Alarmfase één in Leuven: "Onbegrijpelijk en onaanvaardbaar"

door
Alarmfase één in Leuven:

Verschillende clubs uit de Jupiler Pro League zullen bij de start van het nieuwe kalenderjaar een serieuze tand moeten bijzetten. Dat is ook hij OH Leuven het geval. De Vlaams-Brabanders verloren donderdag ook van AA Gent (4-0) en blijven achter met 1 op 24.

De Leuvenaars keerden in 2020 met de nodige ambities terug op het hoogste niveau. Stiekem werd zelfs gedroomd om op middellange termijn mee te draaien aan de top van de JPL. Maar dat bleek uiteindelijk toch te hoog gegrepen. In de voorbije seizoenen moest OHL vrede nemen met respectievelijk twee keer een elfde en een tiende plek.

In de huidige jaargang wou de club dan toch een nieuwe stap voorwaarts zetten. Dat is echter niet het geval, integendeel. De Leuvenaars zijn helemaal weggezakt in het klassement en staan momenteel zelfs op de voorlaatste plaats in het klassement.

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

Gebrek aan mentaliteit

Die zwakke prestaties bleven niet zonder gevolgen aan Den Dreef. Zo werd eind oktober overgegaan tot het ontslag van hoofdcoach Marc Brys. Om hem te vervangen haalde OHL uiteindelijk de Spanjaard Oscar Garcia in huis. Maar onder diens bewind is er van beterschap weinig sprake.

Zo liet OHL zich woensdag ook afslachten op het veld van AA Gent. De bezoekers mochten zelfs van geluk spreken dat het 'maar' 4-0 werd. "Alles begint met mentaliteit en passie, en dat hebben we vandaag niet laten zien. Vanaf de eerste minuut kwamen we overal te laat. Het is onbegrijpelijk en onaanvaardbaar dat we zo weinig motivatie toonden", reageerde Siebe Schrijvers bij Sporza.

Cruciale kerstmatch

Door deze nederlaag blijft OHL achter met 1 op 24. De situatie wordt dus steeds penibeler, de kelderkraker van aanstaande dinsdag tegen KAS Eupen wordt van levensbelang. "We hebben daarnet al een goed gesprek gehad in de kleedkamer: iedereen moet eens in de spiegel kijken en zich afvragen of we zo wel verder willen doen. We beseffen alvast dat de volgende wedstrijd tegen Eupen zeer belangrijk is", besloot Schrijvers.

OHL heeft voldoende kwaliteit om zich te redden ...

Meest recent

Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

36
36
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

97
97
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

93
93
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

32
32
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

89
89
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

37
37
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

22
22
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

246
246
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

359
359
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

320
320
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

42
42
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

38
38
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

254
254
'Club Brugge krijgt uitsluitsel over zomertransfer Tzolis'

Na zijn grote Gouden Schoen-deceptie raakte Christos Tzolis even in een vormdip. Maar inmiddels ...

289
289
Opvallende move Vrancken: vertrek bij STVV in de maak?

Wouter Vrancken levert momenteel uitstekend werk als hoofdcoach van STVV. De oud-middenvelder is ...

261
261
'Nood aan nieuwe TD stijgt: vijf zomeraankopen Anderlecht'

RSC Anderlecht blijft voorlopig speuren naar een nieuwe sportief/technisch directeur. Die zoektocht ...

288
288
'Real Madrid verrast: Kompany is de echte miljoenenstunt'

Real Madrid keek in Bernabéu niet alleen met grote ogen naar Michael Olise. Achter die indruk ...

236
236
Onrustwekkend gezondheidsnieuws: Philippe Albert geeft update

Voormalig Rode Duivel Philippe Albert blijft één van de populairste analisten aan de ...

93
93
De Cat tóch in bekerfinale? 'Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

352
352
'Club flikt het weer: nationaal transferrecord aan diggelen'

Coach Ivan Leko stoomt zijn troepen bij Club Brugge momenteel klaar voor de titelclash van komend ...

628
628
Ondanks puike actie Lammens: dure averij voor Man United

In de Premier League nadert de titelstrijd een spannende ontknoping. Maar ook het gevecht om de ...

45
45
Rampscenario voor Anderlecht: einde seizoen De Cat?

Voor de tweede week op rij leek RSC Anderlecht even op weg naar de slachtbank, maar de betere ...

72
72
Leko moet puzzelen: verrassende vervanger Sabbe?

Club Brugge maakte zaterdag tegen STVV komaf met zijn uitcomplex, al waren er in Stayen wel bloed, ...

405
405
'De Cat pakt koffers: financiële kater Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt hem nog tijdig klaar te stomen voor de bekerfinale, maar of dat ook zal lukken ...

582
582
Vanhaezebrouck tikt Leko op vingers: "Niet normaal"

Club Brugge kwam zaterdag met de schrik vrij op het veld van STVV, waar een scheve situatie pas na ...

167
167

Meer sportnieuws