'Anderlecht heel concreet': Nederlandse onthullingen

464 stemmen
'Anderlecht heel concreet': Nederlandse onthullingen

RSC Anderlecht is bezig aan een sterk seizoen tot dusver. Dat heeft niet in het minst te maken met het spectaculaire transferoffensief van afgelopen zomer. Al slaagde sportieve baas Jesper Fredberg er niet in om alle inkomende dossiers tot een goed einde te brengen.

Paars-Wit werkte vorig seizoen een degelijke campagne af in de Conference League, maar eindigde in de eigen competitie slechts elfde. De slechtste eindnotering in vele tientallen jaren tijd. Bijgevolg werden dan ook alle zeilen bijgezet tijdens de zomerse transferperiode.

Zo haalde Fredberg bijna een volledig elftal aan nieuwkomers naar het Lotto Park. Daarbij ook grote namen met de nodige ervaring in Europa zoals Kasper Schmeichel, Thorgan Hazard, Thomas Delaney en Kasper Dolberg. Dat transferoffensief rendeert nu ook.

LEES OOK: Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Jeugdproduct Ajax

Anderlecht staat immers tweede in het Jupiler Pro League-klassement en plaatste zich voor de kwartfinales van de Croky Cup. Voor het eerst sinds lang doet de recordkampioen nog eens mee voor de prijzen. Goed werk dus van Fredberg, al waren niet al zijn dossiers even succesvol.

Freek Jansen, gereputeerd journalist van 'Voetbal International', onthulde bij ESPN namelijk dat Paars-Wit ook aan de mouw van Dani de Wit trok. Deze 25-jarige middenvelder is een jeugdproduct van Ajax en speelt sinds 2019 voor AZ Alkmaar, waar hij in de voorbije seizoen doorgaans in de basis stond.

Aflopend contract

Voor hetzelfde geld was hij nu echter actief in het Lotto Park. "Afgelopen zomer was Anderlecht al heel erg concreet voor De Wit, dat is toen niet doorgegaan", aldus Jansen. De Wit, die beschikt over een aflopend contract, heeft echter nog steeds de ambitie om een nieuwe stap te zetten. Mogelijk kan RSCA weldra dus een nieuwe poging ondernemen. Al is het paars-witte middenveld momenteel al erg druk bevolkt.

Anderlecht heeft momenteel té veel middenvelders ...

Meest recent

Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

6
6
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

35
35
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

112
112
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

59
59
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

416
416
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

257
257
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

21
21
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

173
173
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

559
559
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

123
123
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

358
358
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

651
651
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

498
498
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

330
330
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

514
514
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

140
140
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

159
159
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

99
99
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

105
105
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

204
204
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

330
330
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

695
695
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

170
170
'Zeer fraaie club dient zich aan voor Raskin'

Het lijkt er niet op dat Nicolas Raskin tegen Nieuw-Zeeland opnieuw een basisplaats zal krijgen, ...

96
96

Meer sportnieuws