'Ongezien elftal Anderlecht: Riemer activeert noodplan'

door
'Ongezien elftal Anderlecht: Riemer activeert noodplan'

RSC Anderlecht sluit zaterdagavond de voorlaatste speeldag van 2023 met een topaffiche. Zo krijgt Paars-Wit het bezoek van vicekampioen KRC Genk. Maar de Brusselaars zullen het met gehavende selectie tegen de Limburgers moeten opnemen.

RSCA wil het kalenderjaar in schoonheid afsluiten, de Brusselaars kregen echter geen kerstcadeaus van de kalendermakers. Woensdag wacht immers een thuismatch tegen het immer verraderlijke Cercle Brugge. En zaterdag krijgt Paars-Wit dus eerst nog het bezoek van Genk.

Voor het duel met de Limburgers zal coach Brian Riemer wel moeten schuiven met zijn pionnen. In het aanvallende compartiment ontbreekt Thorgan Hazard nog steeds, terwijl Francis Amuzu onder het mes moet. Maar vooral in de defensie wordt het puzzelen.

LEES OOK: Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

Zorgen in verdediging

Zeno Debast is er immers sowieso niet bij. De jonge sterkhouder is geschorst nadat hij vorig weekend zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte. Daarnaast staat een groot vraagteken achter zijn maatje Jan Vertonghen, die met de enkel sukkelt.

Paars-Wit hoopt dat de ervaren kracht alsnog fit geraakt, maar zal geen risico's nemen. En dus zou Riemer al een noodplan hebben bedacht. Door het beperkt aantal alternatieven achterin, overweegt hij volgens La Dernière Heure om Thomas Delaney centraal achterin uit te spelen.

Samen met Sardella

De Deense middenvelder deed eerder in zijn carrière al ervaring op in zo'n rol. Bovendien kan Riemer dan de driehoek Rits-Leoni-Verschaeren intact houden op het middenveld. Delaney zou in dat geval een duo moeten gaan vormen met Killian Sardella. En dan zou Louis Patris nog eens de kans krijgen als rechtsback. Een vrij ongeziene basiself dus. Al hoopt men bij Paars-Wit vooral dat Vertonghen gewoon fit geraakt waardoor het geschuif ietwat beperkt zou blijven.

Anderlecht móét in januari een extra verdediger halen ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

29
29
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

15
15
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

114
114
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

85
85
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

118
118
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

158
158
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

202
202
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

10
10
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

339
339
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

158
158
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

233
233
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

55
55
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

196
196
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

246
246
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

123
123
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

158
158
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

69
69
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

530
530
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

122
122
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

317
317
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

72
72
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

458
458
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

499
499

Meer sportnieuws