'Club Brugge hakt knoop door over opvolger De Mil'

door
'Club Brugge hakt knoop door over opvolger De Mil'

Club Brugge moest vorige week afscheid nemen van een gewaardeerde kracht. Rik De Mil besloot immers om zijn eerste volwaardige avontuur als hoofdtrainer aan te gaan en tekende bij KVC Westerlo. Blauw-Zwart verloor zo wel een uitstekende assistent-trainer.

De Mil was jarenlang een vaste kracht bij Blauw-Zwart. Hij leverde goed werk als jeugd-trainer en werd daarvoor uiteindelijk beloond met een promotie naar de A-kern. Onder het bewind van Carl Hoefkens ging hij aan de slag als assistent-coach.

Ondanks het vertrek van Hoefkens bleef De Mil op post in Brugge. Na het ontslag van Scott Parker maakte hij het seizoen zelfs vol als interim-hoofdtrainer. In die hoedanigheid leverde hij goed werk en lanceerde hij enkele jonge spelers zoals Jorne Spileers.

LEES OOK: Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Mooie kans in Westerlo

Desondanks werd De Mil niet vast benoemd, Club koos immers voor Ronny Deila als nieuwe T1. Even was dan ook sprake van een vertrek uit Brugge. Zo werd hij onder meer gelinkt aan een reünie met Hoefkens bij Standard. Maar uiteindelijk bleef hij Blauw-Zwart toch trouw.

Daar kwam vorige week dus verandering in. De Mil kreeg een mooie kans om aan de slag te gaan als hoofdcoach van een eersteklasser en besloot de sprong te wagen. Uit dank voor de bewezen diensten legde Club hem ook weinig in de weg, al betreurde men het vertrek uiteraard wel.

Géén directe vervanger

Na het vertrek van De Mil werd logischerwijs gespeculeerd over een mogelijke opvolger in de staf van Deila. De algemene verwachting was dat er intern geschoven zou worden. Maar dat blijkt toch niet het geval. Zo meldt Het Laatste Nieuws dat Blauw-Zwart géén directe opvolger zal aanstellen. Met assistent-trainer Efrain Juarez, talent coach Kristof Aelbrecht en keeperstrainer Wouter Biebauw heeft Deila voldoende mankrachten achter de hand. En op termijn kan Club alsnog beslissen om toch een extra assistent toe te voegen aan de omkadering.

De Mil zou op termijn een goede T1 zijn voor Club ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

63
63
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

64
64
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

63
63
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

61
61
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

270
270
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

357
357
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

298
298
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

108
108
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

84
84
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

72
72
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

120
120
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

24
24
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1158
1158
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

72
72
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

175
175
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

294
294
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

74
74
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

183
183
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

183
183
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

395
395
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

84
84
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

99
99
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

351
351
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

343
343

Meer sportnieuws