'Géén verlenging: vertrek Club-smaakmaker onvermijdelijk'

door
'Géén verlenging: vertrek Club-smaakmaker onvermijdelijk'

Door de goede prestaties van de laatste weken zou Club Brugge dan toch niet van plan zijn om zich tijdens de wintermercato nadrukkelijk te versterken. Maar mogelijk moeten de Bruggelingen wel anticiperen op uitgaande transfers. Met name rond Tajon Buchanan lijkt één en ander te bewegen.

Lange tijd leek het erop dat Blauw-Zwart zich in januari ging versterken. Op het verlanglijstje stond onder meer een nieuwe verdediger en eventueel een extra spits. Maar door de wederopstanding van Igor Thiago is een nieuwe centrumaanvaller niet langer aan de orde. En achterin heeft Joel Ordoñez zich opgeworpen tot een waardig alternatief.

LEES OOK: Wéér geen clean sheet United: Engelse pers beoordeelt Lammens

Anticiperen op vertrekkers

Bijgevolg lijkt Club in januari niet van plan om actief op te zoek te gaan naar directe aanwinsten voor de selectie van coach Ronny Deila. Al blijven de Bruggelingen niet blind voor opportuniteiten (op de langere termijn). En mogelijk zal ook geanticipeerd moeten worden op het vertrek van bepaalde spelers.

Grote transfers zoals die van Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen lijken pas ten vroegste na het seizoen aan de orde. Er zijn echter andere jongens die tijdens de wintermercato mogelijk wel vertrekken. De naam van Tajon Buchanan wordt steeds nadrukkelijker genoemd.

Drie clubs genoemd

De Canadese smaakmaker, die zowel in de aanvalslinie als in de defensie op de flank kan uitgespeeld worden, moest in de laatste duels alvast vrede nemen met een plekje op de bank. Desondanks kan hij toch rekenen op de nodige interesse. Internazionale trekt bijvoorbeeld al geruime tijd aan zijn mouw.

De Serie A-leider zou mikken op een uitleenbeurt met verplichte aankoopoptie. Maar de Milanezen zullen wel moeten afrekenen met de nodige concurrentie. De Portugese transferwatcher Pedro Almeida beweert namelijk dat ook SL Benfica en Aston Villa contact hebben opgenomen met zijn zaakwaarnemers.

Contract tot 2025

Club zal de toenemende interesse alvast graag zien gebeuren. Hoe groter de concurrentie, hoe groter de kans op een aanzienlijke transfersom. Daar tegenover staat Blauw-Zwart wel onder een bepaalde druk. Zo meldt Relevo-journalist Matteo Moretto dat Buchanan absoluut de stap naar een topcompetitie wil zetten en zijn contract bij Club Brugge dus niet zal verlengen. Komende zomer gaat hij echter zijn laatste contractjaar in, wat de Brugse onderhandelingspositie niet ten goede komt.

Indien Buchanan vertrekt, moet Club proberen Meunier te halen ...

Meest recent

'Club bibbert: nieuwe ontwikkeling rond sterkhouder'

Club Brugge hoopt vrijdag in Genk om 2025 toch af te kunnen sluiten met een positieve noot, na ...

3
3
'Strijd om Karetsas: deze 4 clubs aan de leiding'

2026 zal ongetwijfeld ook het jaar worden waarin Konstantinos Karetsas een toptransfer zal maken. ...

72
72
Smaakmaker alsnog weg bij Zulte Waregem?

Voor Zulte Waregem lag er een mooi geschenk onder de kerstboom. De club wist woensdagavond immers ...

46
46
Karl Vannieuwkerke grijpt naar keel: 'Zwaarste gevecht ooit'

Wie Karl Vannieuwkerke enkel kent als VRT-anker of sportpresentator, ziet maar een deel van het ...

39
39
Smaakmaker Anderlecht: "Interesse van Liverpool?"

Bij RSC Anderlecht moet er in 2026 voor tientallen miljoenen euro's verkocht worden om de rekening ...

152
152
'Origi-stunttransfer: 2 clubs in België in de running'

België snakt naar een Divock Origi-comeback. Alleen: iedereen roept “doen”, tot ...

537
537
'Antwerp incasseert stevige transferdomper'

Bij Royal Antwerp FC verkochten ze de afgelopen jaren voor heel wat geld. De Great Old wist onder ...

221
221
Van Jutgla tot Fujita: hoe vergaat het deze ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

105
105
JPL-clubs dromen: deze megadeals liggen voor het grijpen

Bij onderzoeksbureau CIES berekenen ze via bepaalde data de potentiële transferwaardes van de ...

136
136
Hasi zoekt oplossing: krijgt 'floptransfer' toch een kans?

RSC Anderlecht neemt het vrijdag op tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars willen een opnieuw ...

132
132
Van De Cuyper tot Sadiki: hoe vergaat het de ex-JPL-toppers?

Afgelopen zomer vertrokken er weer heel wat spelers uit de Jupiler Pro League. VoetbalNieuws ging ...

94
94
Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

187
187
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

141
141
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

116
116
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

403
403
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

811
811
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

171
171
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

173
173
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

413
413
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

25
25
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

127
127
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

157
157
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

312
312
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

137
137
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

84
84

Meer sportnieuws