selfmade miljonair ...

141
141
'Charleroi pikt nieuwe trainer in JPL op'

De trainerswals in de Jupiler Pro League gaat ook tijdens de play-offs vrolijk verder. Na de eerste ...

97
97
Na bizar penaltygeval: Flick haalt keihard uit

Voor FC Barcelona dreigen de kwartfinales het eindstation te worden in de Champions League. Ze ...

122
122

Meer sportnieuws