'Club Brugge heeft plannetje voor opvolger De Mil'

809 stemmen
'Club Brugge heeft plannetje voor opvolger De Mil'

Club Brugge heeft dinsdag afscheid genomen van een gewaardeerde kracht. Rik De Mil besloot namelijk om zijn eerste avontuur als volwaardig hoofdcoach aan te gaan en tekende bij KVC Westerlo. Blauw-Zwart zal dus een geschikte opvolger moeten vinden voor de assistent van Ronny Deila.

De Mil was jarenlang een vaste kracht bij Blauw-Zwart. Hij leverde goed werk als jeugd-trainer en werd daarvoor uiteindelijk beloond met een promotie naar de A-kern. Onder het bewind van Carl Hoefkens ging hij aan de slag als assistent-coach.

Ondanks het vertrek van Hoefkens bleef De Mil op post in Brugge. Na het ontslag van Scott Parker maakte hij het seizoen zelfs vol als interim-hoofdtrainer. In die hoedanigheid leverde hij goed werk en lanceerde hij enkele jonge spelers zoals Jorne Spileers.

LEES OOK: De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De Mil naar de Kempen

Desondanks werd De Mil niet vast benoemd, Club koos immers voor Ronny Deila als nieuwe T1. Even was dan ook sprake van een vertrek uit Brugge. Zo werd hij onder meer gelinkt aan een reünie met Hoefkens bij Standard en aan een verhuis naar KV Oostende. Maar uiteindelijk bleef hij Blauw-Zwart toch trouw.

Daar kwam dinsdag dus verandering in. De Mil trok naar 't Kuipje, waar hij de recent ontslagen Jonas De Roeck opvolgt. Hij krijgt er de lastige taak om de Kemphanen, momenteel 14de in het klassement, zo snel mogelijk naar veilige vaarwateren te leiden.

Interne oplossing

Blauw-Zwart ziet zo wel een belangrijke pion uit de sportieve omkadering vertrekken. Iemand die selectie, en bij uitbreiding de hele club, goed kende. Een vervanger gaat men allicht niet te ver zoeken. Zo bevestigt Het Laatste Nieuws dat de kans groot is dat de Bruggelingen voor een interne oplossing zullen gaan. Allicht zal er geschoven worden met de pionnen van Club Nxt, zoals dat ook het geval was na het vertrek van Parker. Op termijn is een buitenstaander niet helemaal uitgesloten, maar lijkt momenteel niet aan de orde.

Club had De Mil aan boord moeten houden ...

Meest recent

Tielemans heerst in finale: Engelse pers door dolle heen

Op zijn 29ste heeft Youri Tielemans een eerste Europese trofee op zijn palmares kunnen zetten. ...

51
51
'Enorme jackpot Club: Tzolis kiest transferbestemming'

Als Club Brugge donderdagavond beslag legt op zijn 20ste landstitel, zal Christos Tzolis daar een ...

211
211
'Ten Hag op tribunes Cegeka Arena: Genkie springt in oog'

KRC Genk bleef dinsdagavond op een 0-0-gelijkspel steken tegen Antwerp FC. Voor de gelegenheid was ...

59
59
Aston Villa wint Europa League! Hoofdrol Tielemans in finale

Aston Villa heeft woensdagavond beslag gelegd op de Europa League. In de finale had de Premier ...

58
58
Straffe vuurdoop Preud'homme: dríé knalaanwinsten voor Club

Club Brugge staat op punt op 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen aan Feyenoord. ...

509
509
'Grote JPL-comeback Carl Hoefkens: gesprekken opgestart'

Terwijl de competitie op zijn laatste benen loopt, zijn heel wat eersteklassers al bezig met de ...

144
144
San Youri! Tielemans breekt finale open met heerlijke volley

Woensdagavond vormde Istanbul de gaststad van de Europa League-finale tussen SC Freiburg en Aston ...

61
61
'Alonso als wervelwind van start: transfervuurwerk Chelsea'

Slechts enkele maanden na zijn ontslag bij Real Madrid, heeft Xabi Alonso een nieuwe job gevonden. ...

111
111
Transfer onvermijdelijk: El Ouahdi doet boekje open

KRC Genk heeft dinsdag erg slechte zaken gedaan in de Europe Play-Offs. Het bleef op 0-0 steken ...

327
327
Twijfels duiken op: 'Anderlecht neemt groot risico met Sibierski'

RSC Anderlecht heeft nog twee matchen om zich te verzekeren van een Europees ticket, maar het is ook ...

517
517
Sterkhouder staat op bij Antwerp: "Iedereen kent zijn kwaliteit"

Enkele dagen na het ontslag van trainer Joseph Oosting, heeft Antwerp FC de rug ietwat kunnen ...

307
307
Geruchten nemen toe: heftige spanningen bij Club Brugge

Club Brugge kan bijna de titel vieren, maar in het Basecamp blijft het rommelen. Na het vertrek van ...

623
623
Van Bommel spreekt over mogelijke nieuwe job

Tussen 2022 en 2024 kende Mark van Bommel een zeer succesvolle passage bij Antwerp. In zijn eerste ...

237
237
AA Gent legt nog maar eens talent onder contract

Bij AA Gent hebben ze de laatste jaren een stevige inhaalbeweging qua jeugdopleiding gemaakt. Dat ...

36
36
'Club onvermurwbaar: grootmacht wandelen gestuurd'

Bij Club Brugge verliezen ze met Dévy Rigaux hun sportief directeur aan Feyenoord, maar dat ...

317
317
UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Voor de Rode Duivels staan er drukke tijden voor de boeg. In de komende weken bereiden ze zich voor ...

117
117
Antwerp gaat langer verder met debutant

Voor Antwerp zijn de play-offs een ontgoocheling geworden, want het kon eigenlijk nooit echt ...

83
83
'Taquin vindt straffe uitdaging na vertrek bij La Louvière'

La Louvière wist na de verrassende promotie dit seizoen ook het behoud in de Jupiler Pro ...

61
61
Verrassende rentree bij Club voor kampioensmatch

Alle ogen zullen donderdagavond op Club Brugge gericht zijn. Het kan zich immers op de voorlaatste ...

472
472
Union gooit handdoek: "We rekenen niet meer op titel"

Union likte de voorbije dagen zijn wonden na de pandoering van zondag. Het kreeg van Club Brugge een ...

235
235
'Leegloop Antwerp: na Janssen volgende sleutelfiguur weg'

Antwerp sluit zaterdag zijn seizoen af met een thuismatch tegen Westerlo. Het einde van het seizoen ...

291
291
De Mil komt met héél duidelijk statement in Kanga-saga

De fans van AA Gent zijn Wilfried Kanga beu. Zij nemen hem al heel lang op de korrel en vorige week ...

142
142
Taravel doet alsnog oproep aan het publiek

RSC Anderlecht weet wat het moet doen om een beetje rust in de keet te krijgen: winnen van STVV. ...

184
184
'Verrassende transfer Kasper Dolberg op til'

Kasper Dolberg deed het twee jaar en nog een beetje uitstekend bij RSC Anderlecht. De Deense ...

520
520
'Antwerp en toekomst Janssen: kogel is door de kerk'

Royal Antwerp FC is dit seizen een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. De club gaat ook nog ...

306
306

Meer sportnieuws