'Club Brugge heeft helder plan afscheidnemende Mannaert'

door
'Club Brugge heeft helder plan afscheidnemende Mannaert'

Club Brugge heeft zijn nieuwe CEO beet. Blauw-Zwart kondigde donderdag aan dat Bob Madou, die binnen de club al actief was als Chief Business Officer, gepromoveerd wordt tot opvolger van Vincent Mannaert. Al is de rol van die laatste zeker nog niet uitgespeeld.

Mannaert kreeg in 2011 de touwtjes in handen bij een Club Brugge, dat toen al enkele jaren aan sukkelen was. Zijn start verliep ietwat stroef, maar aan de zijde van voorzitter Bart Verhaeghe groeide hij uit tot één van de meest succesvolle sportbestuurders in ons land. Zo liet hij Blauw-Zwart evolueren tot een modern en winstgevend bedrijf.

Ook de sportieve resultaten spreken voor zich. Met Mannaert in de cockpit kroonde Club zich vijf keer tot landskampioen. Daar komen nog een Belgische beker, een viertal Supercups en verschillende geslaagde Europese campagnes bovenop. Op de transfermarkt liet hij zich zo nu en dan betrappen op een slipper, maar wist de CEO vooral een pak financiële meerwaarde te creëren.

LEES OOK: 'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Mannaert op post tot na het seizoen

Dat uiterst succesvolle hoofdstuk in de clubgeschiedenis loopt binnen enkele maanden dus ten einde. Mannaert gaf zelf aan dat het tijd is voor een nieuwe uitdaging na jaren in deze veeleisende functie. Met Madou vond Club inmiddels wel al een geschikte opvolger. Daarnaast blijft het de bedoeling om de Nederlander John de Jong aan te stellen als de nieuwe sportieve baas.

Indien alles goed verloopt wordt De Jong nog voor de winterstage definitief vastgelegd. Daarmee zou de nieuwe structuur helemaal op punt staan. Desondanks is er van een vroegtijdig vertrek van Mannaert geen sprake zijn. Volgens Het Nieuwsblad zal hij op korte termijn een belangrijke rol blijven vertolken.

Stem in winterse transferperiode

Mannaert wil zijn engagement tot eind dit seizoen nakomen en binnen de club wil niemand hem vroegtijdig aan de kant schuiven. "Als er de komende maanden grote beslissingen genomen moeten worden, zal hij dus mee rond de tafel zitten", schrijft HNB. De afscheidnemende CEO was bijvoorbeeld al nauw betrokken bij de voorbereidingen op de winterse transferperiode. In samenspraak met Madou en De Jong zal hij ook dan mee de knopen doorhakken. Daarnaast zal Mannaert uitgebreid de tijd nemen om zijn opvolger(s) nauwgezet in te werken.

Mannaert is de beste Belgische voetbalbestuurder van de laatste tien jaar ...

Meest recent

Hayen grijpt in: onuitgegeven basiself bij Club Brugge

Na enkele tegenvallende resultaten wil Club Brugge zich woensdagavond herpakken met een overtuigende ...

9
9
Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

72
72
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

21
21
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

52
52
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

166
166
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

56
56
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

62
62
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

58
58
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

101
101
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

122
122
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

152
152
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

332
332
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

212
212
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

105
105
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

261
261
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

92
92
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

94
94
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

358
358
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

171
171
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

281
281
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

688
688
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

118
118
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

543
543
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

152
152
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

218
218

Meer sportnieuws