'Club Brugge heeft plannetje voor opvolger De Mil'

809 stemmen
'Club Brugge heeft plannetje voor opvolger De Mil'

Club Brugge heeft dinsdag afscheid genomen van een gewaardeerde kracht. Rik De Mil besloot namelijk om zijn eerste avontuur als volwaardig hoofdcoach aan te gaan en tekende bij KVC Westerlo. Blauw-Zwart zal dus een geschikte opvolger moeten vinden voor de assistent van Ronny Deila.

De Mil was jarenlang een vaste kracht bij Blauw-Zwart. Hij leverde goed werk als jeugd-trainer en werd daarvoor uiteindelijk beloond met een promotie naar de A-kern. Onder het bewind van Carl Hoefkens ging hij aan de slag als assistent-coach.

Ondanks het vertrek van Hoefkens bleef De Mil op post in Brugge. Na het ontslag van Scott Parker maakte hij het seizoen zelfs vol als interim-hoofdtrainer. In die hoedanigheid leverde hij goed werk en lanceerde hij enkele jonge spelers zoals Jorne Spileers.

LEES OOK: Cercle haalt bekende naam, Westerlo is sterkhouder kwijt

De Mil naar de Kempen

Desondanks werd De Mil niet vast benoemd, Club koos immers voor Ronny Deila als nieuwe T1. Even was dan ook sprake van een vertrek uit Brugge. Zo werd hij onder meer gelinkt aan een reünie met Hoefkens bij Standard en aan een verhuis naar KV Oostende. Maar uiteindelijk bleef hij Blauw-Zwart toch trouw.

Daar kwam dinsdag dus verandering in. De Mil trok naar 't Kuipje, waar hij de recent ontslagen Jonas De Roeck opvolgt. Hij krijgt er de lastige taak om de Kemphanen, momenteel 14de in het klassement, zo snel mogelijk naar veilige vaarwateren te leiden.

Interne oplossing

Blauw-Zwart ziet zo wel een belangrijke pion uit de sportieve omkadering vertrekken. Iemand die selectie, en bij uitbreiding de hele club, goed kende. Een vervanger gaat men allicht niet te ver zoeken. Zo bevestigt Het Laatste Nieuws dat de kans groot is dat de Bruggelingen voor een interne oplossing zullen gaan. Allicht zal er geschoven worden met de pionnen van Club Nxt, zoals dat ook het geval was na het vertrek van Parker. Op termijn is een buitenstaander niet helemaal uitgesloten, maar lijkt momenteel niet aan de orde.

Club had De Mil aan boord moeten houden ...

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

4
4
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

8
8
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

28
28
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

69
69
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

46
46
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

75
75
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

335
335
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

172
172
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

57
57
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

45
45
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

359
359
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

117
117
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

730
730
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

109
109
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

47
47
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

102
102
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

82
82
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

198
198
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

368
368
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

338
338
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

565
565
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

922
922
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

150
150
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

978
978
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

222
222

Meer sportnieuws