Disciplinair Comité beslist over sancties na Clasico

187 stemmen
Disciplinair Comité beslist over sancties na  Clasico

In de tweede Clasico op enkele dagen tijd hielden Anderlecht en Standard elkaar zondag in evenwicht. Na de incidenten van donderdag moesten de Rouches het nochtans zonder meegereisde fans stellen.

Een maatregel die het komende anderhalf jaar zowel in Brussel als in Luik gehandhaafd zal worden. Op die manier willen de rivalen de gemoederen bedaren nadat het in hun onderlinge confrontaties de voorbije jaren telkens uit de hand liep.

LEES OOK: Euvrard onthult: “Puntjes op de i tijdens de rust”

Disciplinair Comité

Daarnaast zou het tevens de bedoeling zijn om de vlucht vooruit te nemen. Door enige goodwill te creëren hopen beide teams tenslotte om strengere sancties te vermijden. Of ze ook zullen slagen in die opzet valt weliswaar sterk te betwijfelen.

Le Soir weet alvast dat op basis van het matchverslag besloten werd dat het Disciplinair Comité zich volgende week dinsdag over de kwestie zal buigen. Op die zitting krijgen Anderlecht en Standard allebei de kans om hun zaak te bepleiten.

Gesloten deuren

Het worden dus uiterst drukke dagen voor de juridische afdelingen in Sclessin en het Lotto Park, waar men serieuze sancties moet vrezen. Hier en daar werd zelfs de optie van puntenaftrek geopperd, al lijkt het zover niet te zullen komen.

Vermits ze allebei momenteel nog een voorwaardelijke straf achter hun naam hebben staan dreigen de tribunes daarentegen tijdelijk op slot te gaan. Anderlecht riskeert daarom straks twee wedstrijden achter gesloten deuren, Standard één.

Denkt u dat RSCA en Standard zullen worden gestraft?

Meest recent

‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

2
2
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

25
25
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

32
32
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

60
60
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

213
213
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

192
192
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

169
169
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

88
88
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

255
255
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

63
63
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

257
257
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

542
542
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

440
440
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

519
519
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

82
82
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

125
125
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

179
179
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

59
59
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

129
129
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

196
196
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

147
147
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

94
94
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

486
486
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

173
173
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

35
35

Meer sportnieuws