Fredberg gooit transferplannen Anderlecht openlijk op tafel

722 stemmen
Fredberg gooit transferplannen Anderlecht openlijk op tafel

Met competitieduels tegen Antwerp FC, KRC Genk en Cercle Brugge, staat RSC Anderlecht voor een lastig slot van 2023. Desondanks wordt achter de schermen ook al grondig werk gemaakt van de komende wintermercato. Zo wil RSCA zich wel degelijk versterken in januari.

De recordkampioen moest vorig seizoen vrede nemen met een bedroevende elfde plaats en dat bleef niet zonder gevolgen op de transfermarkt. Paars-Wit pakte namelijk uit met de ene zomeraanwinst na de andere. En die aanpak werpt zijn vruchten af. Momenteel staan de Brusselaars op de tweede plaats te pronken in het Jupiler Pro League-klassement.

Voor het eerst sinds lang lijkt de recordkampioen dus nog eens mee te doen voor de hoofdprijzen. Desondanks is de selectie van coach Brian Riemer niet volledig in evenwicht. Op het middenveld bijvoorbeeld, is de concurrentie iets te groot voor een ploeg die geen Europees voetbal speelt. En centraal in de defensie is de spoeling dan weer behoorlijk dun.

LEES OOK: Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

Extra verdediger op komst

In januari wil Anderlecht dit echter corrigeren. Sportieve baas Jesper Fredberg was deze week, weliswaar via video-call, aanwezig op de 'Fan Council'. Op dit overlegmoment tussen vertegenwoordigers van de clubs én de supporters, werd de Deen onder meer gevraagd naar de transferplannen in januari. En Fredberg speelde open kaart.

Zo bevestigt hij dat er zowel aan uitgaande als aan inkomende zijde beweging zal volgen. "De club zoekt naar gerichte versterkingen en wil spelers die onvoldoende speeltijd krijgen laten uitkijken naar andere opportuniteiten. De ploeg mag niet verzwakt worden. Inkomend wordt met name naar een centrale verdediger gekeken", staat te lezen in het verslag van de Fan Council.

Debast moet blijven

RSCA zal tijdens de wintermercato dus actief werk maken van een concurrent voor Jan Vertonghen en Zeno Debast. Iets wat geen overbodige luxe lijkt met oog op het drukke slot van het seizoen. Bovendien wordt Debast steeds nadrukkelijker gelinkt aan een stap naar één van de Europese topcompetities.

Maar Fredberg benadrukte dat het de intentie is om het jeugdproduct nog een tijdje aan boord te houden. "Er zullen a priori geen basisspelers vertrekken in de winter. De club kijkt wel uit naar een extra verdediger die kan aansluiten en kan klaargestoomd worden voor volgend seizoen", klinkt het.

Anderlecht heeft voldoende kwaliteit om kampioen te spelen ...

Meest recent

"Als het kot brandt bij RSCA…": Vanderbiest scherp

RSC Anderlecht en KV Mechelen spelen zondag een zeer belangrijk duel. De Maneblussers tellen twee ...

33
33
'Transferbom bij Club: miljoenen voor nieuwe killer'

Club Brugge richt zijn vizier op een jonge doelpuntenmachine. Een zestienjarige die in Hongarije ...

41
41
Gemiste kans Genk? Malinovskyi kiest opvallende club

KRC Genk gaat in de zomer serieus sleutelen aan zijn selectie. Daarbij had het een speler met ...

11
11
Opvallende niet-selectie Duivels: "Ze begrijpen er niets van"

Bondscoach Rudi Garcia heeft vrijdag zijn 26-koppige spelersgroep voor het komende WK bekend ...

75
75
'Anderlecht dondert ineen: Coucke activeert rampenplan'

Anderlecht staat opnieuw onder hoogspanning. De verloren bekerfinale zet Marc Coucke, zijn plannen ...

412
412
Trainersontslag bij Antwerp? Oosting komt met reactie

Antwerp FC blijft aanmodderen in de Champions' Play-Offs en verloor vrijdagavond ook op OH Leuven. ...

83
83
'Tzolis krijgt monstertransfer: Club pakt waanzinnige som'

Club Brugge zal in de zomermaanden afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Ook een vertrek ...

273
273
Anderlecht bibbert en beeft: gigantisch horror-scenario

RSC Anderlecht incasseerde donderdag een zoveelste sportieve uppercut met de nederlaag in de ...

411
411
Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

301
301
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

211
211
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

189
189
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

55
55
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

70
70
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

248
248
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

56
56
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

259
259
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

99
99
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

421
421
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

411
411
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

179
179
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

236
236
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

420
420
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

58
58
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

212
212
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

130
130

Meer sportnieuws