‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

door
‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

Corinthians heeft deze week de verkoop van de 19-jarige spits Felipe Augusto naar Cercle Brugge aangekondigd, een transfer die 3 miljoen euro zou moeten kosten. Ondanks zijn potentieel heeft Felipe grote moeite ondervonden om een vaste plaats te veroveren in het eerste elftal van Corinthians, wat de club én de coach openstelde voor een vertrek van de jonge spits.

LEES OOK: Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Cercle Brugge legt 3 miljoen euro neer voor Felipe Augusto

Afgelopen zomer stond Felipe Augustu al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

Naar verluidt heeft de Brugse vereniging een akkoord gevonden ter waarde van 3 miljoen euro met Corinthians, waarbij d nog de Braziliaanse club recht heeft op 20% van de toekomstige doorverkoopopbrengst.

Corinthians en coach Menezes willen van Felipe af

Felipe Augusto is een rasecht jeugdproduct van Corinthians, waarbij hij aanvankelijk een veelbelovende toekomst werd voorspeld. Ondanks zijn grote potentieel heeft de 19-jarige spits enorm veel moeite om een vaste plaats in het eerste elftal te veroveren.

Corinthians erkent dat hij nog meer volwassenheid nodig heeft om zich te kunnen manifesteren op het hoogste niveau. In de Braziliaanse Serie A heeft hij dit seizoen slechts 2 basisplaatsen en 13 invalbeurten, en hij komt dus voornamelijk als invaller in actie.

Gezien zijn beperkte speeltijd bij Corinthians staat de club positief tegenover een vertrek van Felipe, zowel op tijdelijke als definitieve basis. Coach Mano Menezes had ook zelf groen licht gegeven voor het mogelijke vertrek van de jonge spits.

Felipe Augusto is een type Erling Haaland

Felipe Augusto is een grote spits van 1 meter 87, wiens sterkte voornamelijk op het fysiek gebied ligt. Hij blinkt uit in duels en kan dienen als pivot of targetman.

In het verleden spiegelde en inspireerde Felipe zich aan Cristiano Ronaldo, maar de laatste jaren is met name Erling Haaland zijn grote voorbeeld. In een interview met Meu Timão benoemde Felipe de lichaamsbouw en linkervoet van de Noor als kenmerken die vergelijkbaar zijn met de zijne.

Tijdens de Copa Libertadores in de wedstrijd tegen Liverpool-URU vierde Felipe zelfs een doelpunt op een manier zoals Haaland. “Al twee of drie jaar vergelijken velen mij met hem in de pers vanwege zijn lengte, linkervoet, omdat hij een aanvaller is en doelpunten maakt.”

Felipe bereidt zich al geruime tijd voor op een mogelijk vertrek bij Corinthians, zo is hij al een tijdje bezig met het volgen van Engelse lessen. Op deze manier hoopt Felipe de aanpassingsperiode te verkorten indien hij binnenkort de overstap maakt naar een Europese club.

Cercle Brugge sleept soldendeal uit de brand

Afgelopen zomer stond Felipe Augusto al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

De Brazilianen aanvaardden dit aanbod met veel plezier, ook toen mocht Felipe beschikken bij de club, maar uiteindelijk werd de transfer niet officieel afgerond vanwege het ontbreken van diverse administratieve formaliteiten.

Hierdoor zag Corinthians, dat zelf 80% van de transferrechten bezit, maar liefst 4,8 miljoen euro netto door de vingers glippen.

Vandaag ligt er een nieuw bod van 3 miljoen euro op tafel van Cercle Brugge, waarbij Corinthians op papier 2,4 miljoen euro zou overhouden. Dit is de helft van de potentiële deal met Groen-Zwart afgelopen zomer.

Goede deal van Cercle?

Meest recent

Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

19
19
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

26
26
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

22
22
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

21
21
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

136
136
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

351
351
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

72
72
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

46
46
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

69
69
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

223
223
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

141
141
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

153
153
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

49
49
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

224
224
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

54
54
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

106
106
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

547
547
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

216
216
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

125
125
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

284
284
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

467
467
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

292
292
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

671
671
Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

498
498
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

172
172

Meer sportnieuws