Vrancken verrast: "Kwaliteit getoond in Conference League"

door
Vrancken verrast:

Het Europese seizoen is voorbij voor KRC Genk. Dat is uitgedraaid op een gigantische teleurstelling. Tegen het bijzonder matige Cukaricki werd weliswaar gewonnen, maar voordien was het al misgegaan. Wouter Vrancken en Bryan Heynen likken de wonden.

Van de droom van het bereiken van de groepsfase van de Champions League naar een vroegtijdige uitschakeling in de Conference League. Neen, Racing Genk heeft zwaar onder de maat gespresteerd in Europa. 

LEES OOK: Genk én Anderlecht onder zware druk: Boeckx voorspelt

Zwakke Europese campagne

Genk speelde 12 Europese wedstrijden. Daarvan won het er welgeteld 3. Twee keer tegen Cukaricki en tegen Adana Demirspor. De Limburgers verloren 3 wedstrijden en speelden in totaal 6 keer gelijk (in 90 en 120 minuten). KRC Genk viel zwaar door de mand.

Vrancken was toch tevreden over deze campagne. "De kwaliteit die we in de Conference League getoond hebben, was wel goed. Het is vooral in de voorrondes dat we efficiëntie misten of dom rood pakten. Dan hadden we nu nog in een andere Europese competitie gezeten", was zijn vreemde reactie na een 8 op 18 in een zeer haalbare groep. Cukaricki was bijzonder pover, Ferencvaros is een ploeg die Genk altijd moet aankunnen. Fiorentina is een goede ploeg, maar zeker geen Italiaanse topclub.

Leerrijke campagne

Heynen baalde na de uitschakeling. "Tegen Cukaricki hebben we onze job gedaan, alleen jammer dat het in de andere match niet mee zat. We waren met 3 ploegen aan elkaar gewaagd in deze groep, maar het zat net niet mee voor ons. Thuis tegen Fiorentina waren we bijvoorbeeld heel dicht bij de 3-2. Het is jammer, maar het was een leerrijke campagne."

Racing Genk ligt zo midden december al uit Europa en de Beker van België. De komende maanden zijn er geen excuses: de top vier moét gehaald worden om het seizoen nog te redden.

Vreemde reactie van Vrancken?

Meest recent

Aanduidingen refs Croky Cup en speeldag 25 bekend

Het belooft weer een drukke week te worden op de Belgische velden. Eerst staan de terugmatchen in de ...

36
36
Anderlecht zoekt T1: vier topkandidaten in de race

Door het ontslag van Olivier Renard zoekt RSC Anderlecht een nieuwe sportief directeur, al is dat ...

176
176
'Leegloop bij Antwerp: Overmars geeft goudhaantje op'

Antwerp leek even weer naar boven te mogen kijken, maar voorlopig blijkt het stamnummer ...

121
121
Coucke trapt na: zondebok Anderlecht krijgt volle laag

Het is meer dan ooit crisis bij RSC Anderlecht, en dus ziet het bestuur van de Brusselaars zich ...

334
334
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

162
162
Garcia trekt bleek weg: volgende Duivel valt geblesseerd uit

Nog zo'n 122 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Als ...

95
95
Crisis Anderlecht: Coucke doorbreekt stilte op nationale tv

Nu RSC Anderlecht andermaal een dieptepunt heeft bereikt, kan de clubleiding zich niet langer hullen ...

471
471
'Kompany verwend: eerste zomeraankoop nu al bepaald'

Vincent Kompany gaat deze week met Bayern München op zoek naar een plek in de halve finales van ...

76
76
Leko krijgt cruciaal nieuws uit ziekenboeg Club Brugge

Club Brugge won zondagavond met overmacht van een weerloos Standard en haalde het met ...

274
274
Hayen wijst spelers terecht: "Overvloedig op getraind"

KRC Genk lijkt eindelijk de rug te rechten in de Jupiler Pro League. Na de overwinning van vorige ...

264
264
Anderlecht op apegapen: Coucke spijkerhard aangepakt

RSC Anderlecht is opnieuw verwikkeld in een bijzonder diepe crisis. De resultaten zijn de laatste ...

537
537
‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

785
785
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

845
845
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

351
351
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

46
46
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

300
300
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

630
630
Paul Gheysens furieus in vuile oorlog: "Het klopt niet!"

Het blijven enorm woelige tijden voor Paul Gheysens, Antwerp en Ghelamco. Elk hebben ze op hun eigen ...

357
357
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

368
368
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

175
175
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

258
258
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

367
367
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

731
731
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

220
220
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

408
408

Meer sportnieuws