Indrukwekkende opmars SK Beveren, Futures frustreren KVO

door stemmen
Indrukwekkende opmars SK Beveren, Futures frustreren KVO

In de Challenger Pro League hebben de beloftenploegen zich weer kranig verweerd vanavond. Een bijwijlen sterk Jong Genk ging ongelukkig onderuit bij ploeg in vorm SK Beveren. Op de Heizel maakte KVO lange tijd het mooie weer maar een kranig RSCA Futures pakte wel een punt.

Traditioneel een drukke zaterdagavond in de Challenger Pro League met SK Beveren, dat het op de Freethiel opnam tegen Jong Genk, in Brussel stonden RSCA Futures en KV Oostende tegenover mekaar. Bij de kustploeg was dit zonder de ontslagen Stijn Vreven. Kurt Bataille en Michiel Jonckheere was het nieuwe trainersduo bij de degradant uit de JPL.

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KVO vergeet zichzelf te belonen

Op de Heizel kreeg KVO de beste kansen in het openingskwartier: zowel Berte als Henderson geraakten niet voorbij Coosemans. Even later had de doelman van Paars-Wit ook een goede parade in huis op een poging van Wylin. De kustploeg domineerde maar vergat om zichzelf te belonen. Bijna bekocht het dat cash, halfweg de eerste helft keepte ook Bossin prima bij een geplaatst schot van Angulo. Doelpuntenloos gingen we de rust in.

Na de pauze kreeg de kustploeg opnieuw een paar prima kansen: Hartzig en Decoene vergaten andermaal om die af te maken, zo bleef KVO in hetzelfde bedje ziek. Iets voorbij het uur was Coosemans opnieuw de held van dienst voor de Futures met een cruciale redding op de poging van Medley. Het jonge Paars-Wit creëerde enorm weinig maar hield wel een duur bevochten punt over aan deze confrontatie.

RSCA Futures-KV Oostende: 0-0

Jong Genk opent sterk, Waaslanders gloriëren

SK Beveren was de laatste weken in goede doen, al kwamen de eerste kansen vandaag wel van Jong Genk. Zowel Adedeji als John konden niet voor een vroege voorsprong zorgen. Op het halfuur hadden de Limburgers wederom pech toen een fraaie poging van Beniangba knap uit doel werd gehouden door doelman Reus. Bij momenten zwalpte de thuisploeg, op slag van rust knalde Limbombe voor het team van De Decker nog hoog over. Halfweg stond het nog 0-0.

In de tweede helft hoopte SK Beveren wat dominanter voor de dag te komen en dat lukte aardig. Na tien minuten spelen schotelde Hrncar vanop rechts de 1-0 voor aan Koyalipou, meteen leek het moeilijkste achter de rug voor de Waaslanders. Toch kwam Jong Genk op twintig minuten van het einde weer langszij: Koyalipou kreeg de bal tegen de hand en de bal ging op de stip. Vanaf elf meter stelde Claes gelijk: 1-1. Een gelijkmaker die de thuisploeg inspireerde. Na zwak uitverdedigen kreeg Mertens de bal op de rand van de zestien meter en met een plaatsbal zorgde hij voor de 2-1. De bezoekers verdienden meer vanavond maar bleven puntenloos achter, SK Beveren rukt verder op in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (55') Koyalipou, 1-1 (74') Claes, 2-1 (76') Mertens.

Denkt u dat SK Beveren één van de twee rechtstreekse promotieplaatsen pakt?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

109
109
'Union stevent af op jackpot: clubrecord aan diggelen'

Het succes eiste de voorbije jaren telkens zijn tol bij Union, dat steevast een resem sterkhouders ...

27
27
Anderlecht all-in: duo klaargestoomd voor bekerfinale

Donderdag is het D-Day voor RSC Anderlecht, dat zijn seizoen moet zien te redden in de bekerfinale ...

64
64
'Rigaux richting exit: charmeoffensief Club Brugge'

De titelkoorts neemt stilaan toe bij Club Brugge, dat zondag eerste achtervolger Union ontvangt. ...

99
99
'Oosting in vieze papieren: nieuwe T1 voor Antwerp?'

Heel even leek Antwerp zich nog te mengen in de strijd om een Europees ticket, maar na de pijnlijke ...

79
79
Club Brugge vs. parket: Verhaeghe verneemt verdict

Dankzij de vlotte 2-0 zege tegen STVV blijft Club Brugge op titelkoers, maar buiten de lijnen zitten ...

171
171
Opvolging Mignolet: 'Club klopt aan in Premier League'

Club Brugge gaat een bijzonder drukke zomermercato tegemoet en zal vers bloed moeten aantrekken op ...

187
187
"Komende 10 jaar" - Ferdinand dropt spectaculaire Lammens-uitspraak

Manchester United keert volgend seizoen terug in de Champions League en staat op punt om het seizoen ...

143
143
Hartverzakking Garcia: De Bruyne plots afwezig bij Napoli

Binnen exact één maand is het zover: dan trappen Mexico en Zuid-Afrika het ...

128
128
'Tzolis niet te houden: duizelingwekkende transfersom'

Christos Tzolis blijft tijdens de Champions' Play-Offs de knappe prestatie aan mekaar rijgen. Het ...

485
485
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

703
703
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

410
410
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

213
213
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

125
125
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

82
82
'Club Brugge in paniek: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

206
206
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

418
418
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

191
191
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

102
102
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

35
35
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

305
305
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

280
280
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

433
433
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

442
442
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

296
296
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

48
48

Meer sportnieuws