Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

542 stemmen
Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

RSC Anderlecht neemt weldra afscheid van de legendarische jeugd-coördinator Jean Kindermans, die bij Antwerp FC aan de slag zal gaan. Bijgevolg werd de leiding van het jeugddepartement volledig herschikt. En daarbij werd oude bekende Peter Verbeke opnieuw in huis gehaald.

Kindermans boekte jarenlang grote successen aan het hoofd van Neerpede. Maar na een dispuut met de clubleiding, onder meer over zijn vergoeding en een gebrek aan modernisering, strandde het huwelijk op de klippen. Momenteel is hij bezig aan zijn opzegtermijn. Ondertussen kondigde Kindermans zelf al aan dat hij daarna naar Antwerp zal trekken.

Anderlecht besloot dan maar om de leiding van het jeugdopleiding te herschikken. Op de 'Fan Council' van eerder deze week liet het bestuur immers verstaan dat de jeugdopleiding opgedeeld zal worden in vijf departementen. Als algemeen directeur werd alvast Mikkel Hemmersam, niet toevallig een landgenoot van CEO Sports Jesper Fredberg, aangesteld.

LEES OOK: Bruno negeert opvallende naam: Anderlecht-exit na 162 matchen?

Comeback Verbeke

De Deen zal de overkoepelende leiding van de jeugdopleiding op zich nemen. Maar de vijf departementen krijgen ook elk een apart hoofd. Voor drie van die functies wordt intern en extern nog gezocht naar geschikte kandidaten. De andere twee vacatures werden wel al ingevuld. Zo werd Henk Mariman bij OHL weggeplukt als 'Head of Football' op Neerpede.

Daarnaast verraste RSCA ook met de comeback van Verbeke. Die was eerder al actief bij Paars-Wit als sportief directeur en vervolgens zelfs CEO, maar werd na de komst van Fredberg aan de kant geschoven. Nog geen jaar later keert hij al terug als 'Head of Talent & Innovation' binnen de jeugdopleiding.

Géén dubbele vergoeding

Een opvallende zet, die ook bij de achterban de nodige wenkbrauwen deed fronsen. Op de 'Fan Council' werd dan ook gevraagd naar de verloning van Verbeke, die in principe ook recht had op een ontslagvergoeding. "Financiële vergoedingen gaan we niet dieper op in. Er is echter geen dubbele vergoeding, Peter ontvangt een marktconform salaris voor zijn nieuwe functie. De club gelooft dat de nieuwe positie op maat is van de kwaliteiten van Peter", staat duidelijk te lezen in het verslag.

Verbeke verdient deze nieuwe kans ...

Meest recent

'Club Brugge haalt zwaar uit en legt 10 miljoen op tafel'

Dat Club Brugge nog de nodige versterking nodig heeft, dat bleek tegen Union SG. Dat beseffen ze ...

5
5
'Jackpot voor KV Mechelen: deal van 5 miljoen euro'

KV Mechelen passeert langs de kassa. De Maneblussers gaan een van de komende dagen een volgende ...

73
73
Vanaken stelt fans gerust na nederlaag van Club Brugge

Club Brugge verloor de supercup van Union SG. Dat is geen drama, maar toch een kleine tegenvaller. ...

110
110
Geheime meeting gespot: PSG vol voor Duivel van 60 miljoen

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op. In de komende weken komen echter ...

43
43
Maandje na WK-blunder: Lammens slaat United met verstomming

Een maand geleden stortte de wereld van Senne Lammens in na zijn kapitale blunder op het WK 2026. ...

189
189
'Club Brugge rondt miljoenentransfer af vlak na supercup'

Club Brugge heeft vrijdagavond de supercup verloren na strafschoppen tegen Union SG. Ondanks een ...

284
284
‘Volgende club De Bruyne zorgt voor enorme verrassing’

De toekomst van Kevin De Bruyne bij Napoli staat plots opnieuw ter discussie. De Europese top houdt ...

209
209
Totale afgang Infantino: FIFA voert controversieel plan al af

Gianni Infantino heeft zijn hand dit keer toch echt verspeeld. De FIFA-voorzitter kreeg zowat de ...

121
121
Nieuwe beelden: Union-held zet Brugse spionkop in zijn hemd

Union SG heeft vrijdagavond beslag gelegd op de Belgische supercup. De bekerwinnaar trok aan het ...

225
225
Geen Club Brugge, wel andere ex-club voor Ryan

Mathew Ryan was actief op het WK, al was hij daar invaller bij Australië. De ervaren doelman ...

56
56
Mechele geeft hét grote verschil met Union SG aan

Union SG heeft na strafschoppen de supercup gewonnen van Club Brugge. Een volgende (kleine) prijs ...

350
350
Standard heeft weer beet met volgende transfer

Standard heeft vanavond nog een aanwinst meegedeeld. De Luikenaars hebben zopas aangekondigd dat de ...

100
100
'Hasi slaat toe en shopt bij KRC Genk'

Besnik Hasi vond deze zomer een opmerkelijke nieuwe uitdaging, vier maanden na zijn ontslag bij ...

363
363
Union SG wint na strafschoppen en heeft eerste prijs beet

Club Brugge en Union SG openden vanavond het Belgische voetbalseizoen met de supercup. De ...

173
173
'Antwerp verrast met ex-smaakmaker van AA Gent'

Royal Antwerp FC heeft nog héél veel versterking nodig. Na Maxime Busi en Michael Frey ...

311
311
Maakt Tinder zijn intrede in de Belgische voetbalwereld?

Mogelijk bent u al vertrouwd met Tinder, alleen zal dat vermoedelijk op een heel andere manier zijn. ...

39
39
Club Brugge - Union SG: fans irriteren zich mateloos

Club Brugge en Union SG begonnen om 20u30 aan de supercup in het Jan Breydelstadion. De eerste 45 ...

234
234
'AA Gent mag miljoenenbod van Millwall verwachten'

Bij AA Gent moeten ze spelers verkopen om groene cijfers in de boekhouding te hebben. De ...

238
238
Ajax stunt opnieuw met zeer grote naam

Ajax wil dit seizoen weer meespelen voor de landstitel. Jordi Cruijff is bezig met een zeer ...

229
229
Club Brugge maakt deal met FC Barcelona wereldkundig

Club Brugge heeft zopas een opvallende transfer afgerond, al is het er eentje die er maanden zat aan ...

138
138
Club Brugge droomt groot: Spaans fenomeen met ruim 300 goals

Club Brugge kijkt naar Spanje voor versterking. Een bewezen goalmachine duikt op de radar van ...

1143
1143
Cristiano Ronaldo laat fans smullen van peperduur 'speeltje'

Cristiano Ronaldo weet als geen ander hoe hij de aandacht moet trekken. Dit keer is het niet een ...

88
88
Anderlecht ontdekt eindelijk weer een vleugje Kompany

RSC Anderlecht won met 3-1 van Hammarby. Paars-Wit wist vooral op enthousiasme en passie het ...

433
433
Club Brugge - Union SG: Leko verrast met basisploeg

Club Brugge en Union SG openen als landskampioen en bekerwinnaar het Belgische voetbalseizoen. Wie ...

149
149
Kerk, Willen én KV Kortrijk ronden transfers af

Lukas Willen en Gyrano Kerk hebben na vele weken zoeken een nieuwe club gevonden. De twee ...

120
120

Meer sportnieuws