'Vrancken verbaast: uniek experiment bij KRC Genk?'

door
'Vrancken verbaast: uniek experiment bij KRC Genk?'

In de Conference League heeft KRC Genk op de slotspeeldag slechts een waterkansje om te overwinteren. Toch blijft Wouter Vrancken rotsvast geloven in een goede afloop. Nochtans verliep de voorbereiding niet helemaal vlekkeloos.

Zo moeten de Limburgers het zonder Hendrik Van Crombrugge stellen, die volgens Het Laatste Nieuws normaal gezien terug de voorkeur zou krijgen op Maarten Vandevoordt. Hij ontbreekt helaas omwille van een niet nader genoemde blessure, zo bevestigde Vrancken.

LEES OOK: De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

El Ouahdi out?

Voorts ontbrak woensdag ook de zieke Zakaria El Ouahdi op training. "We hebben hem thuisgelaten omdat er veel virus circuleert in de samenleving en we het zoveel mogelijk uit de kleedkamer trachten te houden", wordt zijn coach geciteerd door Het Belang van Limburg.

Een voorzorgsmaatregel dus, al valt het volgens Vrancken nog af te wachten of de 21-jarige Marokkaan tijdig fit geraakt. Mocht dat niet het geval zijn zit Genk met een probleem, want zijn concurrent en de enige andere rechtsback in de selectie Daniel Muñoz is geschorst.

Fadera rechtsback?

Genk zal daarom wachten tot het laatste moment, maar in de wedstrijdkern die het woensdag bekendmaakte valt van El Ouahdi alvast geen spoor te bekennen. En dus moet Vrancken allicht op zoek naar een creatieve oplossing. Zelf ziet hij wel genoeg alternatieven.

"Er zijn verschillende opties. We kunnen een linksback tegen zijn voet zetten of een centrale verdediger doorschuiven, en ook Alieu Fadera heeft in het verleden reeds wingback gespeeld. Met de manier waarop Muñoz zijn positie invult is er alleszins vrij weinig verschil."

Keuzes van Vrancken

"De keuze is gemaakt, maar die houden we nog even voor ons", besloot de coach. Toch gaan de meeste kranten er vanuit dat El Ouahdi alsnog aan de aftrap zal verschijnen. Diep in de punt zou Yira Sor dan weer blijven staan. Afspraak vanaf 18u45 in de Cegeka Arena.

De vermoedelijke 11: Vandevoordt, El Ouahdi, Sadick, McKenzie, Arteaga, Heynen, Galarza, Al Khannouss, Paintsil, Sor, Bonsu Baah

Wie lijkt u de beste noodoplossing rechts achterin?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Club volgt oude bekende, toekomst Courtois bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

21
21
De Condé scherp voor KRC Genk: “Dat moet er uit!”

KRC Genk heeft zich geplaatst voor de volgende rode van de Europa League. Na een thriller tegen ...

38
38
Van Gucht vs Olga Leyers: vonken vliegen in het rond

Dat Ruben Van Gucht niet vies is van wat vrouwelijk schoon, dat weten we ondertussen wel. De ...

41
41
Euvrard zet Standard weer met voetjes op de grond

Standard Luik verraste vorige speeldag door met 0-3 te winnen van KRC Genk. De Rouches doen nog ...

24
24
Neymar-circus: wereldgoals, vechtpartij en steun voor Vini

Neymar wil nog naar het WK 2026 en bij het Braziliaanse Santos hoopt de buitenspeler zich in de ...

23
23
KRC Genk roept straffe ambities na Dinamo Zagreb

KRC Genk won na verlengingen van Dinamo Zagreb. In de heenwedstrijd leek het tweeluik al gespeeld ...

116
116
Fan valt Messi aan: Argentijn neergemaaid op veld

Lionel Messi is één van de grootste supersterren op aarde. Inter Miami profiteert dan ...

46
46
Genkse kassa rinkelt: dit bedrag leverde Europa League al op

KRC Genk heeft donderdagavond een lastige avond beleefd tegen Dinamo Zagreb, maar heeft wel mentale ...

166
166
Club Brugge was bijna wéér trainerstalent kwijt

Club Brugge ontpopte zich de voorbije jaren tot een heuse opleidingsclub. Niet alleen vinden hun ...

109
109
Genk bidt voor Karetsas: Hayen brengt nieuws

KRC Genk heeft zich donderdagavond geplaatst voor de achtste finale van de Europa League, al kostte ...

175
175
Garcia krijgt raad: "Spelverdeler à la Modric"

Binnen enkele weken blazen de Rode Duivels opnieuw verzamelen. Eind maart trekken ze naar de ...

127
127
Overname Standard: François brengt update

Op vier speeldagen van het einde is Standard nog steeds in de running voor de Champions' Play-Off. ...

194
194
Bob Peeters met verstomming geslagen en diep geraakt

SK Beveren zorgde afgelopen weekend voor een huzarenstukje door al in februari de promotie naar de ...

128
128
Keeperskwestie bij Genk? Hayen en Smets reageren

KRC Genk blijft zeer wisselvallig presteren. Na de pandoering tegen Standard van vorig weekend ...

382
382
Ex-Anderlecht-talent droomt van comeback

Met Nathan De Cat wist dit seizoen weer een product van Neerpede helemaal door te breken in de ...

347
347
Red Bull New York pakt uit met verrassende Belg

De laatste jaren slaagt de MLS er alsmaar vaker in om spelers uit Europa te lokken. Ook ...

22
22
‘Alarm bij Club Brugge: Mignolet-bom op springen’

Simon Mignolet ligt opnieuw zwaar onder vuur bij Club Brugge. Na zijn pijnlijke fout tegen ...

797
797
Ito slaat mea culpa: "Had niet mogen gebeuren"

KRC Genk is donderdagavond met de schrik vrijgekomen in de Europa League. Bijna vergooide het tegen ...

68
68
Taravel tot einde seizoen T1? Broer reageert duidelijk

Het is intussen bijna vier weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd als trainer van Anderlecht. ...

172
172
'Union verliest Khalaili aan topclub uit Premier League'

Union pakte vorig seizoen de titel en ligt dit seizoen zelfs nog op koers voor de dubbel, want het ...

144
144
Hayen ging tekeer tegen spelers: "Het was best heftig"

KRC Genk zet zijn knappe Europese parcours verder en plaatste zich voor de achtste finales van de ...

351
351
Loting Europa League: zware dobber dreigt voor Genk

De tickets voor de 1/8ste finales van de Europese competities zijn verdeeld en er blijft nog ...

473
473
Zucht van opluchting: KRC Genk flikt het in verlengingen

KRC Genk heeft zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales van de Europa League. Donderdagavond ...

195
195
UECL/UEL: AZ redt Nederlandse eer, 9 (!) Engelse clubs door

Donderdagavond worden de laatste tickets voor de 1/8ste finales van de Europa en Conference League ...

128
128
'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Het Portugal van Roberto Martinez zakt komende zomer als één van de schaduwfavorieten ...

198
198

Meer sportnieuws