Fredberg gooit transferplannen Anderlecht openlijk op tafel

door
Fredberg gooit transferplannen Anderlecht openlijk op tafel

Met competitieduels tegen Antwerp FC, KRC Genk en Cercle Brugge, staat RSC Anderlecht voor een lastig slot van 2023. Desondanks wordt achter de schermen ook al grondig werk gemaakt van de komende wintermercato. Zo wil RSCA zich wel degelijk versterken in januari.

De recordkampioen moest vorig seizoen vrede nemen met een bedroevende elfde plaats en dat bleef niet zonder gevolgen op de transfermarkt. Paars-Wit pakte namelijk uit met de ene zomeraanwinst na de andere. En die aanpak werpt zijn vruchten af. Momenteel staan de Brusselaars op de tweede plaats te pronken in het Jupiler Pro League-klassement.

Voor het eerst sinds lang lijkt de recordkampioen dus nog eens mee te doen voor de hoofdprijzen. Desondanks is de selectie van coach Brian Riemer niet volledig in evenwicht. Op het middenveld bijvoorbeeld, is de concurrentie iets te groot voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt. En centraal in de defensie is de spoeling dan weer behoorlijk dun.

LEES OOK: Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Extra verdediger op komst

In januari wil Anderlecht dit echter corrigeren. Sportieve baas Jesper Fredberg was deze week, weliswaar via video-call, aanwezig op de 'Fan Council'. Op dit overlegmoment tussen vertegenwoordigers van de clubs én de supporters, werd de Deen onder meer gevraagd naar de transferplannen in januari. En Fredberg speelde open kaart.

Zo bevestigt hij dat er zowel aan uitgaande als aan inkomende zijde beweging zal volgen. "De club zoekt naar gerichte versterkingen en wil spelers die onvoldoende speeltijd krijgen laten uitkijken naar andere opportuniteiten. De ploeg mag niet verzwakt worden. Inkomend wordt met name naar een centrale verdediger gekeken", staat te lezen in het verslag van de Fan Council.

Debast moet blijven

RSCA zal tijdens de wintermercato dus actief werk maken van een concurrent voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. Iets wat geen overbodige luxe lijkt met oog op het drukke slot van het seizoen. Bovendien wordt Debast steeds nadrukkelijker gelinkt aan een stap naar één van de Europese topcompetities.

Maar Fredberg benadrukte dat het de intentie is om het jeugdproduct nog een tijdje aan boord te houden. "Er zullen a priori geen basisspelers vertrekken in de winter. De club kijkt wel uit naar een extra verdediger die kan aansluiten en kan klaargestoomd worden voor volgend seizoen", klinkt het.

Anderlecht heeft voldoende kwaliteit om kampioen te spelen ...

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

83
83
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

65
65
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

21
21
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

17
17
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

167
167
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

59
59
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

359
359
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

148
148
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

156
156
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

353
353
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

33
33
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

361
361
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

290
290
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

110
110
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

212
212
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

534
534
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

145
145
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

114
114
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

74
74
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

252
252
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

161
161
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

130
130
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

20
20
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

402
402
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

296
296

Meer sportnieuws