Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

door
Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

Het Europese Hof van Justitie heeft donderdag een bommetje gelegd onder het Europese voetbal. Zo werd de deur wagenwijd opengezet voor de oprichting van de veelbesproken 'Super League'. Maar het enthousiasme voor zo'n competitie blijkt niet bepaald groot.

In april 2021 daverde het mondiale voetbal op zijn grondvesten. Een twaalftal absolute topclubs maakten immers hun plannen bekend tot de oprichting van een gesloten competitie, de zogenaamde 'Super League'. Maar die plannen stuitten op een ongezien verzet. Supporters spraken massaal hun afkeur uit en kwamen zelfs op straat, in de media werd schande gesproken. De UEFA kondigde zelfs sancties aan.

Na enkele woelige dagen werden de plannen dan ook geschrapt. Maar een drietal clubs, FC Barcelona, Real Madrid en Juventus, gaven hun nieuwe goudmijn niet zomaar op. Samen met het A22, het bedrijf dat de organisatie van Super League op zich wil nemen, werden juridisch stappen ondernomen. En donderdag kreeg hun kamp dus gelijk: de UEFA en FIFA hebben niet het recht om clubs te bestraffen die een eigen competitie willen oprichten.

LEES OOK: Pocognoli jubelt na enorme stunt: Pogba boven water

Topclubs zeggen massaal 'neen'

Meteen na het vonnis werden ook de plannen voor de Super League uit de doeken gedaan. Zo gaat het om een competitie met drietal divisies, bestaande uit 64 ploegen. Maar dat betekent niet dat de weg nu helemaal vrij ligt voor het ontrollen van de plannen. Integendeel, behalve Barcelona en Real Madrid liet nog geen enkele Europese grootmacht zijn interesse openlijk blijken. Meer nog, een aantal topclubs zei inmiddels al resoluut 'neen'.

Paris Saint-Germain bijvoorbeeld, veegde de plannen integraal van tafel bij monde van voorzitter Nasser El Khelaifi. Ook Bayern München lanceerde een statement en omschrijft de oprichting van een Super League als een 'directe aanval op de belangen van de nationale competities en de structuren van het Europese voetbal'. Serie A-leider Internazionale verwerpt de plannen eveneens en verwijst naar een goede samenwerking tussen de ECA (het vakverbond van de Europese clubs) en UEFA als alternatief.

Vlammend statement Atlético

Treble-winnaar Manchester City blijft dan weer achter het statement staan waarmee het zich destijds al terugtrok uit het project. Ook Manchester United, Chelsea en Tottenham zijn geen voorstander meer. En in eigen land krijgen Barça en Real al helemaal geen steun. "De Europese voetbalfamilie wil geen Europese Super League. Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italië, Spanje (Real Madrid en Barcelona uitgezonderd) ... allemaal willen ze de Super League niet. We willen de geweldige Europese voetbalfamilie beschermen, de nationale competities beschermen en vanuit die competities elk seizoen opnieuw bepalen wie er Europees voetbal spelen", klinkt het samenvattend in het statement van Atlético Madrid.

Bent u voorstander van zo'n Super League?

Meest recent

KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

46
46
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

71
71
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

72
72
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

184
184
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

145
145
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

255
255
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

118
118
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

131
131
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

81
81
Anderlecht jubelt: geweldig duo sust supporters

Een tijdje geleden lag Besnik Hasi nog zwaar onder vuur bij RSC Anderlecht, maar door de sterke ...

189
189
Nieuwe twist in DAZN-affaire: cruciaal nieuws voor abonnees

Het Belgisch voetbal blijft voorlopig dan toch te bekijken via de app van DAZN. Maar ondertussen zit ...

754
754
Alderweireld klaar en duidelijk over titel Anderlecht

Na zestien speeldagen blijft Union SG het klassement aanvoeren, gevolgd door Club Brugge. Maar na de ...

199
199
HUMO publiceert enorme Mannaert-bom: heftig incident met RSCA-topman

Ongeveer een jaar geleden werd Vincent Mannaert aangeduid als nieuwe sportief directeur bij de KBVB. ...

512
512
Onthuld: de échte reden achter vreemde wissel Mignolet

De keeperskwestie die bij Club Brugge al een heel seizoen de gemoederen bedaard, is sinds afgelopen ...

347
347
'De Bruyne krijgt grote transferplannen Napoli te horen'

In de Italiaanse Serie A won SSC Napoli zondagavond de topper op het veld van AS Roma. Daags nadien ...

168
168
Straffe ontdekking bij Antwerp: "De nieuwe Vermeeren"

Amper een week nadat de bodem was bereikt, durft Antwerp FC opnieuw positief naar de nabije toekomst ...

259
259
Anderlecht kampioen dit seizoen? Harde voorwaarde op tafel

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

165
165
Club Brugge davert: is dit de laatste druppel voor Hayen?

Nog geen maand geleden gold Nicky Hayen nog als de wondercoach van Club Brugge. Vandaag gaat het ...

515
515
Nieuwe uitdager voor titel? "Schrijf ons nog niet af"

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

399
399
'Sterke man Bayern heeft groot nieuws voor Kompany'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

201
201
'Club op de dool: grote gevolgen op transfermarkt'

Club Brugge verkeert momenteel in een behoorlijke dip. Van zijn laatste vier wedstrijden, verloor de ...

384
384
DAZN dropt nieuwe A-bom: 'faillissement verschillende clubs'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal blijft maar escaleren. Maandag raakte bekend ...

966
966
Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst luidt alarmbel

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

299
299
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

563
563
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

376
376

Meer sportnieuws