Schandalige actie bij KRC Genk: "Onverklaarbaar!"

door
Schandalige actie bij KRC Genk:

KRC Genk is er donderdagavond dan toch niet in geslaagd om zich te verzekeren van Europese overwintering. De Limburgers wonnen wel met 2-0 van Cukaricki, maar dat bleek onvoldoende. Bovendien pakte Matias Galarza ook nog eens een rode kaart.

Racing stond op voorhand al voor een erg lastige opdracht. De Belgische vicekampioen was immers afhankelijk van het resultaat in Ferencvaros-Fiorentina, waar de Italianen moesten winnen. Beide ploegen waren echter gebaat bij een gelijkspel en zo geschiedde ook: 1-1.

Pech dus voor Genk, dat op eigen veld wel deed wat moest. Zo werd gewonnen van zwakke broertje Cukaricki, dat het Europese toneel verlaat met nul punten op de teller. Bryan Heynen en Joseph Paintsil zorgden uiteindelijk voor de 2-0-overwinning.

LEES OOK: 'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

Licht gaat uit bij Galarza

Dat die score niet hoger was opgelopen tegen een ronduit zwakke opponent, had Genk echter vooral aan zichzelf te danken. Zo lieten de Limburgers andermaal verschillende kansen onbenut. In de openingsminuten liet Paintsil zelfs een strafschop liggen.

En ook Matias Galarza maakte het zijn ploegmakkers er niet makkelijk op. Na een potig duel vond de temperamentvolle Argentijn er niet beter op dan na te trappen in het gezicht van zijn tegenstander. Op aangeven van de VAR kon de scheidsrechter dan ook niet anders dan rood te trekken.

Niet enkel in Europa

Uiteindelijk bleef die uitsluiting zonder gevolgen door de zwakte van de tegenstander. Maar het was bij een 1-0-tussenstand toch een behoorlijk risico. In de studio's van Sporza waren de analisten dan ook scherp voor Galarza. "Het is onverklaarbaar. In tijden van VAR snap je daar helemaal niets van", opperde Gert Verheyen.

Het was bovendien niet de eerste keer dit seizoen dat Racing zichzelf in de problemen bracht. "Genk maakt het zichzelf zo vaak, zo moeilijk. Niet alleen Europees, ook in de competitie. Dat moet er echt uit, je maakt het voor jezelf keer op keer onmogelijk om resultaten te boeken", besloot Arnar Vidarsson.

Genk moet Galarza een extra sanctie geven ...

Meest recent

Crisis doemt op bij Club Brugge: "Ben écht gechoqueerd"

Club Brugge is behoorlijk dramatisch aan de tweede seizoenshelft begonnen. Slechts enkele dagen ...

86
86
Opvallend duo: Bakayoko en Klopp verbroederen plots

Johan Bakayoko hoopt zich snel weer in de kijker te spelen bij de Rode Duivels. De aanvaller maakte ...

14
14
Skov Olsen heeft na jaar weer toptransfer beet

Een jaar geleden trok Andreas Skov Olsen de deur achter zich dicht bij Club Brugge. De Deense winger ...

45
45
Vanaken na blamage: "Of we niet gemotiveerd waren?"

Club Brugge is zeer zwak aan het nieuwe jaar begonnen. Ze werden door Sporting Charleroi ...

394
394
VAR, rode kaart en instorting: Club Brugge kent horroravond

Wat een statement moest worden, werd een donkerrrood alarmsignaal. Club Brugge leek lange tijd op ...

330
330
'Noa Lang bezorgt Club Brugge stevige transferkater'

Noa Lang kent een zeer moeilijk seizoen bij Napoli. Er zijn al heel wat geruchten over een snel ...

209
209
'Vrees bij KRC Genk: sterkhouder op weg naar uitgang'

KRC Genk gaat deze mercato mogelijk nog een sterkhouder verliezen. Zakaria El Ouahdi wordt vaak ...

257
257
Lommel droomt dankzij gouden transfer, RWDM met grote zorgen

De Challenger Pro League hernam vanavond na een deugddoende winterbreak. In Limburg werd de derby ...

75
75
Woede bij fans Club Brugge: "Omgekocht!"

Club Brugge is bezig aan zijn match tegen La Louvière. Blauw-Zwart staat bij de rust 2-0 ...

623
623
Van den Bosch uit de ploeg? Oosting velt oordeel

Wat gaat er gebeuren met Zeno Van den Bosch? De centrale verdediger zal weldra zijn transfer naar de ...

225
225
Kleedkamer KAA Gent velt oordeel over De Mil na beker-exit

KAA Gent ligt uit de Croky Cup en dat is een teleurstelling van jewelste. De nederlaag tegen RSC ...

419
419
'Anderlecht onder stoom: transferakkoord met spits'

RSC Anderlecht moet versterking halen, anders zal het bijzonder moeilijk worden om beter te doen dan ...

655
655
Waarom KRC Genk al 25 jaar dé norm is in België

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

212
212
‘Anderlecht grijpt in: 7 toptargets voor nieuwe nummer 1’

Bij RSC Anderlecht draait het al weken rond doelmannen. Wie de geruchten volgt, ziet namen blijven ...

406
406
Club Brugge moét reageren: Leko voert één wissel door

Club Brugge moet zich na de wanprestatie in de Beker van Belgie tegen Sporting Charleroi in de ...

184
184
'Duranville verrast compleet: nieuwe club bekend'

Julien Duranville gaat Borussia Dortmund deze maand verlaten. Het zal een droge uitleenbeurt zijn, ...

175
175
Patro droomt van meer: 'tweede Nainggolan-stunt'

Patro Eisden heeft uitgepakt met een zeer grote transfer. Ze stelden vandaag Radja Nainggolan voor ...

167
167
AA Gent raast door: derde vertrekker is een feit

Bij AA Gent zijn ze bezig aan een zeer intensieve wintermercato. De Buffalo's hebben al een derde ...

77
77
Standard maakt stunttransfer wereldkundig

Marc Wilmots is voorstander van een gezocht evenwicht in een spelerskern. Jonge doorverkoopbare ...

264
264
Kompany jubelt: extra sterspeler bij Bayern op komst

Vincent Kompany is op weg naar succes bij Bayern München. De Belgische oefenmeester kende de ...

80
80
Hayen drukt stempel: wissel(s) van de wacht in Genk

Nicky Hayen moet KRC Genk straks nog naar de top zes zien te loodsen, een missie die zaterdag start ...

344
344
'Renard draait overuren: transfervuurwerk in Anderlecht'

Tot dusver viel er vrij weinig te beleven bij RSC Anderlecht, maar dat lijkt slechts stilte voor de ...

232
232
De Mos fileert Belgische jaren en doet straffe onthulling

Aad De Mos heeft in België een spoor nagelaten dat tegelijk glorieus en controversieel is. Voor ...

241
241
Groen licht: Club Brugge krijgt update in stadiondossier

Club Brugge hoopt de uitschakeling in de beker vrijdag door te spelen tegen La Louvière. Op ...

450
450
Lardot velt verdict: rode kaart voor Kana & Tzolis?

De afgelopen dagen werden de kwartfinales van de Croky Cup afgewerkt. Hier en daar ontstond er ...

531
531

Meer sportnieuws