Fredberg gooit transferplannen Anderlecht openlijk op tafel

door
Fredberg gooit transferplannen Anderlecht openlijk op tafel

Met competitieduels tegen Antwerp FC, KRC Genk en Cercle Brugge, staat RSC Anderlecht voor een lastig slot van 2023. Desondanks wordt achter de schermen ook al grondig werk gemaakt van de komende wintermercato. Zo wil RSCA zich wel degelijk versterken in januari.

De recordkampioen moest vorig seizoen vrede nemen met een bedroevende elfde plaats en dat bleef niet zonder gevolgen op de transfermarkt. Paars-Wit pakte namelijk uit met de ene zomeraanwinst na de andere. En die aanpak werpt zijn vruchten af. Momenteel staan de Brusselaars op de tweede plaats te pronken in het Jupiler Pro League-klassement.

Voor het eerst sinds lang lijkt de recordkampioen dus nog eens mee te doen voor de hoofdprijzen. Desondanks is de selectie van coach Brian Riemer niet volledig in evenwicht. Op het middenveld bijvoorbeeld, is de concurrentie iets te groot voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt. En centraal in de defensie is de spoeling dan weer behoorlijk dun.

LEES OOK: 'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Extra verdediger op komst

In januari wil Anderlecht dit echter corrigeren. Sportieve baas Jesper Fredberg was deze week, weliswaar via video-call, aanwezig op de 'Fan Council'. Op dit overlegmoment tussen vertegenwoordigers van de clubs én de supporters, werd de Deen onder meer gevraagd naar de transferplannen in januari. En Fredberg speelde open kaart.

Zo bevestigt hij dat er zowel aan uitgaande als aan inkomende zijde beweging zal volgen. "De club zoekt naar gerichte versterkingen en wil spelers die onvoldoende speeltijd krijgen laten uitkijken naar andere opportuniteiten. De ploeg mag niet verzwakt worden. Inkomend wordt met name naar een centrale verdediger gekeken", staat te lezen in het verslag van de Fan Council.

Debast moet blijven

RSCA zal tijdens de wintermercato dus actief werk maken van een concurrent voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. Iets wat geen overbodige luxe lijkt met oog op het drukke slot van het seizoen. Bovendien wordt Debast steeds nadrukkelijker gelinkt aan een stap naar één van de Europese topcompetities.

Maar Fredberg benadrukte dat het de intentie is om het jeugdproduct nog een tijdje aan boord te houden. "Er zullen a priori geen basisspelers vertrekken in de winter. De club kijkt wel uit naar een extra verdediger die kan aansluiten en kan klaargestoomd worden voor volgend seizoen", klinkt het.

Anderlecht heeft voldoende kwaliteit om kampioen te spelen ...

Meest recent

Euvrard baalt: "Mochten deze match nooit verliezen"

Standard wist in de eerste weken van de play-offs in het spoor te blijven van Genk en Westerlo. ...

11
11
Real spoelt CL-uitschakeling door met zuinige zege

Vorige week kreeg Real Madrid een mokerslag met de uitschakeling door Bayern München in de ...

5
5
Oosting bijt op de tong na discutabele penalty

Voor Antwerp leken de play-offs een maat voor niets te gaan worden, maar de Great Old lijkt plots ...

30
30
Drama voor Leicester voltrekt zich, Chelsea verliest weer

Ook in Engeland werd er dinsdagavond gevoetbald. In de Premier League leed Chelsea opnieuw een ...

29
29
Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

70
70
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

87
87
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

101
101
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

74
74
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

72
72
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

71
71
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

361
361
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

94
94
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

51
51
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

186
186
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

217
217
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

291
291
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

154
154
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

202
202
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

440
440
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

108
108
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

627
627
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

351
351
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

148
148
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

167
167

Meer sportnieuws