'Club Brugge hakt knoop door over opvolger De Mil'

door
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger De Mil'

Club Brugge moest vorige week afscheid nemen van een gewaardeerde kracht. Rik De Mil besloot immers om zijn eerste volwaardige avontuur als hoofdtrainer aan te gaan en tekende bij KVC Westerlo. Blauw-Zwart verloor zo wel een uitstekende assistent-trainer.

De Mil was jarenlang een vaste kracht bij Blauw-Zwart. Hij leverde goed werk als jeugd-trainer en werd daarvoor uiteindelijk beloond met een promotie naar de A-kern. Onder het bewind van Carl Hoefkens ging hij aan de slag als assistent-coach.

Ondanks het vertrek van Hoefkens bleef De Mil op post in Brugge. Na het ontslag van Scott Parker maakte hij het seizoen zelfs vol als interim-hoofdtrainer. In die hoedanigheid leverde hij goed werk en lanceerde hij enkele jonge spelers zoals Jorne Spileers.

LEES OOK: Volgende vertrekker bij AA Gent: "Er met hoofd niet meer bij"

Mooie kans in Westerlo

Desondanks werd De Mil niet vast benoemd, Club koos immers voor Ronny Deila als nieuwe T1. Even was dan ook sprake van een vertrek uit Brugge. Zo werd hij onder meer gelinkt aan een reünie met Hoefkens bij Standard. Maar uiteindelijk bleef hij Blauw-Zwart toch trouw.

Daar kwam vorige week dus verandering in. De Mil kreeg een mooie kans om aan de slag te gaan als hoofdcoach van een eersteklasser en besloot de sprong te wagen. Uit dank voor de bewezen diensten legde Club hem ook weinig in de weg, al betreurde men het vertrek uiteraard wel.

Géén directe vervanger

Na het vertrek van De Mil werd logischerwijs gespeculeerd over een mogelijke opvolger in de staf van Deila. De algemene verwachting was dat er intern geschoven zou worden. Maar dat blijkt toch niet het geval. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Blauw-Zwart géén directe opvolger zal aanstellen. Met assistent-trainer Efrain Juarez, talent coach Kristof Aelbrecht en keeperstrainer Wouter Biebauw heeft Deila voldoende mankrachten achter de hand. En op termijn kan Club alsnog beslissen om toch een extra assistent toe te voegen aan de omkadering.

De Mil zou op termijn een goede T1 zijn voor Club ...

Meest recent

Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

30
30
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

144
144
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

199
199
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

42
42
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

220
220
Egypte maakt indruk en kegelt titelhouder uit Africa Cup

De Rode Duivels zouden volgende zomer weleens hun handen vol kunnen hebben met Egypte op het WK. De ...

109
109
'Standard met handen in haar: bizarre transfer verklaard'

Standard hoopt na de winterstop zijn zesde plaats vast te kunnen houden, maar evident zal dat niet ...

110
110
Goots vreest ramp voor Antwerp: "Als zij opnieuw uitvallen..."

Volgend weekend wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt. In de laatste tien speeldagen van ...

81
81
Waanzinnige beelden: massale knokpartij na Algerije-Nigeria

Zaterdag worden op de Africa Cup de laatste twee kwartfinales afgewerkt. In de eerste van die ...

195
195
'Dwomoh grijpt naast verhoopte transfer'

Enkele jaren geleden stond Pierre Dwomoh nog te boek als één van de grootste talenten ...

78
78
'Standard haakt af voor sensatie op Belgische velden'

De wintermercato begint in ons land alsmaar meer op gang te komen. Daarbij lijken verschillende ...

144
144
Club Brugge bedrogen: Furo-deal blijkt zware misrekening

Het voelde als slim verkopen, maar dat knaagt nu al. Club Brugge laat Kaye Furo vertrekken en dacht ...

1245
1245
'Zirkzee baalt en ziet mooie transfer definitief afketsen'

Joshua Zirkzee wist zich nog niet door te zetten bij Manchester United. De Nederlandse aanvaller ...

68
68
Westerlo aan zet: derde sterkhouder weg?

Bij KVC Westerlo moeten ze deze mercato verkopen. De Kemphanen hebben alle seizoenen rode cijfers en ...

80
80
'AA Gent ruikt volgende jackpot na vertrek Gandelman'

AA Gent heeft al wat spelers van de hand kunnen doen. De kans is bestaande dat de Buffalo's nog een ...

545
545
'Simic verrast iedereen compleet met nieuwe transfer'

RSC Anderlecht wist Jan-Carlo Simic afgelopen zomer te verkopen aan Al-Ittihad. Dat vulde de kassa ...

246
246
'Gerucht ontkracht: géén prioriteit voor Anderlecht'

De tweede seizoenshelft staat voor de deur bij RSC Anderlecht, aanstaande donderdag begint RSCA ...

125
125
Tessa Wullaert open over relatie: "We hebben het echt gehad"

Tessa Wullaert is al jaren het gezicht en het geweten van het Belgische vrouwenvoetbal. Als ...

158
158
Hasi ziet druk stijgen: "Dat is onze doelstelling"

RSC Anderlecht moet volgende week aan de bak tegen AA Gent. Een uitschakeling in de Beker van ...

142
142
Manchester City stoot met monsterzege door in FA Cup

In Duitsland en Engeland stonden er namiddag wedstrijden op het programma. De Bundesliga opende het ...

34
34
Megatransfers Club Brugge en Genk: "Hij moét vertrekken"

Club Brugge en KRC Genk zijn twee Belgische clubs die al vele jaren op rij jaarlijks zeer goed ...

1088
1088
'STVV raast door en wil toeslaan met knaltransfer'

STVV is bezig met heel wat transferdossiers. De Kanaries willen zich duidelijk versterken en ...

134
134
'Charleroi wil uitpakken met straffe Belgische transfer'

Sporting Charleroi wil een grote slag slaan op de transfermarkt. De Carolo's willen een Belgische ...

64
64
Hayen onder de indruk: "De Vanaken van Racing Genk"

Nicky Hayen heeft veel werk bij KRC Genk. De defensieve stabiliteit terugvinden is daarbij het ...

404
404
Hazard wil niet wachten: witte rook op komst bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht dringt de tijd. Marco Kana, Yari Verschaeren en Thorgan Hazard zijn einde ...

910
910

Meer sportnieuws