'Club Brugge schrikt: Inter wil Buchanan aan 'soldenprijs''

door
'Club Brugge schrikt: Inter wil Buchanan aan 'soldenprijs''

Club Brugge dreigt tijdens de winterse transferperiode één van zijn smaakmakers te verliezen. Volgens de laatste berichten is Tajon Buchanan immers nadrukkelijk aan een vertrek gelinkt. De vraag is evenwel hoeveel Blauw-Zwart aan de Canadese international zal verdienen.

Club Brugge legde in augustus 2021 de nodige miljoenen op tafel om de Canadese flankspeler aan te werven. Hij mocht het seizoen echter op huurbasis afwerken bij New England Revolution, dat hij aan de titel hielp in de reguliere competitie van de MLS.

LEES OOK: ‘Transferwending Ordonez: Club ziet strijd losbarsten’

Interessant profiel

Met de nodige adelbrieven op zak maakte Buchanan enkele maanden later de overstap naar Brugge. En het duurde niet lang alvorens hij een vaste basisplek kon versieren. Eerst werd hij er uitgespeeld als flankaanvaller, vervolgens maakte hij steeds vaker zijn opwachting als vleugelback.

Die polyvalentie maakte van de Canadees een interessant doelwit voor buitenlandse ploegen. Zeker omdat hij op zijn 24ste ook de nodige progressiemarge heeft. Bovendien groeide Buchanan uit tot een vaste waarde in de nationale ploeg van Canada. Desondanks bleef een transfer in de voorbije mercato's uit. Maar daar lijkt nu verandering in te komen.

Niet in wedstrijdselectie

De vleugelspeler ontbreekt alvast in de selectie voor de partij van vrijdagavond tegen RWDM. Volgens verschillende bronnen heeft dat te maken met een nakende transfer. Verschillende ploegen trekken dan ook aan zijn mouw, maar vooral Internazionale zou stevig doordrukken voor zijn komst.

De leider uit de Serie A trekt dan ook al geruime tijd aan zijn mouw. En nu Juan Cuadrado voor ruime tijd buiten strijd, zou Inter vol voor Buchanan gaan als vervanger. Volgens transferwatcher Gianluca Di Marzio wacht men enkel nog op goedkeuring van grote baas Steven Zhang om het dossier er door te drukken.

Inter mikt op beperkte som

Maar dan zal Inter wel eerst een akkoord met Club moeten vinden. En dat lijkt niet evident. Blauw-Zwart betaalde destijds zo'n 6 miljoen euro voor zijn komst en hoopt uiteraard op een behoorlijke winst. De Canadees gaat komende zomer echter zijn laatste contractjaar in, een verlenging zou van zijn kant niet aan de orde zijn. En daar wil Inter van profiteren. Volgens bovengenoemde bron zou de club slechts 7 à 8 miljoen euro willen neertellen. Het valt te betwijfelen of Club met zo'n som akkoord zou gaan.

Buchanan is minstens 10 miljoen euro waard ...

Meest recent

Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

0
0
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

15
15
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

109
109
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

25
25
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

348
348
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

358
358
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

66
66
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

124
124
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

342
342
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

106
106
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

121
121
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

61
61
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

694
694
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

76
76
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

441
441
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

536
536
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

354
354
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

597
597
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

286
286
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

392
392
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1147
1147
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

477
477
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

520
520
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

134
134
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

252
252

Meer sportnieuws