'Club Brugge heeft plannetje voor opvolger De Mil'

door
'Club Brugge heeft plannetje voor opvolger De Mil'

Club Brugge heeft dinsdag afscheid genomen van een gewaardeerde kracht. Rik De Mil besloot namelijk om zijn eerste avontuur als volwaardig hoofdcoach aan te gaan en tekende bij KVC Westerlo. Blauw-Zwart zal dus een geschikte opvolger moeten vinden voor de assistent van Ronny Deila.

De Mil was jarenlang een vaste kracht bij Blauw-Zwart. Hij leverde goed werk als jeugd-trainer en werd daarvoor uiteindelijk beloond met een promotie naar de A-kern. Onder het bewind van Carl Hoefkens ging hij aan de slag als assistent-coach.

Ondanks het vertrek van Hoefkens bleef De Mil op post in Brugge. Na het ontslag van Scott Parker maakte hij het seizoen zelfs vol als interim-hoofdtrainer. In die hoedanigheid leverde hij goed werk en lanceerde hij enkele jonge spelers zoals Jorne Spileers.

LEES OOK: Blunder van De Mil? "Als hij een week langer gewacht had..."

De Mil naar de Kempen

Desondanks werd De Mil niet vast benoemd, Club koos immers voor Ronny Deila als nieuwe T1. Even was dan ook sprake van een vertrek uit Brugge. Zo werd hij onder meer gelinkt aan een reünie met Hoefkens bij Standard en aan een verhuis naar KV Oostende. Maar uiteindelijk bleef hij Blauw-Zwart toch trouw.

Daar kwam dinsdag dus verandering in. De Mil trok naar 't Kuipje, waar hij de recent ontslagen Jonas De Roeck opvolgt. Hij krijgt er de lastige taak om de Kemphanen, momenteel 14de in het klassement, zo snel mogelijk naar veilige vaarwateren te leiden.

Interne oplossing

Blauw-Zwart ziet zo wel een belangrijke pion uit de sportieve omkadering vertrekken. Iemand die selectie, en bij uitbreiding de hele club, goed kende. Een vervanger gaat men allicht niet te ver zoeken. Zo bevestigt Het Laatste Nieuws dat de kans groot is dat de Bruggelingen voor een interne oplossing zullen gaan. Allicht zal er geschoven worden met de pionnen van Club Nxt, zoals dat ook het geval was na het vertrek van Parker. Op termijn is een buitenstaander niet helemaal uitgesloten, maar lijkt momenteel niet aan de orde.

Club had De Mil aan boord moeten houden ...

Meest recent

Tip voor De Mil: "Hij moet meer kansen krijgen"

Rik De Mil heeft tot dusver nog maar weinig plezier beleefd aan zijn overstap naar AA Gent. De ...

9
9
'Paniek bij Club: ook transfer Tzolis weer op tafel'

Club Brugge gaat vrijdagmiddag in Genk nog op zoek naar een resultaat, maar daarna kan het vizier ...

43
43
Ophef op Africa Cup: Saintfiet haalt keihard uit

Op tweede kerstdag wordt er ook op de Africa Cup weer gevoetbald. Daarbij zijn ook twee Belgische ...

54
54
Plots vreemde situatie voor Nicky Hayen

De Kerstspeeldag in de Jupiler Pro League wordt straks om 13u30 afgetrapt met meteen een pikante ...

139
139
'Transferplannen Standard: zes deals op til'

Na twee derde van de reguliere competitie lijken Union, Club Brugge, STVV en Anderlecht al vrijwel ...

75
75
‘Club Brugge schrikt: Broos’ comeback botst direct’

Hugo Broos wil stoppen als coach, maar niet verdwijnen uit het voetbal. Alleen: de manier waarop hij ...

206
206
KV Mechelen in Play-Off I? Revelatie schat kansen in

Vrijdag en zaterdag staan nog de laatste wedstrijden van 2025 in de Jupiler Pro League op het ...

31
31
Marouane Fellaini toch nog langer bij Charleroi?

Charleroi pakte onlangs groots uit met de komst van Marouane Fellaini. De ex-Rode Duivel was sinds ...

16
16
Cinel keert plots helemaal zijn kar bij Cercle

Cercle Brugge sluit zijn kalenderjaar af met een lastige opdracht, want vrijdag komt Union op bezoek ...

116
116
'Club Brugge onderhandelt keihard: 35 miljoen'

Club Brugge gaat vrijdagnamiddag in Genk op zoek naar een mooie afsluiter van 2025. Daarna kan het ...

235
235
Zucht van opluchting bij Club: Leko maakt selectie bekend

Vrijdag gaat de kerstspeeldag in de Jupiler Pro League van start met een bijzonder aantrekkelijke ...

202
202
'City zet nieuwe jaar in met knal: eerste toptransfer 2026'

Na een ietwat aarzelende start van het seizoen, is Manchester City de voorbije weken weer helemaal ...

78
78
Gouden Schoen: Anderlecht favoriet voor twéé grote prijzen

RSC Anderlecht moest tijdens de voorbije gala's van de Gouden Schoen telkens vrede nemen met een ...

619
619
Enorme verrassing in Play-Off I? "Onder radar blijven"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League is voor ...

124
124
'Club ruikt wéér record: ongelooflijke transfersom Ordoñez'

Club Brugge KV wist in 2025 opnieuw straffe financiële cijfers voor te leggen en dat had het in ...

404
404
'Transferclash Barça: Flick smeekt om deze winteraanwinst'

FC Barcelona heeft het kalenderjaar afgesloten als koploper in La Liga en staat er ook in de ...

90
90
Winterversterking voor Genk: Hayen doet boekje open

Nicky Hayen heeft niet lang zonder job gezeten. Amper twee weken na zijn veelbesproken ontslag bij ...

432
432
'Anderlecht zet mercato in brand: nieuwe zes als topdeal'

Elke Anderlecht-fan voelt het meteen kriebelen als paars-wit opnieuw in Zuid-Amerika gaat shoppen: ...

442
442
'Union houdt hart vast: topcompetitie wenkt voor revelatie'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

134
134
'Club troeft Anderlecht af: miljoenenaanwinst op komst'

Na een vrij wisselvallige eerste helft van het seizoen, wil Club Brugge KV tijdens de wintermercato ...

485
485
Kompany verovert Europa: spectaculaire uitspraak Micah Richards

Verschillende Belgische protagonisten uit de voetbalwereld kunnen terugblikken op een geslaagd 2025. ...

329
329
'Club bibbert en beeft: steunpilaar kiest nieuwe ploeg'

Club Brugge vat de komende mercato aan met de intentie om zijn sterkhouders aan boord te houden. ...

522
522
Anderlecht vangt jackpot: Renard & Hasi kopen krediet

De voorbije drie jaar leek hij gedoemd om in de categorie miscasts te belanden, maar samen met ...

614
614
'Genk-Club Brugge: Hayen & Leko hakken knopen door'

Op tweede kerstdag wordt de laatste speeldag van het jaar ingezet. De opvallendste affiche is ...

451
451
Harde cijfers tonen aan: Belgisch voetbal in verval

Naar jaarlijkse gewoonte verliet afgelopen zomer heel wat talent de Belgische velden. Doorgaans ...

199
199

Meer sportnieuws