'Ongezien elftal Anderlecht: Riemer activeert noodplan'

door
'Ongezien elftal Anderlecht: Riemer activeert noodplan'

RSC Anderlecht sluit zaterdagavond de voorlaatste speeldag van 2023 met een topaffiche. Zo krijgt Paars-Wit het bezoek van vicekampioen KRC Genk. Maar de Brusselaars zullen het met gehavende selectie tegen de Limburgers moeten opnemen.

RSCA wil het kalenderjaar in schoonheid afsluiten, de Brusselaars kregen echter geen kerstcadeaus van de kalendermakers. Woensdag wacht immers een thuismatch tegen het immer verraderlijke Cercle Brugge. En zaterdag krijgt Paars-Wit dus eerst nog het bezoek van Genk.

Voor het duel met de Limburgers zal coach Brian Riemer wel moeten schuiven met zijn pionnen. In het aanvallende compartiment ontbreekt Thorgan Hazard nog steeds, terwijl Francis Amuzu onder het mes moet. Maar vooral in de defensie wordt het puzzelen.

LEES OOK: 'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Zorgen in verdediging

Zeno Debast is er immers sowieso niet bij. De jonge sterkhouder is geschorst nadat hij vorig weekend zijn vijfde gele kaart van het seizoen pakte. Daarnaast staat een groot vraagteken achter zijn maatje Jan Vertonghen, die met de enkel sukkelt.

Paars-Wit hoopt dat de ervaren kracht alsnog fit geraakt, maar zal geen risico's nemen. En dus zou Riemer al een noodplan hebben bedacht. Door het beperkt aantal alternatieven achterin, overweegt hij volgens La Dernière Heure om Thomas Delaney centraal achterin uit te spelen.

Samen met Sardella

De Deense middenvelder deed eerder in zijn carrière al ervaring op in zo'n rol. Bovendien kan Riemer dan de driehoek Rits-Leoni-Verschaeren intact houden op het middenveld. Delaney zou in dat geval een duo moeten gaan vormen met Killian Sardella. En dan zou Louis Patris nog eens de kans krijgen als rechtsback. Een vrij ongeziene basiself dus. Al hoopt men bij Paars-Wit vooral dat Vertonghen gewoon fit geraakt waardoor het geschuif ietwat beperkt zou blijven.

Anderlecht móét in januari een extra verdediger halen ...

Meest recent

Boussoufa mengt zich in racismedebat: “Club Brugge-fans...”

Afgelopen interlandperiode was er weer een moment dat heel wat stof deed opwaaien. Tijdens Spanje ...

9
9
'Antwerp zet Gyrano Kerk buiten kern door bizarre reden'

Royal Antwerp FC neemt het vanavond op tegen KRC Genk in Play-Off 2. Joseph Oosting en The Great Old ...

22
22
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

34
34
Karetsas krijgt advies: "Hij moet vertrekken"

KRC Genk moet dit seizoen vrede nemen met de Europe Play-Off. Dat betekent dat we een parel als ...

29
29
Degradatiestrijd al beslist? "Duimen voor mirakel"

Dit weekend beginnen de play-offs in de Jupiler Pro League. Daarin moet nog veel beslist worden, al ...

45
45
Lichtpunt bij Genk: "Mijn beste jaar ooit"

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. Het zette in december Thorsten Fink op straat, ...

53
53
JPL-revelatie brengt Anderlecht en co transferboodschap

De play-offs moeten in de komende weken het Belgische voetbalseizoen nog helemaal gaan beslissen, ...

74
74
Raes tipt Antwerp om concurrent kaal te plukken

Antwerp hoopt om in de Europe Play-Off nog iets van zijn seizoen te kunnen maken. De Great Old kan ...

91
91
Union bibbert: smaakmaker sluit vertrek niet uit

Nadat het vorig seizoen al de titel veroverde, kan Union dit seizoen zowaar nog beter doen. Het ...

35
35
'Anderlecht neemt alweer afscheid van doelman'

Bij Anderlecht lijkt de zomermercato stilaan vorm te krijgen. Die zal in eerste instantie gepaard ...

120
120
'Genk hakt keepersknoop door voor play-offs'

KRC Genk trapt om 20u45 de play-offs op gang met een trip naar de Bosuil. Daar kunnen de Limburgers ...

193
193
‘Mignolet weg na clash: Verhaeghe dreef hem buiten'

Bart Verhaeghe zette Simon Mignolet bij zijn afscheid op een voetstuk, maar achter die mooie woorden ...

432
432
'Anderlecht baalt keihard na transferupdate De Cat'

Voor de eerste keer in bijna anderhalf jaar had Anderlecht in de voorbije week nog eens een Rode ...

364
364
'Nieuwe klap Antwerp: 4 sterkhouders gratis weg'

Antwerp opent zijn play-offs vrijdagavond op de Bosuil tegen Genk. Die kraker wordt niet afgewerkt ...

303
303
‘Vertrek Lukaku krijgt vorm: eerste club meldt zich‘

Het wordt nog altijd afwachten hoe het conflict tussen Napoli en Romelu Lukaku opgelost zal worden. ...

264
264
Schreuder onthult alles over flirt met Anderlecht

Anderlecht gaat nog zeker tot het einde van het seizoen door met Jérémy Taravel als ...

190
190
Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

160
160
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

99
99
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

300
300
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

483
483
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

202
202
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

231
231
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

323
323
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

513
513
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

281
281

Meer sportnieuws