‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

door
‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

Corinthians heeft deze week de verkoop van de 19-jarige spits Felipe Augusto naar Cercle Brugge aangekondigd, een transfer die 3 miljoen euro zou moeten kosten. Ondanks zijn potentieel heeft Felipe grote moeite ondervonden om een vaste plaats te veroveren in het eerste elftal van Corinthians, wat de club én de coach openstelde voor een vertrek van de jonge spits.

LEES OOK: 'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Cercle Brugge legt 3 miljoen euro neer voor Felipe Augusto

Afgelopen zomer stond Felipe Augustu al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

Naar verluidt heeft de Brugse vereniging een akkoord gevonden ter waarde van 3 miljoen euro met Corinthians, waarbij d nog de Braziliaanse club recht heeft op 20% van de toekomstige doorverkoopopbrengst.

Corinthians en coach Menezes willen van Felipe af

Felipe Augusto is een rasecht jeugdproduct van Corinthians, waarbij hij aanvankelijk een veelbelovende toekomst werd voorspeld. Ondanks zijn grote potentieel heeft de 19-jarige spits enorm veel moeite om een vaste plaats in het eerste elftal te veroveren.

Corinthians erkent dat hij nog meer volwassenheid nodig heeft om zich te kunnen manifesteren op het hoogste niveau. In de Braziliaanse Serie A heeft hij dit seizoen slechts 2 basisplaatsen en 13 invalbeurten, en hij komt dus voornamelijk als invaller in actie.

Gezien zijn beperkte speeltijd bij Corinthians staat de club positief tegenover een vertrek van Felipe, zowel op tijdelijke als definitieve basis. Coach Mano Menezes had ook zelf groen licht gegeven voor het mogelijke vertrek van de jonge spits.

Felipe Augusto is een type Erling Haaland

Felipe Augusto is een grote spits van 1 meter 87, wiens sterkte voornamelijk op het fysiek gebied ligt. Hij blinkt uit in duels en kan dienen als pivot of targetman.

In het verleden spiegelde en inspireerde Felipe zich aan Cristiano Ronaldo, maar de laatste jaren is met name Erling Haaland zijn grote voorbeeld. In een interview met Meu Timão benoemde Felipe de lichaamsbouw en linkervoet van de Noor als kenmerken die vergelijkbaar zijn met de zijne.

Tijdens de Copa Libertadores in de wedstrijd tegen Liverpool-URU vierde Felipe zelfs een doelpunt op een manier zoals Haaland. “Al twee of drie jaar vergelijken velen mij met hem in de pers vanwege zijn lengte, linkervoet, omdat hij een aanvaller is en doelpunten maakt.”

Felipe bereidt zich al geruime tijd voor op een mogelijk vertrek bij Corinthians, zo is hij al een tijdje bezig met het volgen van Engelse lessen. Op deze manier hoopt Felipe de aanpassingsperiode te verkorten indien hij binnenkort de overstap maakt naar een Europese club.

Cercle Brugge sleept soldendeal uit de brand

Afgelopen zomer stond Felipe Augusto al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

De Brazilianen aanvaardden dit aanbod met veel plezier, ook toen mocht Felipe beschikken bij de club, maar uiteindelijk werd de transfer niet officieel afgerond vanwege het ontbreken van diverse administratieve formaliteiten.

Hierdoor zag Corinthians, dat zelf 80% van de transferrechten bezit, maar liefst 4,8 miljoen euro netto door de vingers glippen.

Vandaag ligt er een nieuw bod van 3 miljoen euro op tafel van Cercle Brugge, waarbij Corinthians op papier 2,4 miljoen euro zou overhouden. Dit is de helft van de potentiële deal met Groen-Zwart afgelopen zomer.

Goede deal van Cercle?

Meest recent

'Raskin op weg naar knaltransfer voor een prikje'

De titelstrijd in Schotland belooft de komende maanden nog zeer spannend te worden. Het verrassende ...

8
8
Tienkoppig Cercle stunt en stopt straffe reeks Charleroi

Charleroi was de voorbije weken aan een zeer straffe reeks bezig. Nadat het zes veelal topmatchen ...

38
38
Riemer zijn hart gebroken: RSCA-lieveling verdwijnt

Brian Riemer was de laatste trainer die het best goed deed in Anderlecht. Hij werd door een ...

93
93
Cercle Brugge cashte opnieuw: derde duurste ooit

Cercle Brugge kende een zeer stevige wintermercato. De Bruggelingen lieten heel veel miljoenen ...

57
57
Van der Elst fronst: eerste keuze van Still verrast

Edward Still nam over na het ontslag van Besnik Hasi. Zijn eerste match ging meteen al niet goed: ...

92
92
'FC Barcelona duwt door: megadeal lijkt beslist'

FC Barcelona is bezig aan een goed seizoen. Ze kunnen nog de titel en de Champions League winnen. De ...

58
58
'Spoedoverleg bij Anderlecht: stuntnaam duikt op'

De klok tikt bij Anderlecht in de zoektocht naar een nieuwe hoofdcoach. Een piste-Thorsten Fink viel ...

466
466
'Bitsige strijd tussen Standard en Charleroi barst los'

Standard en Sporting Charleroi zijn twee ploegen die knokken voor een plaats in de top zes in de ...

34
34
Eto’o 'op weg' naar Genk? Dossier plots heet

Samuel Eto’o is een man die al zeer veel in het nieuws kwam de afgelopen maanden. Onder meer ...

248
248
Beslissende Trossard zet Arsenal op stevige titelkoers

In de Premier League stonden er om 16u maar liefst vijf wedstrijden op het programma. Arsenal was de ...

25
25
Zulte Waregem gaat compleet uit zijn dak na late treffer

Om 16u was er toch de nodige spanning aan de Gaverbeek. Zulte Waregem gaf FCV Dender partij en dat ...

80
80
Dortmund zet Kompany & co zeer zwaar onder druk

Gaat het alsnog spannend worden in de Bundesliga? Borussia Dortmund staat op zes punten van Bayern ...

35
35
Euvrard ziet probleem bij Standard: coach voert druk stevig op

Standard won vorige week gevleid van RSC Anderlecht. Het was een zege die héél veel ...

82
82
Boskamp in mediastorm: reacties komen keihard binnen

Johan Boskamp zorgde eerder deze week voor heel wat beroering met een openhartig interview over zijn ...

73
73
Bayern kijkt naar Kompany na ‘minicrisis’: coach reageert gevat

Vincent Kompany weet wat hij dit weekend moet doen met Bayern: winnen. Na de 1 op 6 staat er druk op ...

53
53
'Barcelona vloekt: Club Brugge gooit roet in eten'

Club Brugge heeft in januari heel veel aanbiedingen naast zich neergelegd. Onder meer FC Barcelona ...

456
456
Man Utd raast door en bezorgt topclub grote zorgen

Manchester United is de laatste weken sterk bezig, Tottenham tankte vorige week vertrouwen tegen ...

119
119
Wereldtop ruikt kans: Godts op weg naar megatransfer

Bij Ajax hebben ze heel wat Belgen in de selectie zitten. Dé grote uitblinker van dienst is ...

67
67
Marc Coucke zet alles op alles met megalomaan plan

Wie Marc Coucke zegt, zegt ambitie op groot formaat. De ondernemer die nooit tevreden lijkt met ...

235
235
Hayen hint nadrukkelijk: transfer niet uitgesloten

KRC Genk moet morgen winnen van RSC Anderlecht. Als dat niet gebeurt, lijken ze stilaan toch een ...

156
156
Gouden transferzet OHL? Mazzu in de wolken

OH Leuven is al jaren een zeer grijze ploeg. Waarnemers vinden dat er veel kwaliteit in de ploeg is, ...

64
64
Peter Verbeke keihard voor zichzelf: "Dat was een fout"

Peter Verbeke werkt bij AA Gent, Club Brugge en RSC Anderlecht. Bij die laatste club kende hij zeer ...

168
168
Tegenvaller of niet: Hubert blijft overtuigd

Bij Union SG spelen ze dit weekend tegen La Louvière. David Hubert moet wel een aantal ...

19
19
Anderlecht in paniekmodus: toch nog de markt op?

RSC Anderlecht blijft hardleers. We halen al een jaar aan dat Paars-Wit een tekort aan ...

549
549
FC Barcelona dropt bom in Europees voetbal

De afgelopen jaren is er veel veranderd in het wereldvoetbal. FC Barcelona probeerde iets in gang te ...

166
166

Meer sportnieuws