Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

542 stemmen
Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

RSC Anderlecht neemt weldra afscheid van de legendarische jeugd-coördinator Jean Kindermans, die bij Antwerp FC aan de slag zal gaan. Bijgevolg werd de leiding van het jeugddepartement volledig herschikt. En daarbij werd oude bekende Peter Verbeke opnieuw in huis gehaald.

Kindermans boekte jarenlang grote successen aan het hoofd van Neerpede. Maar na een dispuut met de clubleiding, onder meer over zijn vergoeding en een gebrek aan modernisering, strandde het huwelijk op de klippen. Momenteel is hij bezig aan zijn opzegtermijn. Ondertussen kondigde Kindermans zelf al aan dat hij daarna naar Antwerp zal trekken.

Anderlecht besloot dan maar om de leiding van het jeugdopleiding te herschikken. Op de 'Fan Council' van eerder deze week liet het bestuur immers verstaan dat de jeugdopleiding opgedeeld zal worden in vijf departementen. Als algemeen directeur werd alvast Mikkel Hemmersam, niet toevallig een landgenoot van CEO Sports Jesper Fredberg, aangesteld.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

Comeback Verbeke

De Deen zal de overkoepelende leiding van de jeugdopleiding op zich nemen. Maar de vijf departementen krijgen ook elk een apart hoofd. Voor drie van die functies wordt intern en extern nog gezocht naar geschikte kandidaten. De andere twee vacatures werden wel al ingevuld. Zo werd Henk Mariman bij OHL weggeplukt als 'Head of Football' op Neerpede.

Daarnaast verraste RSCA ook met de comeback van Verbeke. Die was eerder al actief bij Paars-Wit als sportief directeur en vervolgens zelfs CEO, maar werd na de komst van Fredberg aan de kant geschoven. Nog geen jaar later keert hij al terug als 'Head of Talent & Innovation' binnen de jeugdopleiding.

Géén dubbele vergoeding

Een opvallende zet, die ook bij de achterban de nodige wenkbrauwen deed fronsen. Op de 'Fan Council' werd dan ook gevraagd naar de verloning van Verbeke, die in principe ook recht had op een ontslagvergoeding. "Financiële vergoedingen gaan we niet dieper op in. Er is echter geen dubbele vergoeding, Peter ontvangt een marktconform salaris voor zijn nieuwe functie. De club gelooft dat de nieuwe positie op maat is van de kwaliteiten van Peter", staat duidelijk te lezen in het verslag.

Verbeke verdient deze nieuwe kans ...

Meest recent

'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

47
47
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

60
60
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

67
67
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

273
273
'Club Brugge en KRC Genk azen op ex-smaakmaker Antwerp'

De transfermolen begint stilaan echt op gang te komen. Ook in België werden al de nodige deals ...

157
157
'Club Brugge wil stunten met 37-jarige 'wereldster''

Club Brugge zoekt naar een nieuwe keeper. De Bruggelingen zagen Simon Mignolet stoppen en Dani van ...

693
693
Van Ibrahimovic tot Ferdinand: Ronaldo plots de held

Op dit WK zijn er veel meningen, maar weinig echt gefundeerde. Veel roepen, zodat het wordt opgepikt ...

13
13
KV Kortrijk heeft sterkhouder van Beerschot helemaal beet

KV Kotrijk-trainer Michiel Jonckheere riep om versterking bij KV Kortrijk en die is er ook gekomen. ...

84
84
KRC Genk geeft maar liefst negen talenten kans bij A-kern

KRC Genk heeft zijn volledige oefenprogramma meegedeeld. De Limburgers deelden alle matchen mee ...

155
155
Anderlecht maakt vertrek floptransfer Renard bekend

Bij RSC Anderlecht zetten ze er vaart achter. De Brusselaars haalden Jean Kindermans terug, stelden ...

342
342
Doku hartelijk onthaald in Seattle; tweetal afwezig op training

Jérémy Doku is opnieuw bij de spelersgroep van de Rode Duivels. Na de geboorte van ...

81
81
Thibaut Courtois vol emotie na opvallende uitspraken

Op het veld staat hij onder enorme druk, maar achter de schermen lijkt Thibaut Courtois zich in een ...

54
54
Verrassende nieuwe coach Anderlecht: Vertonghen reageert

Daags na de start van de voorbereiding, heeft RSC Anderlecht dan toch een nieuwe trainer gevonden. ...

832
832
'Tzolis krijgt voorwaarde te horen voor droomtransfer'

Christos Tzolis vertoeft momenteel in Griekenland, maar hij met een aantal collega-internationals ...

279
279
Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

Na een bijzonder lastig seizoen, nam Jelle Vossen enkele weken geleden op mooie wijze afscheid van ...

447
447
Blunder van Anderlecht? 'Nieuwe trainer brengt pure miserie'

Anderlecht zocht een trainer die meteen rust en structuur moet brengen. Alleen heeft Sporting nu met ...

733
733
WK-route Duivels voorspeld: wordt dít de volgende tegenstander?

De tweede speelronde van de groepsfase op het WK zit erop. Uiteraard kan er tijdens de slotspeeldag ...

300
300
Garcia met rug tegen muur: dubbele schok in basiself Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend nood aan een ruime en overtuigende zege tegen Nieuw-Zeeland. ...

452
452
"België nog niks laten zien" - nieuwe bondscoach op komst?

De Rode Duivels zijn tegenvallend aan het WK 2026 en dus wordt met een kritische blik naar de ...

409
409
Muñoz held bij Colombia, Kroatië voorkomt horror-scenario

Op het WK 2026 heeft Colombia zich geplaatst voor de volgende ronde. De Zuid-Amerikanen pakte 6 op 6 ...

52
52
Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

40
40
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

46
46
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

126
126
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

140
140

Meer sportnieuws