Zomeraanwinst naar exit? 'Geraerts richt vizier op Anderlecht'

548 stemmen
Zomeraanwinst naar exit? 'Geraerts richt vizier op Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer een legertje aan versterkingen in huis. Die inspanningen werpen ook zijn vruchten af met een tweede plek in het klassement. Maar een aantal van de zomeraanwinsten wordt alweer gelinkt aan een vertrek.

Ruim een jaar geleden werd Jesper Fredberg aangesteld als nieuwe sportieve baas bij Paars-Wit. Een onmiddellijke impact maken lukte niet meteen voor de Deen, zo eindigde RSCA vorig seizoen slechts elfde in de reguliere competitie. Tijdens de voorbije zomermercato zette Fredberg dan ook alle zeilen bij.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

Zomerse transferjacht

Het duurde een tijdje alvorens hij de eerste deals over de streep kon trekken, maar vervolgens pakte de CEO Sports uit met een indrukwekkend transferoffensief. Zo haalde hij bijna een volledig elftal aan verse krachten naar het Lotto Park. Daarbij ook verschillende grote namen.

Die inspanningen renderen momenteel ook, zo lijkt Paars-Wit eindelijk nog eens te gaan meedoen voor de hoofdprijzen. Maar niet alle versterkingen bleken tot dusver een even groot succes. Alexis Flips is na een goede start bijvoorbeeld helemaal weggedeemsterd, Justin Lonwijk mag in januari zelfs alweer beschikken.

Tegenvallende Patris

En ook Louis Patris kan voorlopig niet aan de verwachtingen voldoen. Na zijn goede prestaties bij OH Leuven, betaalde Anderlecht 3 à 4 miljoen euro om de jeugd-international over te nemen. Maar voorlopig levert die investering niet het gewenste rendement op.

Mede door de goede prestaties van Killian Sardella is Patris helemaal uit beeld verdwenen. Door de schorsing van Zeno Debast komt hij komend weekend mogelijk nog eens in actie tegen KRC Genk, maar het is duidelijk dat hij momenteel geen hoofdrol speelt in de plannen van coach Brian Riemer.

Geraerts op de loer

Mogelijk leidt dat zelfs tot een (tijdelijk?) bliksemvertrek in de wintermercato. Patris kan immers rekenen op de interesse vanuit het buitenland. Zo meldt BILD dat het Schalke 04 van coach Karel Geraerts aan zijn mouw trekt. De rechtsback zelf zou een overgang naar Gelsenkirchen alvast zien zitten. Maar volgens LDH staat Anderlecht momenteel niet te springen om de zomeraanwinst alweer te laten gaan.

Bij een goed bod moet Anderlecht Patris laten gaan ...

Meest recent

Vandenbempt trekt héél pijnlijke conclusie over Anderlecht

RSC Anderlecht moet nog knokken om een Europees ticket te behalen. Dat is heel erg nodig voor de ...

33
33
KV Mechelen wacht af: ervaren pion mysterieus over vertrek

Bij KV Mechelen hopen ze nog een Europees ticket te behalen, wat voor de club fantastisch zou zijn. ...

33
33
Club Brugge reageert fors na nazigroet

Er was een groot feest na Club Brugge - Union SG, maar één fan zorgde ervoor dat hij ...

145
145
Van Gucht en Charlotte shockeren: “Namen beslissing samen”

Alsof alle ogen al niet genoeg op hen gericht waren, zorgen Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy ...

32
32
Club Brugge heeft beet en shopt in de Bundesliga

Club Brugge is volop bezig met het scouten van buitenlandse talenten, maar ze wisten ook al een ...

45
45
Hayen baalt: vier pionnen out voor Antwerp

KRC Genk moet aan de bak tegen Royal Antwerp FC. De Limburgers beseffen dat het van moeten is, want ...

78
78
Sibierski aan zet: blijft 'miscast' dan toch bij Anderlecht?

Bij RSC Anderlecht gaat er heel wat volk de club verlaten komende zomer. Over één ...

317
317
FC Barcelona brengt geweldig nieuws over Flick

FC Barcelona werd dit seizoen op overtuigende wijze kampioen in Spanje. De Catalanen spelen ...

29
29
Nét geen WK met de Rode Duivels, weldra terug in JPL?

Héél wat Belgische clubs zoeken op de transfermarkt naar opportuniteiten. Misschien is ...

74
74
Vandenbempt looft Bruggeling: "Op 1 bij de Gouden Schoen"

Club Brugge wordt kampioen, dat is duidelijk. Blauw-Zwart maakte héél veel indruk in ...

218
218
Anderlecht heeft beet en sluit nieuw contract af

RSC Anderlecht is bij de eerste ploeg al jaren op de dool, maar gelukkig is er Neerpede. Daar zijn ...

151
151
Roméo Lavia moet nieuwe opdoffer slikken

Rudi Garcia stelde vrijdag heel wat potentiële Rode Duivels teleur bij het bekend maken van ...

115
115
'Cercle wrijft zich in handen: transferstrijd helemaal los'

Cercle Brugge blikt alweer terug op een moeilijk seizoen, waarin het pas in de Relegation Play-Off ...

90
90
Vrancken lacht tanden bloot na vraag over toekomst

STVV moest zaterdag wel vrede nemen met een gelijkspel tegen AA Gent, maar dat kon de pret op Stayen ...

154
154
'Exit Rigaux: Club kiest voor verrassende vervanging'

Club Brugge staat voor een nieuwe landstitel, maar ook voor grote veranderingen. Zowel op als naast ...

416
416
Real Madrid kondigt vertrek van icoon aan

Voor Real Madrid eindigt het seizoen volgend weekend met een thuiswedstrijd tegen Athletic Bilbao. ...

79
79
'Club davert op grondvesten: vertrek in kannen en kruiken'

Club Brugge zette zondagavond een enorme stap richting de landstitel door Union met 5-0 te ...

459
459
Courtois verbaast en koopt zich bij nieuwe club in

Thibaut Courtois haalt op zijn 34ste nog steeds een bijzonder hoog niveau. De doelman van Real ...

102
102
Jan Breydel ontploft: Brugse fans in brand door één man

Club Brugge lijkt op weg naar de landstitel. Blauw-Zwart veegde gisteren de vloer aan met concurrent ...

325
325
'Hubert na pandoering plots op de wip bij Union'

Union is op enkele dagen tijd van de hemel naar de hel gegaan. Donderdag pakte het nog de Croky Cup ...

519
519
Wansmakelijke Lukaku-taferelen bij titelviering Inter

Inter speelde zondag zijn laatste thuiswedstrijd van het seizoen en dat ging gepaard met een groot ...

145
145
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht kan cashen, Club heeft beet'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

376
376
Llansana haalt ferm uit na KV Mechelen: “Heel het seizoen al”

RSC Anderlecht speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen KV Mechelen. Paars-Wit moet nog vol aan ...

475
475
Degryse briest: “Ontzettend jammer voor Belgisch voetbal”

Club Brugge is op weg naar een nieuwe landstitel. Na een tweestrijd met Union SG in de Champions ...

561
561
Ophef na Club-Union: opvallend gebaar veroorzaakt storm

Club Brugge heeft de topper van Union SG overtuigend gewonnen. Aan het einde van de wedstrijd stond ...

932
932

Meer sportnieuws