'Club Brugge heeft helder plan afscheidnemende Mannaert'

door
'Club Brugge heeft helder plan afscheidnemende Mannaert'

Club Brugge heeft zijn nieuwe CEO beet. Blauw-Zwart kondigde donderdag aan dat Bob Madou, die binnen de club al actief was als Chief Business Officer, gepromoveerd wordt tot opvolger van Vincent Mannaert. Al is de rol van die laatste zeker nog niet uitgespeeld.

Mannaert kreeg in 2011 de touwtjes in handen bij een Club Brugge, dat toen al enkele jaren aan sukkelen was. Zijn start verliep ietwat stroef, maar aan de zijde van voorzitter Bart Verhaeghe groeide hij uit tot één van de meest succesvolle sportbestuurders in ons land. Zo liet hij Blauw-Zwart evolueren tot een modern en winstgevend bedrijf.

Ook de sportieve resultaten spreken voor zich. Met Mannaert in de cockpit kroonde Club zich vijf keer tot landskampioen. Daar komen nog een Belgische beker, een viertal Supercups en verschillende geslaagde Europese campagnes bovenop. Op de transfermarkt liet hij zich zo nu en dan betrappen op een slipper, maar wist de CEO vooral een pak financiële meerwaarde te creëren.

LEES OOK: Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Mannaert op post tot na het seizoen

Dat uiterst succesvolle hoofdstuk in de clubgeschiedenis loopt binnen enkele maanden dus ten einde. Mannaert gaf zelf aan dat het tijd is voor een nieuwe uitdaging na jaren in deze veeleisende functie. Met Madou vond Club inmiddels wel al een geschikte opvolger. Daarnaast blijft het de bedoeling om de Nederlander John de Jong aan te stellen als de nieuwe sportieve baas.

Indien alles goed verloopt wordt De Jong nog voor de winterstage definitief vastgelegd. Daarmee zou de nieuwe structuur helemaal op punt staan. Desondanks is er van een vroegtijdig vertrek van Mannaert geen sprake zijn. Volgens Het Nieuwsblad zal hij op korte termijn een belangrijke rol blijven vertolken.

Stem in winterse transferperiode

Mannaert wil zijn engagement tot eind dit seizoen nakomen en binnen de club wil niemand hem vroegtijdig aan de kant schuiven. "Als er de komende maanden grote beslissingen genomen moeten worden, zal hij dus mee rond de tafel zitten", schrijft HNB. De afscheidnemende CEO was bijvoorbeeld al nauw betrokken bij de voorbereidingen op de winterse transferperiode. In samenspraak met Madou en De Jong zal hij ook dan mee de knopen doorhakken. Daarnaast zal Mannaert uitgebreid de tijd nemen om zijn opvolger(s) nauwgezet in te werken.

Mannaert is de beste Belgische voetbalbestuurder van de laatste tien jaar ...

Meest recent

Borguet mysterieus over pikant dossier bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze enorm veel talent rondlopen op Neerpede. De Brusselaars zullen daar de ...

9
9
'Floptransfer Standard lokt plots interesse'

Bij Standard kennen ze alweer een matig seizoen. De Luikenaars hopen via Play-Off 2 alsnog een ...

22
22
Anderlecht ruikt transferkans: "Er is wel interesse, ja"

Bij RSC Anderlecht moeten ze in de zomer aan de bak. Achteraan en vooraan is er versterking nodig. ...

57
57
'Koopje van het jaar: deze som kostte revelatie Lokonga'

Door de enorme weelde op het middenveld valt zijn naam tegenwoordig niet meer bij de Rode Duivels, ...

32
32
Joos lyrisch voor Bruggeling: "Altijd superfan geweest"

Club Brugge maakte vorig weekend op de eerste speeldag meteen een statement door Anderlecht te ...

56
56
Record in zicht: Union om deze reden titelfavoriet

De eerste speeldag van de Champions' Play-Off heeft nog maar eens duidelijk gemaakt dat de ...

47
47
Albert brengt slecht nieuws en moet WK laten schieten

Binnen een tweetal maanden gaat het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico van pas. De Rode ...

0
0
'Atalanta hakt knoop door over megatransfer De Ketelaere'

Afgelopen weekend was Charles De Ketelaere nog eens belangrijk voor Atalanta. De Rode Duivel loodste ...

82
82
Werken aan de Romback: Lukaku duikt verrassend op

Napoli pakte maandag de drie punten in de kraker tegen AC Milan, maar daarbij kon het niet rekenen ...

75
75
'Anderlecht moet toch weer blessuredomper slikken'

Voor Anderlecht zijn de play-offs rampzalig begonnen, want op het veld van Club Brugge leden ze al ...

124
124
'Club mag op één voorwaarde nog dromen van Rode Duivel'

Bij Club Brugge zijn de voorbereidingen voor de zomermercato ongetwijfeld al volop aan de gang. ...

237
237
TRANSFERUURTJE: 'PSG shopt bij Club, ramp voor Vermeeren'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

221
221
‘Na Vanaken gaat Club all-in voor transferverrassing’

Club Brugge strijdt nog volop mee voor de titel dit seizoen, maar Blauw-Zwart is achter de schermen ...

580
580
‘Anderlecht heeft plan klaar: vervanger Coosemans’

Eerder op de dag werd bekendgemaakt dat RSC Anderlecht op het punt staat om het contract van Colin ...

234
234
‘Spanje in rep en roer: ook racisme bij Real Madrid’

Afgelopen speeldag was er veel ophef in de Spaanse hoogste klasse nadat er bij FC Barcelona ...

106
106
Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

93
93
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

86
86
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

243
243
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

125
125
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

178
178
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

99
99
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

284
284
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

250
250
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

314
314
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

419
419

Meer sportnieuws