Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

door
Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

Het Europese Hof van Justitie heeft donderdag een bommetje gelegd onder het Europese voetbal. Zo werd de deur wagenwijd opengezet voor de oprichting van de veelbesproken 'Super League'. Maar het enthousiasme voor zo'n competitie blijkt niet bepaald groot.

In april 2021 daverde het mondiale voetbal op zijn grondvesten. Een twaalftal absolute topclubs maakten immers hun plannen bekend tot de oprichting van een gesloten competitie, de zogenaamde 'Super League'. Maar die plannen stuitten op een ongezien verzet. Supporters spraken massaal hun afkeur uit en kwamen zelfs op straat, in de media werd schande gesproken. De UEFA kondigde zelfs sancties aan.

Na enkele woelige dagen werden de plannen dan ook geschrapt. Maar een drietal clubs, FC Barcelona, Real Madrid en Juventus, gaven hun nieuwe goudmijn niet zomaar op. Samen met het A22, het bedrijf dat de organisatie van Super League op zich wil nemen, werden juridisch stappen ondernomen. En donderdag kreeg hun kamp dus gelijk: de UEFA en FIFA hebben niet het recht om clubs te bestraffen die een eigen competitie willen oprichten.

LEES OOK: Overzicht Europa: record Kompany, eindelijk prijs Arsenal?

Topclubs zeggen massaal 'neen'

Meteen na het vonnis werden ook de plannen voor de Super League uit de doeken gedaan. Zo gaat het om een competitie met drietal divisies, bestaande uit 64 ploegen. Maar dat betekent niet dat de weg nu helemaal vrij ligt voor het ontrollen van de plannen. Integendeel, behalve Barcelona en Real Madrid liet nog geen enkele Europese grootmacht zijn interesse openlijk blijken. Meer nog, een aantal topclubs zei inmiddels al resoluut 'neen'.

Paris Saint-Germain bijvoorbeeld, veegde de plannen integraal van tafel bij monde van voorzitter Nasser El Khelaifi. Ook Bayern München lanceerde een statement en omschrijft de oprichting van een Super League als een 'directe aanval op de belangen van de nationale competities en de structuren van het Europese voetbal'. Serie A-leider Internazionale verwerpt de plannen eveneens en verwijst naar een goede samenwerking tussen de ECA (het vakverbond van de Europese clubs) en UEFA als alternatief.

Vlammend statement Atlético

Treble-winnaar Manchester City blijft dan weer achter het statement staan waarmee het zich destijds al terugtrok uit het project. Ook Manchester United, Chelsea en Tottenham zijn geen voorstander meer. En in eigen land krijgen Barça en Real al helemaal geen steun. "De Europese voetbalfamilie wil geen Europese Super League. Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italië, Spanje (Real Madrid en Barcelona uitgezonderd) ... allemaal willen ze de Super League niet. We willen de geweldige Europese voetbalfamilie beschermen, de nationale competities beschermen en vanuit die competities elk seizoen opnieuw bepalen wie er Europees voetbal spelen", klinkt het samenvattend in het statement van Atlético Madrid.

Bent u voorstander van zo'n Super League?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

36
36
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

26
26
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

30
30
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

24
24
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

94
94
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

69
69
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

51
51
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

228
228
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

349
349
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

80
80
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

131
131
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

148
148
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

112
112
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

98
98
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

125
125
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

208
208
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

141
141
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

699
699
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

547
547
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

174
174
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

178
178
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

223
223
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

33
33
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

298
298
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

200
200

Meer sportnieuws