Anderlecht maakt indruk: "Zoals een training op Neerpede"

door
Anderlecht maakt indruk:

Spreekt er iemand nog over de 'gepamperde jeugd' van RSC Anderlecht waar een jaar geleden sprake van was? De jonkies nemen de ploeg steeds meer bij de hand, wat ook logisch is. Als piepjonge snaken moesten zij dat al doen in een wijfelend Anderlecht. Met de kwaliteitsvolle ervaring aan hun zijde groeien zij sneller.

LEES OOK: Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Neerpede laat kritiek verstommen

Anderlecht moest de afgelopen jaren de jeugd voluit kansen geven wegens de precaire financiële situatie. Daardoor waren er veel ups en downs in de resultaten. Wat uiteraard logisch is.

Dit jaar bewijzen de jonge talenten dat er van 'gepamperde jeugd' weinig sprake is. Een jong talent van een topclub moet al vanaf de jeugd onder druk spelen (bij elke topclub) om zijn plaats te vrijwaren. Iedereen droomt immers van een carrière als topvoetballer.

Verschaeren & co

Dit seizoen zijn het spelers als Mario Stroeykens, Théo Leoni en Killian Sardella die enorm goed voor de dag komen. Yari Verschaeren is ook terug en speelt na acht maanden blessureleed al héél snel op een hoog niveau. Zeno Debast blijft bevestigen en stappen zetten, terwijl Francis Amuzu ook al van waarde was. 

Journalist Bert Sterckx was onder de indruk. "Chapeau voor de twee ploegen die dynamisch voetbal brachten. Anderlecht in de eerste helft onder impuls van Yari Verschaeren, die ontstellend snel weer op een hoog niveau voetbalt", vertelde hij aan Sporza. 

"Samen met Leoni en Sardella vonden ze elkaar zoals op training in Neerpede. Het is dan ergens jammer dat de goal er komt na een blunder van Butez. Na het uur nam Antwerp dan over met power play. Dus je kunt stellen dat Anderlecht toch een uur goed was in een topper, waar het vaker kritiek voor kreeg", klinkt het nog.

Maken de Neerpede-boys veel indruk?

Meest recent

AFAS-stadion ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

48
48
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

45
45
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

44
44
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

177
177
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

40
40
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

47
47
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

101
101
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

48
48
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

188
188
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

215
215
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

41
41
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

134
134
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

50
50
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

198
198
Afhaker in strijd om Play-Off I? "Competitie verloopt bizar"

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

84
84
Lammens schokt United-kleedkamer: ploegmakker gaat los

Na zijn sterke prestatie van afgelopen maandag tegen Everton FC, werd Senne Lammens langs alle ...

306
306
'Recordtransfer Genk: AC Milan klopt aan in Cegeka Arena'

KRC Genk wist de voorbije jaren een pak miljoenen te verdienen aan de verkoop van zijn smaakmakers. ...

310
310
Boskamp krabbelt langzaam recht: van zorgen naar hoop

Jan Boskamp heeft de voorbije maanden een bijzonder zware periode doorgemaakt. De Nederlander kampte ...

20
20
'Plannetje Club gelekt: grote pineut na dubbeltransfer'

Nu de Champions League-campagne erop zit, wordt het programma van Club Brugge een pak minder zwaar. ...

484
484
TRANSFERUURTJE: 'Leegloop Club en Genk, nieuwe aanvaller RSCA'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

254
254
"Heel moeilijk om slikken"-VRT dumpt Van Gucht voor WK

Ruben Van Gucht is al jaren het vertrouwde gezicht van de sportredactie wanneer het over de Rode ...

140
140
Snoeihard oordeel bij KRC Genk: “Mag niet meer spelen”

KRC Genk won met 1-3 op het veld van Dinamo Zagreb, maar in de terugwedstrijd van de Europa League ...

522
522
Muja onthult succesformule STVV: ambitie is duidelijk

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De formatie van ...

48
48
Het leven na Anderlecht: “Onrechtvaardig voor Vandenhaute”

Wouter Vandenhaute vond zes maanden geleden tijd om zijn ontslag aan te bieden bij RSC Anderlecht na ...

274
274
Nieuwe WK-ramp: gaststad dreigt zich terug te trekken

Het is nog een paar maanden wachten tot het WK 2026 losbarst, maar de problemen stapelen zich nu al ...

106
106

Meer sportnieuws