Titanenclash: 'Anderlecht strijdt met Club om miljoenentransfer'

door
Titanenclash: 'Anderlecht strijdt met Club om miljoenentransfer'

Nu RSC Anderlecht stilaan weer op topniveau is en Club Brugge wat van zijn pluimen verloren heeft, laait de sportieve rivaliteit tussen beide topclubs weer op. Maar ook op de transfermarkt zouden ze de strijd aangaan. Het 'Talent van het Jaar' in Zweden geldt daarbij als de inzet.

Bij La Dernière Heure weet men namelijk te melden dat zowel Anderlecht als Club Brugge zijn zinnen heeft gezet op Momodou Sonko. Deze Zweed met Gambiaanse roots is nog altijd maar 18 jaar oud. Maar in de voorbije maanden wist de flankaanvaller behoorlijk wat indruk te maken bij zijn club BK Häcken.

LEES OOK: 'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Ook Ajax ligt op de loer

Sonko groeide bij zijn Zweedse werkgevers uit tot één van de grote revelaties in het lokale kampioenschap. Over alle competities heen was hij goed voor 10 goals en 5 assists in 34 wedstrijden, waarvan oorspronkelijk een groot deel als invaller. Het leverde hem de prijs voor 'Talent van het Jaar' in de Allsvenskan op.

De Zweedse jeugd-international lijkt weldra dan ook een nieuwe stap in zijn carrière te zetten. Onder meer Ajax toont naar verluidt belangstelling, maar ook de Jupiler Pro League zou wel eens zijn bestemming kunnen worden. Volgens LDH zouden Anderlecht en Club behoorlijk concreet zijn.

Club Brugge heeft streepje voor

Via sportieve baas Jesper Fredberg heeft Paars-Wit alvast een goed beeld op de Scandinavische markt en hij volgt de jongeling al langer. De Brusselaars zouden in Sonko een geschikte opvolger zien voor Francis Amuzu, indien zich aan een nieuwe stap waagt. Maar de concurrentie dreigt roet in het eten te gooien.

Club Brugge zou immers harder doordrukken voor zijn komst. De West-Vlamingen hopen op een scenario à la Antonio Nusa. Die werd ook op jonge leeftijd weggeplukt in Scadinavië en lijkt straks voor een veelvoud van zijn initiële transfersom verkocht te gaan worden.

Overigens kost ook Sonko een aardige duit, naar verluidt bedraagt de vraagprijs zo'n 5 miljoen euro. Een bedrag dat realistischer is voor Club dan voor Anderlecht.

Welke club heeft momenteel de sterkste kern?

Meest recent

'Club trekt bleek weg: waanzinnige Stankovic-clausules'

Club Brugge leverde woensdagavond een straffe prestatie. Het plaatste zich voor het tweede seizoen ...

19
19
'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

23
23
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

239
239
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

169
169
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

82
82
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

546
546
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

136
136
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

177
177
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

163
163
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

154
154
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

360
360
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

25
25
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

209
209
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

68
68
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

442
442
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

232
232
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

136
136
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

268
268
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1050
1050
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

99
99
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

976
976
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

132
132
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

568
568
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

775
775

Meer sportnieuws