Titanenclash: 'Anderlecht strijdt met Club om miljoenentransfer'

743
Titanenclash: 'Anderlecht strijdt met Club om miljoenentransfer'

Nu RSC Anderlecht stilaan weer op topniveau is en Club Brugge wat van zijn pluimen verloren heeft, laait de sportieve rivaliteit tussen beide topclubs weer op. Maar ook op de transfermarkt zouden ze de strijd aangaan. Het 'Talent van het Jaar' in Zweden geldt daarbij als de inzet.

Bij La Dernière Heure weet men namelijk te melden dat zowel Anderlecht als Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Momodou Sonko. Deze Zweed met Gambiaanse roots is nog altijd maar 18 jaar oud. Maar in de voorbije maanden wist de flankaanvaller behoorlijk wat indruk te maken bij zijn club BK Häcken.

LEES OOK: Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Ook Ajax ligt op de loer

Sonko groeide bij zijn Zweedse werkgevers uit tot één van de grote revelaties in het lokale kampioenschap. Over alle competities heen was hij goed voor 10 goals en 5 assists in 34 wedstrijden, waarvan oorspronkelijk een groot deel als invaller. Het leverde hem de prijs voor 'Talent van het Jaar' in de Allsvenskan op.

De Zweedse jeugd-international lijkt weldra dan ook een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. Onder meer Ajax toont naar verluidt belangstelling, maar ook de Jupiler Pro League zou wel eens zijn bestemming kunnen worden. Volgens LDH zouden Anderlecht en Club behoorlijk concreet zijn.

Club Brugge heeft streepje voor

Via sportieve baas Jesper Fredberg heeft Paars-Wit alvast een goed beeld op de Scandinavische markt en hij volgt de jongeling al langer. De Brusselaars zouden in Sonko een geschikte opvolger zien voor Francis Amuzu, indien zich aan een nieuwe stap waagt. Maar de concurrentie dreigt roet in het eten te gooien.

Club Brugge zou immers harder doordrukken voor zijn komst. De West-Vlamingen hopen op een scenario à la Antonio Nusa. Die werd ook op jonge leeftijd weggeplukt in Scadinavië en lijkt straks voor een veelvoud van zijn initiële transfersom verkocht te gaan worden.

Overigens kost ook Sonko een aardige duit, naar verluidt bedraagt de vraagprijs zo'n 5 miljoen euro. Een bedrag dat realistischer is voor Club dan voor Anderlecht.

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

5
5
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

8
8
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

12
12
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

29
29
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

39
39
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

205
205
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

46
46
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

40
40
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

87
87
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

75
75
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

125
125
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

159
159
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

56
56
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

59
59
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

326
326
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

809
809
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

91
91
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

27
27
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

177
177
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

85
85
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

173
173
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

213
213
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

403
403
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

718
718
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

266
266

Meer sportnieuws