Zomeraanwinst naar exit? 'Geraerts richt vizier op Anderlecht'

548 stemmen
Zomeraanwinst naar exit? 'Geraerts richt vizier op Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan versterkingen in huis. Die inspanningen werpen ook zijn vruchten af met een tweede plek in het klassement. Maar een aantal van de zomeraanwinsten wordt alweer gelinkt aan een vertrek.

Ruim een jaar geleden werd Jesper Fredberg aangesteld als nieuwe sportieve baas bij Paars-Wit. Een onmiddellijke impact maken lukte niet meteen voor de Deen, zo eindigde RSCA vorig seizoen slechts elfde in de reguliere competitie. Tijdens de voorbije zomermercato zette Fredberg dan ook alle zeilen bij.

LEES OOK: De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

Zomerse transferjacht

Het duurde een tijdje alvorens hij de eerste deals over de streep kon trekken, maar vervolgens pakte de CEO Sports uit met een indrukwekkend transferoffensief. Zo haalde hij bijna een volledig elftal aan verse krachten naar het Lotto Park. Daarbij ook verschillende grote namen.

Die inspanningen renderen momenteel ook, zo lijkt Paars-Wit eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Maar niet alle versterkingen bleken tot dusver een even groot succes. Alexis Flips is na een goede start bijvoorbeeld helemaal weggedeemsterd, Justin Lonwijk mag in januari zelfs alweer beschikken.

Tegenvallende Patris

En ook Louis Patris kan voorlopig niet aan de verwachtingen voldoen. Na zijn goede prestaties bij OH Leuven, betaalde Anderlecht 3 à 4 miljoen euro om de jeugd-international over te nemen. Maar voorlopig levert die investering niet het gewenste rendement op.

Mede door de goede prestaties van Killian Sardella is Patris helemaal uit beeld verdwenen. Door de schorsing van Zeno Debast komt hij komend weekend mogelijk nog eens in actie tegen KRC Genk, maar het is duidelijk dat hij momenteel geen hoofdrol speelt in de plannen van coach Brian Riemer.

Geraerts op de loer

Mogelijk leidt dat zelfs tot een (tijdelijk?) bliksemvertrek in de wintermercato. Patris kan immers rekenen op de interesse vanuit het buitenland. Zo meldt BILD dat het Schalke 04 van coach Karel Geraerts aan zijn mouw trekt. De rechtsback zelf zou een overgang naar Gelsenkirchen alvast zien zitten. Maar volgens LDH staat Anderlecht momenteel niet te springen om de zomeraanwinst alweer te laten gaan.

Bij een goed bod moet Anderlecht Patris laten gaan ...

Meest recent

Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

11
11
Conceição verklapt: "Kreeg die Belgische aanbieding"

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

53
53
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

25
25
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

119
119
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

60
60
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

133
133
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

23
23
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

215
215
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

156
156
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

757
757
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

991
991
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

341
341
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

178
178
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

255
255
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

195
195
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

56
56
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

155
155
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

83
83
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

176
176
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

105
105
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

41
41
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

75
75
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

120
120
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

86
86
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

171
171

Meer sportnieuws