Disciplinair Comité beslist over sancties na Clasico

187 stemmen
Disciplinair Comité beslist over sancties na  Clasico

In de tweede Clasico op enkele dagen tijd hielden Anderlecht en Standard elkaar zondag in evenwicht. Na de incidenten van donderdag moesten de Rouches het nochtans zonder meegereisde fans stellen.

Een maatregel die het komende anderhalf jaar zowel in Brussel als in Luik gehandhaafd zal worden. Op die manier willen de rivalen de gemoederen bedaren nadat het in hun onderlinge confrontaties de voorbije jaren telkens uit de hand liep.

LEES OOK: ‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Disciplinair Comité

Daarnaast zou het tevens de bedoeling zijn om de vlucht vooruit te nemen. Door enige goodwill te creëren hopen beide teams tenslotte om strengere sancties te vermijden. Of ze ook zullen slagen in die opzet valt weliswaar sterk te betwijfelen.

Le Soir weet alvast dat op basis van het matchverslag besloten werd dat het Disciplinair Comité zich volgende week dinsdag over de kwestie zal buigen. Op die zitting krijgen Anderlecht en Standard allebei de kans om hun zaak te bepleiten.

Gesloten deuren

Het worden dus uiterst drukke dagen voor de juridische afdelingen in Sclessin en het Lotto Park, waar men serieuze sancties moet vrezen. Hier en daar werd zelfs de optie van puntenaftrek geopperd, al lijkt het zover niet te zullen komen.

Vermits ze allebei momenteel nog een voorwaardelijke straf achter hun naam hebben staan dreigen de tribunes daarentegen tijdelijk op slot te gaan. Anderlecht riskeert daarom straks twee wedstrijden achter gesloten deuren, Standard één.

🚀

Denkt u dat RSCA en Standard zullen worden gestraft?

Meest recent

Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

29
29
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

155
155
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

67
67
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

57
57
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

221
221
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

27
27
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

357
357
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

66
66
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

242
242
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

429
429
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

57
57
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

192
192
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

98
98
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

321
321
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

505
505
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

420
420
KV Kortrijk komt met transfernieuws na promotie

KV Kortrijk is volgend seizoen weer te zien in de Jupiler Pro League en de Kerels zijn volop bezig ...

173
173
Stijn Stijnen neemt plots afscheid van publiekslieveling

Patro Eisden liep promotie naar de Jupiler Pro League mis. De club van Stijn Stijnen verloor ...

85
85
'Club Brugge haalt groot gelijk: toekomst Leko op tafel'

Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart plukte ...

423
423
‘Zulte Waregem heeft beet: groen licht voor T1’

Zulte Waregem is volop bezig met volgend seizoen. Essevee zal weer in de Jupiler Pro League te zien ...

103
103
'City schakelt razendsnel: opvolger Guardiola tekent voor 3 jaar'

Terwijl de titelstrijd in de Premier League in volle ontknoping is, werd het Engelse voetbal ...

216
216
'Preud'homme krijgt loodzware transferopdracht bij Club'

Club Brugge staat op punt om 'Director of Football' Dévy Rigaux te verliezen. Hij koos voor ...

507
507
'Alonso klopt op tafel: JPL-bekende eerste Chelsea-transfer'

Chelsea FC heeft een nieuwe coach gevonden. Zo besloten de Blues om hun sportieve lot in handen te ...

142
142
Union groter dan Anderlecht? Proto trekt fel van leer

Terwijl RSC Anderlecht de voorbije seizoenen steeds verder wegkwijnt, blijft Union SG hoge toppen ...

347
347
Gheysens onder druk: Antwerp-overname in stroomversnelling?

Antwerp FC heeft andermaal een tegenvallend seizoen achter de rug. Er is dan ook nood aan een ...

624
624

Meer sportnieuws