Indrukwekkende opmars SK Beveren, Futures frustreren KVO

door
Indrukwekkende opmars SK Beveren, Futures frustreren KVO

In de Challenger Pro League hebben de beloftenploegen zich weer kranig verweerd vanavond. Een bijwijlen sterk Jong Genk ging ongelukkig onderuit bij ploeg in vorm SK Beveren. Op de Heizel maakte KVO lange tijd het mooie weer maar een kranig RSCA Futures pakte wel een punt.

Traditioneel een drukke zaterdagavond in de Challenger Pro League met SK Beveren, dat het op de Freethiel opnam tegen Jong Genk, in Brussel stonden RSCA Futures en KV Oostende tegenover mekaar. Bij de kustploeg was dit zonder de ontslagen Stijn Vreven. Kurt Bataille en Michiel Jonckheere was het nieuwe trainersduo bij de degradant uit de JPL.

LEES OOK: Spanning in CPL: Beveren viert en balende Vanderhaeghe

KVO vergeet zichzelf te belonen

Op de Heizel kreeg KVO de beste kansen in het openingskwartier: zowel Berte als Henderson geraakten niet voorbij Coosemans. Even later had de doelman van Paars-Wit ook een goede parade in huis op een poging van Wylin. De kustploeg domineerde maar vergat om zichzelf te belonen. Bijna bekocht het dat cash, halfweg de eerste helft keepte ook Bossin prima bij een geplaatst schot van Angulo. Doelpuntenloos gingen we de rust in.

Na de pauze kreeg de kustploeg opnieuw een paar prima kansen: Hartzig en Decoene vergaten andermaal om die af te maken, zo bleef KVO in hetzelfde bedje ziek. Iets voorbij het uur was Coosemans opnieuw de held van dienst voor de Futures met een cruciale redding op de poging van Medley. Het jonge Paars-Wit creëerde enorm weinig maar hield wel een duur bevochten punt over aan deze confrontatie.

RSCA Futures-KV Oostende: 0-0

Jong Genk opent sterk, Waaslanders gloriëren

SK Beveren was de laatste weken in goede doen, al kwamen de eerste kansen vandaag wel van Jong Genk. Zowel Adedeji als John konden niet voor een vroege voorsprong zorgen. Op het halfuur hadden de Limburgers wederom pech toen een fraaie poging van Beniangba knap uit doel werd gehouden door doelman Reus. Bij momenten zwalpte de thuisploeg, op slag van rust knalde Limbombe voor het team van De Decker nog hoog over. Halfweg stond het nog 0-0.

In de tweede helft hoopte SK Beveren wat dominanter voor de dag te komen en dat lukte aardig. Na tien minuten spelen schotelde Hrncar vanop rechts de 1-0 voor aan Koyalipou, meteen leek het moeilijkste achter de rug voor de Waaslanders. Toch kwam Jong Genk op twintig minuten van het einde weer langszij: Koyalipou kreeg de bal tegen de hand en de bal ging op de stip. Vanaf elf meter stelde Claes gelijk: 1-1. Een gelijkmaker die de thuisploeg inspireerde. Na zwak uitverdedigen kreeg Mertens de bal op de rand van de zestien meter en met een plaatsbal zorgde hij voor de 2-1. De bezoekers verdienden meer vanavond maar bleven puntenloos achter, SK Beveren rukt verder op in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (55') Koyalipou, 1-1 (74') Claes, 2-1 (76') Mertens.

Denkt u dat SK Beveren één van de twee rechtstreekse promotieplaatsen pakt?

Meest recent

Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

11
11
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

12
12
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

61
61
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

42
42
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

40
40
JPL-sensatie lonkt naar Anderlecht en Club: "Natuurlijk"

Het seizoen gaat zijn laatste fase in en dus beginnen heel wat clubs al te denken aan de ...

231
231
Sensatie in Amateur: 'BV-sprookje en zinderend spektakel'

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

26
26
TRANSFERUURTJE: 'Real slachtoffert schlemiel, nieuwe nummer 1 Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

89
89
Chelsea onthult masterplan: valt Lavia uit de boot?

Chelsea staat bekend als een handelshuis. De Londense club koopt enorm veel talent en stuurt het ...

55
55
‘Zomerse knaltransfer Diego Moreira: statement voor WK’

Bondscoach Rudi Garcia zal ferme knopen moeten doorhakken voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

51
51
Aster Nzeyimana beroert tot tranen toe met pittig verleden

Aster Nzeyimana is ondertussen een vaste waarde geworden in het medialandschap. De flegmatieke en ...

46
46
‘FC Barcelona klopt aan voor twee Club Brugge-spelers’

Club Brugge focust zich de afgelopen seizoenen op de jeugdwerking en het halen van toptalenten. Dat ...

251
251
‘Standard slaat toe met grote transferslag’

Standard Luik is al volop bezig met volgend seizoen. De Rouches spelen in de Europa Play-Offs, maar ...

115
115
De Bruyne verrast met uitspraken over toekomst

Kevin De Bruyne maakte de transfervrije overstap van Manchester City naar Napoli. Ondanks ...

145
145
Alderweireld is keihard voor oude club

Toby Alderweireld zette vorige zomer een punt achter zijn spelerscarrière en is dezer dagen ...

54
54
Domper dreigt voor Club: leegloop bij NXT?

De voorbije jaren kwam de jeugdopleiding van Club Brugge al in de kijker te staan met de doorbraak ...

135
135
Europa League: Anderlecht en STVV supporteren voor deze club

Donderdagavond werden in de Europa League de terugwedstrijden van de kwartfinales afgewerkt en die ...

153
153
'Farce dreigt in degradatiestrijd in 1B'

Vrijdagavond kent de reguliere competitie in de Challenger Pro League zijn apotheose. Hoewel de ...

121
121
'Club krijgt stevige concurrentie voor nieuwe Mignolet'

Bij Club Brugge wordt één van de prioriteiten voor komende zomer het vinden van een ...

169
169
Topaankoop ontploft eindelijk bij Standard

De strijd om de eindzege in de Europe Play-Off belooft nog bijzonder spannend te gaan worden. Na ...

127
127
Rode Duivels moeten niet hopen op nieuw goudhaantje Club

Er was de voorbije jaren al heel wat te doen over de vele jonge talenten die er uiteindelijk voor ...

136
136
Volgende vertrekker bij Union: "Zou me niet verbazen"

Union kan dit seizoen zijn prijzenkast opnieuw vullen, nadat het in de voorbije twee seizoenen al ...

56
56
'Stunt in de maak: Club aast op 'nieuwe Iniesta' van 20M'

Club Brugge heeft een opvallend offensief dossier op tafel gelegd. Blauw-Zwart volgt een spelmaker ...

479
479
'Club Brugge siddert: Barça blijft aandringen'

Club Brugge wordt alsmaar meer in de gaten gehouden door de allergrootsten ter aarde. Dat komt ...

214
214
De Bruyne doet boekje open over transfer naar Napoli

De voorbije weken is er al heel wat inkt gevloeid over de verzuurde relatie tussen Napoli en Romelu ...

158
158

Meer sportnieuws