‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

368
‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

Corinthians heeft deze week de verkoop van de 19-jarige spits Felipe Augusto naar Cercle Brugge aangekondigd, een transfer die 3 miljoen euro zou moeten kosten. Ondanks zijn potentieel heeft Felipe grote moeite ondervonden om een vaste plaats te veroveren in het eerste elftal van Corinthians, wat de club én de coach openstelde voor een vertrek van de jonge spits.

LEES OOK: Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

Cercle Brugge legt 3 miljoen euro neer voor Felipe Augusto

Afgelopen zomer stond Felipe Augustu al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

Naar verluidt heeft de Brugse vereniging een akkoord gevonden ter waarde van 3 miljoen euro met Corinthians, waarbij d nog de Braziliaanse club recht heeft op 20% van de toekomstige doorverkoopopbrengst.

Corinthians en coach Menezes willen van Felipe af

Felipe Augusto is een rasecht jeugdproduct van Corinthians, waarbij hij aanvankelijk een veelbelovende toekomst werd voorspeld. Ondanks zijn grote potentieel heeft de 19-jarige spits enorm veel moeite om een vaste plaats in het eerste elftal te veroveren.

Corinthians erkent dat hij nog meer volwassenheid nodig heeft om zich te kunnen manifesteren op het hoogste niveau. In de Braziliaanse Serie A heeft hij dit seizoen slechts 2 basisplaatsen en 13 invalbeurten, en hij komt dus voornamelijk als invaller in actie.

Gezien zijn beperkte speeltijd bij Corinthians staat de club positief tegenover een vertrek van Felipe, zowel op tijdelijke als definitieve basis. Coach Mano Menezes had ook zelf groen licht gegeven voor het mogelijke vertrek van de jonge spits.

Felipe Augusto is een type Erling Haaland

Felipe Augusto is een grote spits van 1 meter 87, wiens sterkte voornamelijk op het fysiek gebied ligt. Hij blinkt uit in duels en kan dienen als pivot of targetman.

In het verleden spiegelde en inspireerde Felipe zich aan Cristiano Ronaldo, maar de laatste jaren is met name Erling Haaland zijn grote voorbeeld. In een interview met Meu Timão benoemde Felipe de lichaamsbouw en linkervoet van de Noor als kenmerken die vergelijkbaar zijn met de zijne.

Tijdens de Copa Libertadores in de wedstrijd tegen Liverpool-URU vierde Felipe zelfs een doelpunt op een manier zoals Haaland. “Al twee of drie jaar vergelijken velen mij met hem in de pers vanwege zijn lengte, linkervoet, omdat hij een aanvaller is en doelpunten maakt.”

Felipe bereidt zich al geruime tijd voor op een mogelijk vertrek bij Corinthians, zo is hij al een tijdje bezig met het volgen van Engelse lessen. Op deze manier hoopt Felipe de aanpassingsperiode te verkorten indien hij binnenkort de overstap maakt naar een Europese club.

Cercle Brugge sleept soldendeal uit de brand

Afgelopen zomer stond Felipe Augusto al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

De Brazilianen aanvaardden dit aanbod met veel plezier, ook toen mocht Felipe beschikken bij de club, maar uiteindelijk werd de transfer niet officieel afgerond vanwege het ontbreken van diverse administratieve formaliteiten.

Hierdoor zag Corinthians, dat zelf 80% van de transferrechten bezit, maar liefst 4,8 miljoen euro netto door de vingers glippen.

Vandaag ligt er een nieuw bod van 3 miljoen euro op tafel van Cercle Brugge, waarbij Corinthians op papier 2,4 miljoen euro zou overhouden. Dit is de helft van de potentiële deal met Groen-Zwart afgelopen zomer.

Goede deal van Cercle?

Meest recent

Lanceert Union eindelijk speler uit eigen jeugd?

Union maakte de voorbije seizoenen op indrukwekkende wijze de aansluiting met de Belgische top. Op ...

1
1
TRANSFERUURTJE: 'Kompany wil ex-ploegmaat, grote naam bij Patro?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

63
63
Witsel emotioneel na afscheid: “Hij was mijn grote idool”

Axel Witsel heeft een punt achter zijn interlandcarrière gezet. De middenvelder was nog ...

28
28
FA komt met statement over oordeel Manchester City

Wat zal er met Manchester City gebeuren? De Engelse topclub was afgelopen seizoenen de grote ...

187
187
Van Bommel prikkelt Rode Duivel: eindelijk basisplaats?

De Rode Duivels tellen drie punten in de Nations League vlak voor de derde groepsmatch tegen ...

41
41
Britse premier Andy Burnham afgemaakt na City-uitspraken

Manchester City zit in vieze papieren. De Engelse grootmacht werd schuldig bevonden aan het breken ...

44
44
Zidane verbaast voor Italië: “Kopstoot? Geen spijt van”

In de groep van de Rode Duivels nemen Frankrijk en Italië het tegen elkaar op. De bondscoach ...

66
66
Waalse media weten het zeker: 'Lukaku in, De Bruyne out'

De Rode Duivels nemen het vanavond namens de nations League op tegen Turkije. Na de thuisnederlaag ...

72
72
Club wrijft zich in handen: goudhaantje blinkt weer uit

Op het Basecamp van Club Brugge is het dezer dagen zeer rustig, want Blauw-Zwart zag maar liefst ...

119
119
Van Bommel verrast: deze 5 Duivels vallen af voor Turkije

Na de drie op zes tegen Italië en Frankrijk gaat Mark van Bommel straks op zoek naar zijn ...

643
643
Noa Lang trekt keiharde conclusie: "Ik sta al een jaar stil"

Toen Noa Lang bij Club Brugge aan de slag was, droomde hij ervan om de Europese top te halen. ...

58
58
Starten met Lukaku? Albert heeft duidelijke mening

Om 20u45 nemen de Rode Duivels het in hun derde wedstrijd in de Nations League op tegen Turkije. In ...

49
49
Straf: "Beste spelers verkopen maakt Club en Union sterker"

In de 21ste eeuw is de Jupiler Pro League steeds meer uitgegroeid tot een opleidingscompetitie. Het ...

89
89
Beale velt oordeel over eerste maanden bij Essevee

Na zeven speeldagen herbergt het klassement van de Jupiler Pro League toch al enkele verrassingen. ...

113
113
Taalkwestie bij Duivels? Van Bommel schenkt klare wijn

Mark van Bommel heeft de Rode Duivels intussen een tiental dagen écht onder zijn hoede gehad. ...

132
132
Tzolis zorgt voor bizar moment: "Wat moet ik doen?"

Griekenland kwam na de zege in Duitsland donderdagavond bijzonder dicht bij een nieuwe stunt, maar ...

69
69
Eerst ruzie en nu dit: Van Bommel laat Duivels-icoon vallen

Eerst werd hij uitgefloten en ging hij bijna op de vuist. Nu laat ook Mark van Bommel hem links ...

497
497
"Zielig" - OHL Women halen keihard uit naar Deschacht en co

Olivier Deschacht is de voorbije dagen in een mediastorm beland. Aanleiding is een fragment uit de ...

90
90
Joos gooit 'droomscenario' City op tafel: "Met De Bruyne"

De voetbalwereld staat de laatste dagen in rep en roer nadat de Premier League bevestigde dat het ...

208
208
Verwachte 11: nog twee vraagtekens voor Van Bommel

Om 20u45 is het zover en staan de Rode Duivels voor hun derde opdracht in deze Nations League. Na ...

147
147
Club doet concurrentie gruwen: "Vanaken zal het niet zeggen, maar ..."

Club Brugge heeft de voorbije jaren een enorme financiële voorsprong genomen op de andere ...

902
902
Pijnlijke avond OHL Women: PSG vijf maatjes te groot

Terwijl de nationale ploegen aan zet zijn bij de mannen, loopt het clubvoetbal bij de dames gewoon ...

46
46
Portugal spoelt Ronaldo-soap door; Haaland en co koud gepakt

Donderdagavond is de derde speeldag van de Nations League op gang getrapt. Dat leverde enkele mooie ...

67
67
Oranje ontsnapt aan Griekse tragedie; eerste zege voor Klopp

Nederland heeft zijn eerste nederlaag onder bondscoach Xavi Hernandez nipt kunnen voorkomen. Tegen ...

148
148
Deschacht doorbreekt stilte na rel: "Ben toch geen monster?"

Olivier Deschacht heeft zich de nodige woede op de hals gehaald. De analist deed enkele bedenkelijke ...

169
169

Meer sportnieuws