'Ongezien elftal Anderlecht: Riemer activeert noodplan'

door
'Ongezien elftal Anderlecht: Riemer activeert noodplan'

RSC Anderlecht sluit zaterdagavond de voorlaatste speeldag van 2023 met een topaffiche. Zo krijgt Paars-Wit het bezoek van vicekampioen KRC Genk. Maar de Brusselaars zullen het met gehavende selectie tegen de Limburgers moeten opnemen.

RSCA wil het kalenderjaar in schoonheid afsluiten, de Brusselaars kregen echter geen kerstcadeaus van de kalendermakers. Woensdag wacht immers een thuismatch tegen het immer verraderlijke Cercle Brugge. En zaterdag krijgt Paars-Wit dus eerst nog het bezoek van Genk.

Voor het duel met de Limburgers zal coach Brian Riemer wel moeten schuiven met zijn pionnen. In het aanvallende compartiment ontbreekt Thorgan Hazard nog steeds, terwijl Francis Amuzu onder het mes moet. Maar vooral in de defensie wordt het puzzelen.

LEES OOK: 'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Zorgen in verdediging

Zeno Debast is er immers sowieso niet bij. De jonge sterkhouder is geschorst nadat hij vorig weekend zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte. Daarnaast staat een groot vraagteken achter zijn maatje Jan Vertonghen, die met de enkel sukkelt.

Paars-Wit hoopt dat de ervaren kracht alsnog fit geraakt, maar zal geen risico's nemen. En dus zou Riemer al een noodplan hebben bedacht. Door het beperkt aantal alternatieven achterin, overweegt hij volgens La Dernière Heure om Thomas Delaney centraal achterin uit te spelen.

Samen met Sardella

De Deense middenvelder deed eerder in zijn carrière al ervaring op in zo'n rol. Bovendien kan Riemer dan de driehoek Rits-Leoni-Verschaeren intact houden op het middenveld. Delaney zou in dat geval een duo moeten gaan vormen met Killian Sardella. En dan zou Louis Patris nog eens de kans krijgen als rechtsback. Een vrij ongeziene basiself dus. Al hoopt men bij Paars-Wit vooral dat Vertonghen gewoon fit geraakt waardoor het geschuif ietwat beperkt zou blijven.

Anderlecht móét in januari een extra verdediger halen ...

Meest recent

Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

10
10
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

17
17
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

43
43
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

189
189
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

118
118
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

50
50
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

129
129
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

49
49
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

296
296
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

208
208
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

544
544
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

133
133
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

333
333
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

63
63
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

369
369
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

528
528
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

658
658
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

142
142
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

253
253
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

26
26
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

399
399
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

348
348
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

358
358
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

243
243

Meer sportnieuws