Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

542
Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

RSC Anderlecht neemt weldra afscheid van de legendarische jeugd-coördinator Jean Kindermans, die bij Antwerp FC aan de slag zal gaan. Bijgevolg werd de leiding van het jeugddepartement volledig herschikt. En daarbij werd oude bekende Peter Verbeke opnieuw in huis gehaald.

Kindermans boekte jarenlang grote successen aan het hoofd van Neerpede. Maar na een dispuut met de clubleiding, onder meer over zijn vergoeding en een gebrek aan modernisering, strandde het huwelijk op de klippen. Momenteel is hij bezig aan zijn opzegtermijn. Ondertussen kondigde Kindermans zelf al aan dat hij daarna naar Antwerp zal trekken.

Anderlecht besloot dan maar om de leiding van het jeugdopleiding te herschikken. Op de 'Fan Council' van eerder deze week liet het bestuur immers verstaan dat de jeugdopleiding opgedeeld zal worden in vijf departementen. Als algemeen directeur werd alvast Mikkel Hemmersam, niet toevallig een landgenoot van CEO Sports Jesper Fredberg, aangesteld.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Comeback Verbeke

De Deen zal de overkoepelende leiding van de jeugdopleiding op zich nemen. Maar de vijf departementen krijgen ook elk een apart hoofd. Voor drie van die functies wordt intern en extern nog gezocht naar geschikte kandidaten. De andere twee vacatures werden wel al ingevuld. Zo werd Henk Mariman bij OHL weggeplukt als 'Head of Football' op Neerpede.

Daarnaast verraste RSCA ook met de comeback van Verbeke. Die was eerder al actief bij Paars-Wit als sportief directeur en vervolgens zelfs CEO, maar werd na de komst van Fredberg aan de kant geschoven. Nog geen jaar later keert hij al terug als 'Head of Talent & Innovation' binnen de jeugdopleiding.

Géén dubbele vergoeding

Een opvallende zet, die ook bij de achterban de nodige wenkbrauwen deed fronsen. Op de 'Fan Council' werd dan ook gevraagd naar de verloning van Verbeke, die in principe ook recht had op een ontslagvergoeding. "Financiële vergoedingen gaan we niet dieper op in. Er is echter geen dubbele vergoeding, Peter ontvangt een marktconform salaris voor zijn nieuwe functie. De club gelooft dat de nieuwe positie op maat is van de kwaliteiten van Peter", staat duidelijk te lezen in het verslag.

Verbeke verdient deze nieuwe kans ...

Meest recent

Van Bommel betrokken bij ontslag Gerets? Hij reageert

Eric Gerets is een icoon van PSV en woensdagavond neemt Club Brugge het op tegen de Nederlandse ...

14
14
Enorm manco KRC Genk onthuld: Vanhaezebrouck snoeihard

KRC Genk blijft in hetzelfde bedje ziek. Jess Thorup krijgt de ploeg maar niet volledig op de rails ...

22
22
Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Treurig nieuws: voormalige Rode Duivel Toni Brogno is op 53-jarige leeftijd overleden, dat werd ...

0
0
Bosz roept oorlogstaal voor Club: “Ook voor landsbelang”

Club Brugge moet woensdag op bezoek bij PSV namens de League Phase van de Champions League. Coach ...

88
88
‘Ontslag Compper op tafel: cruciaal oordeel nakend'

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Na de broodnodige zege tegen Sporting ...

69
69
TRANSFERUURTJE: ‘KRC Genk slaat toe én baalt, record Club’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

176
176
Sonck snapt niets van trainersontslag: “Het beste voorbeeld”

In de Jupiler Pro League beginnen de clubs hard in te grijpen. Bij STVV werd Frédéric ...

175
175
Lavia naar absolute wereldtop? Opvallende uitspraak

Roméo Lavia staat er weer bij Chelsea. De Rode Duivel verdween na de interlandperiode even ...

56
56
Eric Gerets voorspelt Europese clash PSV – Club Brugge

Club Brugge neemt het woensdagavond op tegen PSV in de Champions League. Eric Gerets heeft een ...

361
361
Voetbalwereld reageert geschokt: van Courtois tot Barça

De voetbalwereld is opgeschrikt door een droevig incident. In de Spaanse tweede klasse overleed een ...

0
0
Vermeeren richting transfer: Antwerp-periode geeft doorslag

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old haalde Arthur Vermeeren op ...

340
340
Nieuw Club Brugge-systeem op komst: nog hoger niveau

Club Brugge is aan een straffe opmars bezig. De afgelopen seizoenen maakte Blauw-Zwart veel indruk ...

169
169
Voetbalwereld in rouw: Spaanse spits overlijdt na botsing

Voetbal is de belangrijkste bijzaak, maar af en toe wordt het spelletje plots wel erg relatief. Zo ...

0
0
Asian Cup jaar uitgesteld: grote impact Belgische clubs

Dat de voetbalkalender tegenwoordig bomvol zit, hoeven we hier vast niet meer te vertellen. Een ...

124
124
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 11 bekend

Komend weeekend wordt in de Jupiler Pro League speeldag 11 afgerond. Ondertussen maakte de ...

113
113
PSV-Club Brugge lokt topscouts: één speler in de spotlights

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdag op tegen PSV. Ongetwijfeld onder het toeziend ...

190
190
AA Gent vreest zwaar verdict: Burgess maanden out?

Donderdag neemt AA Gent het in de Conference League op tegen KuPS, maar niemand in de Planet Group ...

185
185
‘Geen greintje respect: Nederland kleineert Club Brugge’

In Nederland is de rekensom al gemaakt: PSV wint woensdag thuis van Club Brugge. Vreemd, want ...

1615
1615
Koppen rollen in JPL: zes trainers flirten met ontslag

Het heeft naar Belgische normen nog relatief lang geduurd, maar na KV Kortrijk besloten nu ook ...

381
381
Sonck ziet probleem bij Club Brugge: "Niet overtuigd"

Club Brugge gaat alweer een drukke week tegemoet. Woensdag trekt de landskampioen in de Champions ...

303
303
Anderlecht begaat grove blunder: miljoenen op het spel

Wie dacht dat de rust zou weerkeren in het Lotto Park na de 4-1 zege tegen Westerlo, komt bedrogen ...

322
322
Vanaken en PSV: CL-topper zorgt voor hoog oplopende emoties

Woensdag staat Hans Vanaken met Club Brugge tegenover PSV, een tegenstander die voor hem veel meer ...

93
93
Anderlecht-aanpak met de grond gelijkgemaakt

Het rommelt nog steeds bij RSC Anderlecht. Vorige week was Kenneth Bornauw snoeihard in een ...

228
228
Hommeles bij Antwerp: Sonck spreekt Compper resoluut tegen

Het is hommeles bij Royal Antwerp FC. De trein blijft maar sputteren en Marvin Compper staat al een ...

248
248
‘Lukaku krijgt plots oude bekende als nieuwe Fener-coach’

Het loopt voor geen meter bij Fenerbahçe. De Turkse topclub zit in de hoek waar de klappen ...

106
106

Meer sportnieuws