Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

door
Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

Het Europese Hof van Justitie heeft donderdag een bommetje gelegd onder het Europese voetbal. Zo werd de deur wagenwijd opengezet voor de oprichting van de veelbesproken 'Super League'. Maar het enthousiasme voor zo'n competitie blijkt niet bepaald groot.

In april 2021 daverde het mondiale voetbal op zijn grondvesten. Een twaalftal absolute topclubs maakten immers hun plannen bekend tot de oprichting van een gesloten competitie, de zogenaamde 'Super League'. Maar die plannen stuitten op een ongezien verzet. Supporters spraken massaal hun afkeur uit en kwamen zelfs op straat, in de media werd schande gesproken. De UEFA kondigde zelfs sancties aan.

Na enkele woelige dagen werden de plannen dan ook geschrapt. Maar een drietal clubs, FC Barcelona, Real Madrid en Juventus, gaven hun nieuwe goudmijn niet zomaar op. Samen met het A22, het bedrijf dat de organisatie van Super League op zich wil nemen, werden juridisch stappen ondernomen. En donderdag kreeg hun kamp dus gelijk: de UEFA en FIFA hebben niet het recht om clubs te bestraffen die een eigen competitie willen oprichten.

LEES OOK: 'Ultieme WK-push: Wout Faes verbaast met nieuwe club'

Topclubs zeggen massaal 'neen'

Meteen na het vonnis werden ook de plannen voor de Super League uit de doeken gedaan. Zo gaat het om een competitie met drietal divisies, bestaande uit 64 ploegen. Maar dat betekent niet dat de weg nu helemaal vrij ligt voor het ontrollen van de plannen. Integendeel, behalve Barcelona en Real Madrid liet nog geen enkele Europese grootmacht zijn interesse openlijk blijken. Meer nog, een aantal topclubs zei inmiddels al resoluut 'neen'.

Paris Saint-Germain bijvoorbeeld, veegde de plannen integraal van tafel bij monde van voorzitter Nasser El Khelaifi. Ook Bayern München lanceerde een statement en omschrijft de oprichting van een Super League als een 'directe aanval op de belangen van de nationale competities en de structuren van het Europese voetbal'. Serie A-leider Internazionale verwerpt de plannen eveneens en verwijst naar een goede samenwerking tussen de ECA (het vakverbond van de Europese clubs) en UEFA als alternatief.

Vlammend statement Atlético

Treble-winnaar Manchester City blijft dan weer achter het statement staan waarmee het zich destijds al terugtrok uit het project. Ook Manchester United, Chelsea en Tottenham zijn geen voorstander meer. En in eigen land krijgen Barça en Real al helemaal geen steun. "De Europese voetbalfamilie wil geen Europese Super League. Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italië, Spanje (Real Madrid en Barcelona uitgezonderd) ... allemaal willen ze de Super League niet. We willen de geweldige Europese voetbalfamilie beschermen, de nationale competities beschermen en vanuit die competities elk seizoen opnieuw bepalen wie er Europees voetbal spelen", klinkt het samenvattend in het statement van Atlético Madrid.

Bent u voorstander van zo'n Super League?

Meest recent

'Strijd om Keita helemaal los: nog 2 clubs melden zich'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

1
1
'Club ziet kansen op komst toptalent stijgen'

Club Brugge heeft deze wintermercato voorlopig nog niet toegeslaan, maar achter de schermen worden ...

45
45
'Bounida maakt in de zomer absolute droomtransfer'

Het heeft langer geduurd dan velen verwacht hadden, maar dit seizoen is Rayane Bounida eindelijk ...

42
42
Onrust rond Boskamp: Gijp Jr. doorbreekt de stilte

Jan Boskamp blijft een voetbaldier pur sang, maar heeft op zijn 77ste al een gezegende leeftijd ...

194
194
Toch opsteker voor Gent: "Daarover mogen we positief zijn"

Voor AA Gent is donderdagavond een einde gekomen aan het bekeravontuur. Het sneuvelde in de ...

57
57
Anderlecht davert: Coosemans op scherp

Het rommelt bij Anderlecht, en dit keer gaat het recht naar de kern. Colin Coosemans voelt zich ...

139
139
'Union trekt transferles en start onderhandelingen op'

Union was deze winter al behoorlijk actief op de transfermarkt. Het liet Sofiane Boufal vertrekken ...

23
23
'Anderlecht doet geschiedenis herleven met nieuwe deal'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de halve finale van de beker en hoopt dat het daarmee ...

231
231
‘Guardiola wil sleutelpion van Club Brugge wegplukken’

Het is nog wachten op de eerste aanwinst van de winter bij Club Brugge. Aan uitgaande zijde beweegt ...

278
278
Ontsnapt aan rood? Zo oordeelt Kana zelf over fase

Anderlecht heeft zich donderdagavond geplaatst voor de halve finale van de beker na een nipte zege ...

211
211
Anderlecht bevoordeeld? Hasi en De Mil bikkelen over dé fase

RSC Anderlecht is goed aan zijn tweede seizoenshelft begonnen. Paars-Wit plaatste zich donderdag ten ...

328
328
Romano bevestigt Club-transfer, 'geheime trip' Van den Bosch

De tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League staat in de startblokken. Maar ondertussen zijn de ...

190
190
Milan-Belgen vieren, Barça bekert verder na hemelse assist

Aan de top van de Italiaanse Serie A blijven de twee clubs uit Milaan mekaar amper iets toegeven. AC ...

56
56
Analisten geloven ogen niet bij sleutelmoment Anderlecht-Gent

RSC Anderlecht plaatste zich donderdag ten koste van KAA Gent voor de halve finales van de beker, ...

503
503
Met dank aan arbitrage: Anderlecht voorbij Gent naar halve finales

De halve finalisten in de Croky Cup zijn gekend. Zo heeft ook RSC Anderlecht zich donderdag ...

477
477
'Sensatie! Barça én Real zetten zinnen op Jonge Duivel'

Nu de zogenaamde 'Gouden Generatie' stilaan is uitgedoofd, is het aantal Belgen aan de absolute top ...

175
175
'Totaalakkoord bereikt: tweede wintertransfer Club Brugge'

Bij Club Brugge blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de wintermercato. ...

354
354
Volgende vertrekker bij Gent, leegloop Westerlo blijft duren

Vrijdagavond is het zover, dan trekt de Jupiler Pro League zich na een korte winterstop weer op ...

106
106
Bekergelukje voor Anderlecht? Hein fileert strafschopfase

In de Croky Cup stond donderdagavond de laatste kwartfinale op het programma. Het werd een ...

698
698
Standard pakt uit: eerste aanwinst binnen, stunttransfer nabij

Standard heeft zijn eerste aanwinst van de wintermercato beet. Zoals verwacht kondigden de Rouches ...

143
143
Bizar beeld: Anderlecht-Gent met vertraging van start

Donderdagavond strijden RSC Anderlecht en KAA Gent om het laatste ticket voor de halve finales van ...

145
145
‘Club Brugge zwicht: winterknaller roept grote vragen op’

Club Brugge twijfelt niet langer en zet door. Maar net die eerste winterknaller roept intern vragen ...

422
422
Verrassing in basiself Anderlecht, één wissel bij AA Gent

Donderdagavond wordt het laatste ticket voor de halve finales van de Croky Cup uitgedeeld. Daarvoor ...

133
133
'Eerste transfereis Klopp bij Real: sterspeler moet buiten'

Na het ontslag van Xabi Alonso besloot Real Madrid om beloften-coach Alvaro Arbeloa aan te stellen ...

574
574
Leko maakt selectie bekend: grote opsteker Club Brugge

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de beker, maar veel tijd om die wonden te ...

636
636

Meer sportnieuws