Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

542
Anderlecht spreekt duidelijke taal over terugkeer Verbeke

RSC Anderlecht neemt weldra afscheid van de legendarische jeugd-coördinator Jean Kindermans, die bij Antwerp FC aan de slag zal gaan. Bijgevolg werd de leiding van het jeugddepartement volledig herschikt. En daarbij werd oude bekende Peter Verbeke opnieuw in huis gehaald.

Kindermans boekte jarenlang grote successen aan het hoofd van Neerpede. Maar na een dispuut met de clubleiding, onder meer over zijn vergoeding en een gebrek aan modernisering, strandde het huwelijk op de klippen. Momenteel is hij bezig aan zijn opzegtermijn. Ondertussen kondigde Kindermans zelf al aan dat hij daarna naar Antwerp zal trekken.

Anderlecht besloot dan maar om de leiding van het jeugdopleiding te herschikken. Op de 'Fan Council' van eerder deze week liet het bestuur immers verstaan dat de jeugdopleiding opgedeeld zal worden in vijf departementen. Als algemeen directeur werd alvast Mikkel Hemmersam, niet toevallig een landgenoot van CEO Sports Jesper Fredberg, aangesteld.

LEES OOK: 'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

Comeback Verbeke

De Deen zal de overkoepelende leiding van de jeugdopleiding op zich nemen. Maar de vijf departementen krijgen ook elk een apart hoofd. Voor drie van die functies wordt intern en extern nog gezocht naar geschikte kandidaten. De andere twee vacatures werden wel al ingevuld. Zo werd Henk Mariman bij OHL weggeplukt als 'Head of Football' op Neerpede.

Daarnaast verraste RSCA ook met de comeback van Verbeke. Die was eerder al actief bij Paars-Wit als sportief directeur en vervolgens zelfs CEO, maar werd na de komst van Fredberg aan de kant geschoven. Nog geen jaar later keert hij al terug als 'Head of Talent & Innovation' binnen de jeugdopleiding.

Géén dubbele vergoeding

Een opvallende zet, die ook bij de achterban de nodige wenkbrauwen deed fronsen. Op de 'Fan Council' werd dan ook gevraagd naar de verloning van Verbeke, die in principe ook recht had op een ontslagvergoeding. "Financiële vergoedingen gaan we niet dieper op in. Er is echter geen dubbele vergoeding, Peter ontvangt een marktconform salaris voor zijn nieuwe functie. De club gelooft dat de nieuwe positie op maat is van de kwaliteiten van Peter", staat duidelijk te lezen in het verslag.

Verbeke verdient deze nieuwe kans ...

Meest recent

Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

0
0
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

57
57
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

321
321
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

74
74
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

351
351
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

288
288
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

605
605
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

344
344
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

636
636
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

806
806
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

161
161
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

68
68
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

352
352
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

170
170
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

419
419
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

502
502
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

754
754
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

195
195
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

85
85
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

532
532
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

581
581
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

319
319
Toby Alderweireld stunt met wel heel bijzondere nieuwe job

Toby Alderweireld heeft zijn voetbalschoenen inmiddels aan de kant gezet, maar van stilzitten is ...

115
115
"STVV verlaten was nooit een optie deze zomer"

Ryan Merlen heeft momenteel maar één doel voor ogen: zich verder ontwikkelen en ...

56
56
Druk op Clement en Hayen neemt nu al toe

Philippe Clement en Nicky Hayen zijn momenteel als trainer actief in de Championship in Engeland. ...

255
255

Meer sportnieuws