Boskamp verbaast met stemmen voor Gouden Schoen

521 stemmen
Boskamp verbaast met stemmen voor Gouden Schoen

Het einde van het kalenderjaar 2023 nadert en ook in de voetballerij worden dan verschillende individuele prijzen uitgedeeld. In ons land is het alvast uitkijken naar de uitreiking van de Gouden Schoen. De tweede stemronde werd inmiddels al geopend.

De Gouden Schoen wordt al decennia lang uitgereikt aan de beste speler op de Belgische velden, tenminste toch volgens de stemgerechtigden. Maar de procedure blijft voor discussie vatbaar. Zo wordt gestemd over een heel kalenderjaar, dat verdeeld is in twee rondes. In principe komen dus de helft van twee verschillende seizoenen in aanmerking.

Bijgevolg hebben spelers die in de zomermercato andere oorden opzochten dus weinig kans om met de trofee aan de haal te gaan, vermits ze in de tweede stemronde geen punten kunnen sprokkelen. En dat zijn er dit jaar nogal wat: Teddy Teuma, Mike Trésor, Victor Boniface, Calvin Stengs, Bart Verbruggen, Noa Lang, Ayase Ueda, Willian Pacho, ... .

LEES OOK: SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

Wereldklasse van Vermeeren

Gelukkig bleef ook nog een aantal smaakmakers op post. Jan Boskamp, die als oud-winnaar bij de stemgerechtigden hoort, liet in zijn wekelijkse analyse voor Het Belang van Limburg alvast in zijn kaarten kijken. En de Nederlander heeft drie opvallende namen in gedachten.

Hij moet weliswaar nog zijn stem uitbrengen, toch heeft Boskamp al een idee. "Ik denk in de eerste plaats toch aan Arthur Vermeeren. Wat hij op zijn leeftijd heeft laten zien in de Champions League, dat is wereldklasse. Andere namen die me spontaan te binnen schieten zijn die van Michel-Ange Balikwisha en Bryan Heynen", klinkt het.

Topfavoriet Toby

Boskamp benadrukt wel dat zijn stemmen nog kunnen veranderen, zo overweegt hij bijvoorbeeld ook Alessio Castro-Montes. Maar de gedoodverfde winnaar is volgens hem toch al bekend: Toby Alderweireld. "Ik zie zelfs niemand in zijn buurt komen. Als je met Antwerp de dubbel pakt, de kampioenengoal maakt en ook dit seizoen op een hoog niveau blijft presteren, dan verdien je hem gewoon."

Vermeeren zou een verdiende Gouden Schoen zijn ...

Meest recent

Belgische globetrotter houdt plots halt in Eredivisie

Belgische spelers, trainers en specialisten zijn al jaren steeds populairder geworden in het ...

11
11
'Volgende club haakt wellicht af voor De Cat'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Vertrekt hij bij RSC Anderlecht? Gaat hij ...

96
96
VS charmeert tegen Australië en is zeker van volgende ronde

De Verenigde Staten wilden net als Mexico zich al verzekeren van de volgende ronde. De Amerikanen ...

19
19
La Louvière pakt uit met stevige aanwinst

La Louvière heeft vandaag een nieuwe speler aangekondigd. De Belgische eersteklasser ging ...

15
15
SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

SK Beveren zag Marink Reedijk de club verlaten en stelde met Tim Bakens een verrassende opvolger aan ...

40
40
‘AA Gent richt vizier op volgende ingaande transfer’

AA Gent was al heel aanwezig op de transfermarkt, maar uiteraard heeft de ploeg nog direct inzetbare ...

75
75
Dwomoh tekent voor drie jaar bij verrassende club

Pierre Dwomoh heeft een nieuwe club gevonden. Onze redactie vernam uit betrouwbare bron dat de ...

167
167
'Anderlecht zet door: nieuwe coach bijna in Brussel'

RSC Anderlecht stelde vandaag Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. Maar waar blijft de ...

637
637
Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Lamine Yamal viel in tegen Kaapverdië, maar kon het verschil ook niet maken voor Spanje. ...

108
108
Anderlecht slaat toe: eerste zomertransfer een feit

RSC Anderlecht start maandag de veldtrainingen en dat zal met een nieuwe speler zijn. De Brusselaars ...

205
205
Courtois als doelman terug bij Genk? 'El Muro' héél duidelijk

Romelu Lukaku wil zijn carrière afsluiten bij RSC Anderlecht, Axel Witsel liet al weten dat ...

158
158
Garcia dreigt WK van De Bruyne zwaar te verknallen

Kevin De Bruyne blijft bij de Rode Duivels de grote naam, maar na de 1-1 tegen Egypte is de ...

142
142
Club Brugge deelt Anderlecht, Genk & co transfertikken uit

Club Brugge kende een rotseizoen met Club NXT. Ze eindigden troosteloos laatste in de Challenger Pro ...

260
260
Courtois blikt vooruit: stevige waarschuwing voor Duivels

België neemt het zondag op tegen Iran, een partij die ze moeten winnen. De Rode Duivels kunnen ...

40
40
'Vergeten ex-Genkie' wil zich snel tonen bij VS op WK

De Verenigde Staten lieten en zeer goede indruk achter tegen Paraguay. Ze wonnen met 4-1. Bij de VS ...

44
44
Garcia bibbert: loodzwaar parcours voor Rode Duivels?

In hun WK-opener tegen Egypte bleven de Rode Duivels steken op een teleurstellend gelijkspel, en dus ...

166
166
'Fredberg shopt bij Anderlecht: dubbelslag op til'

Om de sportieve lijn uit te stippelen legt RSC Anderlecht zijn eieren voortaan in het mandje van ...

506
506
Vanzeir in, Gerkens out: Gent & Cercle hakken knopen door

De grote kuis lijkt begonnen bij AA Gent, dat intussen al afscheid nam van Samuel Kotto en Daisuke ...

246
246
'Antwerp koud gepakt: goudhaantje blaast akkoord op'

Samen met Union is Antwerp zowat de meest bezige bij op de Belgische transfermarkt, want het ...

228
228
Anderlecht gestraft: derby tegen Union zonder fans

Antoine Sibierski moet voor een frisse wind zorgen bij RSC Anderlecht, dat nog maar eens met een ...

140
140
Van Gucht haalt hard uit na pijnlijke exit: "Blaas het op!"

Ruben Van Gucht heeft nooit een blad voor de mond genomen, ook niet wanneer het over zijn eigen ...

90
90
'Club Brugge tast in buidel: nieuw target op shortlist'

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de titel, want deze zomer ligt er heel wat werk ...

468
468
'Sibierski sluit deal: aanwinst gespot in Anderlecht'

Zo'n anderhalve maand na zijn voorstelling bij RSC Anderlecht staat Antoine Sibierski op het punt om ...

342
342
Martinez weer kop van jut: “Hij hielp België al om zeep…”

Het WK is nog maar net begonnen, maar de kritiek op enkele landen is al enorm. Bij Tunesië werd ...

148
148
Beerschot gaat hard op zomermercato: toptarget is binnen

Beerschot liep afgelopen seizoen promotie naar de Jupiler Pro League mis, maar de ambities zijn niet ...

143
143

Meer sportnieuws