Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

door
Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

RSC Anderlecht neemt weldra afscheid van de legendarische jeugd-coördinator Jean Kindermans, die bij Antwerp FC aan de slag zal gaan. Bijgevolg werd de leiding van het jeugddepartement volledig herschikt. En daarbij werd oude bekende Peter Verbeke opnieuw in huis gehaald.

Kindermans boekte jarenlang grote successen aan het hoofd van Neerpede. Maar na een dispuut met de clubleiding, onder meer over zijn vergoeding en een gebrek aan modernisering, strandde het huwelijk op de klippen. Momenteel is hij bezig aan zijn opzegtermijn. Ondertussen kondigde Kindermans zelf al aan dat hij daarna naar Antwerp zal trekken.

Anderlecht besloot dan maar om de leiding van het jeugdopleiding te herschikken. Op de 'Fan Council' van eerder deze week liet het bestuur immers verstaan dat de jeugdopleiding opgedeeld zal worden in vijf departementen. Als algemeen directeur werd alvast Mikkel Hemmersam, niet toevallig een landgenoot van CEO Sports Jesper Fredberg, aangesteld.

LEES OOK: 3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

Comeback Verbeke

De Deen zal de overkoepelende leiding van de jeugdopleiding op zich nemen. Maar de vijf departementen krijgen ook elk een apart hoofd. Voor drie van die functies wordt intern en extern nog gezocht naar geschikte kandidaten. De andere twee vacatures werden wel al ingevuld. Zo werd Henk Mariman bij OHL weggeplukt als 'Head of Football' op Neerpede.

Daarnaast verraste RSCA ook met de comeback van Verbeke. Die was eerder al actief bij Paars-Wit als sportief directeur en vervolgens zelfs CEO, maar werd na de komst van Fredberg aan de kant geschoven. Nog geen jaar later keert hij al terug als 'Head of Talent & Innovation' binnen de jeugdopleiding.

Géén dubbele vergoeding

Een opvallende zet, die ook bij de achterban de nodige wenkbrauwen deed fronsen. Op de 'Fan Council' werd dan ook gevraagd naar de verloning van Verbeke, die in principe ook recht had op een ontslagvergoeding. "Financiële vergoedingen gaan we niet dieper op in. Er is echter geen dubbele vergoeding, Peter ontvangt een marktconform salaris voor zijn nieuwe functie. De club gelooft dat de nieuwe positie op maat is van de kwaliteiten van Peter", staat duidelijk te lezen in het verslag.

Verbeke verdient deze nieuwe kans ...

Meest recent

Vandenbempt begrijpt niéts van Club: "Volstrekt overbodig"

Bij Club Brugge likken ze hun wonden na een povere 1 op 6 tegen AA Gent en La Louvière. ...

2
2
Amorim breekt stilte: pijnlijke bekentenis doet schrikken

Manchester United was 25 jaar geleden nog de beste club ter wereld, maar anno 2025 zijn ze niet meer ...

34
34
Onder vuur: Renard breekt stilzwijgen met droomscenario

Olivier Renard kreeg de nodige kritiek voor zijn toch wel wisselvallige zomermercato. De sportieve ...

166
166
Degryse fileert Club-bestuur: “Hoelang lachen ze nog?"

Club Brugge is pover begonnen aan het seizoen in de Jupiler Pro League. Ze verloren terecht met 1-0 ...

230
230
3 op 10 - RSCA-speler krijgt keiharde veeg uit de pan

RSC Anderlecht is er andermaal niet in geslaagd de volle buit te pakken in een topwedstrijd in eigen ...

182
182
Bal aan het rollen: tweede grote doorbraak in DAZN-soap?

Na maanden van onderhandelingen werd afgelopen weekend een eerste groot akkoord bereikt omtrent de ...

733
733
Tzolis op bank gezet: Hayen onthult de echte reden

Na amper zes competitieduels is de tweede nederlaag van Club Brugge in de eigen Jupiler Pro League ...

229
229
Samoise moet zélf ingrijpen na VAR-fase: "Bizarre situatie"

AA Gent pakte zondagmiddag een fraaie overwinning en haalde het met 1-2 op het veld van Antwerp FC. ...

107
107
El Ouahdi verkoopt messcherpe sneer aan Anderlecht

KRC Genk is er zondagavond niet in geslaagd om het tweede luik van het seizoen met een overwinning ...

299
299
Jackers stort in: Club riskeert groot drama

Het bestuur pusht, Jackers kraakt: twee momenten en het huis staat in brand. Achter de storm zit een ...

421
421
Engeland in shock na waanzinnig optreden Doku

Na een aarzelende start van de competitie heeft Manchester City zondagavond nog eens indruk gemaakt ...

299
299
Anderlecht genaaid door arbitrage? Ex-ref antwoordt Hasi

RSC Anderlecht speelde zondagavond een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op een ...

975
975
Afgang met zware gevolgen: eerste slachtoffer bij Club

Club Brugge heeft allerminst een geslaagde aanloop naar het Champions League-duel tegen AS ...

713
713
Vrancken trekt belangrijke les uit afstraffing

Na zeven wedstrijden is STVV zijn ongeslagen status kwijt. De Kanaries gingen zondagavond pijnlijk ...

83
83
Vazquez doet Anderlecht straffe belofte na bevrijdende goal

Anderlecht speelde zondag zijn eerste wedstrijd na de interlandbreak en na het turbulente einde van ...

421
421
Barça houdt voor minipubliek schietoefening tegen Valencia

FC Barcelona heeft de aansluiting met Real Madrid zondag niet verloren. Het blijft in het spoor van ...

81
81
Modric en Saelemaekers doen San Siro ontploffen

AC Milan begon zijn seizoen dramatisch met een thuisnederlaag tegen Cremonese, maar lijkt stilaan ...

178
178
Rode kaarten Anderlecht: Hasi sloopt de scheids

De kraker tussen Anderlecht en Genk van zondagavond heeft heel wat voer voor discussie opgeleverd. ...

879
879
El Ouahdi komt met bizarre reactie na schwalbe

De topper tussen Anderlecht en Genk heeft zondagavond uiteindelijk een gelijkspel opgeleverd. ...

344
344
Storm bij Anderlecht: Coosemans haalt uit na rode kaart

Anderlecht heeft zondag vrede moeten nemen met een puntje in de topper tegen Genk. Het leek nochtans ...

543
543
Skoras steekt Club pijnlijke waarheid onder neus

AA Gent maakte zondag een statement, want het boekte een zeer knappe zege tegen Antwerp. Met een man ...

610
610
STVV gaat volledig met de billen bloot tegen Westerlo

STVV begon uiterst fraai aan de competitie en kon vandaag weer mee aan kop komen. De Kanaries ...

64
64
Rob Schoofs koestert één grote droom na debuut bij Union

Union pakte gisteren in de absolute slotfase de zege op het veld van Dender. De landskampioen trekt ...

140
140
Lotto Park kookt: Vazquez en rood zorgen voor spektakel

In het Lotto Park werd het vanavond allesbehalve een gewone topper. Anderlecht moest al vroeg met ...

446
446
Dries Mertens viert babyborrel in kolkend Lotto Park

Anderlecht staat momenteel op voorsprong in de topper tegen Racing Genk, al moet het wel nog een ...

139
139

Meer sportnieuws