Schandalige actie bij KRC Genk: "Onverklaarbaar!"

door
Schandalige actie bij KRC Genk:

KRC Genk is er donderdagavond dan toch niet in geslaagd om zich te verzekeren van Europese overwintering. De Limburgers wonnen wel met 2-0 van Cukaricki, maar dat bleek onvoldoende. Bovendien pakte Matias Galarza ook nog eens een rode kaart.

Racing stond op voorhand al voor een erg lastige opdracht. De Belgische vicekampioen was immers afhankelijk van het resultaat in Ferencvaros-Fiorentina, waar de Italianen moesten winnen. Beide ploegen waren echter gebaat bij een gelijkspel en zo geschiedde ook: 1-1.

Pech dus voor Genk, dat op eigen veld wel deed wat moest. Zo werd gewonnen van zwakke broertje Cukaricki, dat het Europese toneel verlaat met nul punten op de teller. Bryan Heynen en Joseph Paintsil zorgden uiteindelijk voor de 2-0-overwinning.

LEES OOK: Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Licht gaat uit bij Galarza

Dat die score niet hoger was opgelopen tegen een ronduit zwakke opponent, had Genk echter vooral aan zichzelf te danken. Zo lieten de Limburgers andermaal verschillende kansen onbenut. In de openingsminuten liet Paintsil zelfs een strafschop liggen.

En ook Matias Galarza maakte het zijn ploegmakkers er niet makkelijk op. Na een potig duel vond de temperamentvolle Argentijn er niet beter op dan na te trappen in het gezicht van zijn tegenstander. Op aangeven van de VAR kon de scheidsrechter dan ook niet anders dan rood te trekken.

Niet enkel in Europa

Uiteindelijk bleef die uitsluiting zonder gevolgen door de zwakte van de tegenstander. Maar het was bij een 1-0-tussenstand toch een behoorlijk risico. In de studio's van Sporza waren de analisten dan ook scherp voor Galarza. "Het is onverklaarbaar. In tijden van VAR snap je daar helemaal niets van", opperde Gert Verheyen.

Het was bovendien niet de eerste keer dit seizoen dat Racing zichzelf in de problemen bracht. "Genk maakt het zichzelf zo vaak, zo moeilijk. Niet alleen Europees, ook in de competitie. Dat moet er echt uit, je maakt het voor jezelf keer op keer onmogelijk om resultaten te boeken", besloot Arnar Vidarsson.

Genk moet Galarza een extra sanctie geven ...

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

38
38
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

21
21
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

44
44
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

40
40
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

71
71
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

199
199
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

165
165
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

281
281
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

355
355
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

93
93
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

148
148
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

138
138
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

79
79
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

287
287
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

923
923
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

291
291
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

788
788
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

219
219
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

724
724
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

491
491
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

152
152
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1058
1058

Meer sportnieuws