Zomeraanwinst naar exit? 'Geraerts richt vizier op Anderlecht'

door
Zomeraanwinst naar exit? 'Geraerts richt vizier op Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan versterkingen in huis. Die inspanningen werpen ook zijn vruchten af met een tweede plek in het klassement. Maar een aantal van de zomeraanwinsten wordt alweer gelinkt aan een vertrek.

Ruim een jaar geleden werd Jesper Fredberg aangesteld als nieuwe sportieve baas bij Paars-Wit. Een onmiddellijke impact maken lukte niet meteen voor de Deen, zo eindigde RSCA vorig seizoen slechts elfde in de reguliere competitie. Tijdens de voorbije zomermercato zette Fredberg dan ook alle zeilen bij.

LEES OOK: Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

Zomerse transferjacht

Het duurde een tijdje alvorens hij de eerste deals over de streep kon trekken, maar vervolgens pakte de CEO Sports uit met een indrukwekkend transferoffensief. Zo haalde hij bijna een volledig elftal aan verse krachten naar het Lotto Park. Daarbij ook verschillende grote namen.

Die inspanningen renderen momenteel ook, zo lijkt Paars-Wit eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Maar niet alle versterkingen bleken tot dusver een even groot succes. Alexis Flips is na een goede start bijvoorbeeld helemaal weggedeemsterd, Justin Lonwijk mag in januari zelfs alweer beschikken.

Tegenvallende Patris

En ook Louis Patris kan voorlopig niet aan de verwachtingen voldoen. Na zijn goede prestaties bij OH Leuven, betaalde Anderlecht 3 à 4 miljoen euro om de jeugd-international over te nemen. Maar voorlopig levert die investering niet het gewenste rendement op.

Mede door de goede prestaties van Killian Sardella is Patris helemaal uit beeld verdwenen. Door de schorsing van Zeno Debast komt hij komend weekend mogelijk nog eens in actie tegen KRC Genk, maar het is duidelijk dat hij momenteel geen hoofdrol speelt in de plannen van coach Brian Riemer.

Geraerts op de loer

Mogelijk leidt dat zelfs tot een (tijdelijk?) bliksemvertrek in de wintermercato. Patris kan immers rekenen op de interesse vanuit het buitenland. Zo meldt BILD dat het Schalke 04 van coach Karel Geraerts aan zijn mouw trekt. De rechtsback zelf zou een overgang naar Gelsenkirchen alvast zien zitten. Maar volgens LDH staat Anderlecht momenteel niet te springen om de zomeraanwinst alweer te laten gaan.

Bij een goed bod moet Anderlecht Patris laten gaan ...

Meest recent

Straffe beelden: zó kwam VAR tot rode kaart Sardella

Dat de rode kaart voor Killian Sardella wedstrijdbepalend was in Anderlecht-Union (1-3), is ...

53
53
Kompany creëert machine: Bayern-vertrekker doet boekje open

In de Champions League staat dinsdag de heenwedstrijd tussen Paris Saint-Germain en Bayern ...

63
63
'Transferwending Club Brugge: nationaal record aan flarden'

Club Brugge maakt zich op voor een hete transferzomer waarin het verschillende sterkhouders dreigt ...

243
243
Anderlecht bestolen? Lardot reageert op rode kaart Sardella

Union SG verdedigde zondagavond zijn leidersplaats in de Champions' Play-Offs met succes en won met ...

178
178
Onthuld! Dít zei Wayne Rooney 'off camera' tegen Doku

Jérémy Doku toonde zich afgelopen weekend andermaal van goudwaarde voor Manchester ...

87
87
Drama Anderlecht: toptransfer krijgt vreselijke wending

Anderlecht wordt verrast door een plotse wending in een transferdossier dat al maanden aansleept. ...

234
234
Luis Enrique roept oorlogstaal richting Kompany

Het Bayern München van Vincent Kompany kijkt Europese grootmacht PSG in de ogen in de halve ...

41
41
STVV bestolen van titelkans? “Refs beter hun werk deden…”

Sint-Truiden VV swingde de afgelopen weken door de Champions Play-Offs. Ook afgelopen speeldag was ...

123
123
Rik Verheye spreekt duidelijke taal over licentie Hasselt

Sporting Hasselt is kampioen in Eerste Amateur. Een hoogtepunt voor eigenaars Sam Kerkhof en Rik ...

112
112
Vanderbiest vloekt erop los na KV Mechelen-pandoering

KV Mechelen kreeg afgelopen speeldag in eigen huis een ferme pandoering. Achter de Kazerne verloor ...

68
68
Er viel Vandenbempt iets op tijdens Anderlecht-Union

RSC Anderlecht verloor in eigen huis met 1-3 van Union SG. De Brusselse rivaal is titelkandidaat ...

244
244
‘Club Brugge duidt transferprioriteit zomermercato aan’

Club Brugge strijdt nog volop om de titel, maar achter de schermen is Blauw-Zwart al bezig met de ...

240
240
Bom in het voetbal: DPG Media & co zijn tv-rechten kwijt

Hert is duidelijk dat er héél veel beweegt in het voetbal. En dan vooral inzake de ...

395
395
'Westerlo wil uitpakken met ingaande toptransfer'

KVC Westerlo gaat een héél drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel wat spelers ...

57
57
'Vermeeren in de problemen: twee clubs willen helpen'

De carrière van Arthur Vermeeren zit in een stevige dip. De Belgische middenvelder zal in de ...

182
182
Luis Enrique onder de indruk: woorden over Kompany

Dinsdagavond staat in Parijs dé topmatch tussen PSG en Bayern München op het programma. ...

89
89
Taravel tevreden na Union SG: waarom RSCA wél hoop koestert

Union SG won met 1-3 van RSC Anderlecht. Maar net als in de heenmatch in het Lotto Park, had Union ...

88
88
'Union SG neemt afscheid: Mac Allister vult de kassa'

Union SG gaat in de zomer weer een resem sterkhouders verliezen. Dat staat nu al vast. Eén ...

308
308
Beerschot haalt slag thuis, leegloop bij Lokeren

Beerschot strijdt nog volop voor promotie en neemt het vanavond op tegen Patro Eisden. De Kielse ...

139
139
Club Brugge heeft plots enorme Ruud Vormer-vibes

Club Brugge is met een 12 op 15 zeer goed bezig in de Play-Offs, al doet Union SG nog altijd beter. ...

510
510
Nood breekt wet: Taravel pakt uit met zeer goede zet

Thorgan Hazard en Anderlecht. Het is een aflopend verhaal. De voormalige Rode Duivel hoopt alsnog in ...

199
199
Blessure Karetsas: KRC Genk komt met officieel verdict

KRC Genk had altijd moeten winnen van Standard. Het werd 1-1, maar de Limburgers misten tal van ...

100
100
'Sardella krijgt stevige schorsing na rode kaart'

De Brusselse derby tussen Anderlecht en Union leverde zondagavond heel wat voer voor discussie op. ...

461
461
'Charleroi mag dromen van Engelse miljoenen'

Charleroi pakte vorig weekend in Leuven nog eens een overwinning. Daarmee gaven ze toch een beetje ...

20
20
De Busser reageert op interesse van Club Brugge

Het belooft een zeer drukke transferzomer te worden bij Club Brugge, waarin heel wat sterkhouders ...

190
190

Meer sportnieuws