'Club Brugge heeft helder plan afscheidnemende Mannaert'

door
'Club Brugge heeft helder plan afscheidnemende Mannaert'

Club Brugge heeft zijn nieuwe CEO beet. Blauw-Zwart kondigde donderdag aan dat Bob Madou, die binnen de club al actief was als Chief Business Officer, gepromoveerd wordt tot opvolger van Vincent Mannaert. Al is de rol van die laatste zeker nog niet uitgespeeld.

Mannaert kreeg in 2011 de touwtjes in handen bij een Club Brugge, dat toen al enkele jaren aan sukkelen was. Zijn start verliep ietwat stroef, maar aan de zijde van voorzitter Bart Verhaeghe groeide hij uit tot één van de meest succesvolle sportbestuurders in ons land. Zo liet hij Blauw-Zwart evolueren tot een modern en winstgevend bedrijf.

Ook de sportieve resultaten spreken voor zich. Met Mannaert in de cockpit kroonde Club zich vijf keer tot landskampioen. Daar komen nog een Belgische beker, een viertal Supercups en verschillende geslaagde Europese campagnes bovenop. Op de transfermarkt liet hij zich zo nu en dan betrappen op een slipper, maar wist de CEO vooral een pak financiële meerwaarde te creëren.

LEES OOK: Club-bestuur in vuurlinie: groot risico wintermercato

Mannaert op post tot na het seizoen

Dat uiterst succesvolle hoofdstuk in de clubgeschiedenis loopt binnen enkele maanden dus ten einde. Mannaert gaf zelf aan dat het tijd is voor een nieuwe uitdaging na jaren in deze veeleisende functie. Met Madou vond Club inmiddels wel al een geschikte opvolger. Daarnaast blijft het de bedoeling om de Nederlander John de Jong aan te stellen als de nieuwe sportieve baas.

Indien alles goed verloopt wordt De Jong nog voor de winterstage definitief vastgelegd. Daarmee zou de nieuwe structuur helemaal op punt staan. Desondanks is er van een vroegtijdig vertrek van Mannaert geen sprake zijn. Volgens Het Nieuwsblad zal hij op korte termijn een belangrijke rol blijven vertolken.

Stem in winterse transferperiode

Mannaert wil zijn engagement tot eind dit seizoen nakomen en binnen de club wil niemand hem vroegtijdig aan de kant schuiven. "Als er de komende maanden grote beslissingen genomen moeten worden, zal hij dus mee rond de tafel zitten", schrijft HNB. De afscheidnemende CEO was bijvoorbeeld al nauw betrokken bij de voorbereidingen op de winterse transferperiode. In samenspraak met Madou en De Jong zal hij ook dan mee de knopen doorhakken. Daarnaast zal Mannaert uitgebreid de tijd nemen om zijn opvolger(s) nauwgezet in te werken.

Mannaert is de beste Belgische voetbalbestuurder van de laatste tien jaar ...

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

39
39
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

21
21
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

136
136
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

92
92
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

135
135
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

175
175
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

232
232
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

12
12
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

365
365
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

54
54
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

162
162
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

252
252
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

59
59
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

198
198
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

250
250
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

129
129
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

162
162
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

73
73
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

536
536
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

123
123
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

325
325
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

73
73
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

464
464
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

508
508

Meer sportnieuws