'Vrancken verbaast: uniek experiment bij KRC Genk?'

door
'Vrancken verbaast: uniek experiment bij KRC Genk?'

In de Conference League heeft KRC Genk op de slotspeeldag slechts een waterkansje om te overwinteren. Toch blijft Wouter Vrancken rotsvast geloven in een goede afloop. Nochtans verliep de voorbereiding niet helemaal vlekkeloos.

Zo moeten de Limburgers het zonder Hendrik Van Crombrugge stellen, die volgens Het Laatste Nieuws normaal gezien terug de voorkeur zou krijgen op Maarten Vandevoordt. Hij ontbreekt helaas omwille van een niet nader genoemde blessure, zo bevestigde Vrancken.

LEES OOK: Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

El Ouahdi out?

Voorts ontbrak woensdag ook de zieke Zakaria El Ouahdi op training. "We hebben hem thuisgelaten omdat er veel virus circuleert in de samenleving en we het zoveel mogelijk uit de kleedkamer trachten te houden", wordt zijn coach geciteerd door Het Belang van Limburg.

Een voorzorgsmaatregel dus, al valt het volgens Vrancken nog af te wachten of de 21-jarige Marokkaan tijdig fit geraakt. Mocht dat niet het geval zijn zit Genk met een probleem, want zijn concurrent en de enige andere rechtsback in de selectie Daniel Muñoz is geschorst.

Fadera rechtsback?

Genk zal daarom wachten tot het laatste moment, maar in de wedstrijdkern die het woensdag bekendmaakte valt van El Ouahdi alvast geen spoor te bekennen. En dus moet Vrancken allicht op zoek naar een creatieve oplossing. Zelf ziet hij wel genoeg alternatieven.

"Er zijn verschillende opties. We kunnen een linksback tegen zijn voet zetten of een centrale verdediger doorschuiven, en ook Alieu Fadera heeft in het verleden reeds wingback gespeeld. Met de manier waarop Muñoz zijn positie invult is er alleszins vrij weinig verschil."

Keuzes van Vrancken

"De keuze is gemaakt, maar die houden we nog even voor ons", besloot de coach. Toch gaan de meeste kranten er vanuit dat El Ouahdi alsnog aan de aftrap zal verschijnen. Diep in de punt zou Yira Sor dan weer blijven staan. Afspraak vanaf 18u45 in de Cegeka Arena.

De vermoedelijke 11: Vandevoordt, El Ouahdi, Sadick, McKenzie, Arteaga, Heynen, Galarza, Al Khannouss, Paintsil, Sor, Bonsu Baah

Wie lijkt u de beste noodoplossing rechts achterin?

Meest recent

Titelvoorspelling uit Brugge: "Zij zijn geen echte kandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

19
19
'City spitst de oren: nieuwe toekomstwending Guardiola'

Pep Guardiola kon vlak voor de interland-break een League Cup toevoegen aan zijn indrukwekkende ...

26
26
JPL op keerpunt: Play-Offs snel terug in nieuw kleedje?

Vrijdagavond gaan de Play-Offs in de Jupiler Pro League weer van start. Door de grote ...

85
85
Romano dropt cruciaal transfernieuws Club Brugge

In navolging van Simon Mignolet, die donderdag zijn nakend pensioen aankondigde, dreigt Club Brugge ...

183
183
WK 2026: Nieuwe topkandidaat bovenaan favorietenlijstjes

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, binnen exact 70 dagen wordt de openingswedstrijd ...

88
88
Soap rond Hazard: Taravel heeft boodschap voor bestuur

Thorgan Hazard is dit seizoen opnieuw van groot belang bij RSC Anderlecht. Desondanks is het ...

132
132
Open mond bij Bayern-sterren: Kompany steelt de show

Vincent Kompany levert uitstekend werk als hoofdcoach bij Bayern München. Maar de voormalige ...

176
176
Frappant! 'Deze club profiteerde meest van Play-Off-systeem'

De jaarlijkse hoogmis van het Belgische voetbal staat voor de deur: komend weekend barsten de ...

368
368
'Real Madrid pakt zwaar uit: drie kleppers op lijstje'

Real Madrid hoopt na de interland-break alsnog beslag te kunnen leggen op de Spaanse titel en wil ...

250
250
'De Zerbi drukt stempel: eerste Spurs-transfer bepaald'

Tottenham Hotspur heeft een nieuwe hoofdcoach. Roberto De Zerbi tekende een meerjarig contract bij ...

77
77
Garcia dumpt 241 caps: vijftal ziet WK-droom verdampen

De laatste interland-periode voor het WK zit erop, bondscoach Rudi Garcia kan de laatste hand gaan ...

638
638
De Cat doet kassa rinkelen: 30 miljoen is nog maar het begin

Nathan De Cat heeft in Amerika niet alleen zijn debuut bij de Rode Duivels gemaakt. Bij Anderlecht ...

213
213
Mignolet als voorbode: halve basisploeg richting exit bij Club

Simon Mignolet heeft zijn afscheid bij Club Brugge aangekondigd. De doelman maakte donderdag bekend ...

244
244
Duivel imponeert: afwezige op stage moet vrezen voor plek

De oefenwedstrijd tegen Mexico (1-1) was niet bepaald hoogstaand, de eerste helft was zelfs van een ...

222
222
Italiaanse bom barst: eerste koppen rollen na WK-blamage

Italië zal voor de derde keer op rij niet deelnemen aan de eindronde van het WK. Die zware ...

102
102
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona hervat komend weekend de Spaanse titelstrijd met een topper tegen Atlético ...

64
64
Play-Offs van start: dé topaffiches van speeldag één

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

175
175
'Club Brugge ongenadig: hard verdict voor Jackers'

Aan alle mooie liedjes komt een eind. Zo ook aan dat van Simon Mignolet en Club Brugge, dat komende ...

536
536
Hayen moet puzzelen: tweede titularis haakt af bij Genk

De interlandbreak kwam niet ongelegen voor KRC Genk, dat zo tijd krijg om de kater na het mislopen ...

229
229
Brugse terreuravond: schokkende waarheid komt boven

Opmerkelijk nieuws vanuit Brugge. Daar stond immers een man terecht vanwege brandstichting op een ...

101
101
'Anderlecht dumpt dertigers: kwartet richting exit'

Zoals wel meer topclubs heeft RSC Anderlecht een jonge kleedkamer, met meer tieners en prillle ...

448
448
'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

559
559
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

63
63
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

222
222
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

756
756

Meer sportnieuws