'Geduld is op: Anderlecht-schlemiel richting exit'

door
'Geduld is op: Anderlecht-schlemiel richting exit'

RSC Anderlecht leek zondagavond op weg naar zijn eerste zege in een competitietopper sinds begin augustus. Maar uiteindelijk moest het toch vrede nemen met een puntje op het veld van Antwerp FC. En daar zat een onfortuinlijke invalbeurt voor iets tussen.

Paars-Wit speelde een meer dan verdienstelijke wedstrijd op de Bosuil. Een uur lang was Anderlecht minstens de evenknie van Antwerp, tot zelfs de betere ploeg. In het laatste halfuur werden de bezoekers dan weer wel achteruit gedrukt. Dat leidde uiteindelijk tot de gelijkmaker en een al bij al bilijk gelijkspel.

LEES OOK: Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

Pijnlijke gelijkmaker

Bovendien kwamen de Brusselaars in de slotfase nog goed weg. Een schot van Mandela Keita spatte bijvoorbeeld uiteen op de paal. Langs de andere kant had RSCA mits wat meer meeval ook de volle buit over de streep kunnen trekken. De gelijkmaker viel immers pas in de 89ste minuut.

En aan die gelijkmaker ging ook de nodige dosis tegenspoed vooraf. Op de voorzet van Chidera Ejuke, werd niet bepaald doortastend verdedigd. Vooral Amadou Diawara maakte een slechte beurt door ongelukkig weg te schuiven en Vincent Janssen zo vrij spel te geven om te verlengen tot doelpuntenmaker George Ilenikhena.

Pech dus voor Diawara, maar zijn onhandige actie heeft wel zware gevolgen. En het was niet de eerste keer dat hij zijn aandeel had in puntenverlies. Ook zijn invalbeurt op KRC Genk resulteerde uiteindelijk in het weggeven van een overwinning in een competitietopper.

Einde verhaal in zicht

Sowieso wordt de Guineëer al een tijdje gelinkt aan een vertrek bij Paars-Wit. En volgens Het Nieuwsblad is het geduld stilaan echt op. Bovendien strijkt Diawara een erg royaal salaris op, terwijl hij steeds verder wegzakt in de pikorde van het druk bevolkte middenveld. Het heeft er dan ook alle schijn van dat hij in januari verkocht zal worden, al is het maar de vraag welke clubs willen investeren in zijn komst.

Diawara moet in januari beschikken ...

Meest recent

Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

22
22
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

59
59
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

259
259
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

61
61
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

60
60
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

83
83
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

203
203
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

321
321
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

422
422
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

43
43
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

233
233
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

237
237
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

63
63
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

161
161
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

489
489
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

190
190
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

129
129
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

204
204
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

115
115
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

235
235
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

157
157
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

115
115
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

402
402
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

112
112

Meer sportnieuws