Barça transfermarkt op: eerste winteraanwinst staat vast

door
Barça transfermarkt op: eerste winteraanwinst staat vast

FC Barcelona wil dit seizoen zover mogelijk geraken in de Champions League. Dan zullen ze in de 1/8ste finales wel moeten afrekenen met Italiaans kampioen SSC Napoli. Om die opdracht tot een goed einde te brengen, overwegen de Catalanen zich te versterken in januari.

In de zomer van 2022 haalde het Barça-bestuur allerlei boekhoudkundige constructies boven om zich van de nodige aanwinsten te verzekeren. Zo werden een pak toekomstige inkomsten, zoals televisiegelden en commerciële rechten, van de hand gedaan. Mede daardoor kon de club miljoenen spenderen aan aankopen als Robert Lewandowski, Raphinha en Jules Koundé.

Maar die inkomsten waren slechts eenmalig en dus was het budget afgelopen zomer beperkt. Barcelona moest bijgevolg 'creatief' te werk gaan bij het aanwerven van nieuwe spelers. Zo werden Ilkay Gündogan en Iñigo Martinez transfervrij op de kop getikt, Oriol Romeu kwam voor een uiterst beperkt bedrag over van Girona.

LEES OOK: Droomweek FC Barcelona, Talbi held in Tyne-Wear derby

Drama voor Gavi

In het uiterste slot van de mercato werden Joao Félix en Joao Cancelo dan weer op huurbasis gestrikt. Daarmee leek de selectie ook voldoende gewapend om dit seizoen op meerdere fronten te kunnen meestrijden. Maar tijdens de laatste interland-break van het kalenderjaar slikte Barça een enorme tegenvaller.

In de interland tussen Spanje en Georgië viel Gavi immers geblesseerd uit. En de schade was bijzonder groot. De beloftevolle middenvelder scheurde immers de kruisband van zijn rechterknie af. Bijgevolg moest hij een kruis maken over de rest van het seizoen.

Nieuwe Davids

Om die aderlating op te vangen, wil Barcelona tijdens de wintermercato dan ook bijsturen. Dat bevestigde voorzitter Joan Laporta in gesprek met Mundo Deportivo. "Als we er in slagen binnen de Financial Fair Play-regels, is het plan om een middenvelder aan te trekken die het verlies van Gavi compenseert. Het zou dan gaan om een uitleenbeurt tot eind dit seizoen, zoals we vele jaren geleden met Edgar Davids hebben gedaan", aldus Laporta. Voorlopig zou Barça de markt afspeuren naar geschikte spelers die hiervoor in aanmerking komen.

Barça kan dit seizoen de CL winnen ...

Meest recent

Rode Duivels op TV: hier kijk jij naar VS-België

De Rode Duivels trappen zaterdagavond hun oefencampagne richting het WK af. In Atlanta kruisen de ...

36
36
'Milan en PSG doen Barça gruwen: knaltransfer in gevaar'

FC Barcelona is momenteel al drukke plannen aan het maken voor de komende zomermercato. De club zou ...

21
21
Duivels-fans worden gek: De Bruyne dropt toekomstbommetje

Kevin De Bruyne moet komende zomer één van dé Belgische speerpunten op het WK ...

62
62
Interlands: Oranje herpakt zich, Wirtz wervelt, Spaans statement

Vrijdagavond werden heel wat interessante oefenwedstrijden met oog op het WK afgewerkt. Zo wist ...

96
96
Enorme lof voor Anderlecht: "Grootste en beste van België"

RSC Anderlecht heeft niet zijn beste jaren achter de rug, maar blijft beschikken over een puike ...

278
278
Club of Union kampioen? "Half mirakel als zij het halen"

Terwijl de ogen in de komende dagen gericht zijn op de nationale ploeg, is het toch ook al uitkijken ...

272
272
Gouden zege Jonge Duivels: Vermeeren behoedt Vermant van rotavond

De Belgische beloften hebben vrijdagavond een cruciale overwinning geboekt in hun ...

182
182
Garcia geeft basiself-hint: slecht nieuws voor één Duivel

De Rode Duivels staan zaterdagavond voor een interessante test met oog op het WK. In Atlanta wordt ...

211
211
'Liverpool lanceert heuse transferraket na vertrek Salah'

Liverpool FC maakte deze week bekend dat clubboegbeeld Mohamed Salah na het seizoen andere oorden ...

190
190
Duranville doet boekje open over Anderlecht-comeback

De Belgische beloften spelen vrijdagavond een belangrijke EK-kwalificatiewedstrijd tegen Oostenrijk. ...

113
113
Open oorlog Napoli vs. Lukaku: De Bruyne komt met reactie

De voorbije dagen is een heus conflict ontstaan tussen Romelu Lukaku en zijn club SSC Napoli. De ...

128
128
Europese barrages: dé favorieten voor laatste WK-tickets

Tijdens de huidige interland-periode worden de resterende zes ticket voor het WK uitgedeeld. Vier ...

61
61
Onrust groeit rond De Cat: fout van Garcia?

De naam van Nathan De Cat springt in het oog bij de Rode Duivels, maar achter die selectie groeit ...

176
176
"Doet pijn hen zo te zien" - grote zorgen rond RSCA-tweetal

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

448
448
Club Brugge scherpt de messen: zinderend transferoffensief

Terwijl de spotlights deze week op de nationale ploegen zijn gerichten, kunnen de clubs hun plannen ...

385
385
'Anderlecht likt wonden: miljoenenaankoop buitenspel'

De boekhouding kleurt langzaam maar zeker groen bij RSC Anderlecht, dat weliswaar nog altijd op de ...

280
280
'Kroatisch talent zet koers richting Jupiler Pro League'

Onze competitie blijkt alsmaar meer een kweekvijver voor talent. Niet alleen jonge Belgen, ook ...

140
140
Club Brugge klopt tweedeklasser: één opvallende afwezige

Om de benen warm te houden tijdens de interlandbreak staan er bij de meeste ploegen enkele ...

432
432
Mannaert spreekt klare taal over toekomst bij KBVB

Met het oefenkamp in de Verenigde Staten zetten de Rode Duivels de laatste rechte lijn in richting ...

96
96
'Hard verdict Antwerp: sterkhouder moet beschikken'

Antwerp sloot een teleurstellende campagne in de reguliere competitie zondag op gepaste wijze af met ...

816
816
'Anderlecht op vinkenslag: comeback Lukaku deze zomer?'

Een van de vele targets op de verlanglijst van RSC Anderlecht voor volgende zomer is allicht een ...

290
290
Rigaux haalt gram: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Aleksandar Stankovic keert na amper één jaar wellicht al terug naar Inter, maar ook ...

236
236
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: Nog een nieuw gezin?

Ruben Van Gucht blijft één van de meest besproken gezichten van de VRT, niet alleen ...

179
179
Luc Nilis maakt korte metten met Anderlecht

Luc Nilis was in het verleden spitsentrainer bij RSC Anderlecht, maar uiteindelijk koos Paars-Wit ...

436
436
Nieuwe leider Duivels staat op: “Zéér serieus”

De Rode Duivels zijn momenteel op stage in de Verenigde Staten. Morgen staat de oefenwedstrijd tegen ...

162
162

Meer sportnieuws