Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

door
Super Fiasco? Topclubs haken massaal af voor Super League

Het Europese Hof van Justitie heeft donderdag een bommetje gelegd onder het Europese voetbal. Zo werd de deur wagenwijd opengezet voor de oprichting van de veelbesproken 'Super League'. Maar het enthousiasme voor zo'n competitie blijkt niet bepaald groot.

In april 2021 daverde het mondiale voetbal op zijn grondvesten. Een twaalftal absolute topclubs maakten immers hun plannen bekend tot de oprichting van een gesloten competitie, de zogenaamde 'Super League'. Maar die plannen stuitten op een ongezien verzet. Supporters spraken massaal hun afkeur uit en kwamen zelfs op straat, in de media werd schande gesproken. De UEFA kondigde zelfs sancties aan.

Na enkele woelige dagen werden de plannen dan ook geschrapt. Maar een drietal clubs, FC Barcelona, Real Madrid en Juventus, gaven hun nieuwe goudmijn niet zomaar op. Samen met het A22, het bedrijf dat de organisatie van Super League op zich wil nemen, werden juridisch stappen ondernomen. En donderdag kreeg hun kamp dus gelijk: de UEFA en FIFA hebben niet het recht om clubs te bestraffen die een eigen competitie willen oprichten.

LEES OOK: Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Topclubs zeggen massaal 'neen'

Meteen na het vonnis werden ook de plannen voor de Super League uit de doeken gedaan. Zo gaat het om een competitie met drietal divisies, bestaande uit 64 ploegen. Maar dat betekent niet dat de weg nu helemaal vrij ligt voor het ontrollen van de plannen. Integendeel, behalve Barcelona en Real Madrid liet nog geen enkele Europese grootmacht zijn interesse openlijk blijken. Meer nog, een aantal topclubs zei inmiddels al resoluut 'neen'.

Paris Saint-Germain bijvoorbeeld, veegde de plannen integraal van tafel bij monde van voorzitter Nasser El Khelaifi. Ook Bayern München lanceerde een statement en omschrijft de oprichting van een Super League als een 'directe aanval op de belangen van de nationale competities en de structuren van het Europese voetbal'. Serie A-leider Internazionale verwerpt de plannen eveneens en verwijst naar een goede samenwerking tussen de ECA (het vakverbond van de Europese clubs) en UEFA als alternatief.

Vlammend statement Atlético

Treble-winnaar Manchester City blijft dan weer achter het statement staan waarmee het zich destijds al terugtrok uit het project. Ook Manchester United, Chelsea en Tottenham zijn geen voorstander meer. En in eigen land krijgen Barça en Real al helemaal geen steun. "De Europese voetbalfamilie wil geen Europese Super League. Duitsland, Frankrijk, Engeland, Italië, Spanje (Real Madrid en Barcelona uitgezonderd) ... allemaal willen ze de Super League niet. We willen de geweldige Europese voetbalfamilie beschermen, de nationale competities beschermen en vanuit die competities elk seizoen opnieuw bepalen wie er Europees voetbal spelen", klinkt het samenvattend in het statement van Atlético Madrid.

Bent u voorstander van zo'n Super League?

Meest recent

Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

14
14
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

131
131
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

10
10
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

197
197
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

33
33
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

81
81
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

20
20
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

42
42
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

54
54
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

45
45
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

33
33
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

16
16
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

75
75
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

32
32
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

67
67
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

625
625
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

220
220
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

276
276
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

76
76
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

496
496
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

19
19
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

92
92
Steviger in top 6: KV Mechelen geeft Cercle nieuwe uppercut

KV Mechelen blijft een serieuze kandidaat voor de Champions' Play-Off. Het nestelde zich zaterdag ...

107
107
Lokeren neemt na drie maanden al afscheid van flop

Lokeren is de laatste weken aan een opmars bezig in de Challenger Pro League. Het is intussen al ...

145
145
Leko drukt stempel: opsteker én 3 spelers vallen uit de boot

Het is bij Club Brugge een zeer woelige week geweest. Maandag maakte het bekend dat na de nederlaag ...

1168
1168

Meer sportnieuws