Anderlecht maakt indruk: "Zoals een training op Neerpede"

door
Anderlecht maakt indruk:

Spreekt er iemand nog over de 'gepamperde jeugd' van RSC Anderlecht waar een jaar geleden sprake van was? De jonkies nemen de ploeg steeds meer bij de hand, wat ook logisch is. Als piepjonge snaken moesten zij dat al doen in een wijfelend Anderlecht. Met de kwaliteitsvolle ervaring aan hun zijde groeien zij sneller.

LEES OOK: Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Neerpede laat kritiek verstommen

Anderlecht moest de afgelopen jaren de jeugd voluit kansen geven wegens de precaire financiële situatie. Daardoor waren er veel ups en downs in de resultaten. Wat uiteraard logisch is.

Dit jaar bewijzen de jonge talenten dat er van 'gepamperde jeugd' weinig sprake is. Een jong talent van een topclub moet al vanaf de jeugd onder druk spelen (bij elke topclub) om zijn plaats te vrijwaren. Iedereen droomt immers van een carrière als topvoetballer.

Verschaeren & co

Dit seizoen zijn het spelers als Mario Stroeykens, Théo Leoni en Killian Sardella die enorm goed voor de dag komen. Yari Verschaeren is ook terug en speelt na acht maanden blessureleed al héél snel op een hoog niveau. Zeno Debast blijft bevestigen en stappen zetten, terwijl Francis Amuzu ook al van waarde was. 

Journalist Bert Sterckx was onder de indruk. "Chapeau voor de twee ploegen die dynamisch voetbal brachten. Anderlecht in de eerste helft onder impuls van Yari Verschaeren, die ontstellend snel weer op een hoog niveau voetbalt", vertelde hij aan Sporza. 

"Samen met Leoni en Sardella vonden ze elkaar zoals op training in Neerpede. Het is dan ergens jammer dat de goal er komt na een blunder van Butez. Na het uur nam Antwerp dan over met power play. Dus je kunt stellen dat Anderlecht toch een uur goed was in een topper, waar het vaker kritiek voor kreeg", klinkt het nog.

Maken de Neerpede-boys veel indruk?

Meest recent

Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

61
61
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

200
200
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

188
188
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

10
10
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

200
200
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

82
82
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

40
40
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

81
81
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

66
66
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

290
290
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

197
197
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

192
192
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

186
186
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

115
115
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

281
281
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

314
314
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

867
867
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

54
54
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

362
362
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

77
77
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1309
1309
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

424
424
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

147
147
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

169
169

Meer sportnieuws