Titanenclash: 'Anderlecht strijdt met Club om miljoenentransfer'

743 stemmen
Titanenclash: 'Anderlecht strijdt met Club om miljoenentransfer'

Nu RSC Anderlecht stilaan weer op topniveau is en Club Brugge wat van zijn pluimen verloren heeft, laait de sportieve rivaliteit tussen beide topclubs weer op. Maar ook op de transfermarkt zouden ze de strijd aangaan. Het 'Talent van het Jaar' in Zweden geldt daarbij als de inzet.

Bij La Dernière Heure weet men namelijk te melden dat zowel Anderlecht als Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Momodou Sonko. Deze Zweed met Gambiaanse roots is nog altijd maar 18 jaar oud. Maar in de voorbije maanden wist de flankaanvaller behoorlijk wat indruk te maken bij zijn club BK Häcken.

LEES OOK: 'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

Ook Ajax ligt op de loer

Sonko groeide bij zijn Zweedse werkgevers uit tot één van de grote revelaties in het lokale kampioenschap. Over alle competities heen was hij goed voor 10 goals en 5 assists in 34 wedstrijden, waarvan oorspronkelijk een groot deel als invaller. Het leverde hem de prijs voor 'Talent van het Jaar' in de Allsvenskan op.

De Zweedse jeugd-international lijkt weldra dan ook een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. Onder meer Ajax toont naar verluidt belangstelling, maar ook de Jupiler Pro League zou wel eens zijn bestemming kunnen worden. Volgens LDH zouden Anderlecht en Club behoorlijk concreet zijn.

Club Brugge heeft streepje voor

Via sportieve baas Jesper Fredberg heeft Paars-Wit alvast een goed beeld op de Scandinavische markt en hij volgt de jongeling al langer. De Brusselaars zouden in Sonko een geschikte opvolger zien voor Francis Amuzu, indien zich aan een nieuwe stap waagt. Maar de concurrentie dreigt roet in het eten te gooien.

Club Brugge zou immers harder doordrukken voor zijn komst. De West-Vlamingen hopen op een scenario à la Antonio Nusa. Die werd ook op jonge leeftijd weggeplukt in Scadinavië en lijkt straks voor een veelvoud van zijn initiële transfersom verkocht te gaan worden.

Overigens kost ook Sonko een aardige duit, naar verluidt bedraagt de vraagprijs zo'n 5 miljoen euro. Een bedrag dat realistischer is voor Club dan voor Anderlecht.

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

Anderlecht 10 jaar zonder prijs: Bruno spreekt over ambities

Bij RSC Anderlecht beginnen ze het seizoen met een thuismatch tegen La Louvière. Het ...

21
21
'Bruno schuift met pionnen: groot slachtoffer in basiself'

RSC Anderlecht begint zondagavond aan zijn nieuwe campagne in de Jupiler Pro League. De ...

5
5
'Liverpool helemaal los: stuntdeal bij Barça, bod van 115 mil'

Na een tegenvallend seizoen wil Liverpool FC in de komende jaargang opnieuw een gooi doen naar de ...

18
18
Potts debuteert bij Club: ploegmaats doen boekje open

Club Brugge heeft de competitie geopend met een vlotte 3-0-overwinning tegen KV Kortrijk. Daarbij ...

206
206
Vermeeren forceert plots sensationele transferwending

Arthur Vermeeren leek bij RB Leipzig opnieuw op weg naar de uitgang. Enkele maanden later ligt alles ...

175
175
'Genk lanceert nieuw offensief: dríé extra aanwinsten'

KRC Genk opent zondagnamiddag zijn nieuwe seizoen met een bezoek aan Zulte Waregem. Ondertussen ...

265
265
Club Brugge heeft nieuw 'monster': kranten gaan uit hun dak

Club Brugge is foutloos aan de nieuwe jaargang in de Jupiler Pro League begonnen. Vrijdagavond ...

478
478
Koffi of Chambaere? Hubert geeft zijn keuze prijs

Union SG zag Kjell Scherpen naar Ipswich Town in Engeland vertrekken en haalde Hervé Koffi ...

61
61
Vanaken looft aanwinst: "Ongelooflijk!"

Club Brugge won met 3-0 van KV Kortrijk. Een goede opener van het seizoen. De landskampioen had ...

578
578
Lee meteen lieveling bij Club: "Heb ik nog nooit meegemaakt"

Club Brugge heeft het seizoen geopend met een vlotte 3-0-zege tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart is nog ...

762
762
Efficiënt Club haalt na rust trekker over tegen kranig KVK

Club Brugge moest even op gang komen, maar maakte na rust toch komaf met een kranig KV Kortrijk. De ...

118
118
'Clement vangt bot: Standard eist 8 miljoen euro'

Als het van Philippe Clement afhangt, dan gaat hij deze zomer nog shoppen bij Standard. Dat meldt ...

313
313
Tzolis: "Daarom verliet ik Club voor Arsenal"

Bij Club Brugge zagen ze Christos Tzolis naar Arsenal vertrekken. Dat leverde 40 miljoen euro op. De ...

515
515
Club Brugge op voorsprong: Brugse fans schrikken even

Club Brugge en KV Kortrijk openden vanavond de Jupiler Pro League. De eerste 45 minuten liggen ...

219
219
"Ik verlaat Anderlecht komende zomer niét"

Bij RSC Anderlecht was het de afgelopen jaren een komen en gaan van spelers. Vaak waren spelers al ...

468
468
Standard hoopt op nieuwe sensatie: "Enorme club"

Standard plukte Salieu Drammeh voor ruim twee miljoen euro weg bij het Noorse Lillestrøm SK. ...

182
182
Stevige bom onder spraakmakend huwelijk Cristiano Ronaldo?

Cristiano Ronaldo blijft ook na zijn 40ste de debatten beheersen. De Portugees staat voor een ...

100
100
Madou maakt volgende ingaande transfer Club Brugge bekend

Club Brugge staat op het punt om een nieuwe opvallende zomertransfer af te ronden. De Spaanse ...

542
542
Jupiler Pro League met 5 jonge parels: van RSCA tot Club Brugge

Alle jaren horen we hetzelfde cliché: de competitie is kwalitatief armer geworden. De Jupiler ...

319
319
'Na Club Brugge-akkoord: ongeziene wending rond Adedeji'

Na zijn akkoord met Club Brugge leek Noah Adedeji-Sternberg op weg naar de uitgang bij KRC Genk. ...

1573
1573
Ruben Van Gucht zorgt voor enorme relationele schokgolf

Ruben Van Gucht blijft een naam die reacties uitlokt. De sportjournalist haalt al jaren de ...

107
107
Club Brugge - KV Kortrijk: Leko voert twee wissels door

Club Brugge en KV Kortrijk openen vanavond de Jupiler Pro League. Blauw-Zwart wil na de nederlaag in ...

125
125
Standard stalt verdediger bij andere Belgische club

Bij Standard kenden ze al een zeer drukke zomermercato. Sportief directeur Marc Wilmots wist al de ...

65
65
Biancone geeft smaakmaker RSCA raad: "Nog jaar blijven"

Bij RSC Anderlecht verloren ze met Thorgan Hazard en Nathan De Cat twee sterkhouders, Keisuke Goto ...

512
512
Sommer geeft toe: “Die club was ook een optie”

Club Brugge pakte stevig uit door Yann Sommer transfervrij aan te trekken. Hij was vorig jaar nog ...

469
469

Meer sportnieuws