Indrukwekkende opmars SK Beveren, Futures frustreren KVO

door
Indrukwekkende opmars SK Beveren, Futures frustreren KVO

In de Challenger Pro League hebben de beloftenploegen zich weer kranig verweerd vanavond. Een bijwijlen sterk Jong Genk ging ongelukkig onderuit bij ploeg in vorm SK Beveren. Op de Heizel maakte KVO lange tijd het mooie weer maar een kranig RSCA Futures pakte wel een punt.

Traditioneel een drukke zaterdagavond in de Challenger Pro League met SK Beveren, dat het op de Freethiel opnam tegen Jong Genk, in Brussel stonden RSCA Futures en KV Oostende tegenover mekaar. Bij de kustploeg was dit zonder de ontslagen Stijn Vreven. Kurt Bataille en Michiel Jonckheere was het nieuwe trainersduo bij de degradant uit de JPL.

LEES OOK: Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

KVO vergeet zichzelf te belonen

Op de Heizel kreeg KVO de beste kansen in het openingskwartier: zowel Berte als Henderson geraakten niet voorbij Coosemans. Even later had de doelman van Paars-Wit ook een goede parade in huis op een poging van Wylin. De kustploeg domineerde maar vergat om zichzelf te belonen. Bijna bekocht het dat cash, halfweg de eerste helft keepte ook Bossin prima bij een geplaatst schot van Angulo. Doelpuntenloos gingen we de rust in.

Na de pauze kreeg de kustploeg opnieuw een paar prima kansen: Hartzig en Decoene vergaten andermaal om die af te maken, zo bleef KVO in hetzelfde bedje ziek. Iets voorbij het uur was Coosemans opnieuw de held van dienst voor de Futures met een cruciale redding op de poging van Medley. Het jonge Paars-Wit creëerde enorm weinig maar hield wel een duur bevochten punt over aan deze confrontatie.

RSCA Futures-KV Oostende: 0-0

Jong Genk opent sterk, Waaslanders gloriëren

SK Beveren was de laatste weken in goede doen, al kwamen de eerste kansen vandaag wel van Jong Genk. Zowel Adedeji als John konden niet voor een vroege voorsprong zorgen. Op het halfuur hadden de Limburgers wederom pech toen een fraaie poging van Beniangba knap uit doel werd gehouden door doelman Reus. Bij momenten zwalpte de thuisploeg, op slag van rust knalde Limbombe voor het team van De Decker nog hoog over. Halfweg stond het nog 0-0.

In de tweede helft hoopte SK Beveren wat dominanter voor de dag te komen en dat lukte aardig. Na tien minuten spelen schotelde Hrncar vanop rechts de 1-0 voor aan Koyalipou, meteen leek het moeilijkste achter de rug voor de Waaslanders. Toch kwam Jong Genk op twintig minuten van het einde weer langszij: Koyalipou kreeg de bal tegen de hand en de bal ging op de stip. Vanaf elf meter stelde Claes gelijk: 1-1. Een gelijkmaker die de thuisploeg inspireerde. Na zwak uitverdedigen kreeg Mertens de bal op de rand van de zestien meter en met een plaatsbal zorgde hij voor de 2-1. De bezoekers verdienden meer vanavond maar bleven puntenloos achter, SK Beveren rukt verder op in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (55') Koyalipou, 1-1 (74') Claes, 2-1 (76') Mertens.

Denkt u dat SK Beveren één van de twee rechtstreekse promotieplaatsen pakt?

Meest recent

Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

5
5
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

18
18
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

56
56
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

29
29
Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

117
117
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

372
372
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

204
204
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

238
238
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

268
268
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

95
95
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

699
699
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

349
349
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

307
307
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

343
343
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

235
235
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

413
413
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

389
389
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

130
130
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

512
512
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

231
231
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

115
115
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

436
436
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

404
404
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

154
154

Meer sportnieuws