'Gloednieuwe Rode Duivel bij Anderlecht'

door
'Gloednieuwe Rode Duivel bij Anderlecht'

RSC Anderlecht slaagde er zondagavond andermaal niet in om een competitietopper al winnend af te sluiten. Maar Paars-Wit boekte wel een belangrijk punt op het veld van Antwerp FC: 1-1. Een aantal RSCA'ers wist daarbij een sterke indruk achter te laten.

Kasper Schmeichel bijvoorbeeld, knoopte na de kritiek van de voorbije weken aan met een meer dan bevredigende prestatie. Yari Verschaeren toonde dan weer waarom hij zo snel na zijn revalidatie opnieuw een basisplek kreeg. En ook Mario Stroeykens blijft zijn goede niveau bevestigen.

Maar de beste Anderlecht-speler op het veld was misschien wel Killian Sardella. De rechtsback liet zich defensief gezien amper steken vallen en droeg ook aanvallend zijn steentje meer dan bij. Met een goede voorzet lag hij zelfs aan de basis van het openingsdoelpunt van Théo Leoni.

LEES OOK: Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Stabiele sterkhouder

In de voorbije seizoenen had Sardella het nochtans lastig om zich door te zetten en liet hij zich regelmatig op dure foutjes betrappen. Afgelopen zomer werd hij dan ook nadrukkelijk aan een vertrek gelinkt. Maar sindsdien haalt hij het beste niveau uit zijn profcarrière tot dusver en toont hij zich een meer dan stabiele sterkhouder.

Daags na zijn prestatie op Antwerp zijn de krantencommentaren dan ook lovend. Bij La Dernière Heure werd hij bijvoorbeeld uitgeroepen tot 'Man van de Match'. "Indrukwekkend van het begin tot het einde", schrijft men bij SudPresse. "Zijn energieke zelve in aanvallend opzicht. Verdedigend ijzersterk en op geen foutje te betrappen", aldus Het Laatste Nieuws.

Rode Duivels

Bij Het Nieuwsblad gaat men zelfs nog een stapje verder. Daar schuift men Sardella naar voren als kandidaat voor de Rode Duivels. Gezien de relatieve schaarste op de back-posities lijkt dat niet langer een utopie. "We drijven het misschien wat ver, maar als Sardella zo blijft groeien dan komt hij op termijn in beeld bij de Rode Duivels. De keuze van Tedesco voor de rechtsachter is niet breed", klinkt het.

Sardella heeft het potentieel voor de Rode Duivels ...

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

17
17
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

10
10
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

101
101
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

153
153
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

511
511
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

98
98
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

32
32
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

303
303
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

86
86
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

531
531
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

509
509
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

395
395
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

53
53
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1023
1023
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

284
284
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

440
440
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

81
81
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1198
1198
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

114
114
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

222
222
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

351
351
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

470
470
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

368
368
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

85
85

Meer sportnieuws