Titanenclash: 'Anderlecht strijdt met Club om miljoenentransfer'

door
Titanenclash: 'Anderlecht strijdt met Club om miljoenentransfer'

Nu RSC Anderlecht stilaan weer op topniveau is en Club Brugge wat van zijn pluimen verloren heeft, laait de sportieve rivaliteit tussen beide topclubs weer op. Maar ook op de transfermarkt zouden ze de strijd aangaan. Het 'Talent van het Jaar' in Zweden geldt daarbij als de inzet.

Bij La Dernière Heure weet men namelijk te melden dat zowel Anderlecht als Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Momodou Sonko. Deze Zweed met Gambiaanse roots is nog altijd maar 18 jaar oud. Maar in de voorbije maanden wist de flankaanvaller behoorlijk wat indruk te maken bij zijn club BK Häcken.

LEES OOK: 'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ook Ajax ligt op de loer

Sonko groeide bij zijn Zweedse werkgevers uit tot één van de grote revelaties in het lokale kampioenschap. Over alle competities heen was hij goed voor 10 goals en 5 assists in 34 wedstrijden, waarvan oorspronkelijk een groot deel als invaller. Het leverde hem de prijs voor 'Talent van het Jaar' in de Allsvenskan op.

De Zweedse jeugd-international lijkt weldra dan ook een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. Onder meer Ajax toont naar verluidt belangstelling, maar ook de Jupiler Pro League zou wel eens zijn bestemming kunnen worden. Volgens LDH zouden Anderlecht en Club behoorlijk concreet zijn.

Club Brugge heeft streepje voor

Via sportieve baas Jesper Fredberg heeft Paars-Wit alvast een goed beeld op de Scandinavische markt en hij volgt de jongeling al langer. De Brusselaars zouden in Sonko een geschikte opvolger zien voor Francis Amuzu, indien zich aan een nieuwe stap waagt. Maar de concurrentie dreigt roet in het eten te gooien.

Club Brugge zou immers harder doordrukken voor zijn komst. De West-Vlamingen hopen op een scenario à la Antonio Nusa. Die werd ook op jonge leeftijd weggeplukt in Scadinavië en lijkt straks voor een veelvoud van zijn initiële transfersom verkocht te gaan worden.

Overigens kost ook Sonko een aardige duit, naar verluidt bedraagt de vraagprijs zo'n 5 miljoen euro. Een bedrag dat realistischer is voor Club dan voor Anderlecht.

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

Genk houdt net koppositie vast, averij voor Standard

De Europe Play-Off blijft razend spannend. Leider Genk liet dinsdag immers opnieuw punten liggen en ...

22
22
'Lazio pleziert Sarri met komst Rode Duivel'

Enkele jaren geleden stond Maurizio Sarri nog te boek als één van de beste coaches van ...

0
0
'Anderlecht moet vrezen: droomtransfer gekaapt'

Ondanks dat er de komende weken nog heel veel op het spel staat voor Anderlecht en de zoektocht naar ...

28
28
"Club Brugge? Interesseert me op dit moment niet"

Voor Club Brugge zijn het ontgoochelende dagen geweest. Het zag de titel mogelijk definitief ...

55
55
De Mil komt met update over verguisde Kanga

AA Gent kon in deze play-offs nog niet winnen, met tot dusver een schamele twee op negen tegen KV ...

46
46
Vanderbiest verklapt aanpak: "Als je dat doet tegen Club..."

KV Mechelen pakte voorlopig één punt in de Play-Offs. Tegen Union SG en RSC Anderlecht ...

51
51
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen-speler maakt wéér indruk

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Club Brugge gaat ver met waanzinnige eis rond Tresoldi

Club Brugge voelt dat er iets beweegt rond Nicolò Tresoldi, en dat vertaalt zich meteen in ...

318
318
Anderlecht loopt stevige transferkater op

RSC Anderlecht wordt stilaan aan de nodige spelers gelinkt. Dat is uiteraard logisch, aangezien de ...

75
75
Charaï zwaar onder de indruk van topper KRC Genk

Bij KRC Genk hebben ze héél wat leuke voetballers rondlopen. Een aantal van hen gaan ...

42
42
Taravel maakt keuze: vervanger voor Hazard

Bij RSC Anderlecht staan ze voor een keuze. Thorgan Hazard zal wellicht niet én tegen STVV ...

163
163
'Drukke zomer Anderlecht: eerste toptarget lekt uit'

Ongeacht de verdere afloop van dit seizoen gaat RSC Anderlecht nadien alweer een drukke zomer ...

206
206
Club onder druk: BV komt met onheilspellend bericht

Club Brugge incasseerde afgelopen weekend een mokerslag van jewelste. Tegen rivaal Union ging het ...

254
254
'Overmars houdt adem in: goudhaantjes weg bij Antwerp?'

De nul is van het bord. Na de nederlagen tegen Genk en Charleroi knoopte Antwerp tegen OHL eindelijk ...

125
125
Leko hakt knopen door: duo buitenspel bij Club Brugge

Club Brugge hoopt de nederlaag tegen Union woensdag in eigen huis meteen weer door te spoelen tegen ...

184
184
'Anderlecht kan cashen: Goto richting topcompetitie'

Adriano Bertaccini en Mihajlo Cvetkovic vonden de voorbije weken hun neus voor doelpunten terug, ...

412
412
'AA Gent strijdt met JPL-subtoppers om goalgetter'

Met een magere twee op negen heeft AA Gent zijn start in de play-offs opnieuw gemist. Daar ...

96
96
'Leko grijpt in: drie slachtoffers bij Club Brugge'

De nederlaag tegen Union zindert nog na bij Club Brugge, dat evenwel weinig tijd heeft om stil te ...

579
579
'Anderlecht dumpt flops: Taravel op vingers getikt'

Dankzij een gevleide zes op zes ligt de derde plaats plots opnieuw binnen handbereik voor RSC ...

336
336
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

145
145
KAA Gent en De Mil slikken opdoffer voor Union

KAA Gent neemt het komende speeldag van de Play-Offs op tegen leider Union SG. De Buffalo’s ...

155
155
‘Ophef in Nederland: bliksemvertrek Sterling bij Feyenoord’

Raheem Sterling werd met toeters en bellen binnengehaald bij Feyenoord. De Engelse international ...

81
81
Heftig nieuws: speler Deense topclub in coma na steekpartij

Heftig nieuws uit Denemarken: 19-jarige middenvelder Alamara Djabi werd even in een kunstmatige coma ...

0
0
Cornelis verrast over toekomst: snel weer in België?

Hans Cornelis werd ontslagen bij Sporting Charleroi. De hoofdtrainer blijft echter niet bij de ...

110
110
‘Belgische clubs strijden om Europese sensatie’

De zomermercato komt stilletjes dichterbij en de clubs kijken achter de schermen al vooruit. ...

121
121

Meer sportnieuws