Indrukwekkende opmars SK Beveren, Futures frustreren KVO

door
Indrukwekkende opmars SK Beveren, Futures frustreren KVO

In de Challenger Pro League hebben de beloftenploegen zich weer kranig verweerd vanavond. Een bijwijlen sterk Jong Genk ging ongelukkig onderuit bij ploeg in vorm SK Beveren. Op de Heizel maakte KVO lange tijd het mooie weer maar een kranig RSCA Futures pakte wel een punt.

Traditioneel een drukke zaterdagavond in de Challenger Pro League met SK Beveren, dat het op de Freethiel opnam tegen Jong Genk, in Brussel stonden RSCA Futures en KV Oostende tegenover mekaar. Bij de kustploeg was dit zonder de ontslagen Stijn Vreven. Kurt Bataille en Michiel Jonckheere was het nieuwe trainersduo bij de degradant uit de JPL.

LEES OOK: Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

KVO vergeet zichzelf te belonen

Op de Heizel kreeg KVO de beste kansen in het openingskwartier: zowel Berte als Henderson geraakten niet voorbij Coosemans. Even later had de doelman van Paars-Wit ook een goede parade in huis op een poging van Wylin. De kustploeg domineerde maar vergat om zichzelf te belonen. Bijna bekocht het dat cash, halfweg de eerste helft keepte ook Bossin prima bij een geplaatst schot van Angulo. Doelpuntenloos gingen we de rust in.

Na de pauze kreeg de kustploeg opnieuw een paar prima kansen: Hartzig en Decoene vergaten andermaal om die af te maken, zo bleef KVO in hetzelfde bedje ziek. Iets voorbij het uur was Coosemans opnieuw de held van dienst voor de Futures met een cruciale redding op de poging van Medley. Het jonge Paars-Wit creëerde enorm weinig maar hield wel een duur bevochten punt over aan deze confrontatie.

RSCA Futures-KV Oostende: 0-0

Jong Genk opent sterk, Waaslanders gloriëren

SK Beveren was de laatste weken in goede doen, al kwamen de eerste kansen vandaag wel van Jong Genk. Zowel Adedeji als John konden niet voor een vroege voorsprong zorgen. Op het halfuur hadden de Limburgers wederom pech toen een fraaie poging van Beniangba knap uit doel werd gehouden door doelman Reus. Bij momenten zwalpte de thuisploeg, op slag van rust knalde Limbombe voor het team van De Decker nog hoog over. Halfweg stond het nog 0-0.

In de tweede helft hoopte SK Beveren wat dominanter voor de dag te komen en dat lukte aardig. Na tien minuten spelen schotelde Hrncar vanop rechts de 1-0 voor aan Koyalipou, meteen leek het moeilijkste achter de rug voor de Waaslanders. Toch kwam Jong Genk op twintig minuten van het einde weer langszij: Koyalipou kreeg de bal tegen de hand en de bal ging op de stip. Vanaf elf meter stelde Claes gelijk: 1-1. Een gelijkmaker die de thuisploeg inspireerde. Na zwak uitverdedigen kreeg Mertens de bal op de rand van de zestien meter en met een plaatsbal zorgde hij voor de 2-1. De bezoekers verdienden meer vanavond maar bleven puntenloos achter, SK Beveren rukt verder op in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (55') Koyalipou, 1-1 (74') Claes, 2-1 (76') Mertens.

Denkt u dat SK Beveren één van de twee rechtstreekse promotieplaatsen pakt?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

25
25
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

16
16
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

51
51
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

14
14
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

109
109
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

99
99
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

120
120
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

39
39
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

52
52
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

573
573
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

289
289
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

535
535
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

429
429
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

297
297
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

116
116
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

363
363
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

187
187
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

288
288
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

354
354
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

204
204
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

648
648
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws