Disciplinair Comité beslist over sancties na Clasico

door
Disciplinair Comité beslist over sancties na  Clasico

In de tweede Clasico op enkele dagen tijd hielden Anderlecht en Standard elkaar zondag in evenwicht. Na de incidenten van donderdag moesten de Rouches het nochtans zonder meegereisde fans stellen.

Een maatregel die het komende anderhalf jaar zowel in Brussel als in Luik gehandhaafd zal worden. Op die manier willen de rivalen de gemoederen bedaren nadat het in hun onderlinge confrontaties de voorbije jaren telkens uit de hand liep.

LEES OOK: Euvrard streng voor Standard na winst in Waalse derby

Disciplinair Comité

Daarnaast zou het tevens de bedoeling zijn om de vlucht vooruit te nemen. Door enige goodwill te creëren hopen beide teams tenslotte om strengere sancties te vermijden. Of ze ook zullen slagen in die opzet valt weliswaar sterk te betwijfelen.

Le Soir weet alvast dat op basis van het matchverslag besloten werd dat het Disciplinair Comité zich volgende week dinsdag over de kwestie zal buigen. Op die zitting krijgen Anderlecht en Standard allebei de kans om hun zaak te bepleiten.

Gesloten deuren

Het worden dus uiterst drukke dagen voor de juridische afdelingen in Sclessin en het Lotto Park, waar men serieuze sancties moet vrezen. Hier en daar werd zelfs de optie van puntenaftrek geopperd, al lijkt het zover niet te zullen komen.

Vermits ze allebei momenteel nog een voorwaardelijke straf achter hun naam hebben staan dreigen de tribunes daarentegen tijdelijk op slot te gaan. Anderlecht riskeert daarom straks twee wedstrijden achter gesloten deuren, Standard één.

Denkt u dat RSCA en Standard zullen worden gestraft?

Meest recent

Bom onder stoel Leko: Club Brugge staat perplex

Bij Club Brugge blijft niet alleen de nederlaag op Union hangen, maar vooral het gevoel dat de titel ...

59
59
Titelstrijd beslecht? “Club Brugge kampt met stress”

Club Brugge verloor afgelopen speeldag met 2-1 van Union SG. De leider deelt zo een eerste ferme ...

15
15
Union schokt België én wereld: “Sterkste prestatie ooit"

Union SG is sinds de promotie naar eerste klasse zéér snel opgeklommen naar de status ...

30
30
Ementa spreekt over transfer: Zulte vreest vertrek

Zulte Waregem is zeker van het behoud, maar toch wil Essevee al een goede basis leggen voor volgend ...

97
97
Vanhaezebrouck ziet één grote fout bij Club Brugge

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Champions Play-Offs een gigantische mokerslag. Op het ...

67
67
Ambras bij KV Mechelen? “Hij zal niet meer spelen”

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Malinwa was al in de wolken dat het mocht meedoen ...

213
213
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

114
114
Vermant voert de druk stevig op bij Club Brugge

Club Brugge verloor met 2-1 van Union SG, waardoor Blauw-Zwart op zeven speeldagen van het einde ...

155
155
Buitenkans voor Standard: "Zou geen 'neen' zeggen"

Standard is achter de schermen uiteraard bezig met het scouten van spelers. De Luikenaars hebben wel ...

112
112
Anderlecht krijgt waarschuwing: "Belangrijkste match van seizoen"

STVV pakte zijn eerst punt in deze Play-Offs. Het werd 0-0 tegen AA Gent. De Truienaars maken zich ...

174
174
Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

211
211
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

158
158
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

162
162
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

36
36
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

258
258
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

495
495
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

324
324
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

173
173
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

64
64
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

163
163
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

130
130
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

474
474
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

157
157
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

305
305
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

62
62

Meer sportnieuws