'Leipzig wil Openda van peperdure foerier voorzien'

door
'Leipzig wil Openda van peperdure foerier voorzien'

Loïs Openda trok afgelopen zomer voor een recordbedrag van RC Lens naar RB Leipzig. Bij de Duitse topclub presteerde de Rode Duivel tot dusver uitstekend. En mogelijk krijgt hij er in januari nog een straffe ploegmaat bij.

Na zijn sterke seizoen in Lens, zette Openda na amper één jaartje al een nieuwe stap hogerop. Zo koos hij voor Bundesliga-topclub RB Leipzig, dat zijn eigen clubrecord verbrak om de Belgische spits binnen te halen. Dat bleek echter een uitstekende investering.

De 23-jarige aanvaller wist al snel een basisplaats te versieren in het elftal van Marco Rose. En Openda bedankte inmiddels ruimschoots voor het vertrouwen. Na 24 wedstrijden heeft hij bijvoorbeeld al 14 doelpunten en 4 assists achter zijn naam staan.

LEES OOK: 'Missie WK: Stassin moet opvolger Rode Duivel worden'

Clash met Real Madrid

Naast Openda ook uit met de komst van onder meer Xavi Simons, Castello Lukeba en Benjamin Sesko. Allemaal jonge spelers met een enorm potentieel. Die aanwinsten rendeerden ook behoorlijk goed. Leipzig staat momenteel derde in de Bundesliga en stootte door in de Champions League.

In de 1/8ste finales van het Kampioenenbal wacht echter een loodzware tegenstander, zo werden de Oost-Duitsers gekoppeld aan recordhouder Real Madrid. Om toch een kans te maken tegen de Spaanse grootmacht zou de club dan ook winterse versterking overwegen.

Manchester United-rebel

En daarvoor zou het vizier gericht zijn op Manchester United. Volgens BILD wil Leipzig immers een poging ondernemen om Jadon Sancho op huurbasis te strikken. De Engelse flankaanvaller maakte eerder al furore in Duitsland bij Borussia Dortmund, wat hem een miljoenentransfer naar Old Trafford opleverde.

Maar na een conflict met coach Erik ten Hag is Sancho volledig uit beeld verdwenen en traint hij al weken mee met de B-kern. United staat dan ook open voor een vertrek. Al is er één groot struikelblok. Zijn jaarsalaris van zo’n 20 miljoen euro is immers veel te hoog voor Leipzig.

De betrokken partijen zullen dus water bij de wijn moeten doen om tot een akkoord te komen. Door het vertrek van Emil Forsberg, die naar zusterclub New York Red Bulls verkast, komt er alvast ruimte vrij in de selectie van Die Rote Bullen.

Openda is een zekerheid in de EK-selectie ...

Meest recent

Dubbel gevoel bij Essvee: "Met 11 tegen 11..."

Zulte Waregem had zich vrijdagavond minstens voor even in de top zes kunnen nestelen, maar dat is ...

23
23
Harde woorden bij Standard: "Niet goed genoeg"

Standard droomt ervan om weer de aansluiting met de top te maken, maar die lijkt momenteel nog veraf ...

32
32
Wils met handen in haar: grote hint over vervanger Janssen

Antwerp pakte voor de interlandbreak een flinke opsteker door eindelijk nog eens een wedstrijd te ...

48
48
Standard laat gouden kans liggen tegen tienkoppig Essevee

Standard heeft vrijdagavond een gouden kans laten liggen om op te schuiven richting de top zes. Het ...

58
58
KV Mechelen in PO1? "Dat wordt richtinggevend"

We zijn bijna halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de top ...

42
42
Loodzware kalender Union: Hubert reageert messcherp

Voor Union trekt de Jupiler Pro League zich zaterdag weer op gang met een thuiswedstrijd tegen ...

43
43
Verrassend puntenverlies Beveren, Vanderhaeghe wint meteen

De veertiende speeldag in de Challenger Pro League is vrijdagavond begonnen met twee verrassingen. ...

75
75
De Mil geeft kurkdroog de formule om Club te kloppen

Na de pijnlijke nederlaag op Anderlecht voor de interlandbreak zal het er zaterdag op moeten zijn ...

172
172
Hasi duidelijk over Vanden Borre na 'jeanetten'-incident

Zondag moet Anderlecht op bezoek bij La Louvière en dat zal voor velen een speciale wedstrijd ...

139
139
Goudhaantje Westerlo lonkt naar Belgische top: "Zou mooi zijn"

De wintemercato breekt aan en ongetwijfeld zullen de Belgische topclubs daarin rondspeuren naar ...

122
122
Sanctie eindelijk bekend na slag in gezicht van Somers

Vlak voor de interlandbreak slaagde Antwerp er eindelijk nog eens in om een wedstrijd te winnen. Het ...

65
65
Mokio krijgt stevige mokerslag bij Ajax

Jorthy Mokio was één van de spelers die de Jonge Duivels aan glorie moest helpen op ...

60
60
Pocognoli geeft eindelijk dé reden waarom hij Union verliet

Union SG leek eindelijk eens een trainer te (kunnen) houden, maar niets bleek minder waar. In de ...

124
124
Hayen trekt van leer: "Dat is heel hard aangekomen"

Club Brugge heeft in de Jupiler Pro League amper kunnen overtuigen. Het boekte vooral zakelijke ...

178
178
Kompany op visite bij Anderlecht: Hasi verklaart waarom

Vincent Kompany kwam onlangs nog eens een bezoekje brengen aan Neerpede. De match tegen Club Brugge ...

261
261
Keuzestress bij KRC Genk: Fink licht tipje van sluier

KRC Genk kwam vrijdag met groot nieuws op de proppen, want Konstantinos Karetsas zette zijn kribbel ...

154
154
Leko met handen in het haar: puzzelwerken bij AA Gent

AA Gent leek even op de goede weg, maar na een vier op 12 kwam de interlandbreak misschien net op ...

101
101
Vanheusden kondigt afscheid aan met emotioneel bericht

Vorige week kreeg Zinho Vanheusden nog maar eens een mokerslag van jewelste te verwerken. De ...

204
204
Anderlecht ontploft: monsterdeal voor Braziliaanse reus

Anderlecht lijkt helemaal bezeten van een 19-jarige Braziliaanse reus van Internacional. Een spits ...

374
374
Witte rook bij KRC Genk: goudhaantje geeft jawoord

KRC Genk bouwde de afgelopen decennia een reputatie op als een internationale kweekvijver van ...

68
68
Hasi laat licht schijnen op toekomstplannen De Cat

Zijn deelname aan het WK U17 in Qatar bleek van korte duur, maar toch domineerde Nathan De Cat de ...

119
119
Antwerp legt bom onder JPL: "Gevaarlijk precedent"

Bij de Discplinaire Raad van het Profvoetbal stond er een drukke dag op het programma. Naar ...

499
499
Ruben Van Gucht reageert fel op onverwacht vuil moment

Ruben Van Gucht blijft deze week dé verrassende factor in De Slimste Mens. Waar hij in het ...

131
131
Fink spreekt klare taal over blessuregolf bij KRC Genk

KRC Genk hervat de competitie zondag in eigen huis tegen KV Mechelen. In aanloop naar dat duel, met ...

132
132
Hasi slikt bittere pil: nachtmerrie Anderlecht komt uit

De adempauze kwam enigszins ongelegen voor RSC Anderlecht, dat met een zes op zes tegen Club Brugge ...

281
281

Meer sportnieuws