'Ongezien elftal Anderlecht: Riemer activeert noodplan'

door
'Ongezien elftal Anderlecht: Riemer activeert noodplan'

RSC Anderlecht sluit zaterdagavond de voorlaatste speeldag van 2023 met een topaffiche. Zo krijgt Paars-Wit het bezoek van vicekampioen KRC Genk. Maar de Brusselaars zullen het met gehavende selectie tegen de Limburgers moeten opnemen.

RSCA wil het kalenderjaar in schoonheid afsluiten, de Brusselaars kregen echter geen kerstcadeaus van de kalendermakers. Woensdag wacht immers een thuismatch tegen het immer verraderlijke Cercle Brugge. En zaterdag krijgt Paars-Wit dus eerst nog het bezoek van Genk.

Voor het duel met de Limburgers zal coach Brian Riemer wel moeten schuiven met zijn pionnen. In het aanvallende compartiment ontbreekt Thorgan Hazard nog steeds, terwijl Francis Amuzu onder het mes moet. Maar vooral in de defensie wordt het puzzelen.

LEES OOK: Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Zorgen in verdediging

Zeno Debast is er immers sowieso niet bij. De jonge sterkhouder is geschorst nadat hij vorig weekend zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte. Daarnaast staat een groot vraagteken achter zijn maatje Jan Vertonghen, die met de enkel sukkelt.

Paars-Wit hoopt dat de ervaren kracht alsnog fit geraakt, maar zal geen risico's nemen. En dus zou Riemer al een noodplan hebben bedacht. Door het beperkt aantal alternatieven achterin, overweegt hij volgens La Dernière Heure om Thomas Delaney centraal achterin uit te spelen.

Samen met Sardella

De Deense middenvelder deed eerder in zijn carrière al ervaring op in zo'n rol. Bovendien kan Riemer dan de driehoek Rits-Leoni-Verschaeren intact houden op het middenveld. Delaney zou in dat geval een duo moeten gaan vormen met Killian Sardella. En dan zou Louis Patris nog eens de kans krijgen als rechtsback. Een vrij ongeziene basiself dus. Al hoopt men bij Paars-Wit vooral dat Vertonghen gewoon fit geraakt waardoor het geschuif ietwat beperkt zou blijven.

Anderlecht móét in januari een extra verdediger halen ...

Meest recent

'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

168
168
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

31
31
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

27
27
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

157
157
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

162
162
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

107
107
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

343
343
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

203
203
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

439
439
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

38
38
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

378
378
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

176
176
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

222
222
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

379
379
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

453
453
'Anderlecht baalt en grijpt naast toptalent'

Anderlecht zal zich in januari ongetwijfeld op de transfermarkt begeven. Er zijn nog wel directe ...

270
270
Verrassende Club-speler is beste uitvoetballer ter wereld

België vergaarde de voorbije jaren een reputatie als een uitstekend opleidingsland. Enkel in de ...

148
148
Leko verrast bij AA Gent: "Het was al even geleden"

AA Gent belandde de laatste weken in een sukkelstraatje in de competitie, maar het liet woensdag ...

71
71
Kompany verbaast met tirade: "Alsof ik nog verdediger was"

Vincent Kompany blijft uitstekend op dreef met Bayern München dit seizoen. Woensdagavond werd ...

62
62
Genk-talent slaat terug: "Dat is helemaal niet zo"

Genk beleefde tot dusver een wisselvallig seizoen, maar met zeges tegen Basel en OHL lijken ze ...

134
134
Pro League vs DAZN: nieuwe sleuteldatum bekend

Het bekervoetbal is deze week gewoon nog te volgen bij DAZN, ondanks de heisa van de afgelopen ...

415
415
'Genk ongerust: verrassende club jaagt op Karetsas'

Genk hoopt donderdag verder te kunnen gaan op zijn elan van de laatste weken door Anderlecht uit de ...

331
331
Doku kan topmaand bekronen met unicum sinds 2018

Jérémy Doku lijkt dit seizoen een nieuwe stap in zijn ontwikkeling gezet te hebben, ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Straf gerucht Benteke, smaakmaker KVM gegeerd'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

307
307
Oosting-effect: Kerk velt oordeel nieuwe Antwerp-coach

Royal Antwerp FC staat dit seizoen in de gevarenzone en Stef Wils werd na de nederlaag tegen rode ...

398
398

Meer sportnieuws