'Géén verlenging: vertrek Club-smaakmaker onvermijdelijk'

door
'Géén verlenging: vertrek Club-smaakmaker onvermijdelijk'

Door de goede prestaties van de laatste weken zou Club Brugge dan toch niet van plan zijn om zich tijdens de wintermercato nadrukkelijk te versterken. Maar mogelijk moeten de Bruggelingen wel anticiperen op uitgaande transfers. Met name rond Tajon Buchanan lijkt één en ander te bewegen.

Lange tijd leek het erop dat Blauw-Zwart zich in januari ging versterken. Op het verlanglijstje stond onder meer een nieuwe verdediger en eventueel een extra spits. Maar door de wederopstanding van Igor Thiago is een nieuwe centrumaanvaller niet langer aan de orde. En achterin heeft Joel Ordoñez zich opgeworpen tot een waardig alternatief.

LEES OOK: ‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Anticiperen op vertrekkers

Bijgevolg lijkt Club in januari niet van plan om actief op te zoek te gaan naar directe aanwinsten voor de selectie van coach Ronny Deila. Al blijven de Bruggelingen niet blind voor opportuniteiten (op de langere termijn). En mogelijk zal ook geanticipeerd moeten worden op het vertrek van bepaalde spelers.

Grote transfers zoals die van Antonio Nusa en Andreas Skov Olsen lijken pas ten vroegste na het seizoen aan de orde. Er zijn echter andere jongens die tijdens de wintermercato mogelijk wel vertrekken. De naam van Tajon Buchanan wordt steeds nadrukkelijker genoemd.

Drie clubs genoemd

De Canadese smaakmaker, die zowel in de aanvalslinie als in de defensie op de flank kan uitgespeeld worden, moest in de laatste duels alvast vrede nemen met een plekje op de bank. Desondanks kan hij toch rekenen op de nodige interesse. Internazionale trekt bijvoorbeeld al geruime tijd aan zijn mouw.

De Serie A-leider zou mikken op een uitleenbeurt met verplichte aankoopoptie. Maar de Milanezen zullen wel moeten afrekenen met de nodige concurrentie. De Portugese transferwatcher Pedro Almeida beweert namelijk dat ook SL Benfica en Aston Villa contact hebben opgenomen met zijn zaakwaarnemers.

Contract tot 2025

Club zal de toenemende interesse alvast graag zien gebeuren. Hoe groter de concurrentie, hoe groter de kans op een aanzienlijke transfersom. Daar tegenover staat Blauw-Zwart wel onder een bepaalde druk. Zo meldt Relevo-journalist Matteo Moretto dat Buchanan absoluut de stap naar een topcompetitie wil zetten en zijn contract bij Club Brugge dus niet zal verlengen. Komende zomer gaat hij echter zijn laatste contractjaar in, wat de Brugse onderhandelingspositie niet ten goede komt.

Indien Buchanan vertrekt, moet Club proberen Meunier te halen ...

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

48
48
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

13
13
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

113
113
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

188
188
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

554
554
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

107
107
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

330
330
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

545
545
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

524
524
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

405
405
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1036
1036
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

293
293
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

445
445
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1216
1216
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

226
226
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

355
355
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

480
480
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws