‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

368 stemmen
‘Cercle Brugge betaalt miljoenen voor weggestuurde spits’

Corinthians heeft deze week de verkoop van de 19-jarige spits Felipe Augusto naar Cercle Brugge aangekondigd, een transfer die 3 miljoen euro zou moeten kosten. Ondanks zijn potentieel heeft Felipe grote moeite ondervonden om een vaste plaats te veroveren in het eerste elftal van Corinthians, wat de club én de coach openstelde voor een vertrek van de jonge spits.

LEES OOK: 'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

Cercle Brugge legt 3 miljoen euro neer voor Felipe Augusto

Afgelopen zomer stond Felipe Augustu al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

Naar verluidt heeft de Brugse vereniging een akkoord gevonden ter waarde van 3 miljoen euro met Corinthians, waarbij d nog de Braziliaanse club recht heeft op 20% van de toekomstige doorverkoopopbrengst.

Corinthians en coach Menezes willen van Felipe af

Felipe Augusto is een rasecht jeugdproduct van Corinthians, waarbij hij aanvankelijk een veelbelovende toekomst werd voorspeld. Ondanks zijn grote potentieel heeft de 19-jarige spits enorm veel moeite om een vaste plaats in het eerste elftal te veroveren.

Corinthians erkent dat hij nog meer volwassenheid nodig heeft om zich te kunnen manifesteren op het hoogste niveau. In de Braziliaanse Serie A heeft hij dit seizoen slechts 2 basisplaatsen en 13 invalbeurten, en hij komt dus voornamelijk als invaller in actie.

Gezien zijn beperkte speeltijd bij Corinthians staat de club positief tegenover een vertrek van Felipe, zowel op tijdelijke als definitieve basis. Coach Mano Menezes had ook zelf groen licht gegeven voor het mogelijke vertrek van de jonge spits.

Felipe Augusto is een type Erling Haaland

Felipe Augusto is een grote spits van 1 meter 87, wiens sterkte voornamelijk op het fysiek gebied ligt. Hij blinkt uit in duels en kan dienen als pivot of targetman.

In het verleden spiegelde en inspireerde Felipe zich aan Cristiano Ronaldo, maar de laatste jaren is met name Erling Haaland zijn grote voorbeeld. In een interview met Meu Timão benoemde Felipe de lichaamsbouw en linkervoet van de Noor als kenmerken die vergelijkbaar zijn met de zijne.

Tijdens de Copa Libertadores in de wedstrijd tegen Liverpool-URU vierde Felipe zelfs een doelpunt op een manier zoals Haaland. “Al twee of drie jaar vergelijken velen mij met hem in de pers vanwege zijn lengte, linkervoet, omdat hij een aanvaller is en doelpunten maakt.”

Felipe bereidt zich al geruime tijd voor op een mogelijk vertrek bij Corinthians, zo is hij al een tijdje bezig met het volgen van Engelse lessen. Op deze manier hoopt Felipe de aanpassingsperiode te verkorten indien hij binnenkort de overstap maakt naar een Europese club.

Cercle Brugge sleept soldendeal uit de brand

Afgelopen zomer stond Felipe Augusto al bijna op het punt om naar Brugge te komen. In die periode voerde Cercle concrete onderhandelingen met Corinthians over een permanente transfer ter waarde van 6 miljoen euro, exclusief bonussen.

De Brazilianen aanvaardden dit aanbod met veel plezier, ook toen mocht Felipe beschikken bij de club, maar uiteindelijk werd de transfer niet officieel afgerond vanwege het ontbreken van diverse administratieve formaliteiten.

Hierdoor zag Corinthians, dat zelf 80% van de transferrechten bezit, maar liefst 4,8 miljoen euro netto door de vingers glippen.

Vandaag ligt er een nieuw bod van 3 miljoen euro op tafel van Cercle Brugge, waarbij Corinthians op papier 2,4 miljoen euro zou overhouden. Dit is de helft van de potentiële deal met Groen-Zwart afgelopen zomer.

Goede deal van Cercle?

Meest recent

Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

33
33
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

70
70
'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Johan Bakayoko moest deze zomer het WK vanuit zijn zetel volgen en dat had enkele jaren geleden toch ...

62
62
Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

49
49
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

216
216
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

109
109
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

224
224
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

301
301
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

42
42
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

40
40
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

202
202
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

363
363
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

200
200
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

178
178
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

129
129
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

396
396
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

333
333
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

262
262
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

220
220
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

473
473
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

240
240
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

466
466
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

392
392
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

259
259
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

185
185

Meer sportnieuws