Schandalige actie bij KRC Genk: "Onverklaarbaar!"

633
Schandalige actie bij KRC Genk:

KRC Genk is er donderdagavond dan toch niet in geslaagd om zich te verzekeren van Europese overwintering. De Limburgers wonnen wel met 2-0 van Cukaricki, maar dat bleek onvoldoende. Bovendien pakte Matias Galarza ook nog eens een rode kaart.

Racing stond op voorhand al voor een erg lastige opdracht. De Belgische vicekampioen was immers afhankelijk van het resultaat in Ferencvaros-Fiorentina, waar de Italianen moesten winnen. Beide ploegen waren echter gebaat bij een gelijkspel en zo geschiedde ook: 1-1.

Pech dus voor Genk, dat op eigen veld wel deed wat moest. Zo werd gewonnen van zwakke broertje Cukaricki, dat het Europese toneel verlaat met nul punten op de teller. Bryan Heynen en Joseph Paintsil zorgden uiteindelijk voor de 2-0-overwinning.

LEES OOK: Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

Licht gaat uit bij Galarza

Dat die score niet hoger was opgelopen tegen een ronduit zwakke opponent, had Genk echter vooral aan zichzelf te danken. Zo lieten de Limburgers andermaal verschillende kansen onbenut. In de openingsminuten liet Paintsil zelfs een strafschop liggen.

En ook Matias Galarza maakte het zijn ploegmakkers er niet makkelijk op. Na een potig duel vond de temperamentvolle Argentijn er niet beter op dan na te trappen in het gezicht van zijn tegenstander. Op aangeven van de VAR kon de scheidsrechter dan ook niet anders dan rood te trekken.

Niet enkel in Europa

Uiteindelijk bleef die uitsluiting zonder gevolgen door de zwakte van de tegenstander. Maar het was bij een 1-0-tussenstand toch een behoorlijk risico. In de studio's van Sporza waren de analisten dan ook scherp voor Galarza. "Het is onverklaarbaar. In tijden van VAR snap je daar helemaal niets van", opperde Gert Verheyen.

Het was bovendien niet de eerste keer dit seizoen dat Racing zichzelf in de problemen bracht. "Genk maakt het zichzelf zo vaak, zo moeilijk. Niet alleen Europees, ook in de competitie. Dat moet er echt uit, je maakt het voor jezelf keer op keer onmogelijk om resultaten te boeken", besloot Arnar Vidarsson.

Genk moet Galarza een extra sanctie geven ...

Meest recent

'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

2
2
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

19
19
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

15
15
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

73
73
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

27
27
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

49
49
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

150
150
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

99
99
KV Mechelen snoert iedereen de mond: Raman reageert

Het rommelde bij KV Mechelen en coach Fred Vanderbiest werd nadrukkelijk met een ontslag in verband ...

61
61
Club Brugge liet Rode Duivel genadeloos links liggen

Club Brugge heeft zich flink geroerd afgelopen zomer. Na het vertrek van Simon Mignolet was ...

184
184
Van Bommel hakt knopen door: Brugse Duivels in vizier

Er staat weer een nieuwe interlandperiode voor de deur. Voor bondscoach Mark van Bommel weer een ...

168
168
Bruno Fernandes haalt ongezien uit: “Leugens verspreid"

Manchester United completeerde een knappe comeback in de Champions League tegen AS Roma. De uitploeg ...

31
31
Preud’homme slaat keihard terug na Club Brugge-kritiek

Club Brugge mikt altijd op het allerhoogste en ook achter de schermen zijn de ambities groot. Elke ...

228
228
HVH ziet Belgische arbitrage falen: “Gewoonweg belachelijk”

Afgelopen speeldag waren er weer een paar discutabele fases op de Belgische velden. Vooral de ...

129
129
'Club voelt bui al hangen: AC Milan heeft grootse plannen'

In januari is hij niet te koop, maar dat Nicolo Tresoldi bezig is aan zijn laatste maanden bij Club ...

218
218
Thorup gooit roer om: opvallend slachtoffer in Genk

KRC Genk vindt vooral buitenshuis maar geen regelmaat in de prestaties, want na twee opeenvolgende ...

223
223
Vanaken duidt opvolger Tzolis aan bij Club Brugge

Club Brugge hoopt vanavond tegen PSV opnieuw te schitteren in de Champions League. Niet alleen als ...

289
289
Ajax dumpte hem via WhatsApp: nu schittert hij bij Club

Een miskoop. Dertien in een dozijn. "Met hem speel je met tien." In Nederland lachten ze hem weg, nu ...

241
241
Sibierski maakt brokken: Anderlecht op ramkoers met KBVB

Het zijn onrustige dagen bij RSC Anderlecht, waar het intern blijkt te rommelen tussen Vitor Bruno ...

314
314
Seys speelt open kaart: laatste maanden bij Club Brugge

In de Champions League neemt Club Brugge het straks op tegen PSV. In de Philips Arena zullen ...

480
480
'Bruno haalt gram: Anderlecht kan cashen op Stroeykens'

Een zestal weken nadat Antoine Sibierski hem openlijk naar de uitgang sorteerde, is Mario Stroeykens ...

225
225
Leko hakt knopen door: opstelling Club Brugge al bekend

Club Brugge vertoeft momenteel in Eindhoven, waar het na de fraaie zeges tegen Inter en Lens nu ook ...

206
206
Tielemans na comeback: "We hebben voor hem gevochten"

Manchester United is dinsdagavond van de hel naar de hemel gegaan. Het leek aanvankelijk op weg naar ...

185
185
'Belgische clubs azen op koopje bij Marseille'

De start van de wintermercato nadert stilaan met rasse schreden. Clubs moeten nog twee maanden ...

166
166
Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

De vierde speeldag in de league phase van de Champions League heeft dinsdagavond heel wat spektakel ...

81
81

Meer sportnieuws